Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Klatka dla rudosterki
Autor Wiadomość
Wróblica 



Dołączyła: 24 Lip 2015
czyli 3189 dni temu
Posty: 3
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2015-07-24, 13:51   Klatka dla rudosterki

Witam serdecznie.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to w niedalekiej przyszłości zamieszka u mnie rudosterka zielonolica. Póki co sukcesywnie odkładam na klatkę. Mam upatrzone dwa modele:

1. Montana Madeira I: http://www.zooplus.pl/sho...a_klatka/140201
2. Oraz taka klatko-woliera: http://allegro.pl/wielka-...5548259380.html

Cenowo wychodzi to samo, ale na tym podobieństwa się kończą.

1. Montana jest malowana proszkowo, nie ma zagrożenia zatrucia jakie niosą za sobą ocynkowane klatki (mimo że większość osób takie posiada i nic się papugom nie dzieje, to ja wolę spać spokojnie), będzie wyglądała estetycznie, bo papuga nie obdziobie lakieru z prętów. Poza tym podobają mi się solidne zamknięcia, duże drzwiczki, "balkonik", zamykane otwory na karmniki. Ogólnie porządna firma, porządna klatka, wiele udogodnień. Szkoda tylko, że nie jest tak przestronna, a wersja większa jest dwukrotnie droższa.

2. Jedyne, czym według mnie przerasta Montanę, jest wielkość.


Moim typem jest jednak Montana. I tu pojawia się moje pytanie, czy ona będzie się nadawała dla rudosterki, czy jest za mała? Papuga będzie oczywiście wypuszczana codziennie, pokój mam duży. Czy jednak wielkość jest priorytetem?


Przy okazji spytam też, nie chcąc specjalnie tworzyć osobnego wątku, czy jest jakaś szansa na lęgi rudosterek na początku roku? Wiem, że ogłoszenia o młodych pojawiają się w okolicach czerwca/lipca, czyli raczej na początku lata, ale czy to reguła? Czy np. papugi trzymane w wolierach wewnętrznych mogą mieć lęgi w ciągu całego roku?


Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Wróblica
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Egzota88 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Wiek: 35
Dołączył: 07 Sty 2012
czyli 4483 dni temu
Posty: 107
Podziękowania: 4/6
Skąd: Rawicz/Zawady

Wysłany: 2015-07-24, 15:11   

Ta klatka ma byc dla jednej czy pary rudosterek? Rudosterka musi miec ponad rok u samicy a samiec zeby był płodny to 2 lata.
Ostatnio zmieniony przez Egzota88 2015-07-24, 15:12, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wróblica 



Dołączyła: 24 Lip 2015
czyli 3189 dni temu
Posty: 3
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2015-07-24, 20:31   

Egzota88, dla jednej.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam dalszą część posta. Nie planuję hodowli rudosterek. O lęgi pytałam, żeby wiedzieć czy muszę czekać na młode na sprzedaż okrągły rok, czy mogę rozglądać się za ogłoszeniami hodowców wcześniej. Na młode z czerwca tego roku już się nie "załapię", bo nie mogę mieć papugi jeszcze przez kilka miesięcy (chodzi o przeprowadzkę).

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Wróblica 2015-07-24, 20:36, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5939 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2015-07-25, 09:45   

Wróblica, młode rudosterki dostaniesz prawie o każdej porze roku. Jedne starsze drugie młodsze ale zazwyczaj są w ogłoszeniach.
Jeśli chodzi o klatkę, to im większa tym lepsza ale zwróc uwagę też na odległość między prętami. Fakt, ptaki na pewno nie wyjdą z nich ale aby lepiej im się po bokach klatki chodziło po tych prętach. Mała papuga a odległość jak będzie duża to raczej gorzej im będzie.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wróblica 



Dołączyła: 24 Lip 2015
czyli 3189 dni temu
Posty: 3
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2015-07-27, 10:19   

Dziękuję za odpowiedzi. Wobec tego chyba zwiększę budżet i dozbieram na Montanę II albo III.

Pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ADAM ŻYŁA 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lut 2010
czyli 5188 dni temu
Posty: 156
Podziękowania: 6/3
Skąd: przeworsk
Wysłany: 2019-08-22, 11:13   

mam pytanie odnośnie hodowli rudosterek jaki jest minimalny wymiar klatki wraz z budką w której papużki będą czuły się dobrze?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.