Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Jagdterier
Autor Wiadomość
Franek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5950 dni temu
Posty: 197
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-08-01, 23:00   Jagdterier

Jagdterier - Niemieckim terierem myśliwskim.

Rasa rdzennie niemiecka powstała po 1 wojnie światowej. Rasa ta jest efektem pracy hodowców któży chcieli uzyskać typowego psa pracującego a nie kanapowa. Psy te charakteryzują się niezwykłą ciętością i pasja do polowań, są to psy o silnie rozwiniętej dominacji i ogromnym temperamencie. Nie nadają się dla osób które są słabe psychicznie oraz nie posiadają odpowiednio dużo czasu aby poświęcić go zwierzakowi. Jagdteriery mogą być agresywne w stosunku do innych psów, nawet kilkanaście razy większych od siebie. W stosunku do ludzi są raczej przyjaźnie nastawione. Jest to rasa bardzo inteligentna i szybko uczącą się.

W łowiectwie wykorzystywany jest jako norowiec, aporter, tropiciel a nawet jako gończy.

Psy te osiągają do 40 cm wysokości, waga ich ciała może wynosić około 10 kg. Psy cechują się mocna budowa. Okrywa włosowa może być gładka lub szorstka. Umaszczenie czarne, ciemnobrązo¬we lub szaroczarny melanż ze złotorudymi wyraźnie ograniczonymi, czystej barwy znaczeniami nad oczami, na kufie i piersi, także na kończynach.


http://www.jagdterier.pl/galeria.html
_________________
Nie z racji władzy, lecz z nakazu rozumu.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

adrian
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-02, 21:18   


http://kola.lowiecki.pl/nowy_sacz/jelen/psy/m1.jpg
A to fajny maluch .

http://www.knieja.pl/ogl/1211838254_889.jpg
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-08-02, 21:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Franek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5950 dni temu
Posty: 197
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-08-02, 21:36   

I pomyśleć że ten malec niedługo będzie postrachem wszystkiego co się rusza. :mrgreen:
_________________
Nie z racji władzy, lecz z nakazu rozumu.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5957 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-08-02, 21:42   

Właśnie tak sobie rozmyślam, że jak już bym był u siebie, to bym kupił sobie takiego psiaka. Może dwa :idea:
Franek, a nie wiesz jak u niego jest z instynktem , czy ten pies idzie też na ptaki :?:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Franek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5950 dni temu
Posty: 197
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-08-02, 22:01   

wanted, wiesz wszyto zależy od właściciela, i wychowania psa. Jeżeli pies będzie dobrze ułożony a właściciel będzie wiedział jak z nim postępować, to będzie wszystko w porządku. Ale jeśli zdarzy się tak jak w moim przypadku z owczarkami niemieckim to nikle szanse na sukces nauki psa i zdrowie ptaków. U mnie było także sprowadzono do domu dwa niemieckie owczarki, (osobiście nie byłem za tym ponieważ mięliśmy w tedy już 3 psy) przeczytałem książkę o szkoleniu psów i starałem się do tego stosować. Ale reszta rodziny traktowała obydwa psy jak maskotki, którym na wszystko pobłażano. Nie dalej jak wczoraj pies się na mnie postawił tylko dlatego że nie kazałem mu pić mleka koziego z wiadra. To już była 3 taka akcja, wiec zapowiedziałem w domu że jeszcze raz a przejdę się z nim na spacer, bardzo długi spacer z którego wróci do domu tylko jeden nas.
_________________
Nie z racji władzy, lecz z nakazu rozumu.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
gruby 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5947 dni temu
Posty: 43
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-08-03, 08:31   

Pieseczki o których tutaj piszecie to małe zawzięte potworki. Generalnie u wszystkich ras myśliwskich rozrużnia się dwie linie tzw.polującą i niepolującą (wystawową). Jeżeli weźmiesz tego z lini niepolującej jest szzansa źe będzie to pies o mniejszym instynkcie łowieckim. Są to pieski o trudnym charakterku i wcale niełatwo się je szkoli. Szkolenie takiego psiaka jest trudne poniewż skupienie go na danej czynności grniczy z cudem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5957 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-08-03, 10:33   

A jak z podkopywaniem, ma to w sobie czy raczej nie ?
Wolę się spytać, bo u mnie psy ganiają za wolierami wzdłóż nich i nie chciał bym mieć kiedyś w wolierze pieska zamiast ptaków który by się podkopał. No i jeśli kopią to czy ktoś się orientuje na jak głęboko ?
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
gruby 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5947 dni temu
Posty: 43
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-08-10, 11:50   

Kopać kopią jak większosć psów, są to potwory które mają dziwne pomysły i niepolecałbym ich jako psów luźno biegajacych po podwórku pełnym innych zwierząt. A jeżeli kopią to są uparte i robią to do skutku !!!
Oczywiscie zdażają się też egzemplaże spokojne ale jest ich niewiele.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Łukasz91 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 40 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2008
czyli 5938 dni temu
Posty: 812
Podziękowania: 34/7
Skąd: Rozprza

Wysłany: 2008-10-09, 22:36   

Ja miałem do czynienia z młodym psiakiem tej rasy. Mogę powiedzieć, że jest bardzo ruchliwy, gryzie wszystko co mu się podwinie pod mordkę. Cały czas jest przyzwyczajany do ptaków, aby ich nie atakował( nie u mnie, u kolegi). Narazie jest wobec nich spokojny, ale ciekawe jaki będzie jak urośnie. Mi się te psy podobają, ale jednak ze względu na swoje przeznaczenie raczej nie kupie sobie nawet jednej sztuki. :mrgreen: Nie wiadomo jak się zachowa, kiedy zobaczy ptaki lub inne zwierzęta luzem...
_________________
Łukasz Olczyk

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.