Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Koza Anglonubijska
Autor Wiadomość
natalia 
Anglo Nubier



Moja specjalizacja:
Inne

Dołączyła: 06 Lip 2010
czyli 5015 dni temu
Posty: 5
Dał 2 podziękowanie(a)
Skąd: Riewend / Berlin

Wysłany: 2010-07-06, 23:38   Koza Anglonubijska

Historia:
W drugiej połowie 19 wieku, pasażerskie statki kursujące między Indien a Anglią, zabierały na pokład kozy mleczne jako dostarczyciel świeżego mleka dla pasażerów. Rasa ta, zwana "Jumna Pari" pochodząca z Uttar Pradesh /Indie/, ze względu na wysoką wydajność mleka, ciekawy wygląd oraz bardzo łagodny charakter, wzbudziła ogromne zainteresowanie Brytyjskich hodowców kóz. Krzyżując "Jumna Pari" z rasą kóz angielskich, a następnie uszlachetnieniem rasą "Zaraibi" pochodzącej z Egiptu /Nubia/ - powstała hibryda o nazwie Anglo Nubian. W 1910 roku, British Goat Society oficjalnie otwożył Książke Hodowlaną rasy Anglo Nubian, jednocześnie rozpoczynając selekcję zwierząt w kierunku wysokiej wydajności mlecznej i likwidacji rogów.

Wygląd Ogólny:
Dumna, pewna siebie postawa, odzwierciedla elegancję i bogactwo mleka. Długie, mocne nogi, smukła szyja, głowa z charakterystycznym wypukłym garbem ( rzymski nos). Szerokie, długie zwisające uszy sięgają minimum 2,45 cm poza czubek pyska. Końce uszow zaokrąglone i lekko wygięte na zewnątrz - do przodu. Waga Kozła; 90-120 kg, minimalna wysokość w kłębie; od 88 cm. Waga ciała Kozy; 70- 80 kg, minimalna wysokość w kłębie; od 76 cm. Przeważnie genetycznie bezrogowe. U zwierząt urodzonych z rogami, przeprowadza się dekornizację / do drugiego tygodnia od urodzenia/.
Krótka, jedwabista i błyszcząca sierść. Wszystkie kolory umaszczenia są dopuszczalne. Nie wydzielają typowego przykrego zapachu kozy - z braku gruczołów potnych.

Charakter:
Inteligentna, spokojna, łagodna. Bardzo przywiązuje sie do właściciela.

Dojżałość płciowa = od 8 miesiaca .Ruja = Jesień.Ciąża = 5 miesięcy.
Płodność = 200 %

Typ = wszechstronnie użytkowy

Kozy Anglonubijskie zdobyły czołowy szacunek nie tylko ze względu na ich absolutnie indywidualny pozytywny charakter, lecz głównie ze względu na excelentny smak mleka, bogatego w wysoką zawartość tłuszczu - od 5%, oraz zawartości białka - od 4%. Wydajność mleczna w laktacji od - 800 kg - 1200 kg. Przodujące Kozy tej rasy dają o 10 % i nawet więcej ilości mleka. Wydajność rzeźna 55-62 %

Kozy Anglonubijskie cieszą się międzynarodową popularnością. Entuzjaści tej rasy są nie tylko w Anglii i Holandii. Kraje takie jak USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Niemcy i Belgia prowadzą również Książki Hodowlane tej wyjątkowo ciekawej, użytecznej rasy.

Serdecznie zapraszam do mojej hodowli Kóz Anglo Nubier.
http://anglo-nubier-elite.de
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

David1522 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2008
czyli 5735 dni temu
Posty: 19
Podziękowania: 3/1
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-07-09, 14:39   

Bardzo ciekawa i jak ze interesujaca rasa kóz. - Jesteśmy zainteresowani rozpoczeciem hodowli tych kózek w Polsce.
Oto mam jeszcze kilka pytań do wyżej zamieszczonego opisu rasy:
-Czy to prawda ze krzyzowanie kozlem AN z innymi kozami,podniesie zawartosc % tluszczu w mleku?
-Czy zapach mleka AN jest taki sam jak mleka innych koz?
- Czy koza AN nadaje sie do gospodarstwa agroturystycznych ?
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
natalia 
Anglo Nubier



Moja specjalizacja:
Inne

Dołączyła: 06 Lip 2010
czyli 5015 dni temu
Posty: 5
Dał 2 podziękowanie(a)
Skąd: Riewend / Berlin

Wysłany: 2010-07-09, 17:40   Kozy Anglonubijskie

Bardzo chętnie odpowiem na każde pytanie związane z Kozami Anglonubijskimi!

