Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
BENGALIK POSPOLITY-Amandava amandava
Autor Wiadomość
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-01-16, 20:22   BENGALIK POSPOLITY-Amandava amandava

BENGALIK POSPOLITY-Amandava amandava

Bengalik pospolity-należy do rodziny astryld i zamieszkuje prawie całą Azję. Występuje w trzech podgatunkach różniących się od siebie kolorem upierzenia.Podgatunek Amandava amandava amandava-zamieszkuje centralne Indie,Bangladesz i Pakistan, Podgatunek a.a.punicea- zamieszkuje zaś Indonezję,wyspy Jawa,Bali, Tajlandię,Kambodżę i wyspę Heinan.Zaś podgatunek a.a.flaviventris- zamieszkuje Birmę oraz Flores i Timor. Wszystkie ptaki są wielkości ok.10 cm.
U samców zabarwienie głowy i piersi są koloru brunatnoczerwonego,zaś grzbiet i podbrzusze są rozjaśnione o tonacji czerwieni.Pióra nadogonowe są także koloru czerwonego. Skrzydła oraz tułó są przyozdobione nierególarnie rozmieszczonymi białymi kropkami-cętkami.Samiczka jest ubarwiona podobnie,jednakże bez cętek i o tonacji mocno rozjaśnionej.Dziób i nogi czerwone.
Zależnie od temperatury ,ilości światła słonecznego i wilgotności powietrza,podczas okresu godowego-samczyk może uzyskać prześliczne ubarwienie. W ubarwieniu jego występuje wtedy więcej czerwieni,błękitu,bieli,a brzuch przybiera złoto-zielonkawe zabarwienie. Tak prześlicznie ubarwione samczyki chętniej śpiewają zalecając się do partnerek.
Jest to gatunek astrylda który pierzy się dwu krotnie w ciągu roku,raz to uzyskując na krótko przed okresem rozrodczym ubarwienie godowe,a następnie tuż po tym okresie przepierza się tak jak to robią inne ptaki.
Aby utrzymywać te ptaki,powinniśmy in zapewnić dostęp do światła słonecznego,gdyż jest to najważniejsza rzecz aby ptaki mogły przystąpić do lęgów.Ptaki które nie mają do niego dostępu,bledna,zatracają swoje piękne zabarwienie i nie chcą się rozmnażać.Temperatura w ich pomieszczeniu powinna być nie mniejsza niż 15-17 C,żeby ptaki mogły normalnie funkcjonować a samiczki bez problemu znosić jajka. W zbyt niskich temperaturach mogą nawet z tego powodo nie przeżyć podczas znoszenia pierwszego jajka. Najlepszym miejscem na ich utrzymywanie jest zatem dobrze nasłoneczniona witryna lub woliera wewnętrzna.Między okresami lęgów ptaki te są bardzo toważyskie i wówczas możemy je utrzymywać wraz z innymi małymi ptakami.Często lubią przesiadywać na gałązce,gromadnie przytulone do siebie przeczesując sobie wzajemnie piórka na szyi i głowie. Podczas okresu lęgowego zaś powinny przebywać same jeśli chcemy je doprowadzić do lęgów,gdyż samczyki mogą prześladować inne ptaki. Chyba że woliera jest obszerna i odpowiednio urządzona,a inne ptaki wrazie czego mogą się schować,możemy je wtedy utrzymywać wraz z kilkoma ptakami tego samego lub innych gatunków.
Głównym pożywieniem tych małych ptaków są drobne nasiona traw i zbóż,a w okresie lęgowym kiedy to pisklęta potrzebują pokarmu zwierzęcego,owady i ich larwy.
Aby doprowadzić te ptaki do lęgów w ich pomieszczeniu powinno się znajdować mnóstwo krzaków,pnącz,wysokich traw. Ptaki lubią w ich gąszczu przebywać i najchętniej w nich zakładają swoje gniazda.Do jego budowy używają suchej trawy,mchu,piór,włosia.O wyborze miejsca na gniazdo decyduje samczyk znosząc materiał na gniazdo i niedbale go układając. Samiczka dopiero wtedy przystępuje do robienia prawdziwej konstrukcji gniazda,które jest duże i oplecione gałązkami. Wewnatrz zaś jest starannie wymoszczone delikatnym materiałem budulcowym i piórkami o ciemnym zabarwieniu. Ptaki te czasmi akceptują gotowe gniazda lub skrzynki lęgowe o wym.12x12x15 cm.
Sama budowa gniazda trwa mniej więcej około 3-4 dni i w tym czasie samczyk zaczyna się przymilać do samiczki tańcząc i śpiewając donośnym i melodyjnym głosem.Podczas tego śpiewu samczyk trzyma głowę obróconą w bok,a po połowie pieśni obraca ją w drugą stronę,starając się pokazać samiczce z każdej strony. Podczas tego pokazu dochodzi do kopulacji.
Samiczka znosi do gniazdka 3-6 jajeczek i wysiaduje je przez 12-13 dni, na zmianę z samczykiem.Podczas tego okresu ptaki powinny mieć zapewniony spokój a kontrola gniazda,raczej też nie jest wskazana gdyz mogły by je opuścić.Niektóre ptaki jednak są tak przyzwyczajone do swojego opiekuna że i to im nie przeszkadza,ale jeśli zobaczą obcą osobę,zaraz uciekają z gniazda.Nie powinniśmy jednak do tego dopuszczać ,gdyż mogły by do niego nie powrócić.
Po wykluciu się młodych,przebywaja one w gnieżdzie ok.3 tygodni,a po wylocie przez kilka dni wracaja do niego na noc.Młodzierz jest dokarmiana przez ok.10 dni.
Po mniej więcej upływie 6 tygodni,ptaki zaczynają się pierzyc,a ubarwienie podobne do ptaków dorosłych uzyskuja w wieku 3-4 miesięcy.W tym też czasie ich dziób robi się koloru karminowo-czerwonego,a samczyki zaczynają juz podśpiewywać swoje pierwsze pieśni by z biegiem czasu dojść do perfekcji.
Jest to gatunek astryld,który z powodzeniem może dożyć nawet ok.15 roku życia.

