Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2008-03-25, 22:45
LILIPUTY
Autor Wiadomość
ShowGirl 
Mega User



Dołączyła: 20 Cze 2010
czyli 5070 dni temu
Posty: 28
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2011-01-16, 23:56   

Jabol piękne kuropatwiane, ten kolor u liliputów podoba mi się najbardziej :D
_________________
.:głownie białe kury:.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

kubao 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Lut 2010
czyli 5200 dni temu
Posty: 560
Podziękowania: 77/75
Skąd: Kalisz

Wysłany: 2011-01-17, 20:55   

To reszta moich kurek liliputów :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez kamillo1395 2011-01-17, 20:56, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Grzegorz Hulanicki 
Mega User



Wiek: 40
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5951 dni temu
Posty: 122
Podziękowania: 9/1
Skąd: Zielonka Pasłęcka
Wysłany: 2011-01-17, 21:38   

kubao, bardzo ładne kurki. Mnie zainteresowała szczególnie ta z 2 zdjęcia.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
MichałD 
Mega User



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lut 2008
czyli 5918 dni temu
Posty: 191
Podziękowania: 27/11
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-01-24, 20:14   

Witam,
przy okazji Krajowej Wystawy była okazja do wymiany poglądów na temat perspektyw hodowlanych, w odniesieniu do karzełka polskiego. Między innymi z Panem Roszkowskim omawiałem cechy pokroju naszego liliputa, ale także podniesiona była kwestia odmian barwnych. Właśnie temu tematowi chciałbym poświecić swój post. Pojawiły się pewne problemy dotyczące odmiany kuropatwianej i złocistoszyjej. Mianowicie u części kogutów „kuropatwianopodobnych” w piórach grzywy i siodła brakuje charakterystycznego czarnego rysunku wzdłuż stosin pióra , u innych występuje rozjaśnienie piór grzywy, wręcz do słomiastej. Zgodnie ze standardem koguta kuropatwianego charakteryzuje :
„Głowa brązowo czerwona. Górna część grzywy ciemno złocisto-czerwona z wyraźnym czarnym rysunkiem wzdłuż końca stosiny pióra. Ramiona i plecy szkarłatno czerwone. Tarcze skrzydeł szkarłatno czerwone z poprzecznym czarnym o odcieniu fioletowo metalicznym błyszczącym „zwierciadłem”. Dolna część grzywy złoto-czerwona z czarnym rysunkiem wzdłuż stosin piór.
Siodło złoto-czerwone z czarnym rysunkiem wzdłuż stosin piór.”
Natomiast koguta odmiany złocistoszyjej:
„Głowa złoto-czerwona. Grzywa ciemno złoto-żółta z czarnym rysunkiem wzdłuż stosin piór. Ramiona i plecy złoto-czerwone. Pokrywy skrzydeł złoto-czerwone z poprzecznym czarnym metalicznie błyszczącym lusterkiem. Siodło złoto-żółte z mało wyraźnym czarnym rysunkiem wzdłuż stosin piór.”

Na podstawie opisu wynika, że u obu odmian barwnych powinien występować charakterystyczny czarny rysunek wzdłuż stosiny piór grzywy i siodła, tym samym powinno się eliminować koguty bez tego rysunku. Nie dotyczy to odmiany pszenicznej.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? i czy jednocześnie mogę prosić o zdjęcia kogutów i kur obu w/w odmian?

