Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Sprowadzanie ptaków?
Autor Wiadomość
sebastian0151 
Mega User
Hobbysta



Moja specjalizacja:
Inne

Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 25 Lut 2008
czyli 5897 dni temu
Posty: 96
Dał 1 podziękowanie(a)
Skąd: Cz-wa

  Wysłany: 2008-08-05, 10:16   Sprowadzanie ptaków?

Piszczcie tu skąd sprowadzacie ptaki :?: I jak to przebiega :?:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

eurozoo 
Mega User



Dołączył: 14 Mar 2008
czyli 5879 dni temu
Posty: 10
Wysłany: 2008-08-07, 10:16   

Ptaki najczesciej sprowadza sie z Niemiec Holandi i Belgi ale wazne zeby kupic u hodowcy a nie u handlarzy :roll:
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-08-09, 10:01, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5932 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2008-08-07, 11:34   

Jedziesz na giełdę i kupujesz ptaki, ważne żeby nie były wymienione w załącznikach B, C i D Rozporządzenia Komisji (WE) nr 318/2008 z dnia 31 marca 2008 r. Jeśli nie są tam wymienione to wystarczy papier od weterynarza że są zdrowe i możesz sobie przywieść. Ptaki z załacznika A, muszą mieć CITES z podanym znakowaniem i dokumenty weterynaryjne. Ptaków z załączników B, C i D teoretycznie nie da się zalegalizowac na terenie Polski. Napisałem TEORETYCZNIE, czyli trzymając się ściśle polskiego prawa.
Zapomniałem jeszcze o kozach czerwonoczelnych i hudetach które są w załaczniku A, ale nie wymagają CITESU w żadnym państwie WE, czyli ich też nie mozesz zalegalizowac w Polsce zgodnie z prawem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
roberth82 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5933 dni temu
Posty: 51
Podziękowania: 6/1
Skąd: Dziekanowice
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2008-08-07, 14:05   

JC napisał/a:
Ptaków z załączników B, C i D teoretycznie nie da się zalegalizowac na terenie Polski. Napisałem TEORETYCZNIE, czyli trzymając się ściśle polskiego prawa.


JC, możesz coś więcej o tym napisać dlaczego ich sie nieda zalegalizować :?:
_________________
http://www.silverducks.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5932 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2008-08-07, 14:30   

Bo one nie podlegają rejestracji w innych państwach UE, więc nie będziesz miał na nie dokumentów jeśli były urodzone w niewoli. Możesz zalegalizować jesli były z odłowu i nie były z załącznika D, bo na te to wogóle nie ma żadnych dokumentów, no moze potwierdzenie z Urzędu Celnego o wwozie na teren WE.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
sebastian0151 
Mega User
Hobbysta



Moja specjalizacja:
Inne

Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 25 Lut 2008
czyli 5897 dni temu
Posty: 96
Dał 1 podziękowanie(a)
Skąd: Cz-wa

Wysłany: 2008-08-07, 17:30   

Ja to raczej nie pojadę do Niemiec albo Holandii, może kiedyś w niedalekiej przyszłości. ;-) A wy jak często kupujecie ptaki za granicy :?:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5941 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-08-09, 10:05   

Kiedyś kupowałem ptaki w kraju i nadal tak robię, są to jednak niezbyt drogie ptaki i od sprawdzonych już hodowców. Po droższe wolę się sam wybrać :mrgreen: do nich i niejednokrotnie na Zachód też.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Gulda
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-09, 11:01   

