Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysł - Stowarzysznie Hodowców Ptaków Ozdobnych i Egzotyczn

Czy jesteś za ?
TAK
78%
 78%  [ 30 ]
NIE
21%
 21%  [ 8 ]
nie mam ZDANIA
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 38
Wszystkich Głosów: 38

Autor Wiadomość
tancerz2005 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Paź 2009
czyli 5286 dni temu
Posty: 106
Podziękowania: 21/6
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-12-27, 21:58   Pomysł - Stowarzysznie Hodowców Ptaków Ozdobnych i Egzotyczn

Witam wszystkich.
W związku z ustawą która wchodzi w życie i wielu niedomówień które za sobą niesie nasunął się pewien pomysł - mianowicie założenia Stowarzyszenia Hodowców Ptaków Ozdobnych i Egzotycznych które zgłosili byśmy po wcześniejszym zebraniu założycielskim do KRS'u w celu uzyskania osobowości prawnej.

Wiem że jest już wiele podobnych stowarzyszeń, ale ilu z nas tutaj należy do jakiegoś stowarzyszenia?
Czy słyszeliście aby któreś z obecnie istniejących stowarzyszeń udzielało się w sprawach dla nas ważnych takich właśnie jak zmiany w ustawach itd?
Może warto było by przestać być biernym i przynajmniej starać się zacząć robić coś w naszym wspólnym interesie....?

To na razie pomysł, może i głupi, ale jest - nic by to nas nie kosztowało, a mogło by pomóc.
Szczegółów na razie nie pisze, bo chciał bym najpierw poznać Wasze zdanie....
_________________

Zapraszam!
Ostatnio zmieniony przez wanted 2011-12-27, 22:43, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

kamillo1395 
Specjaliści
Kamil Fornalczyk



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/kamillo1395

Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 12 Gru 2009
czyli 5220 dni temu
Posty: 742
Podziękowania: 39/158
Skąd: Łęczyca

Wysłany: 2011-12-27, 22:45   

tancerz2005, Jak dla mnie to nie jest głupi pomysł ... Wręcz przeciwnie...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-12-28, 00:34   

Po co kolejne stowarzyszenie :?: głównym problem wszystkich polskich stowarzyszeń hodowców ptaków ozdobnych i egzotycznych jest brak ludzi do działania a nie brak stowarzyszeń :!: :!: :!: Zarejestrowanie kolejnego co w tym zmieni :?: :?: :?:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5463 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-12-28, 09:51   

ja całkowicie popieram ...oczywiscie popieram JC - mysle podobnie jak on
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-12-28, 10:17   

Ja mam propozycję dla pomysłodawcy. Zamiast wpuszczac parę w biurokratyczne poczynania zwiazane z rejestracją nowego stowarzyszenia, możesz utworzyć "zamiejscowy" czy "internetowy" oddział MSHK i PE lub przynajmniej "klub" (bo nie wiem czy Statut dopuszcza stworzenie "internetowego"). Gdyby to był Oddział terytorialny z siedzibą w konkretnym miejscu to mozna wybrac zarząd i działac normalnie jak praktycznie samodzielne Stowarzyszenie. Wtedy mając "pieczatkę", bo po rejestracji tylko tyle bedziesz miał, możesz realizowac cele. Składka do Zarzadu jest minimalna, coś 10 czy 20 zł.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
yotan 
Doświadczony Hodowca
yotan



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/yotan

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 26 razy
Wiek: 72
Dołączył: 16 Lut 2008
czyli 5885 dni temu
Posty: 684
Podziękowania: 75/37
Skąd: kuj.-pom.

Wysłany: 2011-12-28, 11:35   

JC napisał/a:
Po co kolejne stowarzyszenie :?: głównym problem wszystkich polskich stowarzyszeń hodowców ptaków ozdobnych i egzotycznych jest brak ludzi do działania a nie brak stowarzyszeń :!: :!: :!: Zarejestrowanie kolejnego co w tym zmieni :?: :?: :?:


W pełni się zgadzam.

tancerz2005 napisał/a:
Czy słyszeliście aby któreś z obecnie istniejących stowarzyszeń udzielało się w sprawach dla nas ważnych takich właśnie jak zmiany w ustawach itd?
Może warto było by przestać być biernym i przynajmniej starać się zacząć robić coś w naszym wspólnym interesie....?


Łatwiej będzie Ci zapisać się do jakiegoś stowarzyszenia (najlepiej od razu PFO) i wtedy możesz zacząć działać.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.


