Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Bażanty złote
Autor Wiadomość
Karol 
Mega User



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 5 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 214
Podziękowania: 16/2
Skąd: Miechow

Wysłany: 2008-01-20, 11:35   Bażant złoty

Rząd liczy 2 blisko spokrewnione gatunki bażantów jakimi są bażant złoty i bażant diamentowy.Ptaki te zamieszkują południową częsć kontynentu azjatyckiego.
Najchętniej wybiera zarośla bambusów . Nie lubi natomiast terenów podmokłych i zarośli leśnych.Przez liczne wypalanie lasów i polowanie populacja bażanta złotego drastycznie spadła.Przez co zobaczenie go w przyrodzie jest bardzo trudne. Łatwiej można dokonać tego w Angli oraz Szkocji gdzie żyje w stanie półdzikim. W europie populacje ta powstała z osobników które uciekły z hodowli.
Bażant złocisty nie wątpliwie ma najwspanialsze ubarwienie ze wszystkich bażantów. Przez swój wygląd ptak ten stał się jednym z najczęsniej hodowanych bażantów.
Można go polecic każedemu początkującemu hodowcy ponieważ nie ma wielkich wymagań oraz jest stosunkowo tani.

Żywianie
W azji bazant ten zywi sie liśmi i pędami rożnych roślin. W warunkach hodowlanych bażantowi temu podajemy mieszanke oraz zielonkę którą może być trawa mniszek lekarski krwawnik itd.Do wody podajemy zestaw witamin.
Rozmnażanie
Bażant złoty jest najłatwiej rozmnażanym gatunkiem spośród wszystkich bażantów. Aby ptaki te odbyły pomyśle lęgi należy przeznaczyć dla nich odpowiednio urządzoną woliernie. Powinny się w niej znlależć kamienie pniaki korzenie oraz rozmaita rośliność. Gdy woliernia będzie odpowiednio urządzona samica znajdzie sobie miejsce na gniazdo gdzie złoży od 5 - 12 jajek i będzie je wysiadywąc 22 dni.W czasie wysiadywania chroni ją tylko maskujące upierzenie. Młode lęgną sie po 22 dniach i po kilkugodzinach od wyklucia ruszają za samicą. Pislaką należy podawać mieszanke dla kurcząt oraz zielonke.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-01-30, 00:33   

Bażant złocisty
(Chrysolophus pictus)


Żyje w górskich rejonach środkowych Chin do 2200 m n.p.m. Najczęściej spotkać go można w lasach oraz na skalistych wzgórzach porośniętych gęstymi krzewami i bambusem. Obszary, na których występuje, niedostępne są dla człowieka, a więc nie grozi mu z jego strony niebezpieczeństwo.

Preferencje pokarmowe są bardzo zbliżone do jadłospisu bażanta diamentowego.
Poza okresem lęgowym żyje pojedynczo, a zimą tworzy niewielkie stada. Koguty sa poligamiczne i w sezonie rozrodczym gromadzą wokół siebie do 8 kur. Kura znosi od 5 do 12 kremowo-żółtawych jajek. Gniazdo bardzo podobne do gniazda bażanta diamentowego. Po 22 dniach lęgną się pisklęta. W tym miejscu należałoby dodać, że 23- dniowy okres inkubacji jajek, zdarzający się w hodowlach może świadczyć o tym, że jednym z praprzodków naszych ptaków był bażant diamentowy.
Kiedy i jak zostały przywiezione do Europy tego niewiadomo. Wiadomo jednak, że już w 1740 roku były dobrze znane w Anglii. W Chinach hodowano te ptaki już przed naszą erą. Na chińskich, corocznych targach ptasich, odbywających się w kwietniu, oferowane są duże ilości kogutów. Kury występują znacznie rzadziej. Średnio na sto kogutów przypada jedna kura. Ptaki sprzedawane są w wąskich, walcowatych, bambusowych koszach.

