Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Zoo Safari Borysew.
Autor Wiadomość
SERAMA 
Doświadczony Hodowca
Jacek Grobelniak.



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/jacekgrobelniak

Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Dołączył: 15 Gru 2010
czyli 4852 dni temu
Posty: 572
Podziękowania: 142/173
Skąd: SKÓRZNO.
Ostrzeżeń:
 8/5/8

Wysłany: 2011-01-05, 20:06   Zoo Safari Borysew.

Posiadają bardzo ładną stronę internetową:
http://www.zoosafari.com.pl/

Był tam ktoś?
_________________
www.serama-hodowla-drobiu-ozdobnego.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5072 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2011-04-25, 09:09   Biały lew w Polsce. "Jest mu przykro"

Od 1 maja w Zoo Safari w Borysewie k. Poddębic (Łódzkie) będzie można oglądać na wybiegu białego lwa. To pierwszy w Polsce osobnik o takim umaszczeniu.

- Nasz nowy nabytek ma sześć miesięcy i nazywa się Sahim. Zjada 2 kg mięsa - wołowiny i drobiu - a na deser jedno, dwa surowe jajka. Jest mu pewnie trochę przykro i smutno, bo jest sam. Jednak w niedługim czasie dołączą do niego dwie białe samice w podobnym wieku. Będzie więc u nas piękne stadko białych lwów - powiedział właściciel Zoo Safari w Borysewie, Andrzej Pabich.

Sahim przechodzi aktualnie kwarantannę. Na wybiegu będzie można go oglądać od 1 maja. Do tego czasu powinien rozstrzygnąć się konkurs na polskie imię dla białego lwa z Borysewa. Propozycje imion można przesyłać za pośrednictwem strony internetowej Zoo Safari.
Zwierzęta o białym umaszczeniu stały się już znakiem rozpoznawczym Borysewa. Są tu już m.in. biały tygrys i biały kangur.
- To nietypowe zwierzęta. Każdego ciągnie jednak do tego, żeby mieć u siebie coś niepowtarzalnego i niespotykanego. Takie zwierzaki bardzo ciężko pozyskać, ale jak już się uda, to satysfakcja jest ogromna. Niestety, nieraz zdarzają się też porażki. Do niedawna były u nas dwa białe tygrysy. Samica rozchorowała się jednak i nie udało się jej uratować. Został nam samiec Aron, którego partnerką jest teraz samica tygrysa złotego - wyjaśnił Pabich.

Zoo Safari w Borysewie od ponad dwóch lat starało się uzyskać status ogrodu zoologicznego. Te wysiłki zostały uwieńczone sukcesem 8 marca tego roku. Niewiele później przyszła na świat nowa duma placówki - mały mandryl. Trzytygodniowy maluch ściąga obecnie największe zainteresowanie zwiedzających.

Wkrótce przybędą kolejne atrakcje. Oprócz dwóch samic lwa białego do Borysewa przyjadą bowiem także jaguary czarne.

Zmienia się również teren Zoo Safari. Właściciel ogrodu podkreśla, że jego celem jest stworzenie przytulnego klimatu i, w miarę możliwości, uniezależnienie od kaprysów pogody.

- Ubiegłoroczna aura odstraszyła wielu zwiedzających praktycznie we wszystkich ogrodach zoologicznych. My mieliśmy dodatkowy problem, bo część terenu podtopił nam pobliski Ner. Pewnych rzeczy nie da się uniknąć, ale chcemy się choć trochę uniezależnić od pogody. Dlatego m.in. utwardzamy aleje między wybiegami, pogłębiamy rowy melioracyjne i chcemy podwyższyć wały przeciwpowodziowe. Wkrótce na naszym terenie powinny się też pojawić meleksy, którymi zwiedzający podczas brzydkiej pogody będą mogli przemieszczać się po całym ogrodzie. Na Wielkanoc zapowiada się jednak bardzo ładna aura, więc zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego zoo - powiedział Pabich.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
dragon 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
czyli 5721 dni temu
Posty: 637
Podziękowania: 51/41
Skąd: LÓDZ
Wysłany: 2011-04-26, 16:27   

byłem tam w tamtym roku .zdaje mi się ze fotki są na forum jak nie to wstawię.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
dragon 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
czyli 5721 dni temu
Posty: 637
Podziękowania: 51/41
Skąd: LÓDZ
Wysłany: 2011-04-26, 21:23   ZOO

Kilka fotek z tamtego roku
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
dragon 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
czyli 5721 dni temu
Posty: 637
Podziękowania: 51/41
Skąd: LÓDZ
Wysłany: 2011-04-26, 21:28   ZOO

Kilka następnych fotek
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
kamillo1395 
Specjaliści
Kamil Fornalczyk



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/kamillo1395

Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 12 Gru 2009
czyli 5220 dni temu
Posty: 742
Podziękowania: 39/158
Skąd: Łęczyca

Wysłany: 2011-04-26, 21:42   

dragon, no super foteczki :)

też byłem tam w zeszłym lub dwa lata temu -dokładnie nie pamiętam ale niestety większość zwierząt była pochowana albo coś -nie wiem ...
a z ptaków to były tylko pawie, nic więcej ... niestety

miałem dużo fotek ale gdzieś mi przepadły ...

i z tego co widzę na fotkach to jak ja byłem to połowy tych zwierzaków nie widziałem a obszedłem wszystko w koło ;D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mag29-78 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/mag2978

Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 7 razy
Wiek: 46
Dołączył: 28 Lis 2008
czyli 5599 dni temu
Posty: 159
Podziękowania: 15/1
Skąd: białogard

Wysłany: 2012-09-24, 20:22   

Fotografie już nieaktualne,teraz jest więcej zieleni,której dalej tam brakuje ale widać że za parę lat będzie fajnie.Co do zwierzaków to ptaków faktycznie mało,ale zoo nastawione bardziej na kopytne.Warunki jakie mają tam zwierzaki są jak na zoo są B.dobre.Część zwierząt faktycznie słabo widać,ale chyba taki był zamiar właściciela-jak mają zwierzęta mają dosyć gapiów i to idą w miejsce gdzie mogą odpocząć(chociaż i tak je widać)Z plusów tego zoo poza zwierzętami to mają wszystko fajnie zorganizowane (wc,mała gastronomia,sklepik,duży parking.teraz pora na małe minusy ;-) 1 cena wstępu(ale jako hodowca rozumiem(moja żona nie ;-) utrzymanie nowe inwestycje kosztują)2 ,,zielona" pani sprzedająca bilety(ulotki,pamiątki,itp)nie wiedziała nic o zoo,umiała powiedzieć tylko gdzie jest wc i kierunek zwiedzania.No i jak dla mnie 3 mały minus-to ceny za zwierzaki (właściciel zajmuję się również sprowadzaniem i sprzedażą)są KOSMICZNE 100%drożej niż normalnie ale nie chcesz nie kupujesz szukasz gdzie indziej :-P
ogólnie to jak dla mnie 4 z dużym +
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
grajgul 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 901
Podziękowania: 74/106
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2016-05-03, 20:37   

Odwiedziłem zoo w ten weekend jestem pod ogromnym wrażeniem tego co tam zobaczyłem... warunki doskonałe i przede wszystkim kontakt ze zwierzętami.. chyba nigdzie indziej nie można pogłaskać żyrafy ;) tutaj krótki film z wizyty ;) https://www.youtube.com/w...c&feature=share


Czy ktoś wie gdzie można dostać siatkę którą stosują w Borysewie ?
_________________
Artykuły rehabilitacyjne i nie tylko - www.kursmed.com

Pozdrawiam cie Gość, :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.35 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.