Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Michuuu
2010-07-01, 13:45
Łąkówka wspaniała, świergotka a może katarzynka?
Autor Wiadomość
majusia10 
Mega User



Dołączył: 24 Cze 2010
czyli 5027 dni temu
Posty: 11
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-07-01, 13:36   Łąkówka wspaniała, świergotka a może katarzynka?

Witam!

Zdecydowałem się na zakup łąkówek wspaniałych, jednak z tego co już się zorientowałem jest z nimi dość duży problem w zakupie. W związku z tym zacząłem zastanawiać się nad innymi, bardziej pospolitymi papugami - świergotkami i katarzynkami. Możecie mi doradzić i ewentualnie wskazać różnice w zachowaniu? Chodzi mi o odgłosy papug, zachowanie na zewnątrz klatki itp. Zależy mi na tym, aby papugi były w miarę ciche - planuje zakup pary. Klatka to Omega o wymiarach 72 x 146 x 56 (dl x wys x szer) :)

Z góry dzięki!

Pozdrawiam
Marcin
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2010-07-01, 13:44   

majusia10 napisał/a:
bardziej pospolitymi papugami - świergotkami i katarzynkami

Katarzynki nie są bardziej pospolite ;-) Trudniej je kupić niż łakówki ...

majusia10 napisał/a:
Zależy mi na tym, aby papugi były w miarę ciche - planuje zakup pary.

Łąkówki jak i Katarzynki to raczej ciche papugi , czego nie można powiedzieć o świergotkach ;-)

Brałeś pod uwagę Modrolotki ? Raczej ciche , towarzyskie , szybko się oswajają.
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
majusia10 
Mega User



Dołączył: 24 Cze 2010
czyli 5027 dni temu
Posty: 11
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-07-01, 13:55   

Dziękuję za szybką odpowiedź i... przepraszam, za źle umieszczony temat :)

Modrolotki jakos do mnie nie przemawiają, wolałbym te wskazane przeze mnie... Skoro mówisz, że świergotki do cichych nie należą (nie wiem czemu ale wydawało mi się, że tak jest) to pozostaje wybór między łąkówkami a katarzynkami.... :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2010-07-01, 14:09   

majusia10 napisał/a:
Skoro mówisz, że świergotki do cichych nie należą

No moje potrafiły narobić hałasu :roll:

majusia10 napisał/a:
przepraszam, za źle umieszczony temat :)

Spoko ;-)
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
majusia10 
Mega User



Dołączył: 24 Cze 2010
czyli 5027 dni temu
Posty: 11
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-07-01, 21:22   

Na 90% padło na katarzynki - pytanie jaką klatkę im wziąść? Chce kupić Omegę o podanych wyżej wymiarach, ale nie wiem jakie odstępy prętów:
- Odległość między prętami: 2 cm, Grubość prętów: 4 mm, Wymiary drzwiczek: 32 x 25 cm
- Odległość między prętami: 1,2 cm, Grubość prętów: 2 mm, Wymiary drzwiczek: 20 x 15,5 cm

Z góry dziękuję za pomoc :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Tban 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Paź 2008
czyli 5633 dni temu
Posty: 221
Podziękowania: 26/22
Skąd: Strzelin

Wysłany: 2010-07-01, 22:35   

Majusia10 według mnie ta klatka się nie nadje dla papug ponieważ jest za wysoka i za krótka , Ptaki nie latają w pionie tylko w poziomie . Gdyby jej długość była 146 a wysokość 72 było by dużo lepiej . Co do prętów mogą być jedne i drugie wybierz tą w której lepiej ci będzie obserwować ptaki .

Pozdrawiam Tban
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
majusia10 
Mega User



Dołączył: 24 Cze 2010
czyli 5027 dni temu
Posty: 11
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-07-01, 22:47   

Katarzynki akurat za wiele nie latają, wolą przeskakiwać, przebiegiwać, wspinać się... myślę, że dla 16 cm ptaków tego typu klatka jest dobrym rozwiązaniem... będą miały dość dużo miejsca.... mimo, iż za dużo jest w pionie, myślę, że im to nie zaszkodzi....
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-07-02, 07:43   

Na forum sa hodowcy katarzynek jak i łąkówek, może więc z nimi porozmawiać o tych ptakach i wymaganiach ?
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
majusia10 
Mega User



