Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Ucieczki papug.
Autor Wiadomość
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2009-05-07, 07:37   Ucieczki papug.

Witam.

Ostatnio trochę osób opisuje swoje przygody z uciekinierami, więc pomyślałem, ze warto by taki wątek stworzyć :-)

Mi kiedyś 2 faliste uciekły podczas przenoszenia klatki na balkon, dno się oderwało i klatka spadla na podłogę, 2 wystraszone odleciały. Poszukiwania ich na nic się zdało, same wróciły dokładnie po tygodniu, rano zgłodniałe siedziały na balkonie, otworzyłem drzwi i wleciały do środka domu :-D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Wojtek_Ka 
Doświadczony Hodowca
Hodowca i Miłośnik ptaków



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 44 razy
Wiek: 32
Dołączył: 06 Mar 2009
czyli 5501 dni temu
Posty: 1025
Podziękowania: 29/44
Skąd: Szadek\Zduńska wola

Wysłany: 2009-05-07, 14:05   

Mi kiedyś uciekła falka, ale była sprytna bo otworzyła sobie dziobem klatkę i poszła gdzie pieprz rośnie :P Ale po jakimś czasie ją sąsiad złapał i mi przyniósł, bo wiedział, że papugi hoduję 8-) Od tej pory wszystko robię bardzo solidnie :-P
_________________
Jeśli chcesz otrzymywać od innych coś wartościowego, dawaj najpierw innym szczerze to co masz w sobie najpiękniejszego.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
kariok 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Sty 2008
czyli 5904 dni temu
Posty: 673
Podziękowania: 30/1
Skąd: Ostrów Wlkp

Wysłany: 2009-05-07, 14:25   

Raffy napisał/a:
Poszukiwania ich na nic się zdało, same wróciły dokładnie po tygodniu, rano zgłodniałe siedziały na balkonie, otworzyłem drzwi i wleciały do środka domu

Zakończenie jak w gajce " i żyły długo i ..."
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2009-05-07, 15:41   

kariok1 napisał/a:
Raffy napisał/a:
Poszukiwania ich na nic się zdało, same wróciły dokładnie po tygodniu, rano zgłodniałe siedziały na balkonie, otworzyłem drzwi i wleciały do środka domu

Zakończenie jak w gajce " i żyły długo i ..."


niestety :cry: obie padły na nowotwór po niedługim czasie, nie wiem czego nazarły no ale.. a szkoda, bo to piekne szeki byly.

Pare lat temu złapałem nimfę, swoją pierwszą nimfę (widocznie komus uciekła), papuga była brudna, wychudzona, troche ran miała ale z wszystkiego wyszła. I mam ją do dziś, a nawet dokupiłem jeszcze 3 nimfy :-D :-D :-D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Trak 
Specjaliści
Ptaki to radość z życia.



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 13 Lut 2009
czyli 5523 dni temu
Posty: 57
Dał 1 podziękowanie(a)
Skąd: Falenica
Wysłany: 2009-05-13, 08:42   

Coś ok. tygodnia temu uciekła araruna z Warszawskiego ZOO i cudem uratowali ją bo uciekła na teren szpitala Praskiego ( najbliższy szpital przy ZOO). Wezwano strażaków i z trudem ją ściągnęli z drzewa. Błędem strażaka był ciemny ubiór i gwałtowne ruchy co spowodowało bolesne dziobniecie na goła rękę gdzie była potrzebna interwencja lekarzy. Zdarzenie te wiem od mojej żony która leżała w tym szpitalu która aż się rwała do tej papugi aby ją ratować widząc w jaki sposób ją ściągają .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-05-13, 17:23   

U mojego znajomego zwiała też niedawno samiczka nierozłączki czerwonoczelnej. Spanikowany dzwonił do mnie bym już nową mu załatwiał. Mówiłem by się wstrzymał i tu ku jego zdziwieniu rano była na wolierze która stoi na zewnątrz a wewnątrz sa nierozłączki. Zwabiona głosem wróciła, złapał ją na siatkę bez kłopotów.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Michał 
Mega User



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 28 Sty 2009
czyli 5538 dni temu
Posty: 213
Podziękowania: 9/24
Skąd: Krotoszyn

Wysłany: 2009-05-13, 18:55   

U mnie była podobna sytuacja tylko nawiała mi falka dwa razy, i dwa razy wróciła. Ponieważ przy leciała do samca którego zamknąłem w klatce i wsadziłem ja do woliery i zostawiłem ja otwartą.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
jakub 
Mega User
hodowca



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Lut 2008
czyli 5895 dni temu
Posty: 665
Podziękowania: 37/26
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2010-01-03, 17:25   