Najlepsza grupa to NIEAKTYWNI! Chcę do nich należeć!
Ostatnio zmieniony przez yotan 2011-12-28, 11:39, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-12-28, 11:51   

Do PFO nie mozna się zapisać :lol: To jest federacja stowarzyszeń i ona przyjmuje tylko organizacje a nie osoby fizyczne.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
tancerz2005 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Paź 2009
czyli 5286 dni temu
Posty: 106
Podziękowania: 21/6
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-12-28, 11:52   

Ok szanuje Wasze zdanie - wypowiedziałem się tutaj by je poznać...

Dziwi mnie tylko jedna rzecz która tez trochę mnie drażni, mianowicie w momencie gdy wchodzą jakiekolwiek zmiany dotyczące pośrednio lub bezpośrednio nas jak np nowa ustawa, czy poszerzenie listy rodzimej awifauny, wszyscy lamentują i płaczą że zakazują, że nakazują, że niedługo to nie będziemy mogli ptaków hodować, że głupota - ale jak pojawia się pomysł aby coś zacząć z tym robić to odpowiadacie "PO CO?".
Stowarzyszeń jest multum tylko szkoda że na papierku, bo żadne z tych towarzyszeń nie zabiera głosu w sprawach dla nas ważnych - czego efektem jest to że jesteśmy pozostawieni samym sobą...
Lepiej jest nie robić nic, tylko siedzieć i lamentować - ot natura Polaka.

Więc płaczmy i lamentujmy...
_________________

Zapraszam!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-12-28, 12:08   

tancerz2005, teraz piszesz nieprawdziwe rzeczy :!: Przypuszczam, że ma to związek z tym, że od niedawna znajdujesz sie w tym środowisku, że wydaje Ci się, że swoimi propozycjami odkrywasz Amerykę. Ja tylko dam Ci linka do mojego pierwszego listu do MS, który jako list otwarty był też drukowany w czasopiśmie dla hodowców http://ptakiegzotyczne.net/cites/list.php Jest to list sprzed już blisko 10 lat. W tym czasie wielokrotnie były próby zorganizowania "akcji" poprawiających prawo. Min przy współpracy z Nową Exotą, przy której gromadzą się najbardziej zaangażowani polscy hodowcy. Ja już dałem sobie spokój z bezpośrednimi działaniami, bo niestety zdrowie mi szwankuje, ale mam nadzieję, że znajdą się następcy, którzy poświecą swój czas i może oni osiągną w końcu sukces :!: Mnie się tylko udało zwrócić uwagę w MS, że jest problem z naszym prawem i jak tylko się dało, rozpropagować to prawo wśród hodowców, żeby jak najmniej z nich zostało przestępcami.
Ostatnio zmieniony przez Michuuu 2011-12-28, 20:22, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
tancerz2005 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Paź 2009
czyli 5286 dni temu
Posty: 106
Podziękowania: 21/6
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-12-28, 12:20   

Nie odkrywam ameryki i nie twierdze że nikt nigdy nic w tym kierunku nie robił, ale powiedz mi JC, daj przykład z ostatnich 2 lat w ktorym to jakieś stowarzyszenie hodowców zabieralo by głos lub udzielalo się w naszej sprawie?
Może po prostu nie jestem w temacie - to możliwe, dlatego daj przykład.
Bo jak na razie to widzę że nawet nie ma komu wysłać maila lub zadzwonić w celu wyjaśnienia interpretacji nowej ustawy, tylko jest burza mózgu jak to interpretować, płacz i stękanie....
_________________

Zapraszam!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
tancerz2005 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Paź 2009
czyli 5286 dni temu
Posty: 106
Podziękowania: 21/6
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-12-28, 12:29   

Ja mam takie pytanie, skoro jest tyle stowarzyszeń hodowców - dlaczego podczas zebrań nad nową ustawą, brali w niej ludzie z fundacji Vivy, z fundacji Empatia, ze związku kynologicznego, ze związków drobnego inwentarza, z programu Uwaga i jeszcze wielu wielu innych a nie było tam nikogo kto reprezentował by nas i nasze poglądy?
No i gdzie te nasze stowarzyszenia?
_________________

