Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Aviornis
2010-02-21, 12:42
Kontrole ptaków u hodowców.
Autor Wiadomość
tragopan 
Mega User



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
czyli 5851 dni temu
Posty: 292
Otrzymał 26 podziękowań
Skąd: z wypizdowa
Ostrzeżeń:
 11/5/8
Wysłany: 2010-02-18, 17:43   Kontrole ptaków u hodowców.

Dziś dostałem ciekawą wiadomość. Wiadomość była tej treści; Jutro będzie przeprowadzona kontrola policyjna w mojej hodowli. Chodzi o to że handluję ptakami i posiadam nie legalnie ptaki. Zgłoszenie na policję było anonimowe, ale znajomy poda mi więcej konkretów.
Mnie to nie dziwi kto mógł być tym anonimowym donosicielem.
To musi być osoba co naprawdę mnie zazdrości, lub chce wyeliminować konkurencję.
Domyślcie sami kto to m0oże być.
Ostatnio zmieniony przez Michuuu 2010-02-22, 05:02, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Mati134 
Doświadczony Hodowca
MłodyChodowca



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja

Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2009
czyli 5502 dni temu
Posty: 236
Podziękowania: 15/21
Skąd: Radom

Wysłany: 2010-02-18, 18:49   

moze zrobił to sąsiad,czesem to oni są wścipscy :?:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jan21 
Mega User



Dołączył: 07 Lut 2010
czyli 5164 dni temu
Posty: 63
Podziękowania: 2/3
Skąd: dolny śląsk
Wysłany: 2010-02-18, 19:00   

Miałem podobną sytuację chyba dwa lata temu.Tragopan może pamiętasz jak dzwoniłem?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Alan1980 
Mega User
Bażanty



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/alan1980

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 11 razy
Wiek: 43
Dołączył: 31 Mar 2009
czyli 5477 dni temu
Posty: 1847
Podziękowania: 126/346
Skąd: Płońsk

Wysłany: 2010-02-18, 21:03   

tragopan, oby wszystko podczas tej kontroli ułożyło się po twojej myśli tego szczerze Ci życzę. Dla mnie jesteś królem bażantów ;-) . A jeśli chodzi o domysły to wolałbym się mylić. Czekam na dalszy rozwój sytuacji i szczęśliwe zakończenie.
_________________
www.ozdobneptaki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
yotan 
Doświadczony Hodowca
yotan



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/yotan

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 26 razy
Wiek: 72
Dołączył: 16 Lut 2008
czyli 5886 dni temu
Posty: 684
Podziękowania: 75/37
Skąd: kuj.-pom.

Wysłany: 2010-02-19, 13:24   

Tak nieco zbaczając z tematu:
Mati134 napisał/a:
wścipscy

niezły jesteś... :mrgreen:
_________________
Piszę poprawnie po polsku.


Najlepsza grupa to NIEAKTYWNI! Chcę do nich należeć!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
tragopan 
Mega User



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
czyli 5851 dni temu
Posty: 292
Otrzymał 26 podziękowań
Skąd: z wypizdowa
Ostrzeżeń:
 11/5/8
Wysłany: 2010-02-19, 14:28   

no kontrola, jak to kontrola. Wszystko jak na razie OK. tylko się czepiali czemu samica eliota nie ma obrączki i samiec uszaka czemu nie ma obrączki. Sprawdzali wszystkie dokumenty i zezwolenia. Wszystkie ptaki spisali i teraz muszę czekać co powiedzą.
PS: A co dowcipnisia, planuję go odwiedzić w przyszłości i zaprosić na piwko.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
alvaro 
Mega User



Dołączył: 01 Lut 2009
czyli 5535 dni temu
Posty: 30
Podziękowania: 3/67
Skąd: niemcy
Ostrzeżeń:
 3/5/8
Wysłany: 2010-02-19, 14:37   

tragopan napisał/a:

PS: A co dowcipnisia, planuję go odwiedzić w przyszłości i zaprosić na piwko.