J.Z

Jak widać, płeć dorosłych ptaków jest łatwo odróżnić po kolorach ubarwienia.

http://www.birding.in/ima...ajiv/rmunia.jpg

http://www.virtual-bird.c...YY_3718w800.jpg
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Amanda 
Doświadczony Hodowca
Zeberki



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 21 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2009
czyli 5420 dni temu
Posty: 320
Podziękowania: 28/35
Skąd: Poznań

Wysłany: 2010-01-21, 13:34   Bengalik czerwony/pospolity (Amandava amandava)

Bengalik czerwony/pospolity (Amandava amandava) jest niewielkim, bowiem osiągającym wielkość zaledwie ok. 10 cm ptakiem z rodziny astryldów. Zamieszkuje południową i wschodnią Azję (Indie, Półwysep Indochiński), oraz wyspy (Flores, Sumba, Timor, Lombok, Hajnan). Zamieszkuje nizinne trzcinowiska, oraz podmokłe tereny z wysoką roślinnością. Bengaliki zostały sztucznie wprowadzone, bądź uciekły z hodowli hiszpańskich czy portugalskich, ostatnio bowiem tam widuje się również te ptaki. Część populacji zamieszkuje również Afrykę, głównie Egipt.
U tego gatunku występuje wyraźny dymorfizm płciowy. Samiec w szacie godowej ma czerwony tułów i brązowe skrzydła. Na bokach i skrzydłach białe perełki. Dziób i nogi czerwone. Samiczka upierzona skromniej, jest brązowawa z ciemniejszymi skrzydłami i czerwonym kuprem. Brzuch ma koloru ochry, podogonie białe. Poza okresem lęgowym samiec bardzo podobny do samicy. Bengalik czerwony to jedyny przedstawiciel rodziny astryldów, u których samce pierzą się dwa razy w roku. U obu płci występuje czarny pasek oczny. Dzioby młodych ptaków są czarne.

Są to ptaki bardzo towarzyskie, na wolności żyją w dużych stadach, nieustannie szczebiocą poszukując nasion. Nocują w dużych grupach, w trzcinowiskach. W okresie lęgowym pary budują gniazda wśród traw lub w zaroślach. Czasem żyją wówczas w koloniach.
Są to ptaki należące do hodowanych w niewoli. Większość ptaków tego gatunku jest wrażliwa na chłód, dlatego zimą powinno się je przenosić do pomieszczeń wewnętrznych. Istnieją jednak nieliczne osobniki zahartowane, które przeżywają nawet słabe mrozy. Bengaliki wymagają wiele słońca, na które chętnie się wystawiają. Przy utrzymaniu bez słońca i nadmiernej wilgoci powietrza - ciemnieją im pióra.
Ptaki te w niewoli karmi się prosem zwyczajnym, włośnicą ber, moharem, sorgiem, a także różną zieleniną [np. gwiazdnicą]. W okresie karmienia młodych konieczne jest podawanie owadów. Ponadto można podawać larwy mączników, mieszankę jajeczną i pokarm dla miękkojadów.

