Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
chcę uratować żurawia
Autor Wiadomość
niedobry 
Mega User



Wiek: 46
Dołączył: 18 Sie 2009
czyli 5337 dni temu
Posty: 11
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: kaszuby
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2009-11-15, 01:17   chcę uratować żurawia

...witam mieszkam w rezerwacie żurawi w jednej z pomorskich gmin...co roku żeruje na łąkach dokoła ok 40 zurawi...w tym roku jeden taki...jak połowa dorosłego nie odleciał z innymi przylatuje w okolicę posesji jak reszta...ostatnio nawet przyleciał kilka razy do kur moich...ale jak mnie widzi to ucieka...jak mu pomóc...a tak wogóle jest szansa oswoic takiego zurawia??? czy jest wogóle np możliwosc dokupienia mu pary lub wogóle zakupu żurawia jakiegokolwiek moze ten by został na przyczepkę???...nie chcę żeby zginął te ptaki to ozdoba okolicy są symbolem mojej dziczy i nie chciałbym byten majestatyczny ptak zginął albo padł łupem drapieżnika osłabiony
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

jacek 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: http://spis-hodowcow.pl/jacek

Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 602
Podziękowania: 53/11
Skąd: Czerna

Wysłany: 2009-11-15, 08:59   

niedobry, z tego co ja wiem to potrzebujesz specjalnego pozwolenia na hodowle takiego ptaka, jest dużo załatwiania papierkowego(wydaje mi się ze i tak nikt nie dostał by takiego pozwolenia) a jak on będzie u ciebie to ktoś może to zgłosić i będziesz miał bardzo wielkie kłopoty. dokarmiaj go jak przylatuje do twoich kur, staraj się go nie straszyć i obserwować z dalszej odległości to się przyzwyczai i przezimuje dzięki twojej pomocy, ale nie próbuj go złapać bo się wystraszy i już więcej nie przyleci a wtedy może nie dać rady...
pozdrawiam
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
monia 
Mega User
monika



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 05 Lip 2008
czyli 5746 dni temu
Posty: 686
Podziękowania: 31/13
Skąd: gogolin

Wysłany: 2009-11-15, 09:10   

Możesz też poszukac w necie czy jest w Twojej okolicy azyl dla dzikich ptaków i z nimi się skontaktować,oni maja wprawe w łapaniu takich osobników i pozwolenie na opiekowanie sie nimi.Druga strona to natura,zawsze jakis ptak jest słabszy i pada ofiara drapieżników.Jeżeli juz się nim tak zainteresowałeś to pierwsze zdanie tego postu bedzie najwłaściwsze.Dobrze że są ludzie,którym zależy na losie ptaków.
_________________
http://przyropol.blogspot.com/-fotorelacje z terenu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-11-15, 18:28   

niedobry, legalnie w naszym kraju to tylko Ogrody Zoologiczne i Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie mają zezwolenia na chów tych ptaków. Zapewne jeszcze kilka podobnych instytucji jest bo słyszałem, ale na pewno nikt z prywatnych ludzi nie posiada zezwolenia na hodowlę krajowych żurawi.
Wszystkie te ptaki też są w cenie i tutaj zakup drugiego z Twojej strony raczej odpada. Tak myślę, bo i po co.

Ja bym poinformował odpowiednie służby by się tym zajęli. Jest w czym wybierać. Policja, Schroniska, Animalsi itd.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2009-11-15, 21:23   

NIedobry, napisz o tym na forum Przyroda. Tam Ci na pewno pomogą, bo jest sporo ludzi z ptasich azyli.
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
dragon 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
czyli 5721 dni temu
Posty: 637
Podziękowania: 51/41
Skąd: LÓDZ
Wysłany: 2009-11-29, 12:12   

,,Niedobry" - Jake to szlachetne i wielkie brawa dla CIEBIE oraz wielu innych ludzi o wielkim SERCU.
SZkoda ze nie można pomóc takim ptakom i innym dzikim zwierzętom.
Tak jak pisali poprzednicy jest wielu pseudo przyjaciół zwierząt i zamiast pomagać gdy znajdą dobre warunki to ZABRAĆ-DONIEŚĆ-ZNISZCZYĆ poświęcenie ,serce wielu wspaniałych ludzi.
Zamiast podziękowania dostaniesz kolegium za przetrzymywanie,wiele spraw i dokumentów do wyjaśnienia ,A po za tym nerwy i nieprzyjemności.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2009-11-29, 15:32, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2009-11-29, 15:25   