Zapraszam!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-12-28, 12:47   

W przeciągu "ostatnich 2 lat", to głównie angażują się hodowcy "szczygłów" i powolutku uzyskują "interpretacje" przepisów. Chwała im za to :!: Moja, prawdopodobnie "była" federacja PFHPO, uzyskała nękając ministerstwo, ograniczenie obowiązku rejestracji do ptaków z załączników A i B, więcej bez poparcia polityków z czołówki się niestety nie udało. Co robi PFO, tego niestety nie wiem, ale wiem, że każdej organizacji potrzeba działaczy czyli ludzi od czarnej roboty. A najczęściej trafiają się ludzie od gadania, którzy myślą, że "samo się zrobi", albo że "prezes" za nich to zrobi. Nie, żadna organizacja nic nie zrobi :!: Organizacja może ci dac tylko pieczatkę :!: Zrobić możesz tylko sam, jak się zabierzesz do ciężkiej i niewdzięcznej roboty - za którą nie dostaniesz zadnych pochwał, natomiast dochowasz się "wrogów". Tych to Ci gwarantuję :lol:
A co do "interpretacji" prawa, tylko pisemne interpretacje z MS mają jakąś wartość. Nikt inny Ci nic na 100% nie wyjaśni, a i pracownicy MS mają z tym wiele problemów i często brakuje im odpowiedzi. Tak więc, ostateczna interpretacja należy do konkretnego sądu.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-12-28, 12:56   

tancerz2005 napisał/a:
Ja mam takie pytanie, skoro jest tyle stowarzyszeń hodowców - dlaczego podczas zebrań nad nową ustawą, brali w niej ludzie z fundacji Vivy, z fundacji Empatia, ze związku kynologicznego, ze związków drobnego inwentarza, z programu Uwaga i jeszcze wielu wielu innych a nie było tam nikogo kto reprezentował by nas i nasze poglądy?
No i gdzie te nasze stowarzyszenia?


No bo te organizacje mają "ludzi od czarnej roboty". A ich mają, bo mają pieniądze :!: :!: :!: Organizacje hodowców ptaków egzotycznych dzielą się na : biedne, bardzo biedne i bankrutów :lol: Tak to wygląda. Oczywiście jak bedziesz umiał zorganizowac odpowiednio duże środki finansowe, to masz szanse załozyć liczacą się organizację.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Barnard 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 36 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Mar 2008
czyli 5866 dni temu
Posty: 452
Podziękowania: 71/241
Skąd: Woźniki

Wysłany: 2011-12-28, 13:07   

Tak myślę, że z internetowym stowarzyszeniem można by podziałać, jest szansa, że gdyby składaki były takie jak JC, piszę jest szansa na przyciągnięcie dużej ilości hodowców. I oczywiście idzie za tym wspólne zawracanie dupy ministerstwu
_________________
Pozdrawiam wszystkich !!! Mateusz Nowaczyk
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5463 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-12-28, 13:10   

tancerz2005, a czy ktoś tu lamentuje , po prostu moi przedmówcy i ja zreszta też , bardzo sceptycznie podchodzimy do kolejnej organizacji
a co do lamentu ....mój Boże.....mam w swojej hodowli kilkanasci zwierząt z rodzimej avifauny, kilkadziesiąt z tzw CITES I, kilka z pierwszej grupy zwierząt niebezpiecznych , i czy ktos słyszał jakikolwiek lament
KOLEGO istnieje PZHKiPE , istnieje kilkadziesiąt innych organizacji itp tworow czy kiedykolwiek podczas tworzenia jakichkolwiek list , ktokolwiek zapytał sie . Sam podpisywałem sie pod petycja i co ..........wielkie nic.
Sadzisz ze NOWY ZWIAZEK cos zmieni??????
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Barnard 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 36 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Mar 2008
czyli 5866 dni temu
Posty: 452
Podziękowania: 71/241
Skąd: Woźniki

Wysłany: 2011-12-28, 13:14   

atma napisał/a:
Sam podpisywałem sie pod petycja i co ..........wielkie nic.


Tak tak ja również się podpisywałem, i to chyba 2 razy, ale czy one dotarły do ministerstwa to tego nie wiem :-)
_________________
Pozdrawiam wszystkich !!! Mateusz Nowaczyk
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
tancerz2005 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Paź 2009
czyli 5286 dni temu
Posty: 106
Podziękowania: 21/6
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-12-28, 15:52   

atma napisał/a:
tancerz2005, a czy ktoś tu lamentuje , po prostu moi przedmówcy i ja zreszta też , bardzo sceptycznie podchodzimy do kolejnej organizacji
a co do lamentu ....mój Boże.....mam w swojej hodowli kilkanasci zwierząt z rodzimej avifauny, kilkadziesiąt z tzw CITES I, kilka z pierwszej grupy zwierząt niebezpiecznych , i czy ktos słyszał jakikolwiek lament
KOLEGO istnieje PZHKiPE , istnieje kilkadziesiąt innych organizacji itp tworow czy kiedykolwiek podczas tworzenia jakichkolwiek list , ktokolwiek zapytał sie . Sam podpisywałem sie pod petycja i co ..........wielkie nic.
Sadzisz ze NOWY ZWIAZEK cos zmieni??????


