Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
BUDOWA WOLIERY ZEWNETRZNEJ DLA PAPUG
Autor Wiadomość
waldek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 10 razy
Wiek: 49
Dołączył: 29 Wrz 2008
czyli 5660 dni temu
Posty: 329
Podziękowania: 20/16
Skąd: kartuzy
Wysłany: 2014-06-23, 16:30   

and1985 napisał/a:
nie potrzebowałem pozwolenia bo wolierka jest klasyfikowana jako obiekt gospodarczy związany z produkcją rolną w zabudowie siedliskowej... a pozatym została posadowiona na miejscu starej woliery która była zgłaszana jeszcze przez dziadka :) i została doliczona do budynków gospodarczych... ale szczerze mówiąc to nasze przepisy to czysta paranoja...

Pytam bo mam ten problem, a sąsiedzi wiadomo nie śpią :-P . A czy takie budynki trzeba tylko zgłaszać czy trzeba mieć pozwolenia, plany itd..................?
Ostatnio zmieniony przez waldek 2014-06-23, 16:31, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

and1985 
Administracja



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2009
czyli 5522 dni temu
Posty: 437
Podziękowania: 65/4
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2014-06-23, 16:44   

Wiesz wiadomo że nie ma donosiciela to i nie ma skarżyciela... wiadomo jak jest na wsiach prawie każdy ma coś " na lewo " bo tak naprawde musiałbyś zgłaszać bude dla psa czy nawet murowanego grila jeśli jest stale powiązany z grunem... jeśli chodzi o zgłoszenie to jeśli jesteś rolnikiem to wystarczy samo zgłoszenie do 25m2 powierzchni(wiadomo szkic na mapce musisz dostarczyć) kolejna sprawa to w miastach czesto są zakazy hodowli czyli wpis w planie zagospodarowania najlepiej sie udaj do właściwego organu tj. urzad gminy badź starostwo i tam dowiesz się wszystkiego... a tak na marginesie to te wszystkie pszepisy to jakaś kpina bo na własnej dziełce za przeproszeniem nie masz prawa niczego samemu zrobić ale niestety w takim państwie już żyjemy
Ostatnio zmieniony przez and1985 2014-06-23, 16:46, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5455 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-06-24, 06:16   

and1985 napisał/a:
... jeśli chodzi o zgłoszenie to jeśli jesteś rolnikiem to wystarczy samo zgłoszenie do 25m2 powierzchni...


Jako rolnik to możesz do 35 m2.

and1985 napisał/a:
...a tak na marginesie to te wszystkie pszepisy to jakaś kpina bo na własnej dziełce za przeproszeniem nie masz prawa niczego samemu zrobić ale niestety w takim państwie już żyjemy


Niby tak ale nie do końca. Jakbyś nie miał ograniczeń to w co drugim ogródku na wsi stałby np. 5 metrowy Jezus albo Maryja - a każdy kolejny musiałby być większy - ludzi nie znasz? Ale oczywiście masz rację ilość czynności podlegająca ograniczeniom, pozwoleniom, zgłoszeniom jest chora!

A z wolierami to jest taki problem że nie wiadomo pod co to podciągnąć - "ni to pies ni wydra" i dużo zależy od interpretacji czcigodnego pana urzędnika. Dla jednego to będzie "obiekt małej architektury" a dla drugiego "oranżeria" - gdzie pierwsze nie wymaga niczego, drugie pozwolenia.


http://www.anwerprojekt.p...zgloszenie1.php
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Zbigniew 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Zbigniew_W

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 53
Dołączył: 18 Cze 2011
czyli 4669 dni temu
Posty: 103
Podziękowania: 13/1
Skąd: Mazowieckie

Wysłany: 2014-06-24, 07:36   

magistrum napisał/a:


Jakbyś nie miał ograniczeń to w co drugim ogródku na wsi stałby np. 5 metrowy Jezus albo Maryja - a każdy kolejny musiałby być większy - ludzi nie znasz? Ale oczywiście masz rację ilość czynności podlegająca ograniczeniom, pozwoleniom, zgłoszeniom jest chora!




Nie wiem co masz kolego przeciwko stawianiu figur religijnych we własnym ogródku i szczerze mówiąc nie interesuje mnie to, ale się grubo mylisz bo takie obiekty jak: kapliczki, krzyże, figury, itp. obiekty kultu religijnego należą do tzw. "obiektów małej architektury" i przy ich budowie na terenie prywatnym nie są wymagane żadne pozwolenia. Ustawa z 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (DzU z 2010 r. nr 243, poz. 1623)

Przepraszam, że trochę nie na temat, ale chciałem sprostować wypowiedź kolegi.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5455 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-06-24, 09:54   

Zbigniew napisał/a:
magistrum napisał/a:


Jakbyś nie miał ograniczeń to w co drugim ogródku na wsi stałby np. 5 metrowy Jezus albo Maryja - a każdy kolejny musiałby być większy - ludzi nie znasz? Ale oczywiście masz rację ilość czynności podlegająca ograniczeniom, pozwoleniom, zgłoszeniom jest chora!




Nie wiem co masz kolego przeciwko stawianiu figur religijnych we własnym ogródku i szczerze mówiąc nie interesuje mnie to, ale się grubo mylisz bo takie obiekty jak: kapliczki, krzyże, figury, itp. obiekty kultu religijnego należą do tzw. "obiektów małej architektury" i przy ich budowie na terenie prywatnym nie są wymagane żadne pozwolenia. Ustawa z 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (DzU z 2010 r. nr 243, poz. 1623)

Przepraszam, że trochę nie na temat, ale chciałem sprostować wypowiedź kolegi.


Zbigniew, nie chcę tu z Tobą dyskutować o religii i tolerancji bo nie od tego jest to forum ponadto nie widzę w tym sensu.

Oczywiście masz rację, tylko że wyrwałeś z kontekstu moją wypowiedź i się burzysz, napisałem:
" ...stałby np. 5 metrowy Jezus albo Maryja - a każdy kolejny musiałby być większy - ludzi nie znasz?..."
Obiekty religijne podchodzą pod małą architekturę - ale ich wielkość musi być w granicach rozsądku - indywidualna ocena urzędnika - przepisy tego nie określają

Sam sobie odpowiedz co by było gdybyś miał sąsiada który postawił by ci obok pod płotem np. 2 metrową figurę latającego potwora spagetii (http://www.klps.pl/) to też religia i trzeba to uszanować - nieprawdaż... ;-)
Ostatnio zmieniony przez magistrum 2014-06-24, 10:04, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Zbigniew 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Zbigniew_W

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 53
Dołączył: 18 Cze 2011
czyli 4669 dni temu
Posty: 103
Podziękowania: 13/1
Skąd: Mazowieckie

Wysłany: 2014-06-24, 14:11   

magistrum - bardzo proszę abyś przeczytał moją poprzednią wypowiedź ze zrozumieniem.
Zwróciłem uwagę na Twoją wypowiedź bo chociaż sprawa nie dotyczy tematu forum to po co czytelników wprowadzać w błąd ? Przepisy są przepisami i tego nie zmienisz, a to czy się do nich stosujesz czy nie to już jest Twoja prywatna sprawa.

PS. A powoływanie się na przepisy, które obowiązują w naszym kraju i każdy obywatel powinien się do nich stosować i ich przestrzegać nie uważam za "burzenie się".
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5455 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-06-25, 11:17   

Zbigniew napisał/a:
magistrum - bardzo proszę abyś przeczytał moją poprzednią wypowiedź ze zrozumieniem....

przeczytałem i wnioskuje po Twoich wypowiedziach że 5 metrowy posąg (obiekt kultu religijnego) wg Ciebie "podchodzi" pod OMA?


and1985, sorki że zaśmieciłem Twój wątek

Super masz woliery i szczerze-pozytywnie Ci ich zazdroszczą :-) mam nadzieje że się kiedyś też takich dorobię.

Powiedz mi tylko czym podyktowane jest to że dojście do misek masz z tyłu?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
and1985 
Administracja



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2009
czyli 5522 dni temu
Posty: 437
Podziękowania: 65/4
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2014-06-25, 19:26   

miski sa podyktowane tym,że w razie deszczu nie leje mi do nich woda co miało by miejsce gdyby były ulokowane z przodu, po drugie z tyłu nie musze mieć kłódek bo dzieciaki tam nie mają wstępu a po trzecie w przyszłości planuje tam postawić przedsionek i na drugą stronę zrobić podobny ciąg wolier tak żeby z jednego korytarza karmić dwa rzędy wolier ale to odległa wizja :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2014-06-29, 16:08   

Witam
Bardzo fajnie to wyszło 12 tyś. dość dużo kasy ale jak kogoś stać to tak trzeba a i kup sobie to pleksi i nie dawaj żadnych mat lub foli.
Jak dałeś już 12 tyś to już do końca stawiaj na jakość a ptaki też spoko ,fajna ta para żółtolicych
życzę sukcesów .
pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5455 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-06-30, 08:01   

and1985 jak Ci sie sprawdzają te budki z PVC? Aleksandretty ich nie zeżrą?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
waldek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 10 razy
Wiek: 49
Dołączył: 29 Wrz 2008
czyli 5660 dni temu
Posty: 329
Podziękowania: 20/16
Skąd: kartuzy
Wysłany: 2014-06-30, 10:36   

Moja mała uwaga do tych wolier: dałbym jeszcze możliwość kontroli budek bez wchodzenia do poszczególnych wolier np. poprzez podobny otwór w ścianie zewnętrznej tak jak do karmideł.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
and1985 
Administracja



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2009
czyli 5522 dni temu
Posty: 437
Podziękowania: 65/4
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2014-06-30, 18:08   

magistrum napisał/a:
and1985 jak Ci sie sprawdzają te budki z PVC? Aleksandretty ich nie zeżrą?
szczerze to do aleksandret wielkich to super sprawa nie ruszaja tych budek a drewniane poszly juz 4
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2014-08-13, 20:24   

Witam
Dziś skończyłem spawanie woliery, jest już gotowa rama z profili w całości teraz tylko dzwiczki oraz siatka wystrój i podłoże i można wpuszczać ptaki hahaha.
Napiszę tak już nigdy nie zrobię żadnej woliery z drzewa,przenigdy.
Jak rozwalałem moje starsze woliery to po prostu psychicznie wysiadałem hahaha.
Będzie wszystko zrobione to wkleję fotki
pozdrawiam
Ps. używajcie stali do budowy wolier :mrgreen:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
and1985 
Administracja



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2009
czyli 5522 dni temu
Posty: 437
Podziękowania: 65/4
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2014-08-15, 10:01   

waldek, planuje zrobić korytarz miedzy 2 wolierami wtedy budki umieszcze w korytarzu i bedzie dobra kontrola mirek1 dawaj fotki twojej woliery ... co do stali to jeszcze lepszym rozwiązaniem jest aluminium ale niestety cena... w piwnicy zrobie całośc w aluminium już powoli sie zabieram za nowe wolierki
Ostatnio zmieniony przez and1985 2014-08-15, 10:01, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2014-08-15, 12:19   

Witam jak będzie w całości gotowa to wkleję fotki.
Myślę ,że maksymalnie 2 tygodnie i będzie gotowa wszystko zależy od pogody a wiadomo jak się coś robi po pracy to tego czasu nie ma zbyt wiele.
Mam już cały szkielet gotowy było dużo spawania ale się udało teraz tylko siatka na dach,płyty przeźroczyste wiadomo jakiś wystrój w środku.
Jutro jak będzie pogoda to pomaluję całość na brązowo siatkę dam w tej zielonej otulinie bo dobrze przez nią widać ptaki .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2014-08-24, 14:05   

Witam
Koledzy macie jakiś dobry patent na naciąganie siatki zgrzewanej tak co by zbytnio nie naruszyć oczek.
Woliera coraz bardziej przypomina wolierę hahaha ale u nas tu to pogoda jest tak do bani ,że od 2 tygodni nie było dnia ,żeby nie było deszczu i praca w kratkę tak to wygląda szału ni ma.
pozdrawiam.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5455 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-08-27, 05:44   

mirek1 napisał/a:
Witam
Koledzy macie jakiś dobry patent na naciąganie siatki zgrzewanej...


siatkę zgrzewaną to chyba ciężko naciągnąć :mrgreen:

mirek1 wrzuć jakieś zdjęcia z postępu prac!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
jaro76 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/jaro76
Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 655
Podziękowania: 36/6
Skąd: działdowo
Wysłany: 2014-08-27, 10:45   

mirek1, jak nie wstawisz dodatkowych poprzeczek,belek, to nie zlikwidujesz tych wybrzuszeń przy siadce z rolki. Siatka w panelach jest lepsza
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2014-08-27, 21:00   

Witam
Koledzy wstawię fotki jak już będzie zrobiona nie lubię tak pokazywać czegoś na pół gwizdka ale dziś znalazłem sposób na siatkę.
Najpierw góra później dół skręcam i wychodzi dobrze ,zresztą sami zobaczycie.
Dziś jest chyba pierwszy dzień od 3 tygodni prawie jak po pracy wróciłem i nie lało!
Oby w piątek było ładnie bo mam wolne to myślę ,że robota pogna do przodu.
Fotki będą obiecuję .
pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Szaleniec93 
Mega User
Mazowieckie/Siedlce



Moja specjalizacja:
Papugi

Dołączył: 07 Lut 2009
czyli 5529 dni temu
Posty: 238
Podziękowania: 7/22
Skąd: Siedlce

Wysłany: 2014-08-28, 16:50   

Bez jaj Panowie jeśli siatka nie jest spierr**** na maksa to da się ją założyć bez wybrzuszeń na powierzchni 2-3m2 nie wiem jak więcej bo nie próbowałem tylko nie można się zawzinać że jeśli z lewej strony 2 oczka nakładamy na listwe/profil etc to i z prawej ma być 2 oczka zakładki, wtedy się na pewno spier""" te siatki nie mają idealnych kątów lecz zawsze są w którąś stronę spier****, czasami na 2 metrach jest to 4 oczka (wtedy bedzie ujowo) a czasami 1 lub 1,5 wtedy bez problemu możną taką siatkę założyć bez wybrzuszeń.
_________________
"Tak to bywa, pies utonął-łańcuch pływa".

Moja Strona-Zapraszam!



Happek/Szaleniec
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.