Bengaliki mogą być trzymane zarówno w klatkach jak i w wolierach. Jednak najlepsze dla niego są gęsto zarośnięte woliery pokojowe, lub ogrodowe z naturalnymi krzewami, trawą i trzciną. Ptaki łażąc po roślinach ścierają sobie pazury.
Bengaliki budują gniazdo w trawie lub gęstych zaroślach, jednak wykorzystują również budki lęgowe i koszyczki dla kanarków. Samica znosi nawet do 9 jaj, które wysiaduje razem z samcem przez ok. 13 dni. Po tym czasie wylęgają się młode, które opuszczają gniazdo po trzech tygodniach. Przez kolejny tydzień lub dwa są jednak nadal karmione i pielęgnowane przez obojga rodziców.
Utrzymywanie tych ptaków w niewoli z innymi gatunkami astryldów nie stanowi zazwyczaj problemu, ptaki te "chadzają własnymi drogami". Podczas sezonu lęgowego korzystniej jest nie utrzymywać ze sobą kilku par w tej samej wolierze.
Wśród tego gatunku wyróżnia się jedną mutację - żółtodziobą.


Czy ktoś z Forumowiczów spotkał się gdzieś z tymi ptakami? Mam wrażenie, że one.. zanikają w hodowlach. Coraz rzadziej widuję w Internecie zdjęcia bengalików trzymanych w klatkach, nie widziałam również, by ktokolwiek na Forum je hodował.

=
Źródła:
Tekst został napisany na podstawie:
- Wikipedii
- "Atlasu Ptaków Świata"
- Stanislav Chvapil "Ptaki Ozdobne"
- Esther J.J. Verhoef-Verhallen "Encyklopedia Europejskich i Egzotycznych Ptaków Ozdobnych"
A także własnej wiedzy.
Zdjęcia zostały zaczerpnięte z:
- www.flickr.com
- http://www.narellerobinson.com/birds.htm
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
yotan 
Doświadczony Hodowca
yotan



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/yotan

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 26 razy
Wiek: 72
Dołączył: 16 Lut 2008
czyli 5886 dni temu
Posty: 684
Podziękowania: 75/37
Skąd: kuj.-pom.

Wysłany: 2010-01-21, 14:05   

Amanda napisał/a:
Mam wrażenie, że one.. zanikają w hodowlach.

Coraz więcej jest ich na Zachodzie. W Niemczech parka kosztuje 100-120 euro - miałem okazję nawet nabyć 3 pary, ale odpuściłem.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.


Najlepsza grupa to NIEAKTYWNI! Chcę do nich należeć!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
marek ambroży 
Mega User
Marek A.



Moja specjalizacja:
Inne

Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 30 Sty 2010
czyli 5172 dni temu
Posty: 38
Otrzymał 13 podziękowań
Skąd: myślenice

Wysłany: 2010-01-30, 22:58   

hodowałem te ptaki jakieś 15 lat temu. lęgi odbywały w zimie w wolierze wewnętrznej a dokładniej w pomieszczeniu suszarni w bloku. piwnica ta ma trzy duże okna więc jest jasna. gniazdo wyścielały w koszyczku wiklinowym zawieszonym w krzewach. młode karmiły mączniakami (tylko białe świeżo po wylince!!) oraz octówkami. octówki były w plastikowych wiaderkach wypełnionych resztkami owoców. w wieczkach były otwory o takiej średnicy, która nie pozwalała na dostanie się ptakom do środka a muszki mogły swobodnie wylatywać. od czasu do czasu odkrywałem też wieczko i stukając w ściankę wiaderka wyganiałem całą chmarę owadów. gorąco polecam tę metodę, przy pomocy której rozmnażałem takie gat. jak: złotobrzuchy, bęgaliki, motyliki, kropliki czerwone, papuziki trójbarwne i czerwonogłowe. żywe muszki zaspokajają naturalną potrzebę łowienia, która to występuje u większości astryldów.

w latach dziewięćdziesiątych bengaliki importowano masowo. w Holandii i Niemczech w firmach zajmujących sie sprowadzaniem ptaków, widziałem ich tysiące. kosztowały niewiele więc myślę, że niewielu hodowcom zależało bardzo na rozmnażaniu. teraz po "ptasiej grypie", gdy importu brak, to i materiału hodowlanego jest niewiele a ceny astronomiczne.

