Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2011-11-22, 11:35
Krogulec (accipiter nisus)
Autor Wiadomość
maxim08 
Mega User
maxim08



Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Mar 2009
czyli 5489 dni temu
Posty: 107
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2009-03-20, 22:27   

On niezle poluje i moze coś gonił a na drodze spotkał gołebia, ktoś to widział i już więcej nie potrzeba.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

JK 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Wiek: 61
Dołