Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Szczygieł
Autor Wiadomość
Adam1993 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 31
Dołączył: 31 Sty 2010
czyli 5217 dni temu
Posty: 27
Podziękowania: 2/4
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2011-02-11, 20:57   

Co do hodowli szczygłów to tu jest wszystko wyjaśnione ale jeśli chodzi o majory bo o nasze to nie wiem. :) http://www.carduelis.pl/i...&id=6&Itemid=33
_________________
Adam
Ostatnio zmieniony przez wanted 2011-02-11, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5949 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2011-02-11, 21:13   

mam podobne pismo ale na trochę więcej gatunków, według mnie to się tyczy wszystkich europejskich ;) oczywiście wszystkich form hodowlanych czyli pełna obrączka i umowa kupna sprzedaży powinna wystarczyć :)

w moim piśmie miałem napisane również zwykłe szczygły a odpowiedz jest podobna :)
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Ostatnio zmieniony przez LaKi 2011-02-11, 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Darek.K 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Sty 2008
czyli 5948 dni temu
Posty: 133
Podziękowania: 6/2
Skąd: Okolice Krakowa
Wysłany: 2011-02-11, 22:31   

Cytat:
"zabronione jest wwożenie z za granicy państwa,przetrzymywania i posiadania formy dzikiej..podgatunku mieszańców do 2 pokolenia"
z wyjątkiem form, ras i odmian udomowionych, hodowlanych lub uprawnych"

Więc jeśli kupię za granicą np czeczotki formy dzikiej wystarczy zaświadczenie od sprzedającego i obrączka zamknięta?
A co z młodymi po tychże rodzicach?Nie należę do żadnego związku hodowców,bo nie posiadam ptaków egzotycznych,więc jak udowodnię że zaobrączkowana młodzież jest po hodowlanych europejskich?
Ostatnio zmieniony przez Darek.K 2011-02-11, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5949 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2011-02-11, 22:57   

Darek.K, nie jestem prawnikiem wiec nie będę się wypowiadał, wiem tylko tyle że formy hodowlane nie podlegają ustawie.

Obrączkowanie ptaków hodowlanych (jakiegokolwiek gatunku) to według mnie podstawa, nie wyobrażam sobie abym nie obrączkował moich ptaków. Chociażby po to abym mógł poprawnie prowadzić księgę hodowlaną, aby nie dopuszczać do kojarzenia ptaków spokrewnionych.
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5967 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2011-02-12, 08:28   

Ja myślę ze to całkiem normalna i prosta sprawa. Kupując takie ptaki, mimo że masz zaświadczenie o ich kupnie (obrączkowane) i z sobą dokument lub fragment ustawy z MŚ, rejestrujesz swoje ptaki nowo nabyte. Po nich młode też rejestrujesz za pośrednictwem dokumentu od powiatowego weta.
To podobne jak ja mam z moimi oharami.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5949 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2011-02-12, 22:26   

wanted napisał/a:
Ja myślę ze to całkiem normalna i prosta sprawa. Kupując takie ptaki, mimo że masz zaświadczenie o ich kupnie (obrączkowane) i z sobą dokument lub fragment ustawy z MŚ, rejestrujesz swoje ptaki nowo nabyte. Po nich młode też rejestrujesz za pośrednictwem dokumentu od powiatowego weta.
To podobne jak ja mam z moimi oharami.


ale jak rejestrujesz ?? w Urzędzie Gminy ?? przecież tam się chyba rejestruje ptaki podlegające CITES a szczygły chyba temu nie podlegają
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5119 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2011-02-12, 22:47   

LaKi, nie w urzędzie gminy tylko w starostwach powiatowych się rejestruje ptaki, lub urzędach miasta . ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5958 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-02-12, 23:00   

Tylko, że w tym piśmie wyraźnie pisze, że wolno hodować bez zezwolenia:
1. mutacje barwne i kształtne i formy nie występujące w przyrodzie /mieszańce do takich form nie należą, więc też ich nie wolno hodować/
2. ptaki form "dzikich" czyli wyglądające identycznie z występującymi w naturze lub ich krzyżówek, o pochodzeniu od ptaków hodowlanych od co najmniej 2 pokoleń.

W drugim przypadku, przypuszczam, że trzeby mieć jakieś dokumenty? ale jakie? Inaczej nie wolno hodować ani majora ani minora szczygłą. A co z ptakami szpaltami, które wyjdą z krzyżowania 2 ptaków mutacyjnch, ale róznych mutacji recesywnych? Na te pytania nie ma jednoznacznych odpowiedzi :-/

Natomiast szczygły żadnej rejestracji nie podlegają, przynajmniej wg aktualnego stanu prawnego w Polsce i UE. Co nie jest dobre bo wtedy miałoby się podkładkę urzędową. Myślę, że nalezy zdobywać oświadczenia o urodzeniu w niewoli takich ptaków wystawione przez PLW i na takim papierze mieć wpisane numery obrączek rodziców. Jak się bedzie miało z 2 pokoleń, to 3 będzie można hodować bez strachu :lol:
Ostatnio zmieniony przez wanted 2011-02-14, 22:49, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5949 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2011-02-13, 18:05   

ja wnioskowałem o takie ptaki :

Lp. Nazwa łacińska.....Nazwa polska.....Nazwa angielska.....Uwagi
1. Carduelis carduelis.....Szczygieł.....European Goldfinch.....Odmiany i mutacje barwne
2. Carduelis carduelis Major.....Szczygieł syberyjski.....Eurasian Goldfinch
3. Fringilla coelebs Zięba.....Chaffinch.....Odmiany i mutacje barwne
4. Carduelis flammea.....Czeczotka Common Redpoll.....Odmiany i mutacje barwne
5. Carduelis cabaret.....Czeczotka brązowa.....Lesser Redpoll
6. Pyrrhula pyrrhula.....Gil.....Eurasian Bullfinch.....Odmiany i mutacje barwne
7. Carduelis chloris.....Dzwoniec.....European Greenfinch.....Odmiany i mutacje barwne

i otrzymałem prośbę o uzupełnienie wniosku oraz sugestie zawartą w ostatnim akapicie załączam skan ;) ostatniego akapitu
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5958 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-02-13, 18:34   

Tak "dobrze napisane" i nic z tego, z punku prawnego, nie wynika :lol: Typowy bełkot urzędniczy. On tam napisał w tłumaczeniu na nasze: "jak masz "szczygła syberyjskiego" który ewidentnie się różni od formy dzikiej, tak jak pudel od wilka to go możesz sobie hodować, a jak się nie rózni na pierwszy rzut oka, to dopiero postępowanie sądowe, udowodni kto ma rację. Ja jako urzędnik, na tym się nie znam i mam to głęboko w d..., ale muszę odpowiedzieć na pytanie obywatela" :lol: :lol: :lol:

Tak to mniej więcej jest :roll:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5949 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2011-02-13, 18:42   

JC, wnioskowałem o ptaki występujące w Polsce! nie tylko o szczygły syberyjskie !
Uważam że jeśli będę posiadał umowę kupna-sprzedaży i ptaki będą zaobrączkowane, nie powinno być problemu, a jeśli będę miał młode przecież zawsze mogę poprosić weta o wydanie potwierdzenie urodzenia w niewoli. Trzeba zacząć coś robić żeby w końcu polskie hodowle się rozwijały, a przy okazji zmniejszyły się nielegalne odłowy DZIKICH SZCZYGŁÓW.
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5958 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-02-13, 19:12   

Szczygieł syberyjski jest traktowany identycznie wg. prawa jak minor czy czeczotka. Gdy trafią do ciebie jakieś "pseudo-eko-czy co tam", to ptaki zarekwirują a tobie wlepią grzywnę. Odzyskać będziesz mógł tylko drogą sądową, czyli nie przyjmujesz grzywny i wtedy sprawa jest kierowana do sądu. Dobry prawnik i do dzieła :lol: Tak to teorotycznie wygląda, bo w praktyce jest róznie, ja na kazdej giełdzie widzę sprzedających bastardy po różych ptakach krajowych, ale oni to robią całkiem nielegalnie i do nich trudno trafić :lol: A Ty napisałeś do MS, więc maja twoje namiary :lol:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5949 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2011-02-13, 19:41   

JC, na dzień dzisiejszy nie mam takich ptaków ale po to występuje o pozwolenie aby je niedługo sprowadzić, jak będę miał mutacje to część " EKO..." nie będzie wiedziało nawet co to jest :) a prawników kilku znam zapytam czy mogą mi pomoc w interpretacji
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5119 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2011-02-13, 20:35   

W tej sprawie najlepiej napisać do kolegi Respondka , z tego co wiem to on ma chyba jako jedyny w Polsce legalna hodowlę szczygłów.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5958 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-02-13, 20:50   

amadyna1471, a co znaczy "legalną"?
1. czy ma zezwolenie ma hodolę ptaków krajowych?
2. czy ma same mutacje?
3, czy ma może dokumenty, że wszystkie jego ptaki są z co najmniej 3 pokolenia?

to sa 3 przypadki kiedy mozna je hodować legalnie. O Responku wiadomo tylko na pewno, że hoduje szczygły i że wszyscy o tym wiedżą :lol: , ale czy "legalnie" :?:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5119 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2011-02-13, 20:56   

JC, nie wiem czy legalnie ale ma je sprowadzone większości z Włoch i Niemiec sam jest też członkiem niemieckiego związku i tam je wystawia i obrączkuje niemieckim obrączkami.A jak z legalnością jakby ktoś poruszył tę sprawę przed Mistrzostwami Polski w Czeladzi to bym się dowiedział ,bo miałem okazję z nim chwile porozmawiać.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5958 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-02-13, 21:39   

O tym to on mówił w jednym z programów telewizyjnych, szkoda, że prowadzacy wywiad nie zapytała jak jego hodowla ma się do prawa w Polsce :lol: Co do kierunków "importów", to się nie dziwię, Niemcy lubują się w szczygłach, a Włochy to jest światowy numer jeden w ich hodowli. Wogóle Włosi stali się chyba aktualnie największą potęgą hodowlaną w Europie :!: .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5119 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2011-02-13, 21:57   

JC, szkoda że tego programu nie widziałem ,kiedy to było emitowane w TV ?.Pan Respondek nawet miał stronkę internetową ale nie znam adresu do niej.
Ostatnio zmieniony przez amadyna1471 2011-02-13, 22:07, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5958 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2011-02-13, 22:14   

To było w jakimś "kawa czy śniadanie", ja tam też tego w telwizji nie widziałem tylko w jakimś "yu tubie", kto wie czy link nie był na którymś z forum, może nawet na aviornisie :?:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5949 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2011-02-13, 22:16   

szkoda że nie spotkałem się z Respondkiem na mistrzostwach Niemiec był tam po szczygły od mistrza świata, na mistrzostwach we Francji był również. Jak się dowiem jakiś ciekawostek o jego hodowli i On na to zezwoli przekaże.

Z tego co mi wiadomo ma zezwolenie ministerstwa środowiska - Więc ma legalną hodowlę
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 20
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.