Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2011-09-04, 10:32   

atma opisał w miarę wszystko, z kosztami też bym się zgodził. Jak zaczniesz polować musisz dodać koszty , cena markowej broni ,od 3tyś.do 12 tyś ,cena optyki takiej średniej 3 tyś celownik do 7 tyś zł. lornetka 300 zł do nawet 7 tyś ,dobre byty 500 zł ,jakieś buty na wodę i rosę 150-300zł
To na początek jest dużo ,zleży w czym chcesz chodzić i z jaką bronią polować.Do tego dolicz paski do broni,troki ,krzesełko ,ubranie zimowe i letnie,pas na naboje ,jakąś ładownice i wiele drobiazgów i akcesoriów,które są potrzebne.
tak więc można powiedzieć że to droga pasja.mnie wyjazd na jedno polowanie kosztuje około 300 zł ,paliwo prowiant,takie dwu -trzy dniowe.w zimie jeszcze więcej.Ale jeśli tym się pasjonujesz ,to staraj się ,życzę powodzenia.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

mirass 
Doświadczony Hodowca
Mirek



Pomógł: 59 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 1709
Podziękowania: 22/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-09-11, 20:30   

A jak jest ze szkoleniami na sokolnika? Jakie opłaty?
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2011-09-14, 19:07   

aby zostać sokolnikiem ,posiadać sokola i z nim polować ,trzeba najpierw zostać myśliwym.
mam kolegę sokolnika i jak chcesz mogę popytać ,co i jak ,bo nie wiem dokładnie ile i co kosztuje
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5464 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-09-14, 20:05   

krzychu w1, :) zdecydowanie najpierw trzeba zostac sokolnikiem a dopiero pozniej mozna kupić ptaka. Proponuje skontaktowac się z Ośrodkiem Hodowli i Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych przy Stacji Badawczej Polskiego Związku Łowieckiego w Czempiniu napewno wyjasnią i pokieruja
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2011-09-14, 20:07   

Możesz się skontaktować również z Tomaszem Witkiem hodowcą ze Wschowy ostatnio kupił sokołq i ma na świeżo wszystkie możliwe informacje :-) Telefon dostępny na necie dużo się ogłasza :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5464 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-09-14, 20:18   

pysia34, hodować nie oznacza jak wiesz zapewne to samo co polować z sokołem
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2011-09-14, 20:41   

Atma on zamierza z nim polować już go przyucza , to bardzo młody ptak :) więc będzie się dzielił na świeżo zupełnie przemyśleniami a tak chyba najlepeij z praktyki czerpać wiedzę aby nie popełniać książkowych błędów :-) to apropo Chvapila :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5464 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-09-14, 20:44   

pysia34, to zapewne przeszedł juz droge ...od stażysty do członka PZŁ. Polowanie z ptakiem drapieżnym nawet jesli nazywa się przyuczaniem to kłusownictwo.
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2011-09-16, 23:10   

Witam
żeby posiadać ptaka drapieżnego nie trzeba być sokolnikiem tzn.co innego mieć ptaka do "latania" a co innego do polowania jeśli chce ktoś polować i ma bardzo ale to bardzo dużo czasu wolnego to polecam jastrzębia ((Accipiter gentilis) a jak ktoś chce polatać z ptakiem drapieżnym to jest masa gatunków jedne dostępne w kraju inne za granicą.
Ale to tyle jeśli ktoś zna się na sokolnictwie to na pewno wie o czym tu piszę,
Jak ktoś nie ma odpowiedniej wiedzy i praktyki to nikt nie sprzeda takiej osobie ptaka drapieżnego(przynajmniej tak być powinno),dla początkującego w tym temacie taki jastrząb z bliska to potwór i robi naprawdę duże wrażenie
pozdrawiam.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2011-09-17, 15:21   

ja pisałem w kontekście sokolnictwa,czyli polowania z sokołami,taki jest temat.Trzymanie ptaka drapieżnego nigdy mnie nie interesowało,co innego polowanie z takim ptakiem.Nawiasem mówiąc na każdego ptaka drapieżnego używanego do polowania mówi się sokół w gwarze myśliwskiej ,bez względu czy to raróg czy sokół wędrowny.
atma ma rację by polować z ptakiem trzeba być myśliwym,przyuczenie do polowania bez uprawnień jest przyuczaniem ptaka do kłusownictwa. Chyba że poluje z nim ktoś na własnym podwórku na własne kury i gołębie haha.
pysia34 te wiadomości zdobywa się na kursie podstawowym jako kandydat na członka PZŁ,a z tego co mówiłaś polowałaś ,i polują twoi krewni.Określa to regulamin polowań i przepisy PZŁ.i nie ma tu innych możliwości polowania z ptakiem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2011-09-17, 17:30   

