Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Chów pawi luzem na posesji.
Autor Wiadomość
kamil13 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 02 Lip 2008
czyli 5739 dni temu
Posty: 20
Skąd: Raciąż
Ostrzeżeń:
 6/5/8
Wysłany: 2008-07-03, 19:00   

ja mam pawie i chodza luzem po posesji ,ale maja woliere i wieczorem gdy ide je zamknac ,jak jeszcze chodza to powiem im pare slow i juz sa w wolierze i wcale nie maja podcietych lotek bo jakby chcialy uciec to by uciekly bo wysoko skacza :):)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

fejsjan 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 18 Cze 2008
czyli 5754 dni temu
Posty: 50
Skąd: Korzecko
Wysłany: 2008-07-03, 19:31   

Napewno nie obcinał bym lotek, co najwyzej podwiążę. Ale tak jak mówicie one wysko skaczą i jak bedą chciały iść do sąsiada to i tak pujda:)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Mateusz 
Doświadczony Hodowca
polskie rasy



Pomógł: 9 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 381
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Niedzrwica Kościelna
Wysłany: 2008-11-09, 19:30   

Mam do was pytanie !
Jak wy to robicie ze wasze pawie nie chodzą po okolicy i nie dziczeją ?:-)
I jak to jest kiedy są dwa same samce ? Nie będą uciekały ? Ja nigdy nie miałem dwóch samców więc nie wiem, a mój kolega chce dwa samce.
_________________
Ja mogę wszystko!! Mateusz Gracjan Dec
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-11-10, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5642 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2008-11-10, 11:20   

Mateusz, to wszystko zależy od ptaków niektóre pawie które hodowałem większośc czasu spędzały u sąsiada niż u mnie zaś inne nie odchodziły i trzymały się blisko posesji.
Natomiast co do trzymania dwóch samców to mogą byc razem, ale gdy dorosną jeden z samców morze przeganiac drugiego. U mnie takie zdarzenie miało miejsce w tym roku, jeden z samców zaczął przeganiac drugiego, aż w końcu zaczął się włuczc i w jego ślady poszła samica z ubiegłorocznymi samcami, dopiero gdy sprzedałem tego samca przestały chodzic do sąsiada.
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
FlyArek 
Mega User



Pomógł: 10 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lut 2008
czyli 5882 dni temu
Posty: 491
Podziękowania: 24/24
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-11-10, 11:34   

Chciałbym utrzymywać pawie luzem na podwórku ale moja działka znajduje się tuż przy drodze.co prawda mieszkam na wsi i jest tu mały ruch ale czasem (zwłaszcza w weekendy) samochody jeżdżą w kółko.Gdy będę miał pawie to będę miał obawy ku temu czy przypadkiem nie wpadną pod samochód :-/
_________________
:)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Pawi Król 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sty 2008
czyli 5899 dni temu
Posty: 356
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-11-10, 14:11   

Z moich doświadczeń z hodowli pawii luzem , mogę powiedzieć że akurat moje pawie trzymały się od ulicy z daleka , nawet jak na posesje wjechał obcy samochód to uciekały na tyły podwórka . Trzeba tylko pamiętać aby ich nie płoszyć , ponieważ spłoszony ptak może polecieć za posesję , tak jak miało miejsce to u mnie na paczątku gdy je wypuściłem , ale odpukać dobrze się skończyło .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Mateusz 
Doświadczony Hodowca
polskie rasy



Pomógł: 9 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 381
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Niedzrwica Kościelna
Wysłany: 2008-11-10, 14:18   

A jak wygląda sprawa z oswajaniem ? Bo moje pawie były dzikie i spacerowały po całej wsi. Drugie Indie :-/ :-)
_________________
Ja mogę wszystko!! Mateusz Gracjan Dec
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-11-10, 17:25, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Pawi Król 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sty 2008
czyli 5899 dni temu
Posty: 356
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-11-10, 14:34   