"Czy to prawda ze krzyżowanie kozłem AN z innymi kozami, podniesie zawartość % tłuszczu w mleku?"

Kozy Anglonubijskie są cenione za najwyższą - od. 5 % zawartość tłuszczu w mleku.
Krzyżując Kozłem Anglonubijskim, mleczne kozy innych ras, podwyższa się zawartość tłuszczu w mleku. Przede wszystkim w produkcji mlecznej jest to bardzo istotne zagadnienie, gdyż wydajność produktów mlecznych podwyższa się automatycznie.

Przy wyborze Kozła AN - w tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na udokumentowaną wydajność mleczną i wysokość zawartości tłuszczu w mleku Matki - danego Kozła.


"Czy zapach mleka AN jest taki sam jak mleka innych koz? "

Również bardzo interesujący jest fakt, że mleko Kozy Anglonubijskiej nie posiada zapachu. Pachnie na ..........mleko.
Osoby z wrażliwym węchem nie odróżnia czy jest to mleko krowie, czy kozie.
Szczególnie dzieci uczulone na krowie mleko, pija mleko Anglonubijki z apetytem, nie kręcąc nosem!

Ponieważ kozy AN pozbawione są gruczołów potnych, wydających ten specyficzny kozi zapach, obecność Kozła w stadzie nie ma wpływu na zmianę zapachu i smaku mleka.



"Czy koza AN nadaje sie do gospodarstwa agroturystycznych ?"

Jak najbardziej!!! i tutaj chciała bym wyjaśnić moją natychmiastową, spontaniczną odpowiedz.
Koza Anglonubijska jest hybrydą,- wszystkie negatywne cechy kozie, zostały z biegiem hodowlanych lat wyeliminowane.
W Anglii nazywają potocznie tą rasę "Goatdog" (kozi pies), gdyż Czystej Rasy Anglonubijka jest łagodna i wręcz zachłanna ludzkiej przyjaźni.
Można je godzinami szczotkować, przytulać i drapać za kłapiatymi uszami - uwielbiają to !
Powiedziała bym nawet że są troche leniwe, jedzą, piją, śpią, chodzą po łące skubiąc trochę tu, trochę tam, szukając wygodnego miejsca gdzie się wylegują całymi dniami.
Na bójki, szczypanie koleżanek, wścibskość i inne niesnaski, nie tracą swojej cennej energii.
Kozły Anglonubijskie są prawdziwymi gentelmenami, dbając o swój harem, oszczędzając swoje siły, koncentrując się raczej na innych celach, jakie od nich oczekujemy.
Polecam nie tylko w agroturystyce tą łagodną rasę , ale proszę pamiętać o tym , że jedna koza bez towarzyszki - jest bardzo smutną kozą


Połączyłem Twoje 3 posty w jeden ;-)
Michuuu
Ostatnio zmieniony przez Michuuu 2010-07-09, 18:37, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
natalia 
Anglo Nubier



Moja specjalizacja:
Inne

Dołączyła: 06 Lip 2010
czyli 5015 dni temu
Posty: 5
Dał 2 podziękowanie(a)
Skąd: Riewend / Berlin

Wysłany: 2010-08-23, 15:54   Koza Anglonubijska

Przedstawiam parę zdjęć moich ukochanych Anglonubijskich Kózek.