Będąc w Valsrode polecam pokaz z udziałem ptaków drapieżnych , które polują na kawałki futra, lub inne "zabawki" specjalnie spreparowane na potrzeby pokazu :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2011-09-20, 21:25   

kolega jak zrozumiałem zadał pytanie ,co i jak trzeba zrobić żeby polować z sokołem,a nie jak nauczyć sokoła sztuczek cyrkowych.Jest to dział łowiectwo ,jak pisałem nie obchodzi mnie co robią gdzieś tam na pokazach,jeśli mirass chce sie dowiedzieć jak zostać sokolnikiem i polować z sokołem chętnie mu podam wszelkie informacje.
trochę tu na pewno można znaleźć www.lowiecki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5464 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-09-21, 07:01   

krzychu w1, z tym polowanie na wlasnym podwórku ...to nie tak do konca ....prawo zabrania ,, używania ,, żywych pokarmów . Kontrolująca mnie Pani doktor zawsze wnikliwie przeglada faktury za tzw karmówke. Oczywiscie nie mysle tu o owadach karmowych
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2011-09-22, 18:13   

Nie będe się tu rozpisywał, ale mogę napisać w skrócie co zrobić aby zostać sokolnikiem. Aby móc zacząć cokolwiek robić trzeba zostać myśliwym, wstąpić do PZŁ. Potem należy odbyć roczny staż w Gnieździe Sokolników. Następnie odbyć 4 dniowy kurs w Stacji Badawczej w Czempiniu. Zdać egzamin sokolniczy w jednym z 3 zarządów Okręgowych: Włocławek, Kraków lub Poznań. Po zdaniu egzaminu uzyskuje się uprawnienia do polowania z ptakiem łowczym, jednak nie można polować dopóki nie uzyska się indywidualnego pozwolenia na polowanie od Ministra Ochrony Środowiska. Jeśli chodzi o posiadanie ptaka drapieżnego to każdy może posiadać byle by był to ptak z hodowli zamkniętej z odpowiednimi dokumentami. Najlepiej jest kupić z tzw. żółtym CTS-em. Wtedy nie trzeba mieć żadnych dodatkowych dokumentów od ministra. Jeśli natomiast kupisz ptaka tylko ze świadectwem hodowlanym musisz posiadać pozwolenie na przetrzymywanie oraz transport od Ministra Ochrony Środowiska. Dotyczy to wszystkich ptaków używanych w sokolnictwie oprócz Harris Hawk. W tym wypadku wystarczy samo świadectwo hodowlane.
W naszym kraju jest jednak problem z zakupem jakiegokolwiek ptaka jeśli hodowcy nie udowodnisz że się na tym znasz.
To w skrócie tyle. Czy te wiadomości wystarczą ci mirass? wiadomości te mam od kolegi sokolnika ,który od kilku lat poluje z sokołami.
atma to o polowaniu na kury to była ironia ,chyba się domyśliłeś :-D [/b]
Ostatnio zmieniony przez krzychu w1 2011-09-22, 18:15, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2011-09-22, 19:16   

Witam
Co racja to racja,ale z tym ostatnim że ciężko kupić ptaka drapieżne i że trzeba coś komuś udowadniać to już nie do końca tak jest (a być powinno)kasa robi swoje jak to zawsze bywa.
Jest więcej ptaków drapieżnych na które wystarczy tylko świadectwo hodowlane.
HARIS HAWK wymiata :mrgreen: :evil:
pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
GMUCHA 
Mega User



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 08 Lut 2008
czyli 5894 dni temu
Posty: 385
Otrzymał 3 podziękowań
Skąd: Poznania
Wysłany: 2012-12-17, 23:47   

Darz Bur ---- nie do końca a ten stażysta został myśliwym czy nie.... ??? A tak jak ATMA pisał to w Polskim prawie jest zabronione polowanie z ptakiem drapieżnym tak jak z bronią cichą. I myślę ze 10 tys. to mało opłaty na początek to ok 1500/1700 z lekarzem
na stażu przeważnie trzeba wybudować ambonę lub paśnik w nie których kołach to i to plus dochodzą dojazdy itp. I jeszcze jedna sprawa można zdać egzaminy itp. ( ja zdałem za pierwszym razem :P ) i nie dostać pozwolenia też tak nie raz bywa ale zawszę zostaje być naganiaczem a to dużo uczy w poznawaniu terenu :)

A optyka to lornetka firmy polecam Leica a optyka na broń - SWAROVSKIEGO

Darz Bur....
_________________
Grzegorz Mucha
MUCHA.COM.PL
Ostatnio zmieniony przez GMUCHA 2012-12-17, 23:51, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2012-12-21, 22:28   