U mnie była inna sytułacja. Miałem woliere z bażantami łownymi, wyszłem raz by dać im jeść i zauważyłem na drzewie papużke falistą. Złapałem ją i wpuściłem do woliery z bażantami. Żyła tam 3 miesiąca po czym znikneła i nigdy już jej niewidziałem
_________________
Mędrzec nie mówi tego co wie, głupiec nie wie co mówi.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ali70 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/ali#uzytk_prezentacja

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 03 Lut 2008
czyli 5898 dni temu
Posty: 80
Otrzymał 6 podziękowań
Skąd: Ząbki

Wysłany: 2010-05-05, 12:51   

Dzisiaj stało się nieszczęście.Rano jak dawałem papugom jeść to nie domknąłem drzwi od woliery i po paru godzinach jak przyszedłem to zauważyłem ,że są uchylone.Niestety uciekły mi trzy samice(traf chciał,że wszystkie lutino).Dwie z nich wychowują młode i jak zajrzałem do budek to samce siedziały w środku i teraz nie wiem czy same dadzą sobie radę z wychowaniem młodych(najstarsze ma ok. tydzień),czy popodkładać pod inne pary?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2010-05-05, 13:08   

ali70, Szkoda samic :-/
Daj samcom szanse , kontroluj młode czy są najedzone , czy maja pełne wola.
U mnie kiedyś samczyk wychował młode , ale to był samczyk modrolotki.
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-05-05, 15:18   

ali70, wspólczuję straty ptaków.
Może uda ci się je jeszcze złapać w najbliższym czasie a jak nie to daj szansę samcom.
Podawaj więcej miękkiej karmy i bogatej by ułatwić im ten okres. Jeśli będziesz zmuszony to i pomóż w dokarmianiu młodych jeśli trzeba będzie.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2010-05-05, 17:09   

Skup się tez na szukaniu samic, każda samica która usłyszy nawoływania młodych, chętnie przyleci.



zwracaj uwagę na polskie znaki :)
Ostatnio zmieniony przez grajgul 2010-05-05, 17:54, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2010-05-05, 17:29   

Raffy, Jeżeli jest w pobliżu a ptaki są w wolierze zew. gdy są w domu to nie ma szans aby usłyszala. tym bardziej,że ptak po ucieczce dostaję "szoku" i zazwyczaj leci prosto przed siebie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ali70 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/ali#uzytk_prezentacja

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 03 Lut 2008
czyli 5898 dni temu
Posty: 80
Otrzymał 6 podziękowań
Skąd: Ząbki

Wysłany: 2010-05-05, 20:26   

Też wydaje mi się,że jakby miały przylecieć to by się pokazały.Mieszkam w domku jednorodzinnym i papugi trzymam w wolierze zewnętrznej,i papugi robią sporo hałasu na całą okolicę.Tak,że myślę,że może być tak jak pisze Al, że lecą na oślep.Na razie pozostawiłem im po jednym pisklaku a resztę poprzenosiłem do innych par.Zobaczymy rano.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
majster 
Mega User



Dołączył: 11 Paź 2009
czyli 5283 dni temu
Posty: 33
Skąd: Żory
Wysłany: 2010-05-05, 20:34   

Tak to już bywa, jeżeli ptakowi nadarzy się taka okazja żeby zwiać to w każdy możliwy sposób ją wykorzysta. Mojemu wujkowi falista wygryzła w belce dziurę i chciała zwiać ale wyczuł jej zamiary i w ostatniej chwili zabił dziurę deską.
Ostatnio zmieniony przez Michuuu 2010-05-06, 13:22, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
darekmed1 
Mega User



Dołączył: 29 Sty 2009
czyli 5537 dni temu
Posty: 29
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Brusy
Wysłany: 2010-06-04, 21:59   

Cóż mam powiedziec, we wtorek straciłem 8 falistych, które wykorzystały moją nieuwagę, po wykonanych czynnościach pielęgnacyjnych nie zabezpieczyłem drzwiczek wejściowych kłódką, drzwiczki się otwarły ale jak sie już spostrzegłem było już za późno. Uciekły wszystkie 4 parki. Rozpacz moja i moich synów była straszna,żeby im to wynagrodzic postanowiłem zamówic faliste na allegro oraz w sobotę udać się do Gdyni po zakup kolejnych trzech może czterech parek.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5531 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2010-06-05, 05:52   

