Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Amadyna wspaniała - dziedziczenie mutacji srebrnej
Autor Wiadomość
dj.looki 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lis 2008
czyli 5656 dni temu
Posty: 246
Otrzymał 19 podziękowań
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-21, 08:43   

No i stało się :mrgreen: 3 dni temu 3 młode gouldy przyszły na świat (szpalty na srebrne) :mrgreen:

_________________
drobna egzotyka
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Gulda
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-05, 17:16   

dj.looki napisał/a:
3 młode gouldy przyszły na świat (szpalty na srebrne) :mrgreen:


Możesz mieć ogromny problem z wyhodowaniem takich ptaków.
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5950 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-11-05, 17:58   

Gulda, ale przecież są takie ptaki które nie są niebieskie i nie są "żółte" a po nich można uzyskać srebrne młode - można by je nazwać szpaltami na srebrne :P

ale może się mylę :P
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Gulda
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-05, 18:18   

LaKi, młode po srebrnych nie będące srebrną lub oczywiście niebieską mutacją będą szpaltami na niebieskie , nie ma czegoś takiego jak szpalt na srebrne.
Ostatnio zmieniony przez Gulda 2009-11-05, 18:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dj.looki 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lis 2008
czyli 5656 dni temu
Posty: 246
Otrzymał 19 podziękowań
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-05, 21:30   

Gulda, rzeczywiście słyszałem to już w tak zwanym międzyczasie, że nie ma szpaltów na srebrne, a że młode po srebrnych są rozszczepialne na niebieskie.
Mógłbyś rozwinąć swą myśl pisząc "że mogę mieć bardzo ciężko z wyhodowaniem młodych"?
_________________
drobna egzotyka
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5950 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-11-05, 21:40   

Gulda, a jeśli po srebrnym wyjdzie samiec PASTEL, który oczywiście będzie szpaltem na niebieskie :P
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Gulda
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-06, 16:07   

dj.looki napisał/a:
że mogę mieć bardzo ciężko z wyhodowaniem młodych
szpaltów na srebrne bo takich ptaków nie ma , dlatego nie wyhodujesz takich ptaków jak szpalt na srebrny.

LaKi napisał/a:
a jeśli po srebrnym wyjdzie samiec PASTEL, który oczywiście będzie szpaltem na niebieskie


Inny pastel jak samiec nie może wyjść bo nie ma samic pastelowych , tylko trochę nie łapie o co ci chodzi.
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5950 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-11-07, 12:58   

Gulda,to że nie ma samic PASTEL wiem
a czy PASTELA szpalta na niebieskie nie można uznać szpaltem na SREBRNE ?

jest jednocześnie szpaltem na Żółte i na Niebieskie :) w połączeniu z niebieską samicą da srebrne samiczki :)
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Gulda
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-07, 15:06   

Cytat:
a czy PASTELA szpalta na niebieskie nie można uznać szpaltem na SREBRNE ?

Nie bo nie ma szpaltów na srebrne.

Niebieski pastel w połączeniu z niebieską samicą powinien dać niebieskie i żółte młode i mały procent niebieskich pasteli , plus oczywiście zielone ptaki . Jeśli otrzymasz z takiego kojarzenia srebrnego to z takim samym prawdopodobieństwem jak w połączeniu zielonego szpalta na niebieskie z zielonym czyli z nikłym , aczkolwiek nie niemożliwym.
Podobnie będzie z zielonymi pastelami szpaltami na niebieskie w takim skojarzeniu otrzymasz duży procent zielonych szpaltów i mniejszy procent niebieskich ptaków.

Najwięcej młodych uzyskasz jeśli chodzi o młode srebrne w połączeniu ze szpaltem na niebieskie zielonym lub żółtym szpaltem na niebieskie , oczywiście pomijam tu fakt kojarzenia srebrnych razem.

Chociaż mogę Ci podać mały przykład z którym się spotkałem ze skojarzenia żółtego samca ze srebrna samicą wyszły 4 młode wszystkie srebrne.
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5950 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-11-07, 18:19   

Cytat:
Nie bo nie ma szpaltów na srebrne.
no nie ma bo SREBRNY nie jest mutacją a połączeniem 2 mutacji i jest zależy od dziedziczenia 2 mutacji, dlatego teoretyczny szpalt na srebrne powinien być szpaltem na 2 mutacje
i teraz pytam czy PASTEL (SF Yellow/ jednofaktorowy żółty) szpalt na Blue (niebieskie) z samicą niebieską nie ma możliwości aby wyszła srebrna samiczka ??

generatory mówią tak:
SF Yellow (Dilute) / Blue Body x samica Blue Body

12,5% Males >> Red head - Purple breast - SF Yellow Blue (Pastel) body
12,5% Males >> Red head - Purple breast - SF Yellow (Dilute) / Blue body
12,5% Males >> Red head - Purple breast - Blue body
12,5% Males >> Red head - Purple breast - Normal (Green) / Blue body
12,5% Females >> Red head - Purple breast - Yellow Blue (Silver) body
12,5% Females >> Red head - Purple breast - Yellow / Blue body
12,5% Females >> Red head - Purple breast - Blue body
12,5% Females >> Red head - Purple breast - Normal (Green) / Blue body
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Gulda
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-08, 07:53   

Cytat:
generatory mówią tak:

Jakby Ci tu napisać a rzeczywistość często bywa zgoła inna.

Cytat:
i teraz pytam czy PASTEL (SF Yellow/ jednofaktorowy żółty) szpalt na Blue (niebieskie) z samicą niebieską nie ma możliwości aby wyszła srebrna samiczka ??