Krzyżowanie bażanta złocistego z bażantem diamentowym, pozostawiło swoje negatywne ślady również na bażancie złocistym. Ptaki są przerośnięte i mają wiele wad w ubarwieniu.
Kogut czystego gatunku bażanta złocistego jest ptakiem drobnym i smukłym. Osiąga 110 cm długości z czego na ogon przypada 80 cm. Na głowie znajduje się efektowny czub zaczynający się od górnej nasady dzioba, przykrywający ciemię i kończący się z tyłu głowy. Czub tworzą jedwabiste, żółte pióra z mocnym złotym połyskiem. Boki głowy żółto - brązowe. Na szyi wyrastają pomarańczowe pióra z dwiema poprzecznymi, czarnymi pręgami, pióra te tworzą efektowny kołnierz otaczający tył i boki szyi. Na górnej części grzbietu, poniżej kołnierza, rosną krótkie, metaliczne błyszczące, zielone pióra z czarnymi obwódkami. Dolna część grzbietu żółta, przechodząca w kierunku nasady ogona w pomarańczowo - czerwoną. Wydłużone pióra nadogonowe z czerwonymi końcami. Pierś i brzuch jaskrawoczerwone. Lotki drugiego rzędu niebieskie. Pióra ogona czerwone z czarnym rysunkiem. Skoki żółtawe. Tęczówka jasnożółta. Kura żółtawo - brązowa z poprzecznym prążkowaniem. Brzuch jasny, żółto-brązowy. Pióra ogona w poprzeczne, czarne pręgi. Tęczówka ciemno-brązowa.
Kurczęta bardzo podobne do kurcząt bażanta diamentowego, lecz nieco mniejsze o słabiej nasyconych barwach.
Z hodowli powinniśmy eliminować ptaki duże i niewłaściwie ubarwione. Szczególną uwagę należy zwrócić na barwę czuba, który musi być czysto żółty ze złotym połyskiem. Pomarańczowa lub czerwona barwa czuba dyskwalifikuje ptaki całkowicie. Zbyt ciemna czerwień piersi i brzucha, to również duża wada. Te partie ciała powinny być jaskrawe, ognistoczerwone. Do hodowli nie przeznaczamy również ptaków z czarnymi skokami.

Bażant złocisty ze względu na swoje piękne barwy jest najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem w hodowlach na świecie, czego efektem jest pojawienie się mutacji barwnych. Mutacje te, mimo że nie występują w środowisku naturalnym, to w wielu publikacjach opisywane są na podobieństwo podgatunków pod naukowymi nazwami łacińskimi.

http://www.fazendaviscond...egoria=Fais%E3o

Bażant złocisty ciemny
(Chrysolophus pictus obscurus)


Mutacja znana od ponad stu lat rozpowszechniona w zachodniej Europie, a szczególnie we Francji i Włoszech. We Francji znana pod nazwą "charbonnier", co znaczy górnik. Kogut ma gardło i boki głowy brązowo - czarne. Reszta upierzenia znacznie ciemniejsza od upierzenia bażanta złocistego nominalnego. Pióra ogona w poprzeczne, czarne, gęsto rozmieszczone, ukośne pręgi.
Kura znacznie ciemniejsza od kury nominalnej. Kurczęta z wierzchu jednolicie brązowe, a gardło i pierś mają białe. Mutacja jest recesywna. Krzyżując bażanta ciemnego z bażantem złocistym nominalnym, otrzymamy w pierwszej generacji F1 wszystkie ptaki nominalne. Kojarząc bażanta złocistego ciemnego z osobnikiem F1, uzyskamy w generacji F2 50% ciemnych i 50% nominalnych. Kojarząc F1 z F1 otrzymamy 25% ciemnych i 75% nominalnych. W wyniku takich kojarzeń nie występują osobniki o barwach pośrednich.

http://www.broda.szu.pl/zoo/bazant3.jpg

Bażant złocisty żółty
(Chrysolophus pictus luteus)


O żółtej mutacji wspomina się już w 1886 roku, po czym słuch o niej zaginął.