Edit Haall.
Ostatnio zmieniony przez 2010-01-30, 23:53, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Szynszyl 
Specjaliści
KHDE Astryldy.pl



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Sty 2008
czyli 5914 dni temu
Posty: 119
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-10-08, 08:37   

Od Kiklu tygodni posiadam 2 pary tych pieknych ptaków. Pomimo, ze maja do dyspozycji sporą woliere wewnętrzna sa bardzo płochliwe. Z lęgami czekam do przyszłego roku i mam nadzieje że bede mógł sie podzielić moimi obserwacjami na temat tego gatunku.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2010-10-08, 09:55   

yotan napisał/a:
Coraz więcej jest ich na Zachodzie. W Niemczech parka kosztuje 100-120 euro - miałem okazję nawet nabyć 3 pary, ale odpuściłem.


Faktycznie dość często trafiają się ogłoszenia z tymi ptakami :-)

Szynszyl, Powodzenia w hodowli tych pięknych ptaszków :-)
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5072 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2010-12-10, 17:00   

Odświeżę trochę temat:

BENGALIK POSPOLITY

Amandava amandava / Red Avadavat or Strawberry finch
Rząd: Wróblowate - Passeriformes
Rodzina: Astryldy – Estrildidae

Długość: 10 cm.
Występowanie: południowo-wschodnia Azja: Indie, Pakistan, południowy Nepal, Indochiny i niektóre wyspy Indonezji. W naturze bengalik pospolity występuje w trzech podgatunkach.
Środowisko: tropikalne lasy, obszary porośnięte krzewami, blisko wody. Również na terenach rolniczych, w ogrodach i parkach. W okresie lęgowym ptaki te żyją w parach, czasem w większych grupach, a poza tym okresem tworzą duże stada.
Pożywienie: głównie nasiona traw które wyszukują na ziemi, zielone części roślin oraz małe owady.
Gnieżdżą się w trawie lub w gęstych zaroślach. Samce budują małe gniazda z długich źdźbeł trawy, sierści zwierząt, i piórek. Samica składa 4-6, a nawet do 8 jaj, które wysiadują na zmianę oboje rodzice przez około 12-14 dni. Młode opuszczają gniazdo po 21 dniach od wyklucia.
Wygląd
Bengalik pospolity dwa razy do roku zmienia upierzenie. W okresie lęgowym przybiera upierzenie godowe, a po jego zakończeniu upierzenie normalne, podobne do samicy. Samiec w ubarwieniu godowym jest cały purpurowo-czerwony z białymi plamkami. Głowa, gardło, i dolna część korpusu przechodzi w szkarłat. Dziób jest czerwony, ogon czarny, a oczy brązowe.
Samica jest od góry brązowa, a od dołu w kolorze ochry. Młode ptaki przypominają wyglądem samicę, mają jednak czarny dziób.
Samica też może śpiewać, szczególnie kiedy przebywa sama, ale jej śpiew jest bardziej cichy i spokojniejszy niż śpiew samca.
Hodowla
Bengalik pospolity to ptak mało wymagający i żywotny, odpowiedni dla początkujących hodowców. Może być trzymany w klatce, jednak lepiej czuje się w wolierze pokojowej lub ogrodowej zarośniętej krzewami, trawą i trzciną. Ptaki te są dość zahartowane i mogą przetrzymać nawet słaby mróz. Jeżeli trzymamy je w wolierze zewnętrznej, to jednak całą zimę ptaki powinny spędzać w pomieszczeniach ogrzewanych. Bengaliki pospolite lubią przebywać na słońcu i chętnie się w nim wygrzewają. Przy utrzymywaniu bez słońca i w nadmiernej wilgotności powietrza ciemnieją im pióra. W okresie lęgowym może być agresywny w stosunku do innych ptaków o podobnym ubarwieniu.
Długość życia: może osiągnąć wiek 10 lat.
Żywienie
Pokarmem tych ptaków jest mieszanka różnych gatunków prosa i kanaru, łuskanego owsa, nasion sałaty. Lubią też wydziobywać ziarno z kłosów prosa. Korzystnym urozmaiceniem diety są nasiona traw i chwastów np. babka lancetowata i zwyczajna, tasznik pospolity, podawane w różnej formie dojrzałości. Nasiona prosa należy podawać także moczone i w stanie skiełkowanym. W diecie ptaków nie powinno zabraknąć też zieleniny jak np.: gwiazdnica, liście i kwiaty mniszka lekarskiego, krwawnik, rdest ptasi, sałata, oraz tartej marchwi. Ponadto podajemy mieszankę jajeczną i owady jak np. larwy mączników. W okresie karmienia młodych pokarm żywy jest niezbędny. W klatce powinien znajdować się również piasek, najlepiej zmieszany z wyparzonymi skorupkami jaj kurzych.
Lęgi
Bengalik pospolity w okresie lęgowym przybiera upierzenie godowe. W tym czasie może być agresywny w stosunku do innych ptaków o podobnym ubarwieniu, dlatego lepiej aby klatce lub wolierze znajdowała się jedna para ptaków. Wewnątrz wieszamy koszyczek lub półotwartą skrzynkę lęgową o wymiarach 15 x 15 x 15 cm. Jeżeli woliera jest zarośnięta krzewami i trzciną, to samiec może sam zbudować gniazdo w zaroślach. Do budowy gniazda należy ptakom dostarczyć budulca, którym są długie źdźbła miękkiego siana, włókna sizalowe i białe piórka. W fazie zalotów samiec śpiewa, rozkłada wachlarzowato pióra ogona i tańczy dookoła partnerki. Samica znosi 4-6, a nawet 8 jaj, które wysiadują oboje rodzice. Kiedy samica siedzi na jajkach, samiec pilnuje gniazda i nie dopuszcza w jej pobliże żadnego intruza. Po 12-14 dniach wylęgają się młode, które po 21 dniach opuszczają gniazdo. Młode ptaki otrzymują pokarm z wola, wstępnie przetrawiony przez rodziców. W tym okresie należy ptakom podawać pokarm bogaty w białko, witaminy i minerały, czyli ziarno moczone, ziarno skiełkowane, pokarm miękki z dodatkiem jaja kurzego. Do wykarmienia piskląt niezbędny jest pokarm żywy. Upierzenie dorosłego osobnika ptaki uzyskują dopiero w 2 roku życia.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
marek ambroży 
Mega User
Marek A.