Niedobry, zwróć się bezpośrednio do najbliższego ptasiego azylu.
NIestety małe szanse na uratowanie dzikiego ptaka, ale ... spróbować zawsze można :)
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Ostatnio zmieniony przez wanted 2009-11-29, 15:32, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
monia 
Mega User
monika



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 05 Lip 2008
czyli 5746 dni temu
Posty: 686
Podziękowania: 31/13
Skąd: gogolin

Wysłany: 2009-11-29, 16:36   

własnie na forum przyroda mu nie pomogli bo napisali,że to jest natura i po co ingerować.Ale moim zdaniem jak już wiemy,że taki osobnik jest i z czasem da sie go złapać to czemu nie pomagac?Ja tez juz miałam do czynienia z takim przypadkiem ale chodziło o łabedzia i sie udało wystarczyło przewieść na wode płynącą.Najlepiej jest zgłosic to do ptasiego azylu bo po to powstał by ratowac własnie takie ptaki.Ja wczoraj widziałam tez jeszcze przelatujacego żurawia wieć mysle że może sam sobie poradzi ale narazie monitorowac jego kondycje.
_________________
http://przyropol.blogspot.com/-fotorelacje z terenu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-11-29, 18:38   

Może kolega nam napisze czy ten ptak jeszcze występuje u niego żywy, bo minęło już troszkę czasu od początku posta.

monia napisał/a:
własnie na forum przyroda mu nie pomogli bo napisali,że to jest natura i po co ingerować.

Podejście miłośników przyrody :-P a jest wśród nich przecież kilka zrzeszeń, różnych kół, związków.
No ale jak widać, według nich to lepiej pozostawić ptaka niż ratować. I to w dodatku chronionego.
No a spróbujcie tylko takiego ptaka uratować, mieć u siebie i coś napisać o tym lub dodać też jakieś fotki.
Zaraz kontrola murowana.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2009-11-29, 22:17   

Wanted, podejście miłośników przyrody jest bardzo rozsądne i racjonalne.
Natura sama selekcjonuje i eliminuje osobniki słabe i nieprzystosowane.
Ratowanie takiego "zdechlaka" może zaowocować tym, że przekaże dalej swoje wadliwe geny, a w dalszej perspektywie osłabbi gatunek.

Przyroda to nie woliera i sztuczne warunki, gdzie odrobacza się, leczy i szczepi, oraz rozmnaża sztucznie dobierane pary.
To ciągła walka o przetrwanie i ... przeżywają najsilniejsi.
Dla nas to na pewno przykre i naturalnym odruchem jest chęć pomocy, ale wolę tu zaufać znawcom. Tym bardziej, że to bardzo logiczne, choć smutne.
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
dragon 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
czyli 5721 dni temu
Posty: 637
Podziękowania: 51/41
Skąd: LÓDZ
Wysłany: 2009-11-29, 22:40   

Moim zdaniem to każdy z was ma rację co do sposobu ,, co zrobić z dzikim zwierzęciem"
Przyroda od milionów lat prowadzi naturalną selekcje lecz czy dziś w zniszczonym środowisku to będzie funkcjonować?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-11-29, 23:07   

Aeterna napisał/a:
Wanted, podejście miłośników przyrody jest bardzo rozsądne i racjonalne.
Natura sama selekcjonuje i eliminuje osobniki słabe i nieprzystosowane.


No tak, ale my jako hodowcy patrzymy tu z innej strony.
Nam trzymać nie wolno, ale jak doprowadzi się do tego by np. z głodu padło coś czy jeszcze z innej przyczyny, kiedy to mogło być uratowane - to chyba jest nie fer.

Moim zdaniem powinno się wymyślić tu jakieś wyjście po środku w takich sytuacjach.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2009-11-29, 23:13   

Pewnie masz rację, ale zauważ, że prawo musi być jasne, a zasady klarowne, bo inaczej stworzyłoby to ogromne pole do nadużyć.
Ludzie, niestetyt, nie są uczciwi i kazdy mógłby złapać i przeytrzymywać zwierzęta gatunków ginących, czy chrnionych i tłumaczyć, że znalazł chore, czy okleczone i ratuje.
W momencie kiedy zmieni się nasza, ludzka mentalność, zapewne i prawo złagodnieje. O ile kiedykolwiek to nastąpi, w co szczerze wątpię.

