Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Ptaki podlegające ścisłem ochronie w Polsce.
Autor Wiadomość
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-06-01, 15:58   

Niestety, lista gatunków chronionych się zgadza i niebawem zamieszczę dokładniej z Kamilem wszystko na Portalu byście mogli sobie zerknąć.
Otrzymałem ją jak i inne załączniki od Ornitologa Wojewódzkiego.
Kolejna lista, to lista faunistyczna ptaków występujących w naszym kraju i tu JaAgata, wszystko także nam się pier.... i utrudnia hodowcom.
Jak wspominałaś o mandarynkach. Ok. każdy kiedyś mógł je mieć bez problemu a obecnie hodowcy muszą mieć na hodowlę ich zezwolenie by wszystko było legalne. Taka sama sytuacja robi się z berniklą białolicą i kanadyjską na które nie trzeba było przed laty mieć dokumentów by je hodować.
Kolejne są gęsi tybetańskie, śnieżyce, gęsiówki, kazarki, sterniczki, cyraneczki modroskrzydłe, marmurki.
Te ptaki to efekt ucieczek ptaków z hodowli i pojawianie się w kraju i ich lęgi jeśli już do takich dochodzi.
Ciężko to wszystko zrozumieć, ale im chyba na tym zależy.

Kolejnym przykładem jaki jest z listy faunistycznej to hodowla takiego gatunku jak markaczka amerykańska, sierpiec, bernikla obrożna i zapewne kilka innych które u nas nie występowały także i praktycznie nie występują (możliwe tylko ucieczki z hodowli lub jakieś dzikie przeloty) a obecnie trzeba starać się o zezwolenia by je normalnie i bezproblemowo hodować.

Mam nadzieję, ze każdy zrozumiał, bo ja ostatnio tu już dosłownie spać przez to nie mogę wszystko i szczerze powiem że troszkę się cieszę ze swojego nieszczęścia za tak doskonały kontakt z Ornitologiem i za to że w ostatnim czasie tyle się dowiedziałem.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-06-01, 17:20   

A dlaczego na tej liście jest dalej łuszczyk indygo :?: :?: :?: Przecierz on do avifany krajowej nalezy tak samo jak zeberka, gołabek diamentowy czy aleksanderetta obrozna. Przynajmniej wg. Komisji Faunistycznej http://www.komisjafaunist...lista_aneks.htm
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JaAgata 
Mega User



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 16 Sty 2008
czyli 5916 dni temu
Posty: 105
Podziękowania: 5/11
Ostrzeżeń:
 10/5/8
Wysłany: 2009-06-01, 19:27   

Ja czegoś jednak nie rozumiem, a mianowicie jaka kompetentna osoba ci podaje linki do stron internetowych i podpiera się listą faunistyczną, każdy urzędowy dokument ma pieczątki a urzędnik pokazuje przepisy prawne a nie strony internetowe no chyba że są to strony gov gdzie są zamieszczone w formie internetowej akty prawne. Ale mniejsza z tym, w zasadzie ja nie muszę drążyć tego tematu, ale jak dla mnie wiarygodność urzędnika jest ciut inaczej rozumiana, a nie pogawędka w cztery oczy, czy przez telefon dla mnie istotny jest stosowny papier i wszystko musze mieć przez urzędnika wydane na piśmie, czyli jeśli coś przetrzymuję niezgodnie z prawem zawsze dostaje się pismo i powiadomienie o rozpoczętym postępowaniu administracyjnym i w tej formie urzędnicy zwracają się do zainteresowanych a ty masz możliwość odwołania się od niewłaściwych decyzji. Też mam znajomych, którzy są ornitologami i uwierz dla niech parwo też czasami jest czarną magią. Zadzwoń do ministerstwa do ochrony środowiska to zobaczysz że oni też wszystkiego nie wiedzą...... :lol: Więc poakż nam te papiery które otrzymałeś od tego urzędnika zeskanuj bo to jakas nowość ...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
monia 
Mega User
monika



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 05 Lip 2008
czyli 5746 dni temu
Posty: 686
Podziękowania: 31/13
Skąd: gogolin

