Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Czuprynka ''Anas falcata''
Autor Wiadomość
Biegus 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 35
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5910 dni temu
Posty: 251
Podziękowania: 2/2
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-02-13, 22:50   Czuprynka ''Anas falcata''

CZUPRYNKA ''Anas falcata''



Mało znana kaczka w Polsce. Mająca wiele zalet, wpada w oko wielu miłośnikom blaszkodziobych, a tokujący kaczor wprawia w zachwyt wielu hodowców jak i amatorów.
Nazwa tych ptaków z języka angielskiego „FALCATED TEAL” nawiązuje do wydłużonych haczykowatych, sierpowatych, czarno-białych piór opadających po bokach ciała i podczas pływania ptaka, sięgających do tafli wody. Te niezwykle długie pióra, opadają i zasłaniają ogon oraz dają fałszywe wrażenie proporcji ciała ptaka. Ozdoba taka występuje u kaczorów.
Rozmiar tych kaczek wynosi w granicach od 48 - 54cm długości.
Wybarwiony kaczor gdy tokuje do kaczki stroszy piórka na głowie tworząc coś w rodzaju hełmu o kolorze zielonym -mieniącym się różnymi kolorami z koroną koloru brozowawego z białym gardłem i białą plamką na czole. Pióra te mienią się wieloma kolorami opadając na szyję, która wydaje się być bardzo gruba i masywna.
Reszta ciała jest szarawa, pióra na piersi są łuskowane. Na obu skrzydłach kaczor posiada długie pióra tworzące długi zakrzywiony haczyk.
Kaczka ma upierzenie ciemno brązowe, także w łuskowanie. W locie oba ptaki pokazują blado szare ubarwienie ,u samca widać białe podgardle z czarną krajką.
Młode kaczki są ubarwienia samicy i mają krótsze sterówki. Kaczor tokując do kaczki zanurza trochę dziób i szybkim ruchem ciągnie do góry kończąc przy wyprostowanej pionowo szyi i wydając przy tym dźwięczny gwizd , po chwili cała parka rytmicznie szybko podnosi do góry głowę (kaczor cicho pogwizduje a kaczka wydaje ciche poburkiwanie).
W naturalnym środowisku kaczki te zamieszkują obszary wschodniej Azji zasiedlając Syberię i północno-wschodni wschód Mongolii do wyspy Hokkaido w północnej Japonii , wybierając tereny bagniste i mokradła porośnięte krzewami stanowiącymi im możliwość schronienia się. Mimo dobrze rozwiniętych błon pławnych dużo czasu poświęcają pasąc się na trawie.
W okresie zimowym wędruje tworząc liczne stada., najczęsiej w śród pospolitej kaczki krzyżówki .Dlatego też miedzy tymi kaczkami może dochodzić do krzyżowania się ich miedzy sobą. W tym czasie, ptaki zaczynają dobierać się w parki a kaczory w tym okresie wydają donośne gwizdy w towarzystwie przebywających wokół kaczek.
Ptaki te zimują w Japonii, gdzie rzadko są widywane w pobliżu wód słonawych . Ptaki te w głębi lądu przebywają w pobliżu upraw ryżu niezbyt oddalonych od jezior. Zasadniczo kaczki te są roślinożerne i przeczesują pola uprawne ryżu w pozyskiwaniu ich ziarna jak i innych zbóż oraz pozostałą roślinnością, nie gardząc przy okazji różnymi małymi skorupiakami, owadami i mięczakami.
W niektórych rejonach Rosji, kaczki te są rzadkie w innych zaś pospolite. W Chinach na ptaki te poluje się dla jedzenia i pozyskiwania ozdobnych piór kaczorów.]
Podczas przelotów migrujących z zimowisk na miejsca lęgowe, ptaki te szybko przelatują wydając specyficzne dźwięki skrzydłami.
Widziane podczas lotu, kaczki te wyglądają na bardzo krótkie i masywne o dużej głowie.
W okresie wiosennym kaczki te stają się bardziej ostrożne niż w pozostałej części roku. Zerując, starają się poruszać wśród przybrzeżnej roślinności, tak by być nie zauważonym i nie zdradzić miejsca swojego pobytu.
Terenami lęgowymi są obszary nizinne bogate w bagna, mokradła a także przybrzeżne wody jeziora .Podczas wyszukiwania takiego miejsca, są strasznie ostrożne i przezorne. Jako miejsce gniazdowe, ptaki te preferują zaciszne i ustronne miejsce w gęstej i wysokiej roślinności położonej niezbyt daleko od rzeki lub jeziora o terenie lesistym i otwartym, gdzie mogą się paść na trawie.
W czasie niebezpieczeństwa, ptaki te szybko starają się uciec w przybrzeżną roślinność, nurkując w razie potrzeby.
Między majem a czerwcem, samiczka składa w gnieździe jajka, które sama inkubuje. Jest ich przeważnie 6-10 sztuk o kolorze białym i wysiaduje je przez okres 24-26 dni zaleznie od temperatury otoczenia i inkubacji.
Osuszanie i uprawa mokradeł, nie ma zbyt wielkiego wpływu na populację tych ptaków w warunkach naturalnych, trafiają się lata, kiedy ptaki te są bardzo pospolite, zaś w innych latach populacja ich jest troszkę mniejsza. Szacuje się że obecna populacja tych ptaków liczy sobie nawet do 100 tys. osobników tego gatunku.

