Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Chów pawi luzem na posesji.
Autor Wiadomość
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-12-14, 20:42   

Coś tu ostatnio cicho bardzo w temacie. Czyż byście wasze pawie pozamykali w wolierach ?
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

ONAG 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
czyli 5179 dni temu
Posty: 412
Podziękowania: 42/161
Skąd: małopolska

Wysłany: 2014-12-14, 21:55   

wanted napisał/a:
Coś tu ostatnio cicho bardzo w temacie. Czyż byście wasze pawie pozamykali w wolierach ?


Tak :evil:
U mnie z przyczyn "uprzejmych" sąsiadów... niestety albo stety, mogą spacerować tylko pod nadzorem.
_________________
.:Każdy robi to co lubi:.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Garullus 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2013
czyli 3960 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 7/4
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2014-12-15, 10:33   

U mnie też niestety pawie na spacerniaku pod nadzorem. Marzyło mi się stadko pawi swobodnie latających, ale one tak jak koza - wejdą wszędzie tam gdzie nie powinny i zjedzą to czego nie powinny :-( Same ptaki mają się super, poza jednym samcem, któremu na spacerku psy ogon i tren wytargały, ale lista szkód przez nie poczynionych rosła coraz bardziej, więc trzeba było zmienić plany.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5642 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2014-12-15, 15:36   

Taki już urok tych ptaków,że są bardzo kłopotliwe i co niektóre osobniki lubią podróżować po sąsiednich domach u mnie już niejednokrotnie ginęły pawie,które często wybierały się w dalsze trasy,ale mimo wszystko nie zamierzam zamykac tych ptaków ponieważ dla mnie pawie w klatce tracą swój urok,a że zdążają się jakieś straty to nawet nie zwracam na to większej uwagi. ogólnie u mnie pawie chowają sie same tzn. po wykluciu matka sama wodzi młode nie zamykam ich w wolierach,nie ingeruje prawie wcale w odchów,nawet nie chodzę do weta,jeśli coś zachoruje i mimo wszystko co roku zawsze coś się odchowa
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Garullus 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2013
czyli 3960 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 7/4
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2014-12-16, 10:07   

krzysiek007 napisał/a:

dla mnie pawie w klatce tracą swój urok,a że zdążają się jakieś straty to nawet nie zwracam na to większej uwagi.

Zgadzam się że paw w zamknięciu to nie to, dlatego będzie kontrolowany spacerniak. Nie wiem co masz na myśli pisząc "jakieś straty", jeśli zabicie przez drapieżnika lub zaginięcie bez śladu, to u mnie jak narazie przez 3 sezony pełnego luzu obyło się bez (no czasem trzeba było trochę pobiegać ;-) ). Jednak zafajdane codziennie schody i zafajdany a do tego obdrapany dach zostawionego na 15 min. samochodu potrafi zniechęcić i zniszczyć cały urok hodowania pawi. Decyzję o ukróceniu swobód podjąłem po ostatnich incydentach z obs..nymi i obdrapanymi parapetami i balustradą balkonu, sąsiedzi chyba swoich porzeczek i tak nie lubią, bo się jeszcze nie skarżyli ;-) ale muszę działać zanim zaczną jak im np. ptaszynki np. po autach poskakają (oczywiście pawie wszystko robią grupowo) :evil:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kszyk 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Sty 2013
czyli 4079 dni temu
Posty: 143
Otrzymał 11 podziękowań
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-12-16, 11:16   

Mój Barnabus nigdy nie wskoczył na samochód. Kiedyś tylko,chyba w ostatniej chwili zauważyłem,że bardzo interesuje go odbicie na drzwiach ciemniego samochodu. Jeższcze chwila gotów był skoczyć z pazurami na te drzw. Na dachu był kilka razy,fruwał niechętnie. Na tarasie bywał często ale tylko po to aby toczyć walki ze swoim odbicie w szybach:-) Kiedy zakupiłem moje pawie często bywały u sąsiada ale to sąsiad chciał miec na podwórku te ptaki i je dokarmiał. Wszystko skończyło się kiedy sąsiadka zaczęła wykonywać jakąś pracę na czarno i po podwórku chodzic zaczęly psy.
Na pewno zauważyliście,że o swoich pawiach piszę w czasie przeszłym. Nie mam już pawi,bo ze względu na stan zdrowia musiałbym je trzymać w wolierze.
_________________
Julian
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Szymonek 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Mar 2010
czyli 5123 dni temu
Posty: 40
Dał 5 podziękowanie(a)
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2014-12-18, 10:26   

Mam parę pawi od 4 lat. Miały 2 razy lęgi. Mieszkają z kurami w dużym murowanym kurniku, a w dzień chodzą po wybiegu. Jednak często są u mojego sąsiada, ale sąsiad się nie skarży :) ( przynajmniej na razie). Jak na wiosnę zmienię ogrodzenie to nie będą do niego chodziły. Muszę pilnować żeby wieczorem nie wskoczyły na dach bo potem nad ranem krzyczą strasznie.
Wytresowałem je trochę- na hasło " do kurnika" wyciągają szyje i pędem biegną do kurnika.
Jak są u sąsiada to najpierw krzyknę " do kurnika" a jak podejdą do ogrodzenia to też je nauczyłem, że na hasła "hop" - skaczą przez ogrodzenie na moją stronę. Czasami kilka razy dziennie to powtarzamy.
W ubiegłym roku część jajek wysiedziała kura kochina a część pawica. W tym roku wszystkie jajka wysiedziała pawica i razem z samcem spacerowali po całej posesji. Żona tylko się denerwowała, bo z roślin objadły wszystkie kwitnące części i nie miała kwiatków. Paw już puszcza ogon i się z nim obnosi.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Pawi Król 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sty 2008
czyli 5899 dni temu
Posty: 356
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2014-12-18, 17:32   

Szymonek napisał/a:
bo z roślin objadły wszystkie kwitnące części i nie miała kwiatków.
witaj w klubie
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Garullus 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2013
czyli 3960 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 7/4
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2014-12-19, 13:12   

Kiedyś jeden z "bandy" capnął truskawkę z krzaczka, krzaczek jakiś marnie zakotwiczony był i już wkrótce musiałem pawiowi z gardła cały ten krzaczek wyciągać bo mu połykanie nie poszło ;-) Z dzioba tylko jeden liść wystawał :lol: Na czas docieplania domu ptaszyska musiały być pod kluczem, bo na pewno styropian szybciej by "wyrobiły" niż fachowcy.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Pinio 
Mega User



Dołączył: 06 Gru 2011
czyli 4487 dni temu
Posty: 113
Podziękowania: 3/2
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-12-27, 14:14   

Ja moje ptaki mam na terenie stadniny koni, na którą przyjeżdża sporo osób z psami, dlatego pawie staram się wypuszczać gdy ich nie ma. Chociaż zauważyłem, że jak je wypuszczę to często pochodzą godzinkę-dwie, poskubią coś i zaraz wracają pod wolierę i tam się kręcą, a jak tylko ją otworzę to szybko do niej wbiegają, więc chyba jakoś im szczególnie na wolności nie zależy :)
A tu jeszcze taki gratis ;D

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2016-10-31, 22:52   

I jak tam wasze pawie, dalej luzem chodzą czy ktoś już zamknął swoje do woliery?
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5642 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2016-11-01, 08:55   

Moje cały rok chodzą wolno.Na noc w zimie wchodzą do kurnika
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.