Wysłany: 2009-06-01, 22:00   

Zastanawiam mnie fakt iz nielegalne jest trzymanie np.szczygłow a sprzedawanie w sklepach bastardów po nich jest legalne i gdzie tu sens?przeciez czarno na białym ze po szczygle czy makolągwie i wie o tym dokładnie sprzedawca czyli on tez jest przestepca kupujac a potem sprzedajac takiego ptaka.
_________________
http://przyropol.blogspot.com/-fotorelacje z terenu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-06-01, 22:26   

Trzymanie bez zezwolenia jest nielegalne. Dokładnie tak samo jak trzymanie bastardów i handel nimi. Oczywiście mówimy o bastardach szczygieł x kanarek.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-06-01, 22:56   

JaAgata, daj nam chwilkę (Ja, Kamil) do zamieszczenia wszelkich aktów prawnych na Portalu. Nie chcę by wyglądało to byle jak , a by było fachowo zamieszczone i czytelne.
Cierpliwości.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JaAgata 
Mega User



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 16 Sty 2008
czyli 5916 dni temu
Posty: 105
Podziękowania: 5/11
Ostrzeżeń:
 10/5/8
Wysłany: 2009-06-02, 06:26   

Prawo nie działa wstecz.
Jeśli dnia 25 czerwca 2009 roku ktoś wprowadzi nowy przepis, że na hodowle Amadyny wspanialej trzeba mieć zgodę ministerstwa, to obecni hodowcy dostają możliwość i czas na zalegalizowanie swoich hodowli dotychczasowych, bez wymaganych dokumentów na podstawie oświadczeń tak jak było w momencie wprowadzenia cites, ludzie mieli czas chyba pół roku- nie pamiętam ile- na zarejestrowanie swoich ptaków w starostwie na podstawie oświadczeń, po tym czasie rejestracja wymagała już przedstawienia stosownych dokumentów, więc nikt nie może ukarać nikogo, kto od 20 lat hodował mandarynki bez zgody ministerstwa, bo taka nie była potrzebna. Użytkownik tego forum zgłosił się do urzędu zarejestrować gatunek który trzeba było rejestrować, pani odprawiła go z kwitkiem informując że już nie trzeba tego gatunku rejestrować. Pan zarządzał pisemnej informacji i ją dostał podbita pieczątką i podpisaną, nawet informację puściliśmy w obieg, za jakieś miesiąc lub dwa dostał pismo że urzędnik się pomylił – więc tu przykład mały jak można się pomylić i coś inaczej interpretować mając nawet dokumenty w ręku. Wiec Wanted wprowadzając do obiegu takie informacje radziłabym ci pisemnie wystosować pismo do ministerstwa, by ci pisemnie to potwierdzili, a nie opierać się na interpretacji przepisów jednego człowieka - jeśli już zacząłeś działać w tym kierunku bo …… jedna jaskółka nie czyni wiosny.
Być może jest tak jak piszesz, ale radziłabym się naprawdę upewnić, bo żaden ornitolog nie uważa mandarynki za krajowy gatunek, ja zdążyłam się ciut zwiedzieć na ten temat i nie mogę tego potwierdzić co piszesz bo to nowość jakaś o której nikt nie słyszał ……więc czekamy, być może masz wiadomości, których nie posiada jeszcze nikt, a w polskim prawie już nastał całkowity haos…..
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-06-02, 06:40   

JaAgata napisał/a:
Wiec Wanted wprowadzając do obiegu takie informacje radziłabym ci pisemnie wystosować pismo do ministerstwa, by ci pisemnie to potwierdzili, a nie opierać się na interpretacji przepisów jednego człowieka - jeśli już zacząłeś działać w tym kierunku bo …… jedna jaskółka nie czyni wiosny.

To już dawno zrobiłem i obecnie czekam na wynik.
Było o tym pisane w dziale "moje hodowle"
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JaAgata 
Mega User



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 16 Sty 2008
czyli 5916 dni temu
Posty: 105
Podziękowania: 5/11
Ostrzeżeń:
 10/5/8
Wysłany: 2009-06-02, 07:13   

ok. – ja nie czytam wszystkiego tutaj, tylko to co mnie zainteresuje
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.