Miłam wiele lat temu podobną przygodę... Podczas dużej plenerowej imprezy wędkarskiej dzieciak jednego z uczestników imprezy otworzył na oścież drzwi do woliery z papużkami falistymi i świergotami. Wszystkie faliste wyleciały jak opętane, jedna świergota została. Mąż wracając do domu szutrówką zauważył coś kolorowego siedzącego na żużlówce i zaczął cofać Partnerem i przejechał jedną falistą :( Jakież było nasze zdziwienie , jak z 35 szt. to była jedyna strata :) Natomiast świergotkę syn ściągał z drzewa na wsi, po tym jak jego koledzy ją znaleźli. W sumie przygoda wielkiej ucieczki skończyła się tragicznie dla jednej falki, reszta w ciągu 2 dni potulnie wróciła do woliery zwabiona krzykami innych papug, a właściwie do pomieszczenia wewnętrznego pomiędzy wolierami. Ucieczek miałam jeszcze wiele, gdyż od małego razem ze mną ptakami zajmował się kilkuletni syn :) Jedyna nieszczęśliwa to samiec aleksandretty który nigdy nie powrócił, a samicę aleksy, żako , różowopierśne aleksy ściągaliśmy wiellokrotnie z drzew na wsi :) Nigdy nie umiały zejść niżej, ale każda z ucieczek kończyła się szczęśliwie poza tymi opisanymi dwoma nieszczęśliwymi zdażeniami. Od wielkiej ucieczki falek nie lubię jaskółek, od kiedy to zapalczywie nie zadziobały nieomal jednej z falek.
Inną spektakularną ucieczką był drapak pawia z woliery, takiego kupionego ze skopiowanymi (sic) skrzydłami który miał nie latać :-) 9 dni go nie było, choć słyszałam go w pobliskim lesie przy Odrze :-) Po 9 dniach znalazł się na sośnie tuż przy wolierze na samym jej czubku zwabiony głosem innego samca kupionego w między czasie. Wysypałam mu ścieżkę z ziaren przecinając siatkę woliery, tak aby wszedł do jej środka. I potulnie jak po sznurku po ziarnach jak w bajce nieomal wszedł samodzielnie do woliery. Wolność spodobała mu się jednak bardzo i potem na łączeniu siatek usiłował się przecisnąć na nią ponownie, na szczęście udało się uratować jego oskalpowaną przy próbie ucieczki skórę na szyi :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
mag29-78 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/mag2978

Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 7 razy
Wiek: 46
Dołączył: 28 Lis 2008
czyli 5599 dni temu
Posty: 159
Podziękowania: 15/1
Skąd: białogard

Wysłany: 2010-08-16, 21:24   

U mnie w zeszłym roku zwiało 6aleksandret obrożnych podczas zmiany gałęzi!widok nie do opisania pieknie latały.Pierwszego dnia poszły w siną dal. Było słychać je w całej okolicy jak sie nawołują i po kolei sąsiedzi dzwonili do mnie że widzieli jakieś dziwne ,,jastrzebie"i czy to nie moje :lol: ,następnego rana wróciła pierwsza i udało mi sie ją złapać na ich przysmak-słonecznik,2-go dnia złapałem następne 2 o 5 rano. 4 i 5-tą wyłapałem dopiero 4dnia,chyba były już bardzo głodne. 6- tej niestety już nie przyszła (chyba ją coś dopadło)
o falistych nie będę pisał bo to chyba standard-wróciło 100%
Ostatnio po ataku jastrzębia gołębiarza który przywalił z taką siłą że wyrwało mi siatkę z ramy uciekła mi rozella bladogłowa cały wieczór latała dookoła woliery z samcem który ją ciągle wołał,następnego dnia rano już ją złapałem.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2010-08-16, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
kwap3 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 29 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 151
Podziękowania: 44/2
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-10-19, 17:52   

Tydzień temu w trakcie sprzątania wolier uciekła mi młoda wykarmiona ręcznie rudosterka. Przez godzine latała po okolicznych drzewach i kiedy straciłem nadzieje na szybki jej powrót siadła jakby nigdy nic na moim ramieniu. Od tamtej pory wypuszczam ją na loty każdego dnia, a rodzina zabroniła mi ją sprzedać(pozostałe cztery już mają nowych właścicieli).
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Szymonek 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Mar 2010
czyli 5133 dni temu
Posty: 40
Dał 5 podziękowanie(a)
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2011-12-15, 09:44   

mi uciekła aleksandretta obrożna niebieska - było to latem. trzymałem ją w domu w dużej klatce a popołudniami wynosiłem na spacer i kąpiel. no i stało sie - uciekła. pierwszego dnia poleciała gdzieś daleko, potem przez dwa dni siedziała przypodwórku na drzewach. próbowałem ją podejść ale sie nie dało - więc zaniechałem tego aby jej nie przestraszyć. czwartego dnia postawiłem na środku podwórka klatkę z jej przysmakiem - arbuzem. no i przyszła i jest do tej pory.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 21
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.