Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Kiściec tajwański (lophura swinhoii)
Autor Wiadomość
Michał 
Mega User



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 28 Sty 2009
czyli 5538 dni temu
Posty: 213
Podziękowania: 9/24
Skąd: Krotoszyn

Wysłany: 2009-11-23, 18:55   Kiściec tajwański (lophura swinhoii)

Kiściec tajwański

Bażant swinhoe to najbardziej popularna nazwa tego bażanta. Nazwa łacińska: Lophura swinhoii, nazwa angielska: Swinhoe's Pheasant. Jak dotąd nie rozpoznano podgatunków Kiśćca tajwańskiego

Zakres występowania: odludne zbocza górskie w centralnym Tajwanie.

Naturalne środowisko: Bażant swinhoe jest ptakiem endemicznym dla niezakłóconych ludzką obecnością, szerokolistnych lasów Tajwanu, rosnących na zboczach do 2500 metrów nad poziomem morza. Zwyczajowo uważa się, iż naturalnym środowiskiem Bażanta swinhoe są gęste lasy. Jakkolwiek mogą one także bytować na bardziej otwartych terenach, jak na przykład przedleśnych łąkach czy polach, a nawet drogach. Kiśćce tajwańskie żerują na poziomie ziemi pod baldachimem utworzonym z gęstwiny krzaków i drzew. Od czasu do czasu można je spotkać także w bardziej przejrzystych lasach jak i gajach bambusowych czy lasach mieszanych. Ponieważ dolne partie zboczy górskich, poniżej 1000 metrów nad poziomem morza, zostały wykarczowane nie spotkamy tam przedstawicieli tego gatunku, tylko powyżej. Postępująca defragmentacja obszarów leśnych powyżej tego poziomu niesie ze sobą zagrożenie dla tego endemicznego gatunku.
Opis gatunku: Dorosłe samce są zauważalnie większe od podobnych do nich Kiśćcy annamskich. Różnią się także od nich tym, że posiadają krótszy, biały czub, a także niebieską głowę, szyję oraz klatkę piersiową. A czerwone witki na twarzy są znacznie bardziej rozwinięte. Na piórach górnej części grzbietu znajduje się duża, biała łata. Górne okolice skrzydeł są kasztanowe, a pióra pokrywające skrzydła są zielono- czarne z metalicznym poblaskiem. Długie, dwa środkowe pióra w ogonie są białe. Dolna cześć grzbietu jest metaliczno- niebieska. W kolorze upierzenia samic dominuje barwa brązowa, którą urozmaicają płowożółte cętki. Samce pierwszoroczne przypominają te dorosłe, ale barwa ich piór jest mniej wyrazista, a biała łata na grzbiecie jest nakrapiana na brązowo. Samica i pisklęta pozostają nakrapiane na brązowo w celu kamuflażu podczas lęgu. Średni wymiar samca wynosi około 72cm, a 55 cm dla samicy. Nogi obu płci są koloru czerwonego.

Obecność w naturalnym środowisku: W 1966 roku ptak został zaliczony do gatunków zagrożonych wyginięciem (na wolności pozostawało zaledwie 200 sztuk Kiśćca tajwańskiego), a wszystko to z powodu kurczenia się jego naturalnego środowiska. Ale już 50 lat od tego wydarzenia dzięki wytężonym zabiegom mającym na celu zwiększenie ochrony tego gatunku, między innymi także utworzenia parku narodowego uwzględniającego siedliska kiśćców, doszło do zwiększenia populacji wolno żyjących ptaków. Dzięki temu dzika populacja utrzymuje się na stabilnym poziomie.

Ciekawostki: nazwa łacińska tego gatunku Lophura swinhoii pochodzi od brytyjskiego ornitologa i naturalisty Roberta Swinhoe, 1836 - 1877 który jako pierwszy opisała gatunek w 1862 roku. Swinhoe jest także znany z opisania 16 innych gatunków ptaków.

Dane hodowlane:
Obecność w hodowli: gatunek ten jest znany i popularny.
Okres rozrodczy: zaczyna się on dość wcześnie, nawet w początkach marca i zazwyczaj trwa aż do połowy maja.
Dojrzałość płciowa: dojrzałość jest osiągana w drugim roku życia, ale już pierwszoroczne ptaki mogą być płodne.
Wielkość miotu: od 3 do 6 jaj
Okres inkubacji: od 24 do 26 dni
Porady hodowlane:
Kiściec tajwański jest ptakiem łatwym w utrzymaniu i hodowli, dlatego jest idealnym gatunkiem dla ludzi dopiero zaczynających hodowlę bażantów. Bażanty te wymagają przestronnej woliery z dużą ilością wyściółki, ale z minimalną ilością cienia czy miejsc do schronienia. Ptaki te są bardzo wytrzymałe i mogą znieść zarówno bardzo wysokie jak i bardzo niskie temperatury. Jak inne samce z rzędu Lophura, tak i inne samce Kiśćcy tajwańskich mogą przejawiać agresywne zachowania w stosunku do innych ptaków oraz właściciela. Bażanty swinhoe są z drugiej strony bardzo nieśmiałymi ptakami, często spożywające swoje pokarmy w ukryciu, a nawet najmniejszy szelest może je spłoszyć. Właśnie z tej przyczyny znaleźć można bardzo mało informacji o życiu tego gatunku.
Bażant swinhoe każdego dnia powtarza ten sam rytuał żywieniowy, a mianowicie codziennie podąża w poszukiwaniu pożywienia ,wydeptanymi przez siebie ścieżkami wśród zarośli i buszu. Ścieżki te nie są stałe, a jeden ptak może mieć ich kilka. Bażanty są najaktywniejsze wczesnym rankiem i późnym popołudniem, szczególnie we mgle, kiedy trudno je dostrzec. Co do diety tego gatunku przeważają w niej nasiona traw, kwiaty, drobne owoce, w mniejszym stopniu owady takie jak termity, pasikoniki czy chrząszcze. W nocy drzemią na gałęziach.
Kiedy w okolicy występuje wystarczająca ilość pożywienia Kiśćce tajwańskie popasają w stadach. Jednak, aby utrzymać między sobą dystans, jeśli któryś z ptaków niebezpiecznie podejdzie zbyt blisko, mogą one dziobnąć intruza. Ale wiewiórki nie stanowią już takiego problemu i mogą jeść w pobliżu, ale tak samo, jeśli zbyt się przybliżą zostaną także podziobane. Poza okresem rozrodczym ptaki te żyją przeważnie samotnie. Jednak od kwietnia do września można spotkać pary kiścców lub samicę z pisklętami czy też grupę niedojrzałych ptaków razem. Gatunek ten w doskonały sposób maskuje swoje gniazda, tak że nie sposób odnaleźć je nawet, jeśli przechodzimy od nich tuż obok, chyba że jesteśmy wyposażeniu w aparaty wykrywające ciepło. Gniazda te ulokowane są zazwyczaj w specjalnie wyszukanych do tego kryjówkach, takich jak zwalone pnie, załomy skalne, które zapewniają ochronę przed deszczem i drapieżnikami. Czasami gniazda powstają w konarach drzew.
Po 2 lub 3 dniach od momentu wyklucia, pisklęta są zdolne do samodzielnych wypraw poza gniazdo. Pisklęta są bardzo puszyste aż do 3 tygodnia życia, od kiedy to zaczynają im wyrastać normalne pióra. Młode ptaki maja upierzenie podobne do upierzenia samic, dojrzałe upierzenie zaczyna się rozwijać wraz z nadejściem zimy.
Wydaje się, iż gatunek ten nie ma zbyt wielu naturalnych wrogów. Spotyka się informacje, iż widziano Krogulca czubatego spożywającego martwe ciało Kiśćca tajwańskiego. Wiadomo, że różnego rodzaju ssaki oraz sowy atakują pisklęta, a węże i inne ssaki wykradają jaja z gniazd. Zazwyczaj zaalarmowany niebezpieczeństwem bażant rzuca się do ucieczki czy to biegnąc, czy lecąc, często w dół zbocza. Jeśli kwoka z pisklętami zostanie zaalarmowana, wtedy wyda ona ostrzegawczy skrzek, w wyniku którego pisklęta pochowają się w gęstej roślinności. Samica po wykonaniu tego będzie starała się odwrócić uwagę drapieżcy i odciągnąć go od gniazda, jeśli jej się to uda, to powróci do gniazda i zbierze pisklęta.

Opis pochodzi ze strony: http://www.ptakiozdobne.pl/


Fotki pochodze ze stron:
http://www.fermeklassique...pheasant_LG.jpg
http://exoticgamebirds.com/SWINHOE57.jpg
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Alan1980 
Mega User
Bażanty



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/alan1980

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 11 razy
Wiek: 43
Dołączył: 31 Mar 2009
czyli 5476 dni temu
Posty: 1847
Podziękowania: 126/346
Skąd: Płońsk

Wysłany: 2010-07-25, 16:58   

Kto posiada te bażanty? Czy tak jak podane jest w opisie nie ma z nimi problemów?
_________________
www.ozdobneptaki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jaro76 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/jaro76
Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 655
Podziękowania: 36/6
Skąd: działdowo
Wysłany: 2010-07-25, 20:18   

dzisiaj dostałem od kolegi parkę młodych
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
grajgul 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 901
Podziękowania: 74/106
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2010-07-25, 20:30   

jaro76, może jakieś fotki wstawisz ? :)
_________________
Artykuły rehabilitacyjne i nie tylko - www.kursmed.com

Pozdrawiam cie Gość, :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jaro76 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/jaro76
Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 655
Podziękowania: 36/6
Skąd: działdowo
Wysłany: 2010-07-25, 20:40   

grajgul1992, wstawię przy najbliższej okazji.Dodam że są jeszcze małe,ale już widać różnicę między samcem a samicą
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-07-25, 21:26   

Taki piękny bażant i pospolityw hodowlach a tak mało o nim pisane jest :-?
Alan1980 napisał/a:
Czy tak jak podane jest w opisie nie ma z nimi problemów?

Jak miałem te ptaki to wszystko szło pięknie i bez kłopotów. Lęgi jakie osiągnąłem od tych ptaków to na początku były po parce dorosłej - 2 letniej.
Udało mi się też później rozmnożyć roczniaki.
Odnośnie młodzieży, to zazwyczaj wychodzą w ilości podobnej rozkładającej się na płeć w lęgu.
Poważnym problemem z jakim spotkałem się w hodowlach (nie mojej) to częste kichanie i prychanie co nawet dochodziło do padnięć ptaków jak były utrzymywane w bardzo suchych wolierach gdzie podłoże często się pyliło.
Są to ptaki z tropikalnych lasów i podłoże powinno u nich szczególnie w okresie upałów być zlewane a po za nim być suche ale nie pyliste.
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest tu zraszanie co jakiś czas wolier które podłoże będą miały przepuszczalne o dobrym drenażu.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jaro76 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/jaro76
Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 655
Podziękowania: 36/6
Skąd: działdowo
Wysłany: 2010-07-28, 21:32   

http://img51.imageshack.u...20100727392.jpg o to one.Tylko będę musiał się z kimś zamienić bo są z jednego gniazda
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-11-19, 08:37   

Bażant ten jest ptakiem charakterystycznym dla lasów liściastych Tajwanu poniżej 2500 metrów. Został odkryty w 1862 przez Roberta Swinhoe. Bażant ten jest bardzo nieśmiały , często w milczeniu podczas karmienia ucieka z powodu najmniejszych zakłóceń. Ze względu na tę cechę, niewiele o nich wiadomo.

Bażant ten nie ma w naturze wielu prześladowców i mała jest ilosć drapieżników polująca na nie. Największym jest człowiek który poluje na te ptaki.
Nie było obserwowane by jakies jastrzębie polowały na te bażanty. Różne ssaki i sowy były znane ale raczej z ataków na pisklęta, a węże i ssaki na jajka. Zazwyczaj zaniepokojony bażant ucieka. Kiedy kura z pisklętami jest zaniepokojona, kura zwraca na siebie uwagę że niby chora, ranna i z popiskiwaniem biegnąc odciąga drapieżnika od piskląt. Pisklęta kryją się w pobliskiej roślinności. Kura odprowadza od nich daleko drapieżnika , po czym wzbija się by odlecieć/uciec drapieżnikowi i wraca w miejsce gdzie pozostawiła młode. Po przez wydawanie popiskiwań itp. kura wzywa do siebie młode w celu zgromadzenia ich.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2014-04-28, 21:59, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jonder 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Bazanty

Dołączył: 29 Gru 2009
czyli 5204 dni temu
Posty: 112
Podziękowania: 15/1
Skąd: pl

Wysłany: 2011-02-26, 19:41   

zgadzam się z wanted, ptak pospolity i piękny a tak mało o nim napisane. może się ktoś wypowie kto je posiada np ich zachowanie, czy są płoche, żywienie i jak z legami. fotki również bardzo mile widziane :-)
pozdrawiam
_________________
Konrad Jendra - Hodowla bażantów ozdobnych.

