Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
hybryda)-opłacalne??,płodne??
Autor Wiadomość
michal_93 
Mega User



Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5960 dni temu
Posty: 160
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2009-01-18, 20:11   hybryda)-opłacalne??,płodne??

Założyłem nowy temat aby spytać czy sparowanie mewki japońskiej z zeberką jest opłacalne??,czy osobniki te po rodzicach w/w będą płodne??, :roll: a przede wszystkim czy te dwa gatunki ptaszków trudno połączyć w parę??,łatwy jest taki eksperyment??,mam 3 samce zeberki i jedną samice,myślę nad takim rozwiązaniem aby samczyka zeberki połączyć z samiczką mewki,tylko nie wiem czy to wypali itp.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

mirass 
Doświadczony Hodowca
Mirek



Pomógł: 59 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5968 dni temu
Posty: 1709
Podziękowania: 22/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-01-18, 20:20   

A po co?
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5968 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-01-18, 21:05   

michal_93, ptaki sa tanie i dostępne, dokup brakujące sztuki i wtedy rozmnażaj.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5950 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-01-19, 01:48   

michal_93, z tego co mi wiadomo takie bastardy jeśli już się odchowią to są bezpłodne a jeśli chodzi o połączenie tych gatunków to chyba nie myślisz że wpuścisz samce zeberki i samiczki mewki bądź odwrotnie i już będziesz miał bastardy z tego co wiem to większa i trudniejsza zabawa

nasuwa się również pytanie : PO CO ?

u Zeberek jest tyle mutacji i nadal powstają nowe, do tego istnieją również kombinacje mutacji które nie są jeszcze utrwalone - np Marmurek Czarnolicy - jest bardzo mało dobrych ptaków tego połączenia bo albo są licka słabe u samiczek a samczyki jak maja ładne czarne licka to mają rude boczki, które u czarnolicych są utrapieniem i błędem
kombinacji takich mogę ci tu rzucić pęczki i jeśli odchowiesz choćby parkę takich ptaków oczywiście myślę tu o typie wystawowym to pogadamy

u mewek też jest bardzo dużo mutacji barwnych jak również kształtnych już niedługo ten temat przybliżę wszystkim Polakom
także kombinacji jest tu bardzo wiele a ptaków budowy wystawowej bardzo mało

podsumowując powyższe pytanie jak dla mnie szukasz dziury w całym - pewnie stoisz przed pytaniem co chciałbyś hodować i w jakim kierunku osiągnąć cel

przedstawię Ci krótki cytat z ostatniej EXOTY to jest nr 1/2009:
"...... Autentyczna, Profesjonalna HODOWLA jest bowiem czymś nieporównywalnie bardziej skomplikowanym, niż zwykłe rozmnażanie ptaków.
Hodowla to przede wszystkim konsekwentne dążenie do realizacji jasno określonych celów, z których najważniejszym jest genetyczne optymalizowanie posiadanego stada, poparte fachową, teoretyczną i praktyczną wiedzą, a przez to systematyczne zbliżanie się do uzyskania jak największej ilości osobników odpowiadających określonemu standardami ideałowi hodowanej rasy....... Autor: Georg Krasinski - Berlin"


dlatego też proponuje Tobie wybranie sobie jakiegoś chociażby małego celu i konsekwentnie dążyć do niego - ja nie uważam się za profesjonalnego hodowcę mam kilka a może i kilkadziesiąt pomysłów i kilka założonych celów i jeśli osiągnę jeden szybko nałożę sobie kolejny oczywiście trudniejszy do zrealizowania bo tak naprawdę to chyba o to w tym chodzi aby coś osiągnąć a nie tylko zwiększać liczby odchowanych młodych - często słabej jakości

Pozdrawiam

p.s. tylko się nie obraź bo naprawdę nie miałem złych intencji pisząc powyższe
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5950 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-01-19, 16:08   

:P powiem tylko jeszcze tyle ze taka kombinacja jest możliwa :P

Zebra Finch Taeniopygia guttata x Bengalese L. striata
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
michal_93 
Mega User



Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5960 dni temu
Posty: 160
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2009-01-20, 10:34   

LaKi, dzięki za wyczerpującą wypowiedź,zresztą wszystkim wam dziekuję za udzielenie porad.LaKi, dzięki tobie zrozumiałem że nie warto jest krzyżować dwóch gatunków ptaszków,zdecydowałem ,że dokupię do samczyków jeszcze dwie samiczki i będę próbował otrzymać jakieś ciekawe potomstwo,a mewki będę kojarzył ze swoim gatunkiem(może otrzymam jakąś ciekawą mutację barwną :evil: ),chciałbym się jeszcze dowiedzieć jaką samiczkę połączyć z całkowicie białym samczykiem(oczywiście zeberki),i samczyka black face chyba z samiczką tej samej odmiany??
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5950 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-01-20, 16:54   