Podziwiam Cie :!: Ja bym mu inne odwiedziny załatwił. Do czego zazdrość nie prowadzi...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5464 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-02-19, 19:08   

A tą kontrole to kto przeprowadzał....powiatowego lekarza masz całkiem sympatycznego ...no i miejscowość w jakiej mieszkasz ....też fajna :):):) pewnie będziemy sąsiadami:):)
Ostatnio zmieniony przez sylwia2401 2010-02-19, 20:48, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Tomasz 
Mega User
Tomasz



Wiek: 38
Dołączył: 15 Sty 2009
czyli 5552 dni temu
Posty: 19
Skąd: Dobrzyca
Wysłany: 2010-02-20, 09:14   

Ja dostawałem kilkakrotnie podobne wiadomośći na tel sms i e-mail .
Ale kontroli nie miałem .Czyli ktoś mnie tylko straszył a z drugiej strony nie mam się czego obawiać ponieważ w hodowli mam wszystkie ptaki zarejestrowane i hodowla zgłoszona do powiatowego wet.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
StasiuM 
Mega User



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2008
czyli 5856 dni temu
Posty: 164
Podziękowania: 2/21
Skąd: Choczewo
Wysłany: 2010-02-20, 10:33   

U mnie w zeszłym roku na koniec też byli z donosu jakiegoś w sprawie kontroli ptaków a konkretnie naszych krajówek.
Nie ma co się czasem tu dziwić gdyż sami się narażamy na coś takiego.
Mnie akurat nakryli z Allegro bo się ogłaszałem a być może i inny przypadek.

Teraz już wiem że lepiej jest chować coś co można zarejestrować i mieć spokój.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2010-02-21, 08:56   

dreszcz napisał/a:
tragopan napisał/a:

PS: A co dowcipnisia, planuję go odwiedzić w przyszłości i zaprosić na piwko.



Podziwiam Cie :!: Ja bym mu inne odwiedziny załatwił. Do czego zazdrość nie prowadzi...


A on Tobie i tak w kółko Macieju ..... Można by zadać pytanie, do czego prowadzi mściwość ;)

Szanowni Hodowcy. Prawda jest taka, że jeżlei ktoś jest w porządku, to nie ma się czego obawiać. Gdyby wszyscy spośród hodowców ptaków i nie tylko byli kryształowo uczciwi, nie byłoby kontroli, stresów dla ludzi i ptaków, a świat wyglądałby kompletnie inaczej ;)

Niestety właśnie przez nieuczciwe osoby cierpią również i niewinni. Ma to swoje dobre strony. Ci, którym naprawdę zależy na hodowlach zadbają o dopełnienie niezbędnych formalności, lub zrezygnują z niektóych gatunków i zadbają o to, żeby ich zwierzaki miały jak najlepsze warunki. Powody nie są ważne, ważne, że będzie to z korzyścią dla pierzastych mieszkańców ;-)
Kto gra fair, nie ma się czego obawiać, a kontrole to tylko drobne niedogodności. Kto się bardzo burzy, zapewne ma coś "za uszami" ;-)
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
robert 1 
Mega User
Robert Ressing



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/robert1

Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 28 Paź 2009
czyli 5266 dni temu
Posty: 56
Otrzymał 3 podziękowań
Skąd: Janików

Wysłany: 2010-02-21, 09:13   

Mam takie pytanko czy policja kontroluje to mając jakiś nakaz od prokuratora lub innego organu naszej władzy?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Haall
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-21, 10:04   

robert 1, policja może, ale nie musi mieć nakazu prokuratorskiego. Jeżeli czynności będą wykonywane, jako przeszukanie - możesz żądać zatwierdzenia ich przez prokuraturę.
 
 
forest1534 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 50
Podziękowania: 26/4
Wysłany: 2010-02-21, 11:18   

Witam
Cytat:
Szanowni Hodowcy. Prawda jest taka, że jeżlei ktoś jest w porządku, to nie ma się czego obawiać. Gdyby wszyscy spośród hodowców ptaków i nie tylko byli kryształowo uczciwi, nie byłoby kontroli, stresów dla ludzi i ptaków, a świat wyglądałby kompletnie inaczej ;)


Aeterna brniesz w kozi róg. Przy tym co proponuje nam ustawodawca to możesz zapomnieć o świecie wygladającym kompletnie inaczej. Na forum są tematy o rejestracji i przeprawach prawnych oraz próby wpłynięcia na legistlację przez niektórych użytkowników.
To co zrobiono tragopanowi, to zazdrość. Wszystko mogę zrozumieć ale nie kapowanie. Ten co to zrobił to KAPUŚ i ŚWINIA.
Urzędnicy i Policja nie wychodzą zza biurka jak nie ma zgłoszenia bo po co.
Mamy prawo jakie mamy i zamiast trzymać sie razem i starać sie zmienić legistlację aby zbliżyć się prawnie do UE, to podrzucamy sobie świnie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
misiekpapuga 
Specjaliści



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 07 Wrz 2009
czyli 5317 dni temu
Posty: 169
Otrzymał 52 podziękowań
Skąd: Tomaszowice
Wysłany: 2010-02-21, 12:21   

Chory kraj, chore prawo, zawistni ludzie. K... wszędzie się z nas śmieją - cały zachód... Mali polaczki...
_________________
Po przeczytaniu forum zapraszam również do mnie www.CentrumHodowlane.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kwap3 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 29 Sty 2008
czyli 5904 dni temu
Posty: 151
Podziękowania: 44/2
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-02-21, 13:33   

Aeterna te kontrole nie mają na celu sprawdzanie czy zwierzęta są trzymane w odpowiednich warunkach(bo to akurat bym zrozumiał), tylko czy są na nie legalne papiery. Gdyby chodziło o ptaki naprawde zagrożone i przemycane można by to było zrozumieć ale przeważnie problemy mają hodowcy ptaków od pokoleń rozmnażanych w niewoli. Czy o kimś kto ma pare nierejestrowanych popularnych rozell, świergotek czy kóz można powiedzieć że jest nieuczciwy i ma coś za uszami?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-02-21, 14:31   

Aeterna napisał/a:

Szanowni Hodowcy. Prawda jest taka, że jeżlei ktoś jest w porządku, to nie ma się czego obawiać. Gdyby wszyscy spośród hodowców ptaków i nie tylko byli kryształowo uczciwi, nie byłoby kontroli, stresów dla ludzi i ptaków, a świat wyglądałby kompletnie inaczej ;)

Niestety właśnie przez nieuczciwe osoby cierpią również i niewinni.
Kto gra fair, nie ma się czego obawiać, a kontrole to tylko drobne niedogodności. Kto się bardzo burzy, zapewne ma coś "za uszami" ;-)


Widzę, że nie masz większego pojęcia o czym piszesz. Nie ma fizycznej możliwości przestrzegania w 100% prawa w tym zakresie. Prawo UE dałoby się przestrzegać, gdyby w Polsce były przepisy wykonawcze. A u nas nie ma nawet urzędu wydającego "eurocitesy", więc jedynym "nieoficjalnym", bo nie przewidzianym przez Ustawę urzędem jest ministerstwo. Możliwe, że mieszkańcy Warszawy i okolic są w stanie załatwiać swoje sprawy w ministerstwie. Natomiast hodowcy z Przemysla czy Wałbrzycha raczej nie są w stanie monitorować ministrstwa. Chyba, że są majętni i stać ich na wynajęcie ludzi. Pewnie można załatwiać też za pomocą poczty, ale nawet na tym forum są ludzie, którzy próbują w ten sposób i mogą opisać jak im to idzie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
arkadiusz 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 46
Dołączył: 05 Gru 2009
czyli 5228 dni temu
Posty: 67
Podziękowania: 5/7
Skąd: wa-wa

Wysłany: 2010-02-21, 14:58   

JC napisał/a:
A u nas nie ma nawet urzędu wydającego "eurocitesy",


tiaaa z całym szacunkiem, ale - potrzebni nam są kolejni urzędnicy po województwach, na etacie, powiększający już maszynę biurokratów i urzędasów...
Nie zapominaj, że do wydania jakichkolwiek CTES niejednokrotnie urzędnicy korzystają z pomocy ekspertów, więc po co w Płcimiu Dolnym w Urzędzie takie narzędzie i etat ? Wiem co mówię nie raz załatwiałem CITES - tylko na storczyki, nie papugi.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-02-21, 16:22   

arkadiusz, CITES to jest co innego niż "eurocites". "Eurocites" jest to świdectwo legalności kazdego zwierzecia z załącznika A [z pewnym wyjatkiem ok. 20 gatunków]. Może Ci się to nie podobać, ale taki dokument jest obowiązkowy na terenie UE. Jak będziesz miał zwierzę z tego załacznika, a nie będziesz miał "żółtego papieru" to jesteś przestepcą. A te papiery wydaje tylko ministerstwo. Natomiast Starostwa Powiatowe wydają nikomu niepotrzebne świadectwa rejestracji, a mogłyby wydawać obowiązujące w UE dokumenty zamiast "smieci". "Eurocitesy" w Polsce mają tylko ci, co kupują ptaki w Czechach, Słowacji, Niemczech, Holandii, bo tam urzędy regionalne je wydają.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
forest1534 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 50
Podziękowania: 26/4
Wysłany: 2010-02-21, 16:42   

Dokładnie JC. Wystarczyłoby nadać uprawnienia urzędnikom regionalnym. Ogólnie to szkoda że nie jest to jakoś rozwiązane.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 20
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.