Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Enrobioflox-enrofloksacyna 10%
Autor Wiadomość
pikaska 
Mega User
Graphic designer



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Pikaska

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomogła: 2 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2008
czyli 5656 dni temu
Posty: 127
Podziękowania: 11/8
Skąd: Manchester UK

  Wysłany: 2010-06-30, 17:45   Enrobioflox-enrofloksacyna 10%

Dostałam dzisiaj Enrobioflox, niestety nie mogę znaleźć za wiele informacji na temat tego antybiotyku, ale z tego co mówił weterynarz jest on tak jak ORNICURE - na choroby układu oddechowego... Trochę niepokoi mnie fakt, że ORNICURE nie podziałał, a teraz kolejny antybiotyk... Jeśli ktoś zna ten lek to dajcie znać.
Mam podawać go w dawce: 0,1 ml na 10 ml wody, do dziobka, proporcja dla papużki wielkości nierozłączki...
_________________
Dla człowieka podobnie jak dla ptaka, świat ma wiele miejsc, gdzie można odpocząć, ale gniazdo tylko jedno. /Oliver Wendell Holmes
www.katarzynki.info
Ostatnio zmieniony przez wanted 2010-07-02, 16:59, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

mikado 
Specjaliści
Siamese Fireback



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/mikado

Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 7 razy
Wiek: 109
Dołączył: 12 Maj 2009
czyli 5425 dni temu
Posty: 659
Podziękowania: 59/95
Skąd: Żywiec

Wysłany: 2010-06-30, 18:19   

Jakie ma Twoja papużka objawy?Ornicure to raczej na mykoplazme,ornitoze się stosuje i działa,przynajmniej u mnie pomogło
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
pikaska 
Mega User
Graphic designer



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Pikaska

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomogła: 2 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2008
czyli 5656 dni temu
Posty: 127
Podziękowania: 11/8
Skąd: Manchester UK

Wysłany: 2010-08-13, 00:29   

Miała bardzo przyspieszone oddychanie, lekko opuszczała skrzydła, zaczęła się osowiała robić, jadła i pila normalnie, kupki normalne, miała zrobione wszystkie badania i wyszły dobrze, pani doktor powiedziała że to przegrzanie i aby nic jej nie podawać, nie podawałam nic, po 3 dniach przeszło jej wszystko, a za 1,5 tygodnia padła.

Najgorsze jest to że u innych papug z którymi była nie było żadnych objawów, teraz minął miesiąc od tamtego zdarzenia i dzisiaj zauważyłam że jedna samiczka ma identyczne objawy, jej siostra...
_________________
Dla człowieka podobnie jak dla ptaka, świat ma wiele miejsc, gdzie można odpocząć, ale gniazdo tylko jedno. /Oliver Wendell Holmes
www.katarzynki.info
Ostatnio zmieniony przez wanted 2010-08-13, 08:24, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5522 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2010-08-13, 07:54   

W takich przypadkach ja nie wierzę w przegrzanie :-( , wystarczy obniżyć temperaturę w pomieszczeniu aby stwierdzić, że to nie przegrzanie jeśli objawy nie ustępują pomimo to,
nie wiem jak je trzymasz, do przegrzania może dochodzić w upały wówczas moje ptaki siedzą w cieniu woliery i z reguły przesypiają.
Obniżam temperaturę zamgławiając wolierę (obniżyć można do 7 stopni) ale wieczorem i rano diabełki wcielone mają tyle mocy, że pewnie we wsi kilkaset metrów dalej słyszą je wszyscy :-) .
U kolegi przegrzaniu uległy młode z powodu zawieszenia budek lęgowych pod dachem z blachy w upały padło mu sporo młodych :-( niestety.
Ostatnio zmieniony przez Alan1980 2010-08-13, 10:40, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pikaska 
Mega User
Graphic designer



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Pikaska

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomogła: 2 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2008
czyli 5656 dni temu
Posty: 127
Podziękowania: 11/8
Skąd: Manchester UK

Wysłany: 2010-08-14, 16:18   

Właśnie przegrzanie też mi nie pasuje, bo w domu jest niższa temp, cały czas staram się chłodzić.
_________________
Dla człowieka podobnie jak dla ptaka, świat ma wiele miejsc, gdzie można odpocząć, ale gniazdo tylko jedno. /Oliver Wendell Holmes
www.katarzynki.info
Ostatnio zmieniony przez wanted 2010-08-15, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5522 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2010-08-14, 21:16   

jeśli masz klime to szybciej będzie to zapalenie płuc niż przegrzanie :-(
ptaki nie lubią klimatyzacji, moje po każdym włączeniu kichają jak diabli a wystarczy wyłączyć i jak ręką odjął, to samo z klimą w aucie w czasie jazdy

ostatnio na zapalenie płuc zachorował mału puchoczub na dokładkę w gabinecie u lekarza, niestety młodzi adepci zbyt późno zorientowali się że o zapalenie płuc i ne udało się młodgo uratować
klimatyzacja jest bardzo zdradliwa bo ptaki nie lubią żadnych przeciągów, nawet jeśli mają dwadziecia kilka stopni :-(
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pikaska 
Mega User
Graphic designer