Na początku trzymałem je przez dwa miesiące w wolierze o powiechrzni 35m2 i dawałem jeść i pić w tym samym miejscu . Po dwóch miesiącach zaryzykowałem i otworzyłem drzwi . Z początku nie chciały wychodzić z woliery , ale po około dwóch godzinach stopniowo i ku mojemy zdziwieniu powoli spacerowały przy wolierze . Pierwszą noc spędziły już na zewnątrz - upatrzyły sobie sosnę i tak na niej spały prawie przez rok , ale zauważyłem że tam zaczął im przeszkadzać wiatr i przeniosły się około 30 metrów dalej także na sosnę , i mogłem je wtedy podziwiąć z okna od kuchni . Lęgi wolały wyprowadzać poza wolierą , chociaż jak otwierałem ją to do niej wchodziły .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Mateusz 
Doświadczony Hodowca
polskie rasy



Pomógł: 9 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 381
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Niedzrwica Kościelna
Wysłany: 2008-11-10, 15:06   

A czy są strachliwe, boją się ludzi , ciebie ? Jak zrobi żeby podchodziły bliżej, ( żeby im nie przeszkadzac <<tzn. żeby się nie bały ludzi którzy robią coś na podwórku )/??
_________________
Ja mogę wszystko!! Mateusz Gracjan Dec
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Pawi Król 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sty 2008
czyli 5899 dni temu
Posty: 356
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-11-11, 00:04   

Mateusz, jeżeli chodzi o domowników to bez obawy mogę ci powiedzieć że mogłem przechodzić obok nich nawet 1 metr i nic nie robiły , ale kiedy na podwórku pojawiał się obcy człowiek i nawet jak stał od nich około 10 metrów dalej , to uciekały dalej, i to się sprawdzało za każdym razem . Ja i moja rodzina mogliśmy podchodzić bardzo blisko , ale jak ktoś obcy pawie wyczuwały i odrazy szły w drugą stronę
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
slaby1986 
Mega User



Moja specjalizacja:
Golebie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 37
Dołączył: 04 Lut 2008
czyli 5888 dni temu
Posty: 259
Podziękowania: 8/5
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2008-11-11, 14:06   

Mateusz, potwierdza słowa Pawiego Króla, u mnie z pawiami było tak że trzymałem je ok miesiąca w wolierze ok 40m2, później przez nieuwagę przy karmieniu nie zamknąłem drzwi od woliery, pawie natychmiast to wykorzystały i po chwili spacerowy już koło domu. Wieczorem wganiałem je do woliery na noc przez ok, 2 tygodnie, później zaczęły już same wchodzić. Od tamtej pory minęło już prawie 3 lata, wolierę zamykam tylko na noc, ponieważ ptaki same wchodzą do niej, resztę dnia spędzają na chodzeniu po podwórzu, sadzie i okolicy. Mieszkam na wsi ale przy ulicy i mogę powiedzieć ze pawie nigdy nie podchodziły do ulicy jedynie do bramy (jeśli była otwarta) jednak gdy zobaczyły nadjeżdżający samochód automatycznie wracały na podwórko. Co do oswojenia, to niema z tym żadnego problemu, ja swoje pawie przyzwyczajałem do siebie smakołykami (twaróg, kapusta, trochę sałaty, jabłka w okresie zimy) ptaki bardzo szybko się oswoiły ale warunek jest jeden, (moim zdaniem) podawać pokarm i sprzątać w wolierze powinna ta sama osoba, ptaki widząc ta samą osobę zajmująca się nimi są spokojniejsze i lepiej się oswajają. Ważą kwestią także jest obcowanie młodych ptaków z opiekunem, jeśli młode osobniki będą przebywać z człowiekiem od młodego wtedy mamy większe szanse na oswojenie ptaka.

roczne pawie:


a tutaj spędzają popołudnia :mrgreen:


zdjęcie z kwietnia:
_________________
http://slaby1986.bnx.pl/news.php
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5642 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2008-11-12, 08:37   

Slaby1986, podglądacze te twoje pawie :lol:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
villo 



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Lis 2009
czyli 5240 dni temu
Posty: 6
Skąd: Białogard
Wysłany: 2009-12-17, 23:27   