Więc Ci jeszcze raz odpowiadam że nie jest to niemożliwe , aczkolwiek jest niesamowicie ciężko wyhodować srebrnego ptaka po parze gdzie nie ma srebrnego osobnika i czy ty będziesz łączył pastele żółte szpalty lub zielone pastele szpalty czy niebieskie pastele z niebieską samicą to efekt zawsze będzie bardzo mizerny.
Zresztą proponuje Ci skojarzyć taką parę a zobaczysz o czym mówię.
LaKi, gdyby można się opierać w 100% na tych generatorach że otrzymamy procentowo , akurat takie ptaki z takiego kojarzenia bo naprawdę byłoby cudownie jednak one nie do końca odzwierciedlają rzeczywistość a natura niestety rządzi się swoimi prawami.
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5950 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-11-08, 10:07   

Gulda, ja nie mówię że generatory są w 100% wiarygodne - ale jeśli chodzi o zeberki to w dużej mierze się sprawdzają, co do wspaniałych za mało mam jeszcze ptaków i doświadczenia z nimi żeby powiedzieć, po prostu z matematycznego punku 12,% to nie jest wcale tak mało i jak na razie nie zaskoczyły mnie jeszcze :lol: jakimś nieprzewidzianym wynikiem ale pożyjemy zobaczymy
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Gulda
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-08, 11:18   

LaKi, Zgadza się że uzyskanie 12% srebrnych młodych ze skojarzenia takiej pary to nie jest mało powiem więcej to rewelacyjny wynik tylko że moim zdaniem a widziałem efekty kojarzeń takich par trochę się to mija z prawdą.

Co do wiarygodności tych generatorów nie mam pojęcia jak to się odnosi do zeberek ale jeśli chodzi o amadyny to podam Ci trzy przykłady z życia wzięte.
Niebieski samiec x standard samica według tych generatorów nie jesteś w stanie uzyskać młodych niebieskich w takim skojarzeniu ja uzyskałem 2 niebieskie i trzy szpalty w pierwszym i takie same młode w drugim lęgu , samica na 100% nie była szpaltem.
Natomiast u innego hodowcy z północnej Polski w skojarzeniu dwóch szpaltów na niebieskie uzyskał w dwóch legach 6 młodych i wszystkie były niebieskie.
I na koniec ostatni przykład żółty x srebrna samica przy czym żółty nie był szpaltem z takiego kojarzenia wyszły 4 młode wszystkie 4 srebrne.
Dodam że to są przykłady z życia wzięte nie wyssane z palca i które nie mają nic wspólnego z efektami jakie można uzyskać według tych generatorów a takich przykładów można by wymieniać w nieskończoność.
I tak prawdę mówiąc przypuszczam że w przypadku łączenia pasteli z niebieskimi uzyskanie srebrnego osobnika jest takie same jak w przypadku połączenia zielonego szpalta na niebieskie z ptakiem zielonym i uzyskania niebieskich młodych czyli bardzo małe lecz oczywiście nie jest to niemożliwe i u jednego może 12% srebrnych się pojawić w takim połączeniu a u dziesięciu innych hodujących te ptaki nawet nie zobaczy srebrnych młodych z takiego kojarzenia.
Dlatego uważam że takie kalkulatory to bardzo fajna zabawka jeśli chodzi o Gouldy, mogąca pomóc w skojarzeniu osobników różnych mutacji i jakimś stopniu się sprawdzająca ale nie są wiarygodne i wyniki naprawdę mogą być zgoła inne od zamierzonych.
Poza tym jak wiesz ja nie jestem zwolennikiem łączenia mutacji ze sobą , szczególnie ptaków niebieskich i srebrnych , bo jak wiesz ptaki z takich skojarzeń są ogólnie słabej jakości.
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5950 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-11-09, 00:54   

Gulda, ciekawe przykłady podałeś ale czy jesteś w stanie powiedzieć na 100 % czy Twoja samica standard nie miała w 2-3 pokolenia do tyłu niebieskich w rodzinie, albo czy jej rodzice nie byli szpaltami na niebieskie ?
przecież szpalt x szpalt też daje pewien % szpaltów i być może miałeś takie ogromne szczęście

Znam przykład hodowców z Polski, którzy dostali ptaki standardowe i jaka radość jak się rozmnożyły a jakie zdziwienie jak młode wyszły niebieskie :P i to ładne kilka lat temu

Ja nie traktuje kalkulatorów jako 100% wskaźnika, co wyjdzie z danego połączenia, ale w jakiś tam sposób szanuje te wskazania :P i w jakiś tam sposób pomagają mi w łączeniu ptaków.
Natura rządzi się swoimi prawami, a druga sprawa że tak naprawdę nie wiemy co ptakach które kupmy siedzi mogą być szpaltami na jakieś mutacje i wtedy wychodzi ciekawy miszmasz

przykład z tego roku :P puszczam zeberki samca czarnolicego standard x samiczka czarnolica standard i wychodzą młode samiczki czarnolice beżowe :P
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Gulda
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-09, 08:20   

Cytat:
Gulda, ciekawe przykłady podałeś ale czy jesteś w stanie powiedzieć na 100 % czy Twoja samica standard nie miała w 2-3 pokolenia do tyłu niebieskich w rodzinie, albo czy jej rodzice nie byli szpaltami na niebieskie ?
przecież szpalt x szpalt też daje pewien % szpaltów i być może miałeś takie ogromne szczęście


Jestem tego pewny bo wziąłem ją od Czecha który mi pokazywał jej rodziców i oni byli wyhodowani u niego również z jego ptaków , on ma tylko standardy i zielone białopierśne , inne mutacje mu się nie podobają tak stwierdził w rozmowie ze mną i ich nie hoduje.

Te generatory tak jak pisałem to fajna zabawka w przypadku amadyn dzięki którym można mieć jakieś rozeznanie co możemy uzyskać ale .........
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 12
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.