Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Koniarze wszystkich krajów - łaczcie się !
Autor Wiadomość
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2009-01-08, 23:43   

Gordyj, strasznie smutne to co piszesz :-(

Od czasów, kiedy trenowałam skoki minęło trochę lat, a mnie obecnie sport nie bawi w ogóle pomijając rozwalony kręgosłup :-x

Jeździłam na hakamore, mam bardzo miękką rękę. Wtedy stosowaliśmy je dla koni nie tolerujących wędzidła .....
Hakamore w niewprawnych, lub zbyt brutalnych rękach może być bardzo niebezpieczne....

Bardzo rzadko spotyka się konie "wredne", najczęściej są tylko skrzywdzone. Nie mówię, ze nie zdarzają się egzemplarze agresywne i złośliwe. Znałam takie od źrebaka i były to dość antypatyczne jednostki.
Kiedyś zajmowałam się leczeniem ran psychicznych koni, które zakończyły "karierę". Sama miałam klacz, którą kupiłam jako kłębek nerwów. Potrafiła galopować po boksie dookoła mnie, a wyporwadzanie jej na uwiązie przypominało sport ekstremalny ...
Po kilku miesiącach była moją maskotką i nigdy nie założyłam jej innego wędzidła niż łamane, olowkowe i gumowe. Reagowała na drgnięcie dłoni.
Strasznie przykro mi czytać o tak zniszczonych zwierzętach. Cieszę się, że zrezygnowałam ze sportu zanim na dobre wpadłam w ten kołowrót :-(
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Ostatnio zmieniony przez wanted 2009-01-09, 08:22, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Gordyj 
Specjaliści
Zootechnik



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Sie 2008
czyli 5699 dni temu
Posty: 139
Podziękowania: 14/2
Skąd: Olsztyn

Wysłany: 2009-01-09, 00:25   

Polska fantazja nie zna granic i wiem, że ludzie zawsze kombinowali tylko teraz jest internet i tv i zamiast jeździć na wędzidłach z łańcucha motorowego (sam widziałem) teraz zamawiają takie cuda jak wyżej... Każdy u nas uważa się za wielkiego znawcę. Cierpią na tym tylko konie. Ja również pracowałem ze skrzywdzonymi zwierzakami i wiem ile trzeba włożyć serducha żeby zrobić jeden mały krok do przodu . Wredne to może złe słowo chodziło mi bardziej o trudne konie do wysokiego wyczynu zawsze mają coś i przekazują te cechy dalej... Mało kto wie, że taki Landgraf I notorycznie się wieszał na uwiązie, a Cor de la Bryère był bardzo trudny w obejściu(czyszczenie prowadzanie itp.) i zrzucał przy wsiadaniu i zsiadaniu. Dobrym przykładem jest Eurocommerce Berlin Wygrał Aachen to wspaniały koń ale jego potomkowie do rekreacji się nie nadają... Baloubet du rouet Wygrał olimpiadę ale wchodząc do jego boksu - wiele się ryzykuje i to też przekazuje.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2009-01-09, 07:15   

Gordyj, Cos w tym jest , tak jak mówisz wiekszosc koni swiatowej klasy ma problemy z psychikom a wtedy to juz ludzie zaczynaja stosowac swoje wynalazki.Co do Baloubet du rouet to zarówno on jak i jego potomkowioe do "grzecznych" nie naleza.Szkoda ze wiele dobry koni przez ludzka głupote traci zdrowie fizyczne jak i psychiczne :roll:

Syn Baloubet du rouet
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Łukasz23 
Mega User



Pomógł: 10 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 717
Otrzymał 8 podziękowań
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2009-01-09, 10:50   

a to są konie mojego dziadka gniada jest Baśka pomagałem jej kiedyś przy zrebieniu urodziła wtedy piękną czarną jak wrona córkę kolejna klacz to Kaśka ta kasztanowata jest sporo młodsza od Baśki jej mama niestety wkrótce po jej narodzinach padła :-( babcia wykarmiła ją butelką

koń w uprzęży to klacz wujka brata dziadka to też córka Baśki :-P
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2009-01-09, 10:54   

Wanted, Łukasz, bardzo ładne fotki, a przez te wiosenne klimaty coraz ciężej mi patrzeć an białą pustynię za oknami ;-)

