Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
LIS (Vulpes vulpes)
Autor Wiadomość
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5930 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2008-02-06, 14:54   

Niestety, ale to, że lisy porywają drób jest to wyłącznie winą człowieka, że nie zabezpieczył odpowiednio ptaków!! A jak nie lis, to inny drapieżnik wlezie i też je zje np. kuna czy łasica, i do kogo byście mieli pretensje? Do siebie najlepiej miejcie pretensje, przecież zabezpieczenie w hodowli to podstawa! Ostrożności nigdy za wiele, moi dziadkowie zawsze zamykali drób wieczorem, wszystkie co do sztuki i potem je liczyli. A na koniec drzwi na kłódkę zamknęli, a rano im otwierali. To takie trudne..? Wydaje mi się, że nie. Jeszcze siatka od góry na wybiegu, tak jest w sklepie ogrodniczym kolo mojego domu, i tam też trzymają kury i żaden drapieżnik nie ma prawa wleźć do nich. I można spokojnie spać.. a lisy niech żyją, to są piękne zwierzęta, godne podziwu. A to, że człowiek robi z nich szkodników i natrętów, to już inna sprawa, bo to wlaśnie największy natręt na naszej planecie zrobił z lisów plagę. A one też muszą z czegoś żyć. Postawcie się na ich miejscu, to zrozumiecie :roll:
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5939 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-02-06, 16:59   

Raffy napisał/a:
To takie trudne..? Wydaje mi się, że nie. Jeszcze siatka od góry na wybiegu, tak jest w sklepie ogrodniczym kolo mojego domu, i tam też trzymają kury i żaden drapieżnik nie ma prawa wleźć do nich.


Raffy - trudne :!: :!: :!:
Ty mówisz o kurach jakie trzymają twoi dziadkowie i bierzesz zapewne tez pod uwagę papugi w wolierach, ale to nie wszystkie ptaki utrzymywane.
Wspominasz o siatce - jakiej :?: zwykła nylonówka a i nawet ta z Kebera co ma 25 lat gwarancji, może zostać przegryziona przez tchórza, kunę.
Jeśli zaś chodzi o ogrodzenie czy zagrodę, to powiedz mi jak byś zrobił dla łabędzi czy gęsi :?: To wielkie ptaki i jeśli ktoś posiada kilkanaście sztuk, nie mówiąc o kilkudziesięciu to musi utrzymywać je na sporej powierzchni. Jak sobie wyobrażasz zagrodzenie wielkiego stawu i nakrycia go siecią biorąc pod uwagę nasz klimat i opady :?:
Przykład: Mój kolega z Nowęcina posiada kilka stawów w szeregu obok siebie długości ponad 100 metrów i około 25-30 metrów szerokości. Całosć terenu to ponad 10 ha, jak to z góry zabezpieczyć siecią :?: To trudne i bardzo kosztowne jeśli wogóle wykonalne.
Tych ptaków na małym wybiegu nie da rady utrzymywać i zamykać do kurników zaganiając je. Ptaki te nie dość że trudno z wody zgonić, to wybierając miejsce lęgowe oraz wchodząc w czas lęgów musza niestety być na wybiegu i bronić swojego rewiru przed innymi parami.
Ogrodzenie płotem terenu, nawet wysokim na 2-2.5 metra, czasem też nie daje skutków 1005-wych. Lisy potrafią przedostać się po siatce (widziałem), podkopać głęboko czasem też. Kuna i tchórz przejdzie śmiało po siatce. Pastuch elektryczny czasem można zapomnieć
włączyć, może nastąpić awaria oraz czasem jakieś nieprzewidziane sytuacje.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5930 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2008-02-06, 17:14   

A nie da się zamontować jakichś kolców na górze ogrodzenia, albo takie 'wychylenie' od siatki pod kątem 90stopni na zewnątrz coś w takim stylu:


_____ <-ochronka przed wchodzeniem
|
|
|
| <-siatka
|
|

I raczej zaden lis nie da sie przejsc przez to.