Witam
Ale bzdury tu piszą co niektórzy.Jak to w Polskim prawie jest zabronione polowanie z ptakiem hahaha.
A nasi sokolnicy to wszyscy nielegalnie? hahaha
Sam właśnie kończę staż i robię go właśnie po to by polować też z ptakiem drapieżnym.
Pozwolenie na broń by dostać to trzeba spełnić szereg wymagań które są zapisane w Ustawie o broni i amunicji,uzyskanie uprawnień do polowania to jedno z wymienionych celów po którym mamy podstawę do uzyskania pozwolenia na posiadanie broni do celów łowieckich. Każdy myśli że jak już zrobi staż to od razu dostanie broń do ręki ale jeszcze jest art. 15 pkt 1.a to już nie wielu ludzi czyta.
A i jeszcze ""Darz bór" a nie bur oj oj oj oj.
Ps. A haris już czeka i się cieszy
Ostatnio zmieniony przez mirek1 2012-12-21, 22:30, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
GMUCHA 
Mega User



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 08 Lut 2008
czyli 5894 dni temu
Posty: 385
Otrzymał 3 podziękowań
Skąd: Poznania
Wysłany: 2012-12-22, 07:14   

mirek1, nie każdy...! poczytaj prawo kto nie dostaje np: zdasz egzaminy wszystkie a lekarz Cię odrzuci i pozw. na broń nie dostaniesz po drugie jak byłeś kiedyś karany a PZŁ tego nie wychwyci i przejdziesz egzaminy to Policja nie da tobie pozwolenia na posiadanie broni... A jak idziesz z bronią myśliwską na polować to nie możesz ptaka też brać na polowanie do pomocy jak psa !!!

Darz Bór
_________________
Grzegorz Mucha
MUCHA.COM.PL
Ostatnio zmieniony przez GMUCHA 2012-12-22, 08:04, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2012-12-22, 17:45   

Witam
Jeśli chodzi o polowanie i ptaka to mogę zabrać ze sobą wszystkie graty jakie posiadam + do tego pies i ptak.
Dlaczego nie mogę mieć ptaka na rękawicy i broni na ramieniu?
Jeśli mam odstrzał to czemu nie.Pokarz mi przepis który tego zabrania,a jeszcze polowanie z jastrzębiem ,czy sokołem bez psa to g ... a nie polowanie.Prawo mówi że jeden pies rasy myśliwskiej na trzech myśliwych jeśli chodzi o polowanie na bażanty.Teraz tak jak ktoś pisze pies rasy myśliwskiej to każdy nasz myśliwy powinien mieć psa z rodowodem a takich jest jeszcze u nas mało wiec 3/4 piesków uznawanych i wyglądających jak dana rasa myśliwska to zwykłe kundle które coś tam gonią i potrafią.
A jeśli chodzi o badania to jestem zwolniony z badań ze względu na mój zawód, a każdy chyba zna swoją przeszłość i wie czy coś zrobił a nie liczy że Policja przeoczy coś tam i będzie git to nie te czasy dwa kliknięcia i wszystko jest jak na dłoni.
pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
GMUCHA 
Mega User



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 08 Lut 2008
czyli 5894 dni temu
Posty: 385
Otrzymał 3 podziękowań
Skąd: Poznania
Wysłany: 2012-12-22, 21:48   

mirek1, tak ale nie którzy próbują a jak chodzi o prawo na papierze a w realu to się zgadzam z psami itp.a jak chodzi o polowania pojedyncze to sam wiesz ze ciężko by było prawnie ale jak trzech to ok . Bo prawo jest nie do końca sformułowane to tak samo jak wściekły pies czy kot itp. i czy możemy strzelać.... ciężko to określić prawnie itp. czy jest wściekły i zagrożeniem dla zwierzyny łownej. To tak samo jak do dobicie poszcza-łka zwierzynę z bliska jest bezpiecznej z broni krótkiej ale w Polsce jest zabronione a u sąsiadów można ale wciąż o to walczą i próbują to przewalić w Polsce ale znów by można przemyśleć ilu by było kłusowników bo broń krótką łatwiej schować niż długa.......... Bo prawo nie do końca jest dokładne i ma błędy itp...................
I tak napiszę ze dużo myśliwych powiną być nagradzanych za poświęcenie w dziedzinie łowieckiej z poświęcenie a nie których powinno w ogóle nie być a zawszę będą bo mają plecy ............ nie jesteśmy idealni jako ludzie i w środowisku co żyjemy


Darz Bur...........
_________________
Grzegorz Mucha
MUCHA.COM.PL
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.