Gordyj, masz rację.
Poza wszystkim uważam, że reproduktory powinne być selekcjonowane także pod kątem charakteru. Niestety agresja i nadpobudliwość dziedziczą się bardzo ładnie, a potem płaci się frycowe...
Czy znacie historię słynnego Roulera?nTego od nagrody na wyścigach ?
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Kamilek 
Mega User
Kamil



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 651
Podziękowania: 6/6
Skąd: Ropica Polska

Wysłany: 2009-01-09, 20:40   

Michuuu, Co jest z tym koniem nie tak :?: A poza tym ślicznie skacze a jak zad zadarł :DŁukasz23, Jakie grubaski :shock: Wałek dziadka wymięka :shock: Jak znajdę fotę to go wkleję ostrzegam nie jest za ładny :|
Edit: nie ma zdjęć :roll:
_________________
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Gordyj 
Specjaliści
Zootechnik



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Sie 2008
czyli 5699 dni temu
Posty: 139
Podziękowania: 14/2
Skąd: Olsztyn

Wysłany: 2009-01-12, 08:08   

Kamilek, BALOUSSINI to rzeczywiście dobry koń i wybitnie skacze. Jest mało podobny do ojca (i nie mówię tu o maści). Koń ten jest typowo podobny do dziadka. Cassini I to moim zdaniem najlepszy ogier hodowlany ostatnich 15 – 20 lat. Co z nim nie tak ? Jeśli chodzi o charakter ogiera BALOUSSINI to hodowcy chcieli uzyskać rumaka któremu na parkurze będą buchały płomienie z tyłka, a z nozdrzy gromy. Jak już pisaliśmy wcześniej w temacie najlepsze konie sportowe mają b. trudne charaktery. Lepiej od niego skacze - Diarado - z resztą najlepiej w roczniku :mrgreen:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Kamilek 
Mega User
Kamil



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 651
Podziękowania: 6/6
Skąd: Ropica Polska

Wysłany: 2009-01-14, 11:06   

:oczyy: :spadam: :diabel-szczena: rzeczywiście troszku narwany ale pięknie skacze :shock: A jest Jakiś wybitny wielko-polak z2007 :?:
_________________
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2009-01-14, 15:22   

Owszem BALOUSSINI ładnie skacze , szkoda ze pewnie skonczy z takim charakterkiem jak jego ojciec.

Gordyj, DIARADO ma dynamit w nogach , ciekawi mnie co bedzie jak dostanie jezdzca :roll:
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Gordyj 
Specjaliści
Zootechnik



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Sie 2008
czyli 5699 dni temu
Posty: 139
Podziękowania: 14/2
Skąd: Olsztyn

Wysłany: 2009-01-14, 15:22   

Kamilek, Zapewne jest ! :mrgreen:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Gordyj 
Specjaliści
Zootechnik



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Sie 2008
czyli 5699 dni temu
Posty: 139
Podziękowania: 14/2
Skąd: Olsztyn

Wysłany: 2009-01-14, 17:12   

Michuuu, kłus ma bardzo dobry, galop wybitny. Ma genialną technikę skoku - dobrze pracuje zadem, baskiluje otwiera się nad przeszkodą. Jak wiadomo francuskie konie słabo kłusują. Jego użytkowanie pod siodłem masz tam w kolejnych filmikach. Jest to bardzo dobrze rokujący ogier i sądzę, że jeszcze będzie o nim głośno. :!:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2009-01-14, 18:32   

Wiec trzeba zapamietac tego konia :lol:

Ale ...
Znam przykład konia który jezeli dobrze pamietam wygrał bundeschampionat freispringen 2003 , a pod jezdzcem był kiepski :/ , wiem ze to nie jest regułą i kazdy kon moze inaczej przez ten etap przechodzic . Koń to Acoletto II po Acobat II

Kiedy byłem w Niemczech na swietach , jeden koles kupił tanio konia.Koń ten ma 11 lat i chodził konkursy klasy S czyli wysokosc przeszkód do 150 cm. Koń ten ma problem , kiedy wjedzie sie juz nim na parkur nadal wszysko jest ok ale gdy podczas przejazdu zblizy sie do narożnika nastepuje zmiana sytuacji i kon odmawia posłuszenstwa , nie ma zamiaru dlaej isc.To też psychika ? Ciekawe czym moze byc to spowodowane :roll:
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Gordyj 
Specjaliści
Zootechnik



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Sie 2008
czyli 5699 dni temu
Posty: 139
Podziękowania: 14/2
Skąd: Olsztyn

Wysłany: 2009-01-17, 17:09   

Michuuu, To jest życie. Znam setki takich przypadków. Ale nawet jeśli Diarado nie będzie skakał to i tak jego nasienie będzie warte majątek.

Jeśli chodzi o drugi przypadek to ciężko powiedzieć nie widząc ale możliwe, że koń zobaczył, że może i wykorzystuje sytuację, nauczył się. Konie złych rzeczy uczą się szybko, dobrych dłużej. Weźcie dobrego trenera i dobrego jeźdźca pewnie da się go wyciągnąć tylko będzie wymagało to dużo pracy.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2009-01-17, 18:00   

Michuu, prawdopodobnie koń miał jakieś traumatyczne przeżycie i ma uraz. Przynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka, ale trudno coś powiedzieć nie widząc zwierzaka i jego zachowania.
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Gordyj 
Specjaliści
Zootechnik



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Sie 2008
czyli 5699 dni temu
Posty: 139
Podziękowania: 14/2
Skąd: Olsztyn

Wysłany: 2009-01-28, 15:47   Ujeżdżenie

A tu filmik pokazujący "drugą stronę" sportu ujeżdżeniowego. To właśnie konie dresażowe doznają najwięcej kontuzji ze wszystkich koni sportowych! Waried eyes
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2009-12-15, 15:15   

Halowe Zawody Ogólnopolskie w Skokach przez Przeszkody CSN***

Halowe Zawody Ogólnopolskie w Skokach przez Przeszkody Poznań Cup 2009 zakończyły się! Wśród zawodników zobaczyliśmy krajową czołówkę. W najtrudniejszych konkursach rywalizowali między innymi: Mistrzyni Polski Aleksandra Lusina, zdobywca Halowego Pucharu Polski, jednocześnie zwycięzca rozegranego w minioną niedzielą w Katowicach Polish Masters - Krzysztof Ludwiczak, V-ce Mistrz Polski Jacek Bobik, zwycięzca Grand Prix na MTP z roku 2007 Marek Lewicki, dwukrotny Mistrz Polski Piotr Morsztyn, czy też wielokrotny medalista MP juniorów i młodych Jeźdźców - Mściwoj Kiecoń.

Był może ktoś ? Jakieś fotki ?
Ja miałem jechać ale choroba ze mną wygrała :-/
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Kamilek 
Mega User
Kamil



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 651
Podziękowania: 6/6
Skąd: Ropica Polska

Wysłany: 2010-07-16, 18:04   

Początkiem tego roku we Francji uznany został małopolski ogier Frazes (po Sebastian od Fryga) ogier ten jest hodowli i własności Sk Walewice. Wg bardzo ładny ten ogier i podobno jego charakter jest podobny do misia :-) ma również bardzo ładny ruch co widać na filmiku
_________________
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2011-06-08, 10:59   

Widzę , że temat nam trochę ucichł :-/

Niedzielna przejażdżka :-P
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Marius_ 
Mega User



Dołączył: 04 Lip 2010
czyli 5017 dni temu
Posty: 191
Podziękowania: 26/11
Skąd: PrzejdL do mapy
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2011-07-18, 21:08   

To i ja wstawię zdjęcia, mojego kuca(Kola- tam ma na imie :mrgreen: :mrgreen: )





Ostatnio zmieniony przez Marius_ 2011-07-18, 21:10, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Grzegorz Hulanicki 
Mega User



Wiek: 40
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 122
Podziękowania: 9/1
Skąd: Zielonka Pasłęcka
Wysłany: 2012-01-30, 22:39   

Pozwolę sobie wkleić namiar na bloga mojej siostry w którym przedstawia aktualne i minione nasze koniki i całą hodowlę.
http://konie-zielonka.bloog.pl/kat,0,index.html
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.