A to, że lisy potrafią podkopać się głęboko, to wiadomo juz od dawna :) I dlatego zaleca się także dać siatkę pod ziemią na metr-dwa (tak mysle), na wszelki wypadek.
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5939 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-02-06, 19:59   

Raffy, a wiesz jaki to wielki koszt ogrodzić taki teren i jeszcze dać siatkę 1-2 metrową w ziemię która po kilku latach się rozpadnie, szczególnie jeśli ktoś ma to na torfach ?
Wiem że powinno sie najpierw zrobić super warunki by trzymać ptaki, ale czasem to nie realne. I dlatego sa takie rózne podejścia odnośnie lisa :mrgreen:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5930 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2008-02-06, 20:34   

No ale co z tego, lis ci zabierze kilka ptaków, które mogą być warte kilkaset złoty za sztukę, zabijesz go ... i następny przyjdzie. Błędne koło. Już taniej wyjdzie ogrodzenie. Dlatego ja jestem za tym, żeby stworzyć ptakom minimum bezpieczeństwa, niezaleznie od tego ile kosztują. Poza tym z tym zamykaniem, to miałem na myśli kury - bo oczywiste to, że wracają do kurnika na noc same, i wystarczy zamknąc.

Bo kiedys bedąc na wakacjach na wsi u rodziny, zauwazyłem w wieczornej godzinie koło 21 (siedzac na drzewie :mrgreen: ) lisa na polu i ostrzegałem ciocię, żeby kury zamknęła. Ale oczywiście, nie zamknęła drzwi do kurnika, a rano już koguta i paru kurek nie było, i płacz. A wujek od razu gadał, że wszystkie lisy by wytłukł :roll: Żałosne... nie chciało się kurnika zamknąc, i się ma konsekwencje.

Cytat:
Wiem że powinno sie najpierw zrobić super warunki by trzymać ptaki, ale czasem to nie realne.


To może lepiej już nie trzymać na siłę takich ptaków, jak się nie ma warunków... a nie od razu się zwala na drapiezniki, bo one tylko chcą miec pełny brzuszek przy łatwym dostępie do pozywienia.
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5939 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-02-06, 20:41   

Raffy, są sposoby by nie mieś natręta czy kilku odwiedzających nasze hodowle, ale nie otym tutaj pisać.
Istnieję też pułapki żywołowne na lisy, można je stosować.
http://www.hodowlany.pl/i..._kuny_95cm.html
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
minizoo 
Mega User
Józek



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5931 dni temu
Posty: 155
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: śląskie
Ostrzeżeń:
 4/5/8
Wysłany: 2008-02-06, 21:39   

Cytat:
Istnieję też pułapki żywołowne na lisy, można je stosować.
wszystkich lisów i tak nie da sie wyłapać na ich miejsce przyjdą następne, najlepsza metoda i bardzo tania to dobry pies nawet zwykły kundelek mieszaniec one są najlepsze oczywiście trzeba je wychować i nauczyć.Ja miałem odwiedziny lisa każdego roku 2-3 razy teraz mam 3 rok spokój miedzy wolierami biegają dwa kundelki nawet kot sie nie może się pokazać bo rozszarpią , w drugim ogrodzie sprawdzam metodę lis na lisa i jak do tej pory się sprawdza odpukać by nie zapeszyć :-(
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
karpik 
Mega User



Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2008
czyli 5917 dni temu
Posty: 18
Wysłany: 2008-02-06, 23:12   

minizoo napisał/a:
(...) w drugim ogrodzie sprawdzam metodę lis na lisa i jak do tej pory się sprawdza odpukać by nie zapeszyć :-(

tzn. Co masz na myśli minizoo?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5931 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2008-02-06, 23:17   

Ptaki trzymam w wolierach, na podwórku mam dwa psy i mimo bliskości lasu .... odpukać, na razie żadne drapieżniki się do nas nie dostały :-)
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Krzychu 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2008
czyli 5905 dni temu
Posty: 39
Skąd: Korsze
Wysłany: 2008-06-08, 21:00   

Dzisiaj lis mi wyniósł 15 młodych 2 miesięcznych czubatek :-(
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
adrian
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-10, 10:39   

Krzychu, no to nie powetowana strata. Zastawiłeś coś na niego ?
 