Pod chyba 20 petycjami to i ja się podpisywałem - petycja jak każdy wie na nie wiele się zda.
Mi chodzi o czynne działanie, a nie pisanie pisemek. Istnieje PZHKiPE no i co? I gdzie byli podzas tworzenia ustawy? Jakie swoje racje przedstawili?
A lament - wejdź w temat o wejściu w życie od nowego roku nowej ustawy i poczytaj lament.

Ja nie rozumiem tylko jednego - nikt Was do tego nie przymusza, nie nakazuje - to jest pomysł, a Wy reagujecie co najmniej tak jak by ktoś chciał Wam krzywde zrobić.
Co zaszkodzi spróbować i zadziałać? Lepiej siedzieć i nic nie robić mówiąc "są już stowarzyszenia i one się niech tym zajmą".
Nie rozumiem Was.

Aha i jeszcze jedno - nikt tutaj nie mówi o stowarzyszeni z klubem i wielkimi składkami na niego - chodzi o zjednoczenie grupy, która będzie chciała naprawdę działać, przedstawiać swoje racje i robić coś w kierunku poprawy naszych "warunków" jakie stawia nam państwo zamiast pisać "niedługo to ptaków zabronią nam hodować".
Chcecie być bierni - ok - ale nie narzekajcie.
Viva potrafiła wywalczyć bzdurny pod względem respektowania zakaz przetrzymywania psów na łańcuchach dłużej niż 12 godzin, a my dochodzimy do tego że już większość ptaków trzeba albo rejestrować albo mieć pozwolenie z MOŚ - tak wyglądają nasze związki i ich udzielanie się w naszym wspólnym interesie.

A co do pieniędzy lub raczej ich braku - zakładając stowarzyszenie można by ubiegać się o status fundacji i zbierać datki właśnie na "walkę" z bzdurną biurokracją - myślę że jeśli przynosiło by to rezultaty to każdy z nas by coś wspomógł - kwestia chęci.
_________________

Zapraszam!
Ostatnio zmieniony przez tancerz2005 2011-12-28, 15:58, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5463 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-12-28, 16:53   

tancerz2005, a kto powiedział ze jestesmy bierni
od kilku lat należe do AZ, przed rokiem zaproszono mnie do AZ-Stare
kurde mi tam wystarczy.
a co do tych pieniędzy tych fundacji i takich tam górnolotnych frazesów to proponuje poczytać jak to sie zakładało jakiś czas temu stowarzyszenie i co z niego poza niesmakiem pozostało
a co do psów na łancuchach - ja to zakazałbym tego zupełnie
a co do rejestracji - czy to aż tak wielkim problemem jest udać się do starostwa z np umową kupna ??????? Jak wiadomo cały czas rozszerzam swoja kolekcje i bywam tam naprawde ciężko
Ptaki rejestrujemy juz od kilku lat , wszyscy wiedzą jakie dokumenty są wymagane , to problem zaopatrzyć sie w nie przy zakupie ?
Ja mam dokumenty swiadczace o pochodzeniu na kazde zwierze nawet jesli nie wymaga ono rejestracji.
A co d sugerowanych przez Ciebie lektur - proponuje poczytać jak to we warszawie stowarzyszenie zakładali to lepsze od sławetnej drukarki PZHKiPE
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-12-28, 17:22   

tancerz2005, co Tu tu juz zacząłes wypisywać :?: Ja myslałem, że Ty na powaznie chcesz poświęcic swój czas, pieniadze i nerwy i cos zrobić. A jak widzę, to już Ci ta chęc przechodzi, a jeszcze nic nie zrobiłeś :lol: Chyba nie nadajesz się do tego :?: Ale mam nadzieję, że się mylę i nie jesteś tylko typem "gadacza", a osobą która rzeczywiście cos zrobi :!:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
tancerz2005 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Paź 2009
czyli 5286 dni temu
Posty: 106
Podziękowania: 21/6
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-12-29, 10:47   

JC napisał/a:
tancerz2005, co Tu tu juz zacząłes wypisywać :?: Ja myslałem, że Ty na powaznie chcesz poświęcic swój czas, pieniadze i nerwy i cos zrobić. A jak widzę, to już Ci ta chęc przechodzi, a jeszcze nic nie zrobiłeś :lol: Chyba nie nadajesz się do tego :?: Ale mam nadzieję, że się mylę i nie jesteś tylko typem "gadacza", a osobą która rzeczywiście cos zrobi :!:


Sam nic nie zrobię bo potrzebuje wsparcia - a z takim podejściem ludzi to i kamienia się nie przesunie...
_________________

Zapraszam!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.38 sekundy. Zapytań do SQL: 21
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.