Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2008-05-18, 20:47
Przycinanie lotek u papug.
Autor Wiadomość
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5939 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-02-27, 08:13   Przycinanie lotek u papug.

Waszym zdaniej po co niektórzy ludzie robią takie zabiegi i jaki sami macie na to spojrzenie ?
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5930 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2008-02-27, 15:34   

1. Żeby z ptaka zrobić gadającą zabawkę, którą można wszędzie brać.

2. Zminimalizować niebezpieczeństwo - totalna bzdura, nielatający ptak to kaleka i jest narażony na wiele niebezpieczeństw. Ile to ja razy musiałem zatamować krwotok, wstrząs mózgu u moich nieletających papug.

3. W celu oswajania - kolejna totalna bzdura. To jest łamanie psychiki ptaka, którego z oswajaniem nie ma nic wspólnego. Bezbronny ptak, niezdolny do ucieczki musi uleć kaprysom człowieka i dawać się głaskać, nosic na ręku itd. To odbije na psychice ptaka prędziej czy później. Oswajanie polega na powolnym przekonywaniu się do siebie, budując w ten sposób zaufanie i przyjaźń. A nie ciach lotki i gotowe.

4. Podobno niektórzy hodowcy tną lotki agresywnym osobnikom w parce, żeby jeden drugiego nie zamęczył podczas lęgów. Dla mnie to nieodpowiedzialność, taka parka nie nadaje się do rozmnażania. Agresywność nie bierze się znikąd.
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
papaj64 
papaj64



Dołączył: 13 Lut 2008
czyli 5907 dni temu
Posty: 9
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2008-04-07, 17:31   

posiadam rudosterke z podcietymi lotkami jest z niej niezłe ziółko,potrafi robić przysłowiowy dym w klatce-te które maja całe lotki są bardziej spokojne i opanowane. :evil:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Agori 
Mega User
Trelo agori!



Pomógł: 10 razy
Wiek: 55
Dołączył: 05 Mar 2008
czyli 5886 dni temu
Posty: 107
Otrzymał 5 podziękowań
Skąd: Września, Wlkp.
Wysłany: 2008-04-07, 19:34   

Jedna z moich nimf jest inwalidką. Nie ma podciętych lotek, ale nie może fruwać. Tyle, że ona o tym "nie pamięta" i często próbuje zerwać się do lotu. Trzeba poświęcać jej wiele uwagi podczas rekreacji poza klatką... Wspiąć się na wyżyny łatwo, lecz potem nie chciałoby się spaść na dno i się potłuc, lecz lekko i poetycko wręcz sfrunąć...

Obcinaczom lotek proponuję przez rok poruszać się wyłącznie na wózku inwalidzkim.
Gdzie to ja pisałem o zwierzakach ku uciesze ludzi? :roll: Chyba na moim blogu... Momento...


Cytat:
Człowiek oswoił zwierzęta i zbyt często próbuje narzucać im swój styl życia, na dokładkę tłumacząc ich zachowania w sposób ludzki. Błąd. By zrozumieć zwierzaka, trzeba się nim stać. By nim się stać, trzeba doskonale znać jego zwyczaje gatunkowe i osobnicze, psychikę, zachowania. I za wszelką cenę nie pozwalać sobie na antropomorfizowanie zwierzęcych zachowań.


...ani na obcinanie lotek ku własnej wygodzie.
_________________
Έλενα Παπαρίζοu - Βρισκώ το λόγο να ζω
(Znajduję powód, by żyć, 50'03")
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2008-04-07, 21:42   

panuje opinia,o łąkówkach turkusowych,że samiec w czasie toków potrafi zamęczyć samiczkę,ciągle ją przeganiając i zmuszając do przebywania w budce.Taki przypadek miał niedawno mój kolega,któremu samiec zabił samiczkę.
Nie wycina się wszystkich lotek,tylko tyle aby samiec mógł latać,ale żeby był wolniejszy od samicy.Lotki po pierzeniu odrosną,samica nie zmartwychwstanie.Nie miałem takiego problemu u siebie,ale gdyby co nie wahał bym się wyciąć kilku piór samcowi.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
papaj64 
papaj64



Dołączył: 13 Lut 2008
czyli 5907 dni temu
Posty: 9
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2008-04-08, 13:02   

z moich obserwacji wynika że ptak z podciętymi lotkami traci pewność siebie,jest bardziej zalekniony ,traci czesto tak trudno zdobyta pozycję w stadzie :arrow:
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-04-08, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2008-04-08, 19:02   

łąkówki trzyma się w czasie lęgów parami.A jak zaradzić natarczywości samca.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
kariok 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Sty 2008
czyli 5922 dni temu
Posty: 673
Podziękowania: 30/1
Skąd: Ostrów Wlkp

Wysłany: 2008-04-09, 09:30   

Moja jedna ara ararauna gdy ją kupiłem miała przycięte lotki, nie fruwała wcale, teraz po roku lotki już prawie odrosły(zostały jeszcze dwa obcięte kikuty), patrze jak ptak odnowa uczy się fruwać (a ma niecałe dwa lata), nie zawsze wyjdzie mu lądowanie na żerdce. Teraz kiedy ptak lata widać radość w jego zachowaniu, po udanym locie biega w kólko po drążku podskakuje, cieszy się ze swoich coraz większych osiągnięć. Przelatująca ara przez mieszkanie potrafi zrobić niezłe zawirowanie powietrza, pozdmuchiwać papiery z biurka, czasami wyląduje nie tam gdzie powinna, ale co tam.
Ja nie popieram takich praktyk, ale jeszcze większa bezduszność to kopiowanie ptaków, mam taką jedną senegalkę, jest to kaleka do końca życia.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-04-09, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5550 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2011-10-27, 22:01   

Odświeżam temat ze względu na "FACHOWE" przycinanie lotek w sklepie z papugami na Czerniakowskiej w Warszawie. Trafiła do mnie ararauna z podciętymi wszystkimi lotkami 1-go rzędu w obu skrzydłach. Ptak na minimum dwa lata (bez ingerencji) został pozbawiony możliwości lotu a tym samym prawidłowego rozwoju u młodego 6-cio miesięcznego ptaka. Nieświadomym niebezpieczeństw takiego podcięcia nowym właścicielom wciśnięto kit razem z okaleczonym ptakiem :( Obecnie młoda ara spada jak kamień z żerdzi. Cykl wymiany tych lotek oceniam na 2 lata pomijając fakt uszkodzeń do których dochodzi , gdy odrastające pióra nie posiadają osłony innych lotek. Przestrzegam nowych właścicieli noszących się z zamiarem zakupu ptaków w tym sklepie przed kupowaniem ptaka z tak fachowo potraktowanymi lotkami :(
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 21
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.