Moja specjalizacja:
Inne

Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 30 Sty 2010
czyli 5172 dni temu
Posty: 38
Otrzymał 13 podziękowań
Skąd: myślenice

Wysłany: 2011-02-27, 10:35   

przywiozłem parkę ze Zwolle. czekam na wiosnę. osadzę je w wolierze.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2011-02-27, 11:10   

marek ambroży napisał/a:
przywiozłem parkę ze Zwolle

To nie TY sam bo ja też przytargałem te ptaki ale dla kolegi.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Alex24 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 53
Dołączył: 13 Gru 2010
czyli 4855 dni temu
Posty: 230
Podziękowania: 21/47
Skąd: Mazańcowice

Wysłany: 2011-02-27, 11:16   

A jeśli to nie tajemnica, to ile sobie w Zwolle krzyczą za parę tych pięknych ptaszyn?
_________________
http://www.pzhkipe-bielsko.pl/
cih-S176
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2011-02-27, 11:29   

Alex24, ciężko jest Ci tak odpowiedzieć gdyż zależy w jakim wieku kupujesz te ptaki (młode tańsze niż roczniaki), czy kupujesz parkę w całosci czy dobierasz sztuki u róznych sprzedających (samiczki droższe). Podczas zakupu ważne też jest u kogo się te ptaki kupuje. Tam cała Europa się zbiera i np. u Włochów mogą być tańsze niż np. u Niemców.
Jakość ptaków też ma znaczenie.
Szczerze to Ci powiem, ze ja już nie pamiętam :mrgreen: ale się opłacało bo w Polsce nie dośc że mało dostępne to jak dzwoniłem do kolegi to kazał kupować bo taniej wychodziły.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2011-03-11, 18:28   

Samczyk u mojego kolegi. Fajne z nich śpiewaki są.

_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2011-05-12, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Alan1980 
Mega User
Bażanty



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/alan1980

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 11 razy
Wiek: 43
Dołączył: 31 Mar 2009
czyli 5477 dni temu
Posty: 1847
Podziękowania: 126/346
Skąd: Płońsk

Wysłany: 2013-02-28, 14:32   

wanted, kolega nadal posiada bengaliki? A może ktoś z forum także je hoduje ?
_________________
www.ozdobneptaki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2013-02-28, 22:07   

Alan1980, zdechł mu samczyk i dokupił następnego. Ten był jakiś dziwny i źle się pierzył więc zbył ptaki.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-01-02, 07:37   

Podgatunki bengalika.
Teraz już kolega wie czemu ten jeden samiec brzydszy był od poprzedniego.Miał po prostu inny podgatunek.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.