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Pikaska

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomogła: 2 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2008
czyli 5656 dni temu
Posty: 127
Podziękowania: 11/8
Skąd: Manchester UK

Wysłany: 2010-08-14, 21:51   

Nie mam klimatyzacji. Zresztą w teorii klimatyzacja powinna być ustawiona tak, aby temperatura chłodzenia była o 6 stopni niższa niż ta panująca na dworze... I 6 stopni to jest maksimum.
_________________
Dla człowieka podobnie jak dla ptaka, świat ma wiele miejsc, gdzie można odpocząć, ale gniazdo tylko jedno. /Oliver Wendell Holmes
www.katarzynki.info
Ostatnio zmieniony przez sylwia2401 2010-08-15, 20:22, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Alan1980 
Mega User
Bażanty



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/alan1980

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 11 razy
Wiek: 43
Dołączył: 31 Mar 2009
czyli 5467 dni temu
Posty: 1847
Podziękowania: 126/346
Skąd: Płońsk

Wysłany: 2010-11-25, 21:17   

ENROBIOFLOX 10%

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNEJ

Enrofloksacyna 100 mg/ml

WŁAŚCIWOŚCI:
Enrofloksacyna - substancja czynna preparatu jest syntetycznym chemioterapeutykiem z grupy fluorochinolonów. Mechanizm jej działania polega na hamowaniu aktywności gyrazy - enzymu niezbędnego do syntezy kwasu DNA. Enrofloksacyna działa bakteriobójczo na bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne, a także mykoplazmy i chla-mydia. Jest szybko wchłaniana z przewodu pokarmowego, a jej maksymalne stężenie w surowicy krwi występuje po godzinie (cielęta) lub 2 godzinach (kury, świnie) po podaniu. Stężenie lecznicze utrzymuje się przez 24 godziny. Należy do chemioterapeutyków o wysokiej dostępności biologicznej (drób 72,49%, cielęta 68,8%, świnie 67,8%, gołębie do 100%).

WSKAZANIA LECZNICZE
Terapia zakażeń wywoływanych przez wrażliwe na enrofloksacynę drobnoustroje Gram-dodatnie, Gram-ujemne oraz przez mykoplazmy i chlamydia. Skuteczność enrofloksacyny potwierdziła się zwłaszcza w przypadkach zakażeń powodowanych przez następujące drobnoustroje: E. coli, Salmonella spp., Pasteurella spp,. Klebsiella spp, Mycoplasma spp., Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Pseudomonas spp. Actinobacillus pleuropneumoniae, Bordetella bronchiseptica, Haemophilus pleuropneumoniae.
Kury (brojlery): produkt przeznaczony do zwalczania chorób brojlerów kurzych, wywołanych przez mikroorganizmy wrażliwe na działanie enrofloksacyny. W szczególności preparat przeznaczony jest do zwalczania zakażeń układowych wywołanych przez: Mycoplasma spp., Salmonella spp., Pasteurella spp., Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Erisipelothrix rhusiopathiae, Corynebacterium renale, Corynebacterium pseudotuberculosis, Clostridium spp., Escherichia spp., Actinobacillus spp., Haemophilus spp., Bordetella spp. i Campylobacter spp.

DAWKOWANIE I DROGA PODANIA

Kury:
Podaje się 10 mg enrofloksacyny na kg m.c., co odpowiada 1 ml preparatu Enrobioflox® 10% na 10 kg m.c. dziennie rozpuszczone w wodzie do picia przez 3-5 kolejnych dni.
Powyższe dawkowanie odpowiada podaniu 50 ml preparatu Enrobioflox® 10% na 100 litrów wody pitnej (50 ppm enrofloksacyny).
Dawka ta może być podwojona w wypadku salmonelozy i innych poważnych infekcjach.
W czasie podawania leku roztwór leczniczy powinien być jedynym źródłem wody dla ptaków. Preparat można podawać poprzez kropelkowy system zadawania wody.
_________________
www.ozdobneptaki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 22
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.