michal_93, biały jest recesywny więc daj do niego jakakolwiek dużą samiczkę żeby wychować sobie szpalty proponuje połączyć go z 2 samiczkami i potem potomstwo od tych 2 samiczek połączyć ze sobą w taki sposób stworzysz sobie własną linie białych ptaków

jeśli chodzi o BACK-FACE to jest mutacja dominująca a 2 ptaków takiej mutacji się razem nie łączy młode z takiego połączenia są słabej jakości i często są problemy z płodnością młodych z takiego połączenia mi osobiście najbardziej podoba się połączenie BLACK-FACE z Czarnolicym bądź z Rudopierśnym obie te mutacje są recesywne wiec w pierwszym pokoleniu otrzymasz 50% standardów i 50% Black-Face wszystkie będą szpaltami na czarnolice bądź rudopierśne

a u mewek to jest też wielka naprawdę wielka ilość barw postaram się skończyć w tym tygodniu artykuł o mutacjach mewki to ci podeśle
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
michal_93 
Mega User



Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5960 dni temu
Posty: 160
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2009-01-21, 00:16   

:shock: LaKi, mógłbyś mi wytłumaczyć co ro znaczy szpalt??,i z jakimi samiczkami (dużą???,to znaczy jaką??.Ma być większa od niego??,może masz takie samiczki na zbyciu??)miałbym połączyć tego białego samczyka,w jaki sposób z obiema samiczkami??(zaczynam swoja przygodę z ptaszkami drobnej egzotyki,mam je dopiero od wiosny zeszłego roku)nie jestem oczytany jeszcze we wszystkich określeniach i jak łączyć itp. :oops: ,na początku wydawało się wszystko proste,ale teraz...,teraz myślę ze powinienem zająć się łączeniem ptaszków pod względem upierzenia i utrwalania odmian barwnych które mi się podobają.Mogę powiedzieć że jestem tzn. laikiem pod względem określeń hodowlanych,ale myślę że wszystkiego w swoim czasie się dowiem :lol: (i będę już wiedział co to znaczy "szpalt" itp.)ale najpierw proszę o wytłumaczenie mi tych określeń :roll: ,chciałem się jeszcze dowiedzieć jakie rozmiary powinny mieć klatki lęgowe dla zeberek oraz mewek??,i budki lęgowe dla nich przeznaczane??,jakich ty używasz i się dobrze lęgną??.LaKi,mam taką prośbę, jeśli byś mógł po napisaniu tego artykułu o łączeniu mewek w pary,to czy nie wysłał byś mi go na e-mail??(jak coś to bialy_66@o2.pl)z góry dziękuję za wszystko ;-)
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5779 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2009-01-21, 07:44   

michal_93,Tu masz temat o szpaltach

LINK

Samczyk najpierw powinien miec młode z jedna samica , a gdy juz wychowaja wspólne młode , nalezy go połaczyc z inna smiczka.

Myśle ze chcoc troche pomogłem ;-)
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5950 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-01-21, 11:35   

michal_93, jeśli chodzi o temat mewek japońskich to dopiero z tym zaczynam jak zdobędę doświadczenie to na pewno swoje uwagi napisze jeśli chodzi o połączenia mutacji to właśnie nad tym pracuje i jak już będzie gotowe na pewno umieszczę na stronie naszego klubu a tu wrzucę link

jeśli chodzi o zeberki to najmniejsze klatki legowe jakie posiadam to 30 głębokości 45 cm długości i 35 wysokości a mam tez takie które mają wymiary 50x50x75 długości

każdy ptak wymaga innej są zeberki które nie lęgną się w małych klatkach, są zeberki które wykorzystują różne rodzaje budek także tak na prawdę musisz zainwestować w różnego rodzaju budki i koszyczki lęgowe miałem taki przypadek ze jeden samiec lęgi odbywał tylko w koszyczku kanarkowym - :) ale już tego nie robi przekonałem go do budek

tak jak już Michuuu, napisał najpierw łączysz z jedna potem z drugą a potem bierzesz młode wybierasz najładniejsze pod względem budowy i łączysz w parki (proponuje samczyka po samiczce X a samiczkę po samicy Y )

jeśli chodzi o samiczki to na obecną chwilę nie mam nic na sprzedaż
tak jak ci wyżej napisałem każdy prawdziwy hodowca powinien dążyć do jakiegoś nakreślonego celu jeśli zakładasz sobie wychowanie własnej linii hodowlanej mutacji białej to musisz konsekwentnie z roku na rok wzbogacać swoją hodowlę o nowe ptaki ale uważnie patrzeć na kształt i postawę ptaka
powinno być tak że z roku na rok masz lepsze ptaki - co nie jest w cale takie łatwe (większe, masywniejsze, o poprawniejszej postawie)

wystawowa zeberka ma około 11-13 cm długości mierzone od dzioba do ogona
na stronie jeszcze nie ma opisów standardów wystawowych - pracuje nad tym :P
ale mogę ci polecić

http://www.zebricky-klub.cz/kriteria.php


_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 12
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.