 
AndrzejS
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-10, 11:30   

Może z innej beczki... Rozmawiałem ze znajomym myśliwym, jeszcze kilkanaście lat temu polowano intensywnie na lisy (głównie przez modę jaka panowała na lisie futerka). Populacje lisów dziesiątkowała wścieklizna, teraz myśliwi już prawie nie polują. W zaprzyjaźnionym kole łowieckim postanowiono "regulować" populację lisów i wznowić odstrzał - głównie na skutek protestów rolników, którym kradły drobny inwentarz. I co ciekawe, jesli wcześniej w obwodzie rocznie strzelano około 40 zajęcy, to od czasu wznowienia polowań na lisy, odstrzał zajecy zwiększył się do 120 - 150. Zmienilismy warunki bytowania lisów, i śmiem twierdzić, że mysimy "sztucznie" regulować ich populację.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-06-10, 12:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzychu 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Lut 2008
czyli 5905 dni temu
Posty: 39
Skąd: Korsze
Wysłany: 2008-06-10, 17:03   

No właśnie żyje drań jeden i boję się żeby nie wrócił :-|
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mielczar3004 
Mega User
lupus



Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Lut 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 21
Skąd: Mragowo
Wysłany: 2008-06-11, 12:08   

A próbowaliście zabezpieczyć ptaki pastuchem elektrycznym?Nie wiem czy był ktoś z kolegów w Kadzidłowie-Park Dzikich Zwierzą.Pastuch z powodzeniem utrzymywal na wybiegu wilki i wydry,które były ogrodzone siatką jaką stosuje się w chowie jeleniowatych.Rozciągnięty drut co 10cm pod napięciem skutecznie ochroni Wasze ptaszki i jest o niebo tańszy od kilometrów siatek!Ogladałem kiedyś film o reintrodukcji głuszca i tam sfilmowano próbe wtargniecia do zagrody kuny.Rażona prądem poooszłaaaa!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Kamilek 
Mega User
Kamil



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5931 dni temu
Posty: 651
Podziękowania: 6/6
Skąd: Ropica Polska

Wysłany: 2008-07-17, 17:25   

To wstrętne zwierze porwało mi dziś kwokę i nie wiem kto kurczęta wychowa :evil: :evil: Mam jedynie nadzieję że przyjmie je lili :-|
_________________
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
FlyArek 
Mega User



Pomógł: 10 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lut 2008
czyli 5910 dni temu
Posty: 491
Podziękowania: 24/24
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-07-17, 18:10   

W zeszłym roku pamietam jak dziś na nasze podwórko przyszedł lis. Nie widziałem jak porwał kurę ale potem przed kurnikiem było pełno piór i ciągnęła się droga z pierza az do płota,a nawet poza nim.Na drugi dzień tak się zdarzyło że lis znów zaatakował kurę tylk byłem wtedy na dworzu i zacząłem go gonić podczas gdy on miał kurę w pysku. Na szczęście ją puścił bo się mnie przestraszył. Kura na szczęście przeżyła. Zawsze najbardziej jestem czujny w okresie żniw (czyli teraz) gdyż lisy chodzą sobie w zbożach niezauważalne przez nikogo. Po żniwach już nie grasują u nas w pobliżu zabudowań.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-07-17, 18:20, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
StasiuM 
Mega User



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2008
czyli 5874 dni temu
Posty: 164
Podziękowania: 2/21
Skąd: Choczewo
Wysłany: 2008-07-18, 22:22   

Kiedyś miałem przygodę, ze ta gadzina zaiwaniła mi dorosłe indyki rude i brojlery w ilosci 6 sztuk. Jakie było moje zdziwienie kiedy rano zobaczyłem pełno piór na wybiegu :shock: :-?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
witek20 
Mega User



Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Lip 2008
czyli 5738 dni temu
Posty: 176
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: otwock
Wysłany: 2008-07-31, 23:31   drapieżniki

co zrobić żeby całkowicie zniechęcić lisa do podchodzenia na polowanie na moje kurki nawet w środku dnia. Jest tak upierdliwy ze nawet się juz za bardzo nie boii nawet ludzi i na tyle bezczelny
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
sebastian0151 
Mega User
Hobbysta



Moja specjalizacja:
Inne

Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 25 Lut 2008
czyli 5895 dni temu
Posty: 96
Dał 1 podziękowanie(a)
Skąd: Cz-wa

Wysłany: 2008-08-01, 08:21   

Jeśli nie masz jakiegoś znajomego myśliwego to kup sobie dobrą wiatrówkę. To chyba powinno zniechęcić lisa na zawsze. :mrgreen:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5749 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2008-08-01, 09:17   

Zamiast wiatrówki kup sobie jakiegoś psa ;-)
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 20
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.