Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Giełda w Holandii - Zwolle.
Autor Wiadomość
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5871 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2014-02-25, 17:51   

Witam
I jak tam po giełdzie?Był ktoś z was?Ja rozmawiałem z kolegami którzy byli i lipa ptaki bardzo drogie ale i przebrane widać było ,że te odpady których nie chcieli to dali na sprzedaż -bardziej się opłaca pojechać na jesień,czy z was ktoś to potwierdzi?
pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Altair 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 30 Paź 2012
czyli 4209 dni temu
Posty: 255
Podziękowania: 36/2
Skąd: Opolskie

Wysłany: 2014-02-25, 19:01   

Ja bym powiedział że w ogóle to tam się nie opłaca jechać
_________________
W wolnych chwilach zapraszam na
www. CentrumEgzotyki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5114 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2014-02-25, 19:14   

mirek1, Co roku na początku roku jest to samo,aż dziw że niektórzy dają się nabrać na tę giełdę na początku roku :lol:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
seba_ 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2012
czyli 4193 dni temu
Posty: 133
Podziękowania: 48/2
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-02-25, 20:23   

Przesadzacie... kto wszedł z rana ze sprzedającymi to cosik wyłuskał,kilka ptaków mieliśmy zamówionych i tylko jechaliśmy odebrać.Dajcie namiary na lepszą giełdę od Zwolle to może potem pogdybam z wami. ;-)
_________________
http://discusvital.com/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5962 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-02-26, 08:01   

seba_ napisał/a:
Dajcie namiary na lepszą giełdę od Zwolle to może potem pogdybam z wami. ;-)

Też jestem tego zdanie. Kilka razy byłem tam i zawsze jest co wybrać z tak wielkiej ilosci ptaków. Każdy coś dla siebie znajdzie, skompletuje.
Ceny nie wszystkich ptaków są duże i nie każdego małe. Cenia się troszkę ale i mają rację bo tylko u nas w kraju niektórzy rozdaja ptaki za darmo nie licząc swojej inwencji w hodowlę i utrzymania. Nie mówię, że mamy na ptakach zarabiać i że ma to być utrzymanie człowieka, rodziny ale jeśli się kupuje od kogoś za jakas cenę normalną, to po co potem za połowę czy za darmo oddawać.Takie są polskie realia niestety i można by tu wiele rozmawiać na ten temat, a jeśli o Zwolle chodzi, to ja każdemu moge polecić luty jak i pażdziernik aczkolwiek jesienne ceny są mniejsze lekko bo ptaki młode przewyższają wówczas.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Zuzia 



Wiek: 58
Dołączyła: 21 Lut 2010
czyli 5191 dni temu
Posty: 5
Skąd: TarnĂłw
Wysłany: 2014-02-26, 10:18   

Tak się skalda że bywam na tej giełdzie zarówno w lutym jak i w wrześniu wraz z mężem w tym roku też była w lutym..
Piszecie że drogo i mało ptaków to ja mam takie pytanie pokażcie mi choć jedną giełdę na jesień w Europie gdzie jest większa różnorodność i większy wybór ptaków niż w lutym w Zwolle i nie piszcie mi że w Reggio bo Reggio to typowa giełda z kanarkami a z egzotyką i papugami to jest tam mizerniutko.

Jeśli chodzi o ceny to powiem tak jeżeli ktoś się spodziewa że jadąc na ta giełdę do Holandii kupi np. pekińczyki za 700 zł bo u nas widział po 140 na jakiejś aukcji czy tez np faliste wystawowe dobrej klasy za 100 zł to się szczerze rozczaruje.
My nie jesteśmy pępkiem świata i ceny będą odpowiednie w Holandii do jakości ptaków co u nas ciężko zrozumieć ponieważ niestety u nas wyznacznikiem kupna na giełdzie ptaka jest cena a dopiero później jakość.

Tam nie jest tak jak w naszym kraju że dany gatunek kosztuje np 100 zł to wszystkie inne ptaki z tego gatunku równamy do tej ceny bo inaczej nikt na giełdzie ich nie kupi , tylko pójdą do sprzedającego obok który ma 10-20 zł taniej i nie zwracamy uwagi na jakość ptaka tylko na cenę , tam jeszcze hodowcy umieją ocenić jakość ptaka i cenić go odpowiednio także ceny mogą być bardzo zróżnicowane jedne ptaki będą kosztowały z danego gatunku 50 euro ale parę metrów dalej ten sam gatunek będzie kosztował 100 euro co u nas jest raczej nie do pomyślenia a tam zupełnie normalne.

Także jeśli ktoś się spodziewa tam jadąc kupić dobrej klasy ptaki za pół darmo to szczerze się rozczaruje i tam raczej nie ma czego szukać.

Amadyna piszesz że aż dziw że ktoś się da nabierać na ta lutową giełdę ja ci odpowiem w ten sposób chciałabym żeby u nas w kraju czy też u naszych sąsiadów kilka razy mniejszą giełdę jak w lutym Zwolle , żebym mogła po prostu pojechać do jakiegoś regionu w Polsce wejść na giełdę i powiedzieć super giełda masa gatunków bardzo duży wybór , a nie spotykać na naszych giełdach tylko pospolite gatunki papug i drobnej egzotyki z których połowa ledwo siedzi na żerdkach .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
swift74 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 07 Maj 2010
czyli 5116 dni temu
Posty: 149
Podziękowania: 16/2
Skąd: Rzeszów

Wysłany: 2014-02-26, 17:25   

zgadzam sie z Zuzią,polacy maja dziwna mentalnosc,podam przyklad mialem pewne ptaki na sprzedaz w cenie nizszej niz w holandii,dzwonilo do mnie pare osob i stwierdzilo ze mam drogo i dawali mi jakies smieszne pieniadze,ptaki wziolem do holandii,holender zabral je odrazu z autokaru,ptaki te widzialem na gieldzie w cenie dwa razy wyzszej niz ja mialem i dosc szybko zostaly sprzedane,wiec gdzie logika? kupic tansze ptaki w polsce czy jechac do holandii,tłuc sie autokarem albo samochodem i placic dwa razy tyle ile zaplacili bysmy w kraju?tak samo jest dokladnie z jakoscia ptakow,kazdy by chcial placic niezaleznie od tego jak ptak wyglada jedna cene,hodowalem golebie rasowe i kiedys na gieldzie w Poznaniu pyta sie mnie facet po ile mam golebie,wiec mu mowie ze zalezy ktory to popatrzyl na mnie jak bym mu ublizyl :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Altair 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 30 Paź 2012
czyli 4209 dni temu
Posty: 255
Podziękowania: 36/2
Skąd: Opolskie

Wysłany: 2014-02-26, 18:20   

Tutaj się zgodzę z Zuzią i Swift w 150 procentach
Tak to już jest u nas że jak na razie jedynym wyznacznikiem zakupu ptaków jest cena, zdarza się że ktoś dzwoni i mówi że tamten ma taniej i ten sam gatunek, to po co w ogóle dzwoni jak tamten ma taniej. Jeszcze dużo czasu upłynie niż u nas w kraju będzie taki poziom hodowli jak na zachodzie a co do naszych giełd heh to jest masakra jedni i ci sami i tylko na kasę napaleni.
_________________
W wolnych chwilach zapraszam na
www. CentrumEgzotyki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5953 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2014-02-26, 19:08   

Przestańcie jechać tak na Polskę. Przez ostatnie 20 lat dokonał się u nas postęp niebywały. Wcześniej nie było żadnych stałych giełd. Ptaki egzotyczne kupowało się na targowiskach koło handlujących gołębiami lub na wystawach. Jak ja pojechałem na pierwszą giełdę zagraniczną na Słowację do Benkowców, to byłem zszokwany ilością dostepnych ptaków. Wtedy pomyślałem o zrobieniu czegoś podobnego w Tranowie i aktualnie giełda w Tarnowie jest większa o najwiekszej giełdy na wschodzsie Słowacji.
My tak naprwdę niewiele się róznimy od mieszkańców innych państw. Tam też są oszuści, pieniacze itp Wydaje nam się, że oni sa z lepszej gliny. Nie, oni po prostu mogli rozwijac się bez przeszkód od 1945 roku (a w części miejsc nawet od 200 lat), A u nas ostanie oddziały wojskowe które wkroczyły do Polski w 1939 roku, wyniosły się dopiero za czasów prezydentury Wałęsy.
Natomiast giełdy wrześniowe, na pókuli pólnocnej, musza być, z przyczyn klimatycznych, lepsze od tych lutowych :lol: Sezon legowy jest raczej wiosną i latem, a nie jesienią i zimą.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5693 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2014-02-26, 21:30   

Altair napisał/a:
Jeszcze dużo czasu upłynie niż u nas w kraju będzie taki poziom hodowli jak na zachodzie

Wątpię aby kiedykolwiek to nastąpiło a powodem tego są przede wszystkim pieniądze :!: ,o których jest tak głośno w tym temacie ,bo niestety ale takiego przeciętnego hodowcę z zachodu jest po prostu stać na to aby mógł sobie wybierać z pośród ptaków a na co stać Polskiego hodowcę,który zarabia najniższą krajową? więc siłą rzeczy będzie szukał ptaków w tych niższych przedziałach cenowych

Altair napisał/a:
zdarza się że ktoś dzwoni i mówi że tamten ma taniej i ten sam gatunek, to po co w ogóle dzwoni jak tamten ma taniej.


Z reguły są to zazwyczaj zwykli handlarze,którzy chcieli by kupić po 10zł a sprzedawać po 100
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Zuzia 



Wiek: 58
Dołączyła: 21 Lut 2010
czyli 5191 dni temu
Posty: 5
Skąd: TarnĂłw
Wysłany: 2014-02-27, 09:31   

JC, tu nikt na Polskę nie najeżdża tylko na Polską mentalność bo my w narzekaniu i krytykowaniu to jesteśmy Mistrzami Świata.

Oczywiście że zrobiliśmy postęp z giełdami ale czy Czesi lub Słowacy czy tez wschodnie Niemcy miały inaczej od nas, nie wspominając o Węgrach?