Z roku na rok, zaobserwowuje się wzrost zainteresowania tymi ptakami w naszym kraju, do czego chętnie sam zapraszam. Moja przygoda z tymi ptakami trwa już kilka lat i z każdym rokiem nabywam większego doświadczenia w chowie tych ptaków jak i co roku ptaki czymś nowym mnie zaskoczą.
Rok 2005/2006




Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Biegus 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 35
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5910 dni temu
Posty: 251
Podziękowania: 2/2
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-02-13, 22:51   

Rok 2006/2007
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Biegus 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 35
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5910 dni temu
Posty: 251
Podziękowania: 2/2
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-02-16, 20:57   

Orientuje się ktoś czy kaczor czuprynka może pokryć dwie kaczki ?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Pawi Król 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sty 2008
czyli 5899 dni temu
Posty: 356
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-02-16, 21:02   

Biegus, napewno nie jednego faceta marzeniem jest mieć dwie kobiety , a tak na serio to myślę żę jak dobierze się z jedną kaczką w parę to tę drugą możę zacząć kryć jak ta zacznie się znosić albo zacznie wysiadywać jajka :idea:
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-02-16, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
KubońD 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5909 dni temu
Posty: 243
Podziękowania: 6/1
Skąd: Sukmanie
Wysłany: 2008-02-16, 21:25   

Tak też może byc. Musisz je w tym czasie bacznie obserwować żeby nie dochodziło do walk bo może dojść że żadnej nie pokryje i bedzie kicha. A jeżeli zauważysz że sie kłucą to ja bym na twoim miejscu oddzielił tą kaczke z którą miał by pierwszy kontakt płciowy hehe, a zostawiłbym mu starą. A dopiero gdy stara siądzie na jajkach to dopiero wtedy bym ją dopusćił do kaczora.
_________________
Kuboń Dominik :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Biegus 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 35
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5910 dni temu
Posty: 251
Podziękowania: 2/2
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-02-16, 21:29   

Dzięki za opowiedz :-) Kaczki narazie nie kłócą się o kaczora. Trzymają się razem .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Biegus 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 35
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5910 dni temu
Posty: 251
Podziękowania: 2/2
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-05-01, 20:05   

Fajne foto z lotu ptaka


http://baike.baidu.com/pic/6/11460183580425691.jpg
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5821 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2008-05-01, 22:44   

witam też posiadam te kaczki mam parę ptaki ostro tokują
zobaczymy czy coś z tego będzie
ptaki bardzo ciekawe pozdrawiam.
filmik
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-05-01, 23:02, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Biegus 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 35
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5910 dni temu
Posty: 251
Podziękowania: 2/2
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-05-01, 22:48   

Jak się coś rozmnoży to może pomieszamy krew ?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-05-01, 23:01   

Klucie się malucha.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5821 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2008-05-02, 21:46   

oczywiście jak coś z tego będzie to pomieszamy krew
pozdrawiam.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Pawi Król 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sty 2008
czyli 5899 dni temu
Posty: 356
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-05-03, 21:01   

A ja znalazłem jeszcze jedną fotkę u mnie czuprynek Biegusa :mrgreen:
A może Biegus i inni posiadacze tych kaczek napisali by jak tam ich czuprynki , czy kombinują coś ?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Biegus 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 35
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5910 dni temu
Posty: 251
Podziękowania: 2/2
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-05-07, 17:30   

Jedna z kaczek zniosła dziś jajko .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Biegus 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 35
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5910 dni temu
Posty: 251
Podziękowania: 2/2
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-08-28, 22:09   

No i maluchy już wydoroślały ale jednak nie są takie masywne jak stara kaczka. :P
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Pawi Król 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sty 2008
czyli 5899 dni temu
Posty: 356
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-08-29, 17:53   

A wydoroślały i powiem że ja muszę się przyjżeć aby odszukać ich mamuśkę
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
daniel1
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-15, 16:16   

W ktorym roku przystepują do lęgów w 1 czy w 2? W tym tygodniu(najprawdopodobniej) będę już te kaczuchy mieć :lol:
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-09-15, 16:50   

daniel1, kaczki te przystępują już w 1-szym roku ich życia. Kaczki są na ogół plenne i jak wszystko u ciebie będzie OK i dobrze pójdzie, to powinieneś mieć już małe stadko w czerwcu :-P
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
daniel1
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-15, 17:05   

wanted, miejmy nadzieje ze pojdzie dobrze :mrgreen: Ja już się nie umiem doczekać jak bedą dorosle u mnie wygladac.
 
 
Pawi Król 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sty 2008
czyli 5899 dni temu
Posty: 356
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-09-15, 17:23   

daniel1, a powiem ci że jest co podziwiać . Naprawdę ładne kaczki . Biegus ma te kaczuchy niech wstawi fotki dorosłych .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
daniel1
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-15, 18:00   

Pawi Król, że podziwiać co jest to wiem :mrgreen: na razie jeszcze nie widziałem na zywo tych kaczek, ale niebawem się to zmieni ;-) Jak będą to zrobię fotkę.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-09-15, 19:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 21
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.