Ostatnio zmieniony przez jonder 2011-02-26, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2011-02-26, 21:02   

jonder, jak widać hodowcy niebyt się tym ptakom przyglądają.
Ja z mojego doświadczenia mogę dodać jeszcze to, że młode sa bardziej płochliwe niż dorosłe i jeszcze samczyki mocniej niż samiczki.
Nie pamiętam już kiedy zaczyna być widac pierwsze róznice w odróznianiu płci podczas pierzenia się ptaków ale ma to miejsce szybko. A szybciej jeszcze widać po wielkości czerwonych lic.
Ptaki piękne i zachowanie też piękne. Samce ładnie tokują i śpiewają niczym słowiki.
Potrafią być też napastliwe względem samiczki a i one też względem kolejnej samicy jeśli ktoś utrzymuje 2-3 w stadzie.
Kogut jeśli ma jedną samiczkę i woliera nie jest za wielka a jest pełen wigoru to potrafi napastować samiczkę i czasem dochodzi do okaleczeń nawet dotkliwych.
Dlatego więc należy mieć przestronne woliery dla tych ptaków i w miarę jak się da, urozmaicić ich wnętrze. To ptaki lasów i w wolierze powinno się mieć sporo drzewek, krzewów, nawet suchych świerków (choinki), tak by zrobić różne zakamarki w których samiczka może się schować.
U mnie nosiły jaja ptaki roczne jak i 2 latki. Zazwyczaj samiczki jak mają możliwość i ciszę, to same inkubują jajka i potem wodza pisklęta. Te w pierwszych dniach narażone sa na chłód i wilgoć i dlatego jeśli jest wilgotno to lepiej przenieść ptaki do pomieszczenia wraz z samiczką. Jeśli jest tylko chłodno to zapewniamy ptakom schronienie.
Po upływie około 2 tygodni już bezproblemowo ptaki mogą przebywać na wybiegu.
Rosną wolniej niż kiśćce srebrzyste.
Z zachowania młode raczej są spokojniejsze niż kiśćce srebrzyste i mniejszy w nich jest zapęd do obskubywania innych piskląt.
Zauważyłem też że ptaki te rzadziej popadają w kanibalizm jeśli sa utrzymywane w zbyt wielkiej grupie na małej przestrzeni.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
jonder 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Bazanty

Dołączył: 29 Gru 2009
czyli 5204 dni temu
Posty: 112
Podziękowania: 15/1
Skąd: pl

Wysłany: 2011-02-26, 21:19   

wanted, dzieki za cenne wskazówki ;-) może inni tez się pochwalą wiadomościami i fotami ?
_________________
Konrad Jendra - Hodowla bażantów ozdobnych.

Ostatnio zmieniony przez jonder 2011-02-26, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2011-02-26, 21:20   

jonder, mogę jeszcze dodać to, że nigdy u moich ptaków nie zaobserwowałem py bażanty te dziobały jajka po zniesieniu. By kiedykolwiek rozbijały je i zjadały.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jan21 
Mega User



Dołączył: 07 Lut 2010
czyli 5164 dni temu
Posty: 63
Podziękowania: 2/3
Skąd: dolny śląsk
Wysłany: 2011-03-02, 18:48   

Od siebie mogę dodać że zachowanie to jak u innych bażantów indywidualny charakter każdego ptaka.Pierwsza parę jaką miałem była to para bardzo spokojna i nie konfliktowa.
Mogłem sprzątać wolierę i nie płoszyły się. Obecna para już nie jest tak ufna,samica miesiąc temu jadła mi z ręki teraz podejdzie,ale ziarna nie ruszy Samiec tylko raz dziobnoł i to było wszystko.Gdy złote teraz sa obok samiec jeszcze bardziej nerwowy,zaczol chodzić wzdłóż siatki i samicy po jakimś czasie też zaczeło się to udzieleć tylko w mniejszym stopniu.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
JAN JAGIELA 
Mega User
Jan Jagieła