W 1952 roku, pojawił się w Niemczech jeden żółty kogut, którego sprowadził do swojej hodowli prof. Ghigi z Włoch. W 1957 roku, odchowano 40 żółtych mutantów. Osobniki żółte zyskały sobie wielu zwolenników i w krótkim czasie liczebność ich znacznie wzrosła. Rozpowszechniły się w wielu europejskich i amerykańskich hodowlach. Czub i kołnierz koguta, ubarwione są tak samo jak u koguta formy nominalnej. Górna część grzbietu jasnobrązowa, a dolna cytrynowo - żółta. Pierś i brzuch czysto żółte. Lotki drugiego rzędu brązowe. Pióra ogona jasno-beżowe z szarym rysunkiem.

Kura znacznie jaśniejsza od kury nominalnej, w tonacji żółto - szarej. Kurczęta białawe z szarymi pręgami wzdłuż grzbietu. Podobnie jak poprzednia i ta mutacja jest recesywna.

http://papugi.gery.pl/a_bazanty/4.jpg

Bażant złocisty cynamonowy
(Chrysolophus pictus infuscatus)


Historia tej mutacji zaczęła się od dwóch kurcząt. Jedno uzyskał w swojej hodowli, wspomniany wcześniej prof. Ghigi z Włoch, drugie dr. Valleri z Holandii. W 1962 r. istniało już sporo osobników tej odmiany barwnej. Jednak zainteresowanie tymi ptakami było znikome i obecnie spotyka się je dość rzadko. Obawiam się, że ta mutacja zanika.

Kogut bardzo podobny do koguta złocistego z tą różnicą, że pierś i brzuch są barwy cynamonowej, a pióra ogona gęsto prążkowane. Kura nieco mniejsza od złocistej żółtej, zwłaszcza na spodniej części ciała. Kurczęta jednolite szaro-niebieskawe.

http://www.cyborganic.com...heas/Roger.JPEG

Pielęgnacja omówionych bażantów.

Pielęgnacja nie nastręcza większych trudności. Ptaki są odporne i doskonale znoszą nasze warunki klimatyczne. Są również niewybredne w przyjmowaniu podawanego pokarmu. Poza okresem lęgowym (od końca lata do połowy stycznia) nie wykazują większej agresji wobec siebie. koguty możemy przetrzymywać w większej grupie, nawet przez cały rok, ale pod warunkiem, że w pobliżu nie ma żadnej kury. Z chwilą wydłużania się dnia, mniej więcej od połowy stycznia, powinniśmy zestawić stada hodowlane i umieścić je w osobnych wolierach. Jednemu kogutowi przydzielamy 2-4 kury. Możliwa jest również hodowla w monogamii lecz uzależnione to jest w dużym stopniu od temperamentu i agresywności koguta. Szczególnie wśród bażantów diamentowych, często występują agresywne samce. W takiej sytuacji monogamia jest ryzykowna ze względu na niebezpieczeństwo okaleczenia, a nawet zabicia kury. Mimo, że podczas słonecznych i cieplejszych dni, koguty zaczynają tokować już w lutym, to jednak właściwy okres godowy zaczyna się na przełomie marca i kwietnia, a pierwsze jajka znoszone są około połowy kwietnia. Kura znosi 12-16 jajek, ale zdarza się też więcej. Tokujący kogut w efektownych podskokach tańczy wokół kury, wydaje syczące dźwięki i rozpościera na kształt wachlarza swój barwny kołnierz. Rozpościera go zawsze od strony swojej wybranki.

Woliery do hodowli bażantów powinny być w miarę możliwości duże i częściowo zadaszone. Dobrze kiedy podłoże obsiane jest trawą i rośnie tam kilka krzewów - najlepiej zimozielonych. Mogą to być: jałowce (Juniperus), cypryski (Chamaecyparis sp.), sosny (Pinus sp.), świerki (Picea sp.), czy jodły (Abies sp.). Gatunki silnie rosnące możemy formować odpowiednim cięciem. W górnej części woliery montujemy konary lub żerdzie, na których bażanty spędzają noc. W takich warunkach ptaki czują się dobrze, a kury często wysiadują jajka i troskliwie dbają o swoje kurczęta. Kogut nie wykazuje agresji w stosunku do kurcząt. Lęgi naturalne, to satysfakcja dla hodowcy oraz zdrowy, witalny przychówek. Jaja bażancie możemy podłożyć kwoce. Najlepiej do tego nadają się karłowate rasy drobiu o silnym instynkcie kwoczenia, np. silki, kochiny karłowate, czy chabo. W ostateczności można skorzystać z inkubatora, a następnie odchować kurczęta pod promiennikiem. Żywiąc małe bażanciki, możemy podawać poczwarki mrówek, twaróg, ugotowane na twardo i posiekane jajko, płatki owsiane, kaszę kukurydzianą, zieleninę, mieszankę mineralną, witaminy, żwirek. Ten sposób karmienia jest kłopotliwy i pracochłonny. Znacznie wygodniej i wydaje się, że z lepszymi wynikami karmimy gotową mieszanką paszową dla piskląt bażancich, ewentualnie paszą dla kurcząt. DK-1 do 8 tyg. życia i DK-2 pow. 8 tyg. życia. Osobiście stosowałem paszę DK z dobrym skutkiem. Szesnasto-tygodniowe bażanty są w pełni wyrośnięte. Koguty i kury ubarwione są podobnie, różniąc się drobnymi szczegółami. Najszybciej rozpoznamy płeć po barwie tęczówki. U kogutów jasnożółtej, u kur ciemnobrązowej. Koguty obu gatunków uzyskują swoją, piękną, barwną szatę, jesienią w drugim roku życia. Płodne są jednak już wiosną w swym jeszcze młodocianym upierzeniu. Kury również są płodne w tym wieku.

Dorosłe bażanty żywimy: pszenicą, jęczmieniem, owsem, prosem, kukurydzą, gotowanymi ziemniakami, marchwią tartą, zieleniną (trawa w wolierze), jagodami (porzeczka czerwona i czarna, bez czarny i jarzębina). Do dyspozycji powinny mieć stale mieszankę mineralną zmieszaną z gritem lub czystym, drobnym żwirkiem. W okresie lęgowym dobrze jest podawać ziarno w formie skiełkowanej z dodatkiem twarogu, gotowanego, siekanego jajka czy gotowanego, mielonego mięsa lub z dodatkiem mieszanki paszowej dla kur niosek. Poza okresem lęgowym podajemy ziarno suche, okopowe, zieleninę. Pamiętajmy, aby podczas mrozów nie podawać pokarmów miękkich.

Tereny występowania w warunkach naturalnych.

Takst A.Jarosz- zamieszczony za zgodą autora.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-01-30, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Karol 
Mega User



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 5 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 214
Podziękowania: 16/2
Skąd: Miechow

Wysłany: 2008-01-30, 09:09   

A czy jest ktoś na forum co posiada górniki :?:
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Kamilek 
Mega User
Kamil



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 651
Podziękowania: 6/6
Skąd: Ropica Polska

Wysłany: 2008-01-30, 09:32   


ze strony www.broda.szu.pl/zoo/bazanty.html
to mutacja cynamonowa

i jeszcze taki ciekawy kolorek prawdopodobnie bananowy ale mogę sie mylić
ze str http://www.feathersite.co.../BRKGolden.html
_________________
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-01-30, 20:15   

Kamiklo, dzięki.

http://www.ifauna.cz/clanky/foto/07/07-18-ba2.jpg
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-01-30, 20:16   

Znalazłem jeszcze mutację koloru pomarańczowego.

http://www.ifauna.cz/clanky/foto/07/07-18-ba4.jpg
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-01-30, 20:23   

Kiedyś miałem styczność w swojej hodowli z bażabtem złotym cynamonowym. Było to kilka lat temu, na samym początku mojej przygody z bażantami. Zakupiłem wtedy młode ptaki od hodowcy ze śląska który rozmnożył je u siebie czy przywiózł skądś :idea: Nie pamiętam, było to zbyt dawno temu. Hodowcą tym to chyba był J.Olma - miejscowości nie pamiętam.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Miro 
Mega User
Bażanty,pawie



Wiek: 45
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 76
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Izbiska
Wysłany: 2008-02-10, 15:20   

A oto i górnik,albo czarnolicy jak kto woli.
_________________
mirekpawie.pl.tl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
york73 
Mega User



Pomogła: 27 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 09 Lut 2008
czyli 5884 dni temu
Posty: 282
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2008-02-29, 01:22   

Ciekawe mutacje b.złotego.








http://www.spectrumranch.net/catalog/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Biegus 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 35
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5910 dni temu
Posty: 251
Podziękowania: 2/2
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-06-07, 20:29   

Wczoraj wylęgło się pod bażancicą 6 maluchów z 8 jajek :mrgreen: . Samiczka jest bardzo opiekuńcza. Mam zamiar wychować je naturalnie . Wanted powinien niedługo zrębic forteczki.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-06-07, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jacek 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: http://spis-hodowcow.pl/jacek

Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Sty 2008
czyli 5904 dni temu
Posty: 602
Podziękowania: 53/11
Skąd: Czerna

Wysłany: 2008-06-15, 12:11   

posiadalem kiedys kilka par tych ptakow, 2 lata temu mialem w wolierach 12 szt standard i bananowe.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Biegus 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 35
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5910 dni temu
Posty: 251
Podziękowania: 2/2
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-06-17, 15:44   

Moje roczne bażanty złociste oraz z naturalnego ich lęgu maluchy. Samiec dopiero się wykolorowywuje.

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Biegus 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 35
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5910 dni temu
Posty: 251
Podziękowania: 2/2
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-08-15, 21:42   

Z młodych obecnie jest 5 samic i jeden samiec . Bajka co ? Samiec jest bajecznie kolorowy już, załączę foteczki w najbliższym czasie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Milo 
Specjaliści
Dobry hodowca



Moja specjalizacja:
Golebie

Pomógł: 12 razy
Wiek: 28
Dołączył: 08 Lip 2008
czyli 5733 dni temu
Posty: 450
Podziękowania: 26/20
Skąd: Żegotów

Wysłany: 2008-08-16, 08:36   

Mój kogucik :
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5721 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2008-08-16, 09:11   

Milo, piekny ten Twój kogucik :shock:
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Łukasz91 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 40 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2008
czyli 5891 dni temu
Posty: 812
Podziękowania: 34/7
Skąd: Rozprza

Wysłany: 2008-08-17, 09:06   

Ja miałem kiedyś standardy i lutino. Dobrze się lęgły, nie chorowały, były dość oswojone i towarzyskie, puszczałem samce na ogród. Nie planuje narazie powrotu do hodowli tych ptaków, chociaż nie ukrywam, że bardzo podoba mi się mutacja brzoskwiniowa i kto wie...

Lutino


_________________
Łukasz Olczyk

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Łukasz91 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 40 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2008
czyli 5891 dni temu
Posty: 812
Podziękowania: 34/7
Skąd: Rozprza

Wysłany: 2008-08-17, 09:14   

Mutacja srebrna


Mutacja cynamonowa


www.ifauna.cz
_________________
Łukasz Olczyk

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirass 
Doświadczony Hodowca
Mirek



Pomógł: 59 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5910 dni temu
Posty: 1709
Podziękowania: 22/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-08-17, 09:26   

Srebrne pewnie nie są tak popularne, ale jak dla mnie nie są zbyt ładne. Wiecie może czy są u nas w kraju?
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-08-17, 20:35   

Nie są za ładne ale jak bym ja je dostał, to bym się pobawił w ich hodowlę troszkę czasu :mrgreen:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Mateusz 
Doświadczony Hodowca
polskie rasy



Pomógł: 9 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 381
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Niedzrwica Kościelna
Wysłany: 2009-02-04, 19:16   

To są moje bażanty bananowe, bardzo lubię te mutacje, ale hoduję także standardy ( obecnie szukam samca )
Kogut





Jedna z kurek




Młode

_________________
Ja mogę wszystko!! Mateusz Gracjan Dec
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.32 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.