Wystarczy spojrzeć jakie giełdy lub jakie gatunki na giełdach są oferowane w tych krajach , jeszcze długo z nimi nie staniemy w jednym szeregu , mimo że małymi kroczkami posuwamy w dobrym kierunku i widać jakieś światełko w tunelu.
Oczywiście chwała tym co próbują coś u nas zrobić i jakoś te giełdy rozruszać i pchać ten wózek do przodu.

Jednak sam JC przyznasz że chciałbyś żeby w Tarnowie była taka różnorodność gatunków i mutacji ptaków jak co najmniej na dwóch rzędach stołów na tej ,,słabej" lutowej giełdzie w Zwolle i nie mam tutaj na myśli kanarków , papużek falistych czy tez zeberek.

Nie porównujmy stokrotki do storczyka mimo że storczykowi w lutym przywiędł jeden płatek kwiatu bo to zakrawa na mały absurd , Zwolle kto by jak nie pisał to jednak największa giełda egzotyki w Europie , ja osobiście nie znam innej giełdy w Europie z większym wyborem gatunków i mutacji a trochę tych giełd odwiedziłam i nie ma tu znaczenia czy pod lupę weźmiemy giełdę w lutym czy we wrześniu.

Natomiast jeśli chodzi o ceny , nikt nie pisał że będzie nam łatwo ale jak pisałam wcześniej jechać do Zwolle i liczyć na to że kupi się ptaki dobrej klasy lub jakieś rzadkie gatunki za pół darmo lub ktoś nam je odda za przysłowiowe 1 euro to szczerze mówiąc lepiej siedzieć w domu a później sobie co najwyżej oglądnąć jakieś fotki z tej giełdy i snuć własne teorie że ktoś wkleił 20 fotek to słaba giełda była i nie warto się nabierać zęby tam jechać.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5495 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-02-27, 10:30   

Zuzia napisał/a:

Tam nie jest tak jak w naszym kraju że dany gatunek kosztuje np 100 zł to wszystkie inne ptaki z tego gatunku równamy do tej ceny bo inaczej nikt na giełdzie ich nie kupi , tylko pójdą do sprzedającego obok który ma 10-20 zł taniej i nie zwracamy uwagi na jakość ptaka tylko na cenę , tam jeszcze hodowcy umieją ocenić jakość ptaka i cenić go odpowiednio także ceny mogą być bardzo zróżnicowane jedne ptaki będą kosztowały z danego gatunku 50 euro ale parę metrów dalej ten sam gatunek będzie kosztował 100 euro co u nas jest raczej nie do pomyślenia a tam zupełnie normalne.
.


Dokładnie - przywara polskiego hodowcy - idzie w ilość a nie w jakość (i to niestety widać na naszych rodzimych giełdach np. Tarnów)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5953 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2014-02-27, 10:36   

Jakość bierze się z ilości - to taka regóła, choć czasami działa też przypadek, ale jak wiadomo, od każdej regóły są wyjątki - to też regóła :-D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5495 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-02-27, 11:32   

JC napisał/a:
Jakość bierze się z ilości - to taka regóła...


Owszem, ale od dawna na ilość ptaków narzekać nie można a na jakość tak
Ostatnio zmieniony przez magistrum 2014-02-27, 11:35, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5772 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2014-02-27, 12:39   

Powiem Wam , że jak byłem ostatnio na giełdzie w Crailshem ( Niemcy ) to lepiej schodziły ptaki droższe np parka wspaniałych za 100 euro miała lepsze wzięcie niz taka za 40 euro ... No ale te droższe to były prawdziwe pięknośći , piekna postawa , duzę ptaki w doskonałej formie :)
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5953 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2014-02-27, 13:12   

magistrum, nie masz racji. W Polsce tylko w hodowli gołębi (oczywiście nie egzotycznych a domowych :lol: ) ilość przeszła już w jakość.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5962 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-09-03, 22:03   

No i ponownie rusza Zwolle.
W mojej okolicy 2 kolegów chętnie się przyłączy do kogoś kto goni autkiem i szuka kompanów na podróż. Oczywiscie dokładają sie do kosztów.
Prosze o ewentualne info.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Adam73 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5960 dni temu
Posty: 231
Podziękowania: 13/19
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2014-09-04, 11:55   

wanted, Ze Słupska goni bus na 8 osób, szukają chętnych.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5962 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-09-04, 21:14   

Adam73, właśnie z tego co wiem to się to posypało i dlatego znajomi ze Słupska szukają transportu.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5871 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2014-09-26, 17:59   

Witam
Był ktoś na giełdzie?
Wczoraj rozmawiałem z kolegą który hoduje szczygły syberyjskie był na tej giełdzie i ptaków było bardzo dużo.
Bardzo dużo było gat. europejskich dutki,żołny ,kraski ,kowaliki,raniuszki,sikory,drozdy,kosy i wiele wiele innych.
Ceny fajne drozdy samice 20 lub 25 euro, para kosów 60 euro.ale były też kosmosy gile ( odmiana żółta) cena 1000 euro sztuka.Były też dudki ale ceny nie pamięta, jemiołuszki były po 200 euro szt.
pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.