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 02 Lut 2010
czyli 5169 dni temu
Posty: 119
Podziękowania: 20/2
Skąd: Kluszkowce

Wysłany: 2011-03-02, 21:09   

Moje a w szczególności kogut są dość nerwowe .Są to ptaki młode [zeszłoroczne] i ciekaw jestem czy są szanse , że jajka będą zapłodnione .Kogut był wykluty w inkubatorze a kurka z lęgów naturalnych . Samiec jest starszy o ponad miesiąc i jest już ładnie upierzony , choć białych piór w ogonie jeszcze nie ma.
_________________
Jan Jagieła
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Mati134 
Doświadczony Hodowca
MłodyChodowca



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja

Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2009
czyli 5501 dni temu
Posty: 236
Podziękowania: 15/21
Skąd: Radom

Wysłany: 2011-03-02, 22:49   

JAN JAGIELA, Dodaj więcej zdjęć ptaków i woliery w jakiej przebywają .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2011-03-03, 08:18   

jan21, między wolierami zrób ściankę na 50 cm litą. Uniemożliwi to widzenie z podłoża ptaków w wolierze obok i zapobiegnie chodzeniu koło siatki.

JAN JAGIELA, jest szansa ale powiem że bardzo mała. Mniejsza nawet niż 50%.
Wiele zależy od stanu obecnego ptaków. Czy dobrze wyrosły, jaki jest ich ogólny stan teraz kondycyjny. Czy nie zachorują tuż przed lęgiem, jak rozwinięta jest kura no i czy samczyk będzie jurny i zdolny do najwazniejszego.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5651 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2011-03-03, 08:27   

wanted napisał/a:
JAN JAGIELA, jest szansa ale powiem że bardzo mała. Mniejsza nawet niż 50%.


To zależy w dużym stopniu od tego czy ptaki pochodzą z wczesnych lęgów,jeśli tak to na 80 % jaja powinny być pełne. Zarówno u mnie jak i u kolegi od młodych uzyskaliśmy 100 % pełnych jajek,choc z moich pierwszych lęgów niestety wszystkie jajka były przemarznięte,ponieważ samica zaczęła niesc bardzo wcześnie bodajże pod koniec marca :!: :!:
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2011-03-03, 08:34   

krzysiek007, wiem że można osiągnąć w pierwszym roku pełne jaja od tych ptaków bo też kiedyś tak miałem. Ale to zależy nie tylko od wczesnego wieku wyklucia pary rozpłodowej.
Jak kura ci zachoruje np. w lutym to nici z lęgu.
Jak chwyci je jakieś choróbsko wcześniej w zimę to raczej też niezbyt będą przygotowane do lęgów z powodu zmęczenia organizmu przez chorobę.
Tak że nie tylko wczesny ich wiek a i wiele innych czynników trzeba brać pod uwagę.
Jak wszystko idzie dobrze to może się udać a jak nie to niestety niewypał w pierwszym roku.
No i kogut tez musi tokować, być odpowiednio dojrzały bo co z tego że będzie tylko chodził i nie dobierał się do swojej panienki :idea:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jan21 
Mega User



Dołączył: 07 Lut 2010
czyli 5164 dni temu
Posty: 63
Podziękowania: 2/3
Skąd: dolny śląsk
Wysłany: 2011-03-03, 18:17   

Przegrody mam porobione niestety to nie skutkuje bo się słyszą.Taki kłopot miałem z tragopanami nawet metrowe przegrody nie pomagały, ale to nie ten temat.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
JAN JAGIELA 
Mega User
Jan Jagieła



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 02 Lut 2010
czyli 5169 dni temu
Posty: 119
Podziękowania: 20/2
Skąd: Kluszkowce

Wysłany: 2011-03-03, 18:55   

Dzięki Panowie za podpowiedzi .Moje tajwańskie nie kontaktują się wzrokowo z innymi bażantami , bo są po przeciwnej stronie budynku .Mogą a nawet napewno się widzą z kurami .No ciekaw jestem , ale pożyjemy to zobaczymy .
_________________
Jan Jagieła
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.