Większość kupuje ptaki w naszym kraju , ale myślę że jeśli by mieli taką możliwość [zasób portfela, czas] przywozili by je z zagranicy od hodowców , moim zdaniem jeteśmy dość do tyłu z np. różnymi mutacjami ptaków do Czechów czy Słowaków nie mówiąc już o Belgach czy Holendrach których wielką pasją stało się mnożenie i uzyskiwanie nowych różnych mutacji , nie mówiąc już o różnorodności gatunków czy w większości przypadków możliwości wyboru ptaków spośród wielu osobników gatunku który nas interesuje. Mnie bardzo odpowiadają ptaki od naszych sąsiadów z południa czy z zachodu , może miałem takie szczęście ale jestem z nich bardzo zadowolony, mówiąc szczerze wolę jechać kilkaset kilometrów , kupić ptaki które mnie interesują za granicą niż u nas w kraju.
Ja osobiście mam ptaki z Czech , Słowacji i Holandii i tylko jedną sztuke z Polski która zresztą miała Czeskich przodków i musze powiedzieć że jeśli jeszcze raz bym miał kupić te same ptaki i jeżdzić za nimi do Holandii lub Czech to zrobił bym to bez najmniejszego wachania i zastanowienia.
Zresztą tak prawde mówiąc kto na południu Polski nie posiada w swojej hodowli ptaków przywiezionych z Czech lub Słowacji , albo młodych po takich ptakach przywiezionych od naszych południowych sąsiadów tak naprawdę chyba to było ciężko znaleść takiego hodowce obawiam się nawet że byłoby to niemożliwe.
 
 
tomek 
Specjaliści



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Sty 2008
czyli 5924 dni temu
Posty: 161
Otrzymał 7 podziękowań
Wysłany: 2008-08-09, 22:39   zakup

Ja tez najczęściej kupuję w Czechach ale, wbrew temu co się myśli nie wszystkie ptaki sa tam tanie, drobnica rzadsza zaczyna się od 1000 Kc ostatnio kupiłem forbesy , 1200-1300 Kc stuka, pomarańczowolice po 1400, lawendowe 1200, paeli po3000 kc. czasy kiedy ptaki w Czechach były tanie minęły, jest to tylko lepszy materiał hodowlany i inna krew,Widziałem nawet pare kubaników z młodym za 200 euro.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Damian1 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2008
czyli 5619 dni temu
Posty: 24
Dał 1 podziękowanie(a)
Skąd: Pełczyn
Wysłany: 2009-11-20, 12:30   

JC napisał/a:
Jedziesz na giełdę i kupujesz ptaki, ważne żeby nie były wymienione w załącznikach B, C i D Rozporządzenia Komisji (WE) nr 318/2008 z dnia 31 marca 2008 r. Jeśli nie są tam wymienione to wystarczy papier od weterynarza że są zdrowe i możesz sobie przywieść. Ptaki z załacznika A, muszą mieć CITES z podanym znakowaniem i dokumenty weterynaryjne. Ptaków z załączników B, C i D teoretycznie nie da się zalegalizowac na terenie Polski. Napisałem TEORETYCZNIE, czyli trzymając się ściśle polskiego prawa.
Zapomniałem jeszcze o kozach czerwonoczelnych i hudetach które są w załaczniku A, ale nie wymagają CITESU w żadnym państwie WE, czyli ich też nie mozesz zalegalizowac w Polsce zgodnie z prawem.

Poszperałem trochę w necie i wydaje mi się, że istnieje teoretyczna i praktyczna możliwość zalegalizowania kupionych np w Czechach, ptaków z załączników B, C i D. I to wszystko zgodnie z prawem. Zaineresowanych proszę o zapoznanie sie z tekstami zawartymi pod tym linkiem. http://www.terrarium.com....=182299&t=66059
Co o tym sądzicie?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5932 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-11-20, 14:49   

Tak właśnie wygląda praktyka :lol: Czymś takim zajmują się adwokaci, udowadniając prokuratorom że ci nie mają racji. Jednak wystarczyłoby, dostosować polskie prawo do prawa UE i nie byłby potrzebny "adwokat".
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Damian1 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2008
czyli 5619 dni temu
Posty: 24
Dał 1 podziękowanie(a)
Skąd: Pełczyn
Wysłany: 2009-11-20, 15:56   

JC Masz całkowitą rację. Lepiej mieć normalne przepisy niż kombinować z obejściem tych chorych ale "Jak się nie ma co się lubi...."
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez jomidzola 2009-11-20, 16:38, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 21
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.