Ja też zdecydowałam się niedawno wypuścić swoje pawie 3 letnie pawie na wolny wybieg. Bałam się że mi uciekną ale wszystko poszło bardzo dobrze. Ptaki są u mnie już 2 lata i przyzwyczaiły sie do okolicy a jednak miałam opory. No ale jak przyszło co do czego, gdy otworzyłam drzwi woliery paw zapuścił "żurawia" i dawaj na wolność. Przespacerowali się dumnie po całym podwórzu, pobili się się z kogutem Brahma i wrócili do swojego kurniczka. Żałowałam że wcześniej się nie zdecydowałam na wypuszczenie. Wspaniałe uczucie gdy dajesz ptakowi wolność, gdy "ściągasz łańcuchy" otwierasz klatkę i ptak może pofrunąć.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5909 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2009-12-18, 07:57   

villo napisał/a:
Wspaniałe uczucie gdy dajesz ptakowi wolność, gdy "ściągasz łańcuchy" otwierasz klatkę i ptak może pofrunąć.


Żeby tylko nie do sąsiada,albo co gorsze w siną dal :mrgreen:
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
villo 



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Lis 2009
czyli 5240 dni temu
Posty: 6
Skąd: Białogard
Wysłany: 2009-12-18, 21:06   

haha niee.. takie odważne to one nie są ;D to była metafora.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5522 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2010-03-03, 19:20   

no to poradźcie co ja mam zrobić...w ubiegłym roku mojego samca nie było tydzień więc stwierdziłam że ściągnąć go może tylko nowy kogut, kupiłam no i stary wrócił :) cały tydzień latał po lesie -latał bo osobiście jak go spłoszyłam to przeleciał ponad 400m na raz
:( więc nowego jak przywiozłam od razu nie patrząc na nic upierniczyłam mu lotki w jednym skrzydle :) nazajutrz bardzo się cieszyłam bo okazało się że wrócił stary samiec i siedzi na 30m sośnie obok ogrodzenia :) jakież było moje zdziwienie jak okazało się że na czubku tej sosny siedzi młody samiec a stary podbiera wysypane sznureczkiem ziarna po niteczce prowadzące do dziury w ogrodzeniu jaką zostawiliśmy na jego powrót :)
na dokładkę w tym zamieszaniu zwiała samica ale ona latała słabiej i udało się ją po 2 dniach zlokalizować w lesie :) więc co zrobić kiedy nawet te z podcitymi lotkami śmigają po drzewach, a wokół sam las i drapieżcy?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
gege 
Mega User
gege



Moja specjalizacja:
Inne

Pomógł: 14 razy
Wiek: 29
Dołączył: 30 Maj 2008
czyli 5772 dni temu
Posty: 343
Dał 2 podziękowanie(a)
Skąd: Zimnowoda/Woj.Świętokrzyskie

Wysłany: 2010-03-03, 19:24   

Pysia34,wpuść do woliery po dwóch tygodniach wypuść,ale wątpie,żeby nie uciekały gdyż już poczuły smak wolności.
_________________
www.minizoogege.pl.tl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
grajgul 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 901
Podziękowania: 74/106
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2010-03-03, 19:30   

pysia34, obetnij lotki w obu skrzydłach może to pomoże, obawiam się że będzie tak jak napisał gege,
_________________
Artykuły rehabilitacyjne i nie tylko - www.kursmed.com

Pozdrawiam cie Gość, :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5909 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2010-03-03, 20:57   

pysia34,pawie powinno przyzwyczajać się do otoczenia od maleńkości, i od maleńkości podcinać lotki.Dorosłe, będzie Ci bardzo ciężko przyzwyczaić do nowego otoczenia.
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5522 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2010-03-12, 12:10   

słuchajcie wiem że trudno w to uwierzyć ale paw z podciętymi lotkami zrobiłam to osobiście własnoręcznie wszystkie lotku u nasady wleciał na prawie 30m sosne, podcięcie lotek nic nie dało a u mnie za płotem jest las i drapieżniki a obok Odra nie mogę sobie pozwolić na ucieczki
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 20
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.