Ciekawi mnie również jak sprawa się ma z odmianami pomarańczowymi.
Z katalogu wystawy wynika, iż do rejestracji zostały przedstawione m. in. dwie odmiany barwne pomarańczowoszyja i kuropatwiana pomarańczowa. Z dostępnych mi opracowań wynika, iż koguty odmiany kuropatwianej pomarańczowej charakteryzują się:

„Jak kuropatwiany, tylko brązowy kolor grzywy jest zastąpiony kolorem pomarańczowym, czerwono-brązowy kolor pleców kolorem pomarańczowo czerwonym i brązowy kolor lotek II-go rzędu kolorem kremowo-białym.”
Czyli w ich grzywie i siodle występuje charakterystyczny dla odmiany kuropatwianej czarny rysunek, a może niekoniecznie ma tak być?
Poniżej wklejam linka gdzie scharakteryzowana jest odmiana kuropatwiana pomarańczowa.

http://www.kippenencyclop...tle=Geelpatrijs

Na załączonych zdjęciach widać, że w piórach grzywy wzdłuż stosiny ciągnie się czarny rysunek, natomiast w piórach siodła występuje kolor czarny, ale nie ciągnie się od wzdłuż stosiny w charakterystyczny sposób. Podobne pióra występują u koguta, który został pokazany na Wystawie Krajowej jako kuropatwiany pomarańczowy ( kolor pomarańczowy powinien być bardziej intensywny).







Zatem moje pytanie dotyczy tego, czym od tej odmiany różni się odmiana pomarańczowoszyja?, która przez analogię do złocistoszyjej też powinna mieć czarny rysunek w piórach grzywy. Czy mamy tu do czynienia z inną tonacją koloru pomarańczowego?
A może pióra grzywy i siodła odmiany pomarańczowoszyjej nie powinny posiadać czarnego rysunku?

Dziękuję za wszelkie pomysły i odpowiedzi.
_________________
Michał
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Dyvid 
Mega User
Dawid Grzesik



Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2009
czyli 5394 dni temu
Posty: 174
Podziękowania: 18/3
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2011-01-24, 20:45   

MichałD, mimo ze hodowcą nie jestem puki co to zabiorę głos w tej sprawie . Koguty kuropatwiarnie o trochę jaśniejszym odcieniu grzywy i siodła np. takie jakiego posiada Jabol ładnie wyglądają i powinny być uwzględnione we wzorcu . Co do czarnych znaczeń na piórach grzywy powinno się ptaki selekcjonować pod tym względem mimo ze na kogucie nie zawsze te znaczenia dobrze widać.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
MichałD 
Mega User



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lut 2008
czyli 5918 dni temu
Posty: 191
Podziękowania: 27/11
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-01-25, 17:29   

Cytat:

Koguty kuropatwiarnie o trochę jaśniejszym odcieniu grzywy i siodła np. takie jakiego posiada Jabol ładnie wyglądają i powinny być uwzględnione we wzorcu .


Dyvid, zgadzam się z Tobą, inni pewnie też się zgadzają stąd podział na odmianę kuropatwianą i złocistoszyją. Przynajmniej tak mi się wydaje.
_________________
Michał
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Cochin 
Mega User



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
czyli 5750 dni temu
Posty: 184
Otrzymał 11 podziękowań
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2011-01-26, 21:07   

Mamy nowe odmiany Karzełków Polskich – Liliputów zgłoszone do rejestracji.

Na Krajowej Wystawie w Warszawie zostały pokazane Karzełki Polskie w odmianach.: pomarańczowo szyja (inne nazwy tej odmiany; kuropatwiana pomarańczowa, kremowo kuropatwiana), kuropatwiana pstra, srebrzysto kuropatwiana oraz dwie odmiany, które w ostatnim czasie tworzę w zakątkach własnych kurników; biała i czarna.

Ostatnie dwie barwy są świeżutkim materiałem i czas pokaże co z nich wyniknie. Oczywiście jak zawsze, początek wiąże się z rozrzutem kolorystycznym wśród młodzieży, aczkolwiek nie tak dużym jak na początku stabilizacji odmiany kuropatwianej. Barwy czarna i biała zostały pokazane już na 2 wystawach w sezonie 2010-2011. Na obydwu budziły ciekawość, lecz wszystko odbyło się ostrożnie, gdyż szybkie „nakręcenie się” nie spowoduje nic dobrego. Najważniejsza jest cierpliwość. Poniżej prezentuję kilka moich zdjęć tychże odmian.

Wystawa w Białymstoku 2010r.:

Wystawa w Warszawie 2011r.:

Młode Karzełki Polskie:




Dorosłe Karzełki Polskie:




Czarny kogutek pozyskany w pobliskich wsiach:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Jabol1986 
Mega User



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 38
Dołączył: 12 Gru 2009
czyli 5260 dni temu
Posty: 231
Podziękowania: 44/34
Skąd: Chrzanów

Wysłany: 2011-02-08, 19:05   

Witam ;-) Jak tam przygotowania do lęgów 2011 ? U mnie z tygodniowym opóźnieniem rozdzielone zostały wszystkie cztery stadka liliputów. Teraz będę czekał 2 tyg. żeby zacząć zbiór jajek do inkubatora.
Przede mną pierwsze sztuczne lęgi. Oby wszystko poszło zgodnie z planem. Czekam na pozostałe relacje z lilipucich hodowli. Pozdrawiam
_________________
http://karzelekpolski.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kubao 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Lut 2010
czyli 5200 dni temu
Posty: 560
Podziękowania: 77/75
Skąd: Kalisz

Wysłany: 2011-02-09, 16:00   

Jabol1986, U mnie już małe liliputki w drodzę ;-) teraz tylko trzeba poczekać kiedy małe kuczaki będą.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Jabol1986 
Mega User



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 38
Dołączył: 12 Gru 2009
czyli 5260 dni temu
Posty: 231
Podziękowania: 44/34
Skąd: Chrzanów

Wysłany: 2011-02-10, 10:57   

kubao,W takim razie czekam z niecierpliwością na zdjęcia małych liliputek. Pozdrawiam
_________________
http://karzelekpolski.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Jabol1986 
Mega User



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 38
Dołączył: 12 Gru 2009
czyli 5260 dni temu
Posty: 231
Podziękowania: 44/34
Skąd: Chrzanów

Wysłany: 2011-02-18, 15:18   

Mam propozycję, niech każdy kto hoduje liliputy wpiszę w ustawienia profilowe odmiany które posiada. Kiedyś poruszałem ten temat ale jakoś nikt tego nie podchwycił. Na pewno wtedy będzie łatwiej nam zlokalizować z kim możemy współpracować. Bo ważną sprawą jest wymiana krwi co kilka lat. Mam nadzieje że mój pomysł przypadnie wam do gustu. Pozdrawiam
_________________
http://karzelekpolski.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5637 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-27, 16:44   

Będąc dziś na targu kupiłem od znajomego związkowca białe karzełki polskie.Naprawdę piękne,ma o jeszcze parke pstrych na podkładzie kuropatwianym-za 50 zł parka.Gdy cyfrzak wróci z naprawy wkleje foty. ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Jabol1986 
Mega User



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 38
Dołączył: 12 Gru 2009
czyli 5260 dni temu
Posty: 231
Podziękowania: 44/34
Skąd: Chrzanów

Wysłany: 2011-02-28, 08:52   

Hodowca drobiu, Czekam na foty :) Zapraszam chętnych do zakupu jajek do działu targowisko.
Czekam również na pierwsze fotki maluchów w tym temacie. :mrgreen:
_________________
http://karzelekpolski.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5637 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-28, 19:12   

A tu dodaje zdjęcie mojej najlepszej kurki z która zacząłem hodowle karzełków polskich.Niestety już jej nie ma.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Jabol1986 
Mega User



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 38
Dołączył: 12 Gru 2009
czyli 5260 dni temu
Posty: 231
Podziękowania: 44/34
Skąd: Chrzanów

Wysłany: 2011-03-01, 17:43   

W dniu dzisiejszym powiększyło się moje pstro-kuropatwiane stadko o 4 sztuki. Są to 3 kurki oraz kogut. Nie ukrywam że jestem z tego faktu bardzo zadowolony i chciałem się podzielić z forumowiczami moim szczęściem :)
Na poniższych zdjęciach przedstawię całe stado pstro-kuropatwiane.



Kurki które siedzą na po lewej na grzędzie, to najnowszy nabytek. Parka z prawej jest już u mnie od jakiegoś czasu. Początkowo miałem krzyżować tą parkę z moimi kurami ale doszedłem do wniosku że jeśli jest szansa na zakup lepszych kurek to od razu się na nie zdecydowałem. Przy okazji pozyskałem również bardzo dobrego koguta.
To jego zdjęcia:



Doszedłem do wniosku że żadne geny nie mogą być zmarnowane. Postanowiłem wiec że jeden i drugi kogut będą miał swoje "5 minut"i kolejno będę dopuszczone do tego 4 osobowego stadka pań ;)
_________________
http://karzelekpolski.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mikołaj1221 
Mega User



Moja specjalizacja:
Kury

Dołączył: 29 Wrz 2010
czyli 4969 dni temu
Posty: 113
Podziękowania: 12/39
Skąd: wielkopolska

Wysłany: 2011-03-01, 17:51   

Jabol1986, one są piękne!!! :shock: :shock: Nie wyobrażałem sobie że aż tak będą wyglądały, kogutek piękny, tak jak opowiadałeś, po prostu miodzio ;-) :-) :shock:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Dyvid 
Mega User
Dawid Grzesik



Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2009
czyli 5394 dni temu
Posty: 174
Podziękowania: 18/3
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2011-03-02, 11:47   

Jabol1986, ładne karzełki ale to już wiesz . Teraz pewnie będziesz miał kolejki po jaja wylęgowe hehe :lol: .
_________________
http://www.garnek.pl/dyvid88 - galeria zdjęć.
http://aviornis.com.pl/viewtopic.php?t=10643 - temat w spisie hodowców .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Zabieglik 
Mega User



Dołączył: 22 Sty 2009
czyli 5584 dni temu
Posty: 11
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Dąbrówno/Pomorskie
Wysłany: 2011-03-03, 14:33   

Jest to kurka która nabiera rasowości dopiero po przez takich jak My - hodowców amatorów. Wcześniej mimo iż nazywano ją liliputem, kurki te jednak były traktowane w obejściach jako zwykłe mieszańce.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Jabol1986 
Mega User



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 38
Dołączył: 12 Gru 2009
czyli 5260 dni temu
Posty: 231
Podziękowania: 44/34
Skąd: Chrzanów

Wysłany: 2011-03-13, 17:56   

Zdjęcia z bliska bardziej oddają to jak nasze karzełki są ubarwione. Postanowiłem zrobić kilka zdjęć z bliska mojego stadka. No wprawdzie nie wszystkich egzemplarzy ale kilka sztuk uchwyciłem ;)
Na pierwszy rzut kurki pszeniczne:




Teraz chciałbym pokazać wam jak jedna z moich kurek pszenicznych rewelacyjnie nosi ogon. Nie jest to spowodowane tym że kurka się wystraszyła... ona po prostu tak ma :D


Na koniec zbliżenie mojego niezbyt idealnego koguta :P

Następnie parę zdjęć kuropatwianych Karzełków.

Księżniczka na tronie :D


Kogut złocisto szyi.
Na deser mój ulubieniec, przepięknie wybarwiony kogut pstro-kuropatwiany.

Dodam jeszcze że po lęgach postaram się zrobić kolekcje piór każdej odmiany barwnej. Teraz porostu nie chce towarzystwa zbytnio denerwować.
_________________
http://karzelekpolski.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
paskudka 
Mega User



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sty 2011
czyli 4870 dni temu
Posty: 13
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: PrzejdL do mapy
Wysłany: 2011-03-18, 23:31   

Udalo mi sie wymienic na dwie kurki liliputki.Mozecie je ocenic...Niestety maja swierzbowca,ktorego juz zaczelam leczyc :(
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 20
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.