Przykre to i smutne, ale żuyraw zapewne był słaby od początku i jako "wadliwy" egzemplarz musi zginąć.
Co innego, gdyby uległ wypadkowi, był np. ranny. Wtedy powinno się i należy takie zwierzę ratować.

Hopdowcy to zupełnie inna bajka .. Trzymacie ptaki dla włąsnej przyjemności. Pomimo bycia tu, na forum od początku nie widziałam ani jednej osoby, która np. starałaby się rozmnożyć w niewoli rzadki,c zy ginący gatunek po to, żeby zasilać w przyszłości jego populację i nie dopuścić do wyginięcia na wolności.
Z całym szacunkiem, ale to co obserwuję z ochroną przyrody i miłością do niej nie ma nic wspólnego.
Przykładem mogą być, chociażby pełne nienawiści posty na temat drapieżników.
Miłośnicy przyrody , czy własnego stanu posiadania?

Tak, wiem, że wsdzam kij w mrowisko :-) Nikomu personalnie tego nie wytykam, kwestia podejścia i sumienia każdego z nas. Kwestia logistyczna - nie mylmy posiadaczy, czy choćby hodowców z miłośnikami przyrody, bo jedno z drugim wcale nie musi iść w parze.
Ale to tematna zupełnie inną dyskusję ;-)
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-11-29, 23:18   

Aeterna napisał/a:
Przykre to i smutne, ale żuraw zapewne był słaby od początku i jako "wadliwy" egzemplarz musi zginąć.


Czasem tak po prostu, mógł być z póżnego lęgu !

Moim zdaniem, tak czy siak ktoś powinien to sprawdzić a nie podejmować decyzję przez telefon, maile i inne środki łączności nie rzucając okiem na ptaka.
W kraju jest wiele kół przyrodniczych, rożnych innych instytucji Ochrony Przyrody i podobnych temu jak i leśniczych.
Ktoś powinien mieć względem takich sytuacji jakieś wytyczne.
Nie zawsze ptak który nie odleciał i został zraniony, połamany - jest zbytecznym ogniwem genetycznym.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2009-11-29, 23:31   

Jacek, ale ten ptak nie jest ranny, a najprawdopodobniej ze spóźnionego lęgu.
Masz rację i jak mówię, jest mi OSOBIŚCIE bardzo przykro i żal tego pięknego zwierzęcia, zwłaszcza, że żurawie zajmują bardzo szczególne miejsce w moim sercu, ale rozsądek i doświadczenie przyrodnika każą się z tym pogodzić.
Takie są prawa natury, niestety.
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-11-29, 23:39   

Żurawie są gatunkiem zagrożonym ze względu na zanikanie naturalnych siedlisk, w których się gnieźdżą i żerują. Melioracja i osuszanie terenów podmokłych prowadzone nie tylko w miejscach ich gniazdowania, ale również w miejscach, gdzie się zatrzymują podczas przelotów, powoduje zmniejszenie ich liczebności.
Ponieważ liczba ich naturalnych stanowisk jest ograniczana, ptaki zaczynają żerować na polach uprawnych. Stąd coraz częściej ma miejsce wrogie nastawienie rolników do ptaków. Uważają, że stanowią one zagrożenie dla młodych wiosennych upraw.

W 1973 r. została powołana Międzynarodowa Fundacja Żurawi, mająca na celu ochronę tych ptaków.
W Polsce żuraw jest objęty ochroną ścisłą i uznany za gatunek wymagający czynnej ochrony. Uwzględniono go także w Dyrektywie Ptasiej i Siedliskowej, co znaczy, że ochronie podlega nie tylko sam ptak, ale i siedliska, w których przebywa.


No i tyle. Każdy ma rację ale ptak skazany jest na los, czasem bolesny jego koniec a mógł by żyć !!!
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5918 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2009-12-28, 16:46   

niedobry i co z tym żurawiem? żyje on,czy nie?,czy gdzieś go oddałeś?
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-12-28, 16:49   

Na forum Przyroda, ktoś zrobił fotkę parce żurawi jak już spadł pierwszy ale malutki snieg. Napisano, że podobno parka ta pozostała na zimę u nas lecz czy wytrzymała tak wielkie pierwsze mrozy i czy miała możliwośc zdobycia pokarmu przy znacznej warstwie śniegu czy raczej po zastanowieniu się odleciały :idea: No bo ja bym stawiał na odlot.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.