Dołączył: 24 Cze 2010
czyli 5027 dni temu
Posty: 11
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-07-02, 07:53   

dlatego napisałem post.... może komuś ta rozmowa się przyda.... :)

Zdecydowany jestem na Omega - Odległość między prętami: 1,2 cm, Grubość prętów: 2 mm, Wymiary drzwiczek: 20 x 15,5 cm :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Lothar 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 15 Mar 2009
czyli 5493 dni temu
Posty: 35
Podziękowania: 10/2
Skąd: Plock

Wysłany: 2010-07-02, 08:37   

Moje Kaśki lubią też pofruwać sobie w klatce więc nie jest prawdą, że tylko się wspinają. Moja klatka to 100x80x45 (o ile pamiętam) i na jedna parę Kasiek wystarczy. Świetnie się w niej czują i przystępują w niej również do lęgów.
_________________
Katarzynki / Ajmarki prążkowane / Stokówki prążkowane
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5454 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-07-02, 11:26   Re: Łąkówka wspaniała, świergotka a może katarzynka?

majusia10 napisał/a:
Witam!

Zdecydowałem się na zakup łąkówek wspaniałych, jednak z tego co już się zorientowałem jest z nimi dość duży problem w zakupie. W związku z tym zacząłem zastanawiać się nad innymi, bardziej pospolitymi papugami - świergotkami i katarzynkami. Możecie mi doradzić i ewentualnie wskazać różnice w zachowaniu? Chodzi mi o odgłosy papug, zachowanie na zewnątrz klatki itp. Zależy mi na tym, aby papugi były w miarę ciche - planuje zakup pary. Klatka to Omega o wymiarach 72 x 146 x 56 (dl x wys x szer) :)

Z góry dzięki!

Pozdrawiam
Marcin



Marcinie!
Już w temacie o łąkówkach napisałem Ci ze taka klatka się nie nadaje do hodowli papug, inni nic lepszego Ci nie powiedzą. Ta klatka jest za mała! A to że jest wysoka nie ma najmniejszego znaczenia! Oczywiście możesz do niej wrzucić co tam chcesz ale ani ty ani papugi nie będą zadowolone.

Pytasz o odgłosy i zachowanie – zakładam że to będą twoje pierwsze ptaki? - jak znam życie to daje Ci miesiąc i się ich pozbędziesz cokolwiek by to nie było, ptaki to nie tylko ładne piórka, to przede wszystkim wieczny bród, smród (czasami) i hałas i nieważne co wybierzesz.

Ale jak już musisz coś kupić to zacznij od falistych – mało na nich stracisz jak już się będzie ich pozbywał i przyjmie Ci je każdy sklep zoologiczny. A jeszcze lepiej jakiś nabył jakieś łuszczaki np. zeberki, amadyny itd. W takiej klatce by się czuły całkiem dobrze.

I skąd twierdzenie że katarzynki nie chętnie latają !? Otwórz latają i to bardzo dobrze tylko ludzie nie dają im szans zamykając w ciasnych klateczkach – typu omega!

I zanim cokolwiek wybierzesz rozczytaj się w temacie bo ty się mniej rozczarujesz i ptaki mniej ucierpią.

Pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5454 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-07-02, 11:40   

A jak chcesz kupić w miarę normalną klatkę to tu masz link:

http://www.allegro.pl/ite...w_dzielona.html
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Lothar 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 15 Mar 2009
czyli 5493 dni temu
Posty: 35
Podziękowania: 10/2
Skąd: Plock

Wysłany: 2010-07-02, 22:37   

magistrum, ta niby "lotnia" jest tylko 28 cm dłuższa od klatki która tak "zbeształeś" :-) Poza tym wykonanie jest raczej słabe, do tego nie ma szuflady (czyszczenie klatki to masakra), cienki drut przy dużych rozmiarach - wystarczy trochę wyobraźni.

magistrum napisał/a:
I skąd twierdzenie że katarzynki nie chętnie latają !? Otwórz latają i to bardzo dobrze


Latają raczej słabo :-) Poza tym maja krótkie ogony więc dobrze latać nie mogą. Do tego to typowe "łaziki" które nawet na wolności dużo chodzą w poszukiwaniu jedzenia.

magistrum napisał/a:
Ale jak już musisz coś kupić to zacznij od falistych


Faliste są głośne - nie polecam jeśli szukasz papug które nie będą ciągle wrzeszczały

magistrum napisał/a:
Pytasz o odgłosy i zachowanie – zakładam że to będą twoje pierwsze ptaki? - jak znam życie to daje Ci miesiąc i się ich pozbędziesz cokolwiek by to nie było, ptaki to nie tylko ładne piórka, to przede wszystkim wieczny bród, smród (czasami) i hałas i nieważne co wybierzesz.


Każdy miał kiedyś pierwsze ptaki :-) Sądząc po obecności na forum ludzie mają je nadal :-)
Nie wiem jakie masz warunki u siebie, ale u mnie nie ma ani brudu, ani smrodu - wystarczy poświęcic codziennie trochę czasu i wszystko pieknie wygląda i ptaki również są zadowolone.
Oczywiście nawet najcichsze papugi (również Katarzynki) potrafią narobić hałasu ale to są wyjątkowe sytuacje.

---
edit: literówka
_________________
Katarzynki / Ajmarki prążkowane / Stokówki prążkowane
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
majusia10 
Mega User



Dołączył: 24 Cze 2010
czyli 5027 dni temu
Posty: 11
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-07-02, 23:10   

Lothar dziękuję za wypowiedź... Przyznam, że nie chciałem pisać komentarza do wypowiedzi magistrum, gdyż nie jestem doświadczony i mógłbym pisać brednie....

Katarzynki będą moimi pierwszymi ptakami, jednak nie mam 10 lat i wiem, z czym to się wiąże... Nie jest to moje "widzi mi się", tylko konkretne plany związane z trzymaniem papug.... Owszem, miałem duże wątpliwości co do konkretnego gatunku, jaki mógłbym trzymać, ale związane to było z niewiedzą - nie wiedziałem po prostu jak zachowują się dane ptaki, jakich potrzebują warunków. Już teraz wiem, że to właśnie katarzynki będą najbardziej dla mnie odpowiednie.

Uważam siebie za dorosłego i odpowiedzialnego człowieka, który będzie się starał zapewnić przyszłym ptakom godne warunki. Owszem, nie mam miejsca na wolierę, ale wydaje mi się, że dla 15-17 cm papug tego typu klatka jaką wybrałem będzie naprawdę odpowiednia. W przyszłym tygodniu planuje jej zakup - mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze i ptaki będą zadowolone :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-07-03, 07:55   

majusia10, te kilka centymetrów czasem wiele robi. Ptak w pewnej przestrzeni jak wstawisz patyki tylko przeskoczy a już kawałek większe pomieszczenie to chociazby raz machnie skrzydłem. To robi różnicę. Między patykami jest większa przestrzeń i śmielej może fruwać.
Na Allegro są fronty do klatek o długości 100cm, możesz jeden sobie kupić i dac do stolarza do zrobienia.
Pan Z.Głowacki (uczestnik Allegro) robi też na zamówienia fajne szuflady. Mając obie te rzeczy możesz potem to dać do stolarza i zrobi ci coś pięknego. Szerokość i wysokość jaką będziesz chciał.
Cenowo zapewne wyjdzie troszkę więcej ale będzie to skrzynkowa wolierka.

Tutaj masz moją, jeszcze bez uchwytów szuflady bo sam robiłem.


Długość to właśnie 100cm front, wysokośc 60-70 cm i głębokość troszkę zbyt wielka bo około 80 cm ale daję sobie rady.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Lothar 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 15 Mar 2009
czyli 5493 dni temu
Posty: 35
Podziękowania: 10/2
Skąd: Plock

Wysłany: 2010-07-03, 08:55   

U mnie mają ulubione dwa komplety żerdzi na których przefruwają. Faktem jest, że jest to przefrunięcie na 2-3 machnięcia skrzydłami. Odległości pomiędzy nimi to 37cm i 43 cm (po lęgach muszę zmienić ustawienia żeby miały więcej przestrzeni).

Nikt nie wspomniał o tym, że ptaki powinny być wypuszczane na wolne loty po mieszkaniu (lub pomieszczeniu w którym są trzymane - pomimo tego że Kaśki na takich lotach głównie siedzą i obserwują).

wanted, nad taką klatka skrzynkową, szczególnie dla Katarzynek bym się mocno zastanowił. Możliwe, że do końca się na tym nie znam. Ale Katarzynki lubią łazić po klatce i nie wyłączając z tego nawet górnej ścianki (świetnie sobie radzą chodząc głową w dół). W takiej klatce będą miały to bardzo utrudnione. Do tego dochodzi jeszcze o wiele słabsza cyrkulacja powietrza. No ale ja nie jestem specjalistą. Nie ma też dyskusji bez różnicy zdań :-)

Ciekawą wolierką (samoróbkę) dla Katarzynek znalazłem w sieci. Wykonanie jej jest pewnie jeszcze tańsze jak wspomnianej klatki. Siatkę ocynkowaną można kupić na Allegro "na metry", a szkielet można wykonać samemu lub zlecić fachowcowi.

_________________
Katarzynki / Ajmarki prążkowane / Stokówki prążkowane
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5454 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-07-05, 06:34   

Lothar napisał/a:
magistrum, ta niby "lotnia" jest tylko 28 cm dłuższa od klatki która tak "zbeształeś" :-) Poza tym wykonanie jest raczej słabe, do tego nie ma szuflady (czyszczenie klatki to masakra), cienki drut przy dużych rozmiarach - wystarczy trochę wyobraźni.

magistrum napisał/a:
I skąd twierdzenie że katarzynki nie chętnie latają !? Otwórz latają i to bardzo dobrze


Latają raczej słabo :-) Poza tym maja krótkie ogony więc dobrze latać nie mogą. Do tego to typowe "łaziki" które nawet na wolności dużo chodzą w poszukiwaniu jedzenia.

magistrum napisał/a:
Ale jak już musisz coś kupić to zacznij od falistych


Faliste są głośne - nie polecam jeśli szukasz papug które nie będą ciągle wrzeszczały

magistrum napisał/a:
Pytasz o odgłosy i zachowanie – zakładam że to będą twoje pierwsze ptaki? - jak znam życie to daje Ci miesiąc i się ich pozbędziesz cokolwiek by to nie było, ptaki to nie tylko ładne piórka, to przede wszystkim wieczny bród, smród (czasami) i hałas i nieważne co wybierzesz.


Każdy miał kiedyś pierwsze ptaki :-) Sądząc po obecności na forum ludzie mają je nadal :-)
Nie wiem jakie masz warunki u siebie, ale u mnie nie ma ani brudu, ani smrodu - wystarczy poświęcic codziennie trochę czasu i wszystko pieknie wygląda i ptaki również są zadowolone.
Oczywiście nawet najcichsze papugi (również Katarzynki) potrafią narobić hałasu ale to są wyjątkowe sytuacje.

---
edit: literówka


Wskazałem ta klatkę na zasadzie mniejszego zła! Brak szuflady rzeczywiście utrudnia sprzątanie ale przy dobrym podejściu nie ma problemu z odpięciem spodu. Drut jest OK, od ponad 2 lat wiszą u mnie takie 2 na hakach w ścianie i jeszcze nie spadły :-P

Trzymałem kiedyś stadko katarzynek w "ptasim pokoju" (3x3m), nawet pierwsze zdjęcie z wątki o ajmarach ściągnięte gdzieś z sieci to moje zdjęcie sprzed kilku lat. I śmiem twierdzić że te ptaki jak muszą to bardzo dobrze latają, poza tym jeżeli „infrastruktura” zmusza je do większej aktywności to bardziej ścierają paznokcie – a jako hodowca katarzynek wiesz że jest to problem.

Faliste może i są głośne, ale nie tym kierowałem się sugerując ten gatunek.

Ja nie chce kolegi Marcina zniechęcać, wręcz przeciwnie bo ptaki to piękne hobby dające dużo satysfakcji, chciałbym tylko żeby kierując się naszymi radami stworzył dobre warunki dla ptaków, lub dobrał dobrze ptaki do warunków i nie zniechęcił się na wstępie.

I zgadzam się w pełni z wypowiedzią Kolegi wanted na temat wyższości robionych klatek nad te „eleganckie” omegi!

28 cm różnicy (długości klatki) to przy odległości 37 i 43cm pomiędzy żerdziami jakie mają twoje ptaki to KOSMOS!
Powiem Ci szczerze że ja nie miał bym sumienia trzymać katarzynek w tak ciasnej klateczce :!:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JK 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Wiek: 61
Dołączył: 03 Lut 2009
czyli 5533 dni temu
Posty: 476
Podziękowania: 23/8
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2010-07-05, 14:08   

Może trzeba na to spojrzeć nieco inaczej, a mianowicie przede wszystkim zachęcić do trzymania papużek. Następnie dopiero przekomarzać się na temat klatki czy ma być 20 lub 30 cm dłuższa - ewentualnie krótsza. Niejednokrotnie w ten sposób można całkiem zniechęcić do trzymania ptaków, a chyba nie o to na tym forum chodzi ?
Ostatnio zmieniony przez wanted 2010-07-05, 23:30, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Lothar 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 15 Mar 2009
czyli 5493 dni temu
Posty: 35
Podziękowania: 10/2
Skąd: Plock

Wysłany: 2010-07-05, 17:01   

Faktem jest, że nie jestem specjalistą w hodowli i za takiego się nie uważam. Ale od kiedy zainteresowałem się tematem sporo czytam i wymieniam uwagi z pasjonatami nie tylko z Polski. Nigdzie, nawet w obcojęzycznych publikacjach nie spotkałem opinii o tym, że Katarzynki świetnie latają - nawet w opisach badaczy. Być może nie mieli doczynienia z gatunkiem opisywanym przez magistrum. Ale przyznaje się, nie jestem specjalistą i gatunek taki (czy może podgatunek) mógł być hodowany przez magistrum (o ile istnieje). Przepraszam za sarkazm, ale faktem jest, że większym autorytetem w tej dziedzinie są dla mnie ludzie którzy badają te ptaki i to najczęściej w ich naturalnym środowisku. Przypuszczam, że magistrum starał się podkreślić fakt iż to są ptaki i muszą latać - i to jest fakt niepodważalny. Dlatego należy wypuszczać ptaki na wolne loty i to niezależnie od tego w jak dużych klatkach się znajdują.

Na koniec napiszę jeszcze tylko, że podzielam opinię JK. No i przyznam, że nie znam celu jaki magistrum chciał osiągnąć pisząc post w takim tonie. Na różnych forach czytałem opinie "specjalistów" właśnie w takim tonie np. na pytanie jaką ktoś rasę psa powinien wybrać odpowiedzi były w stylu - "lepiej kup sobie pluszowego, nie brudzi, nie niszczy i na spacer nie trzeba wychodzić" :-) Wypowiedź magistrum była w tym samym tonie. A prowadzi to do tego, że osoba odwiedzająca takie forum już na nie nie wróci, głownie dlatego że uzna ludzi na takim forum za mało profesjonalnych, nie godnych zaufania i wrogo nastawionych do osób które chcą się czegoś dowiedzieć.
_________________
Katarzynki / Ajmarki prążkowane / Stokówki prążkowane
Ostatnio zmieniony przez wanted 2010-07-05, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
majusia10 
Mega User



Dołączył: 24 Cze 2010
czyli 5027 dni temu
Posty: 11
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-07-05, 23:31   

Lothar napisał/a:
A prowadzi to do tego, że osoba odwiedzająca takie forum już na nie nie wróci, głownie dlatego że uzna ludzi na takim forum za mało profesjonalnych, nie godnych zaufania i wrogo nastawionych do osób które chcą się czegoś dowiedzieć.


Powiem szczerze, że właśnie takie nastawienie miałem... aczkolwiek na szczęście je zmieniłem i będę jeszcze niejednokrotnie to forum odwiedzał... Uczę się i krytyka jest mi na pewno w jakimś stopniu potrzebna... :)

magistrum napisał/a:
Ja nie chce kolegi Marcina zniechęcać, wręcz przeciwnie bo ptaki to piękne hobby dające dużo satysfakcji, chciałbym tylko żeby kierując się naszymi radami stworzył dobre warunki dla ptaków, lub dobrał dobrze ptaki do warunków i nie zniechęcił się na wstępie.


Po to zakładam tematy, po to pytam, aby czegoś się dowiedzieć... Wcześniej planowałem aleksandretty, jednak ze względu na ich wielkość zdecydowałem się na mniejsze ptaki - przez łąkówki i świergotki wybór padł na katarzynki - są one najmniejsze z rozważanych ptaków i podejrzewam, że będą najlepiej czuły się w klatce jaką mogę im zapewnić. Fakt, iż nie są dobrymi lotnikami i bardziej lubią się wspinać jeszcze mnie w tym utwierdza. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że każda klatka będzie dla nich za mała, dlatego po aklimatyzacji i przyzwyczajeniu się do nowego domu mam zamiar je regularnie wypuszczać z klatki.

P.S. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi... nie chciałem, aby mój temat wywołał tego typu dyskusje...

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez wanted 2010-07-05, 23:35, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 21
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.