Wiecej zdjec na www.anglo-nubier-elite.de
Zapraszam.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5919 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2010-08-25, 08:11   

natalia,ciekawie reprezentują się Twoje kózki ,szczególnie na pierwszym zdjęciu :mrgreen:
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Michałć 
Dum Vivimus, Vivamus



Moja specjalizacja:
Inne

Wiek: 43
Dołączył: 19 Wrz 2010
czyli 4940 dni temu
Posty: 1
Skąd: Bychawa

Wysłany: 2010-09-19, 20:53   

natalia, wspaniałe, AN widziałem jedynie na zdjęciach,do tej pory trzymałem krzyżówki (tak jak w moim regionie) gdzie mogę zdobyć kozy tej rasy??pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
natalia 
Anglo Nubier



Moja specjalizacja:
Inne

Dołączyła: 06 Lip 2010
czyli 5015 dni temu
Posty: 5
Dał 2 podziękowanie(a)
Skąd: Riewend / Berlin

Wysłany: 2010-09-21, 20:28   Koza Anglonubijska

Na moim Homepage www.anglo-nubier-elite.de przedstawiłam plan hodowlany Kóz Anglonubijskich pod "Zuchtplan & Verkauf". Można już teraz wybrać sobie kózki, które oczekuję pod koniec Lutego - początek Marca. Kontakt przez Feedback.
Zapraszam.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
natalia 
Anglo Nubier



Moja specjalizacja:
Inne

Dołączyła: 06 Lip 2010
czyli 5015 dni temu
Posty: 5
Dał 2 podziękowanie(a)
Skąd: Riewend / Berlin

Wysłany: 2010-10-06, 13:07   Koza Anglonubijska

Księga Hodowlana - Kozy Anglonubijskie
Cytat:
XXIV Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, która odbyła się w dniach 1-3 .10. 2010 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, była znakomitą okazją do pierwszego spotkania Hodowców Kóz rasy Anglonubijskiej w Polsce z Księgą Hodowlaną.
W sobotę spotkali się Pan : Grzegorz D. Dawid G. Jacek G.Slawek S. i Pan Andrzej D. z Dyrektorem Polskiego Związku Hodowców owiec i kóz z W-wy, Panem T.Lotczyk.
Zostały omówione wszystkie tematy związane z hodowlą w kraju kózek Anglonubijskich. Przy tej okazji przyjechały następne reprezentantki tej rasy do kraju.
CARLIJN - córka ''Carolien'' - Championki z 2007r. w wydajności mlecznej i najwiekszej zarejestrowanej Anglonubijki ( 89cm w kłębie) oraz
TESSY - córka ''Peatcourt Trinity'' - Championki z 2008 r. w wydajności mlecznej ( 87cm w kłębie)
Ojcem obydwóch pannic jest ''Mustang'' ze znakomitej Angielskiej lini Hodowlanej ''Tyegronon Cchief'' i strony matki ''Lucky Love'' NL-USA - linia ''4B Dandy Supreme'' USA.
''Mustang'' już jako koziołek uzyskał maksymalnie wysoką ocenę Hodowlaną.

Niemiecki,Holenderski i Angielski Związek Hodowców Rasy Anglo Nubier, przekazał życzenia pomyślnej hodowli i szczęścia w koźlarniach.

Od Marca 2011 będzie już do wglądu Homepage Kóz Anglonubijskich w Polsce, gdzie będą podane wszystkie informacje Hodowców i Kóz hodowlanych.

Właściciele Kózek czystej rasy Anglo- Nubijskiej mogą już składać dokumenty do wstępnej rejestracji.
Kopie dokumentow proszę kierować :
Fax.: 0049 33838 30 80 5


Z pozdrowieniami dla miłośników WSZYSTKICH kózek
Natalia Prochazka
www.anglo-nubier-elite.de
Ostatnio zmieniony przez wanted 2010-10-08, 06:43, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kozik 



Dołączył: 03 Lut 2011
czyli 4803 dni temu
Posty: 1
Wysłany: 2011-02-03, 23:04   

Jakie piękne, gdzie można kupić takie kózki? Ja mam kozy krzyżówki, które kupiłem niedawno, są przeurocze.
Ostatnio zmieniony przez Alan1980 2011-02-04, 08:54, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Darek.K 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Sty 2008
czyli 5902 dni temu
Posty: 133
Podziękowania: 6/2
Skąd: Okolice Krakowa
Wysłany: 2012-01-20, 18:58   

Jak sobie radzi ta rasa w naszym klimacie?Koziarnie muszą być ogrzewane?żywienie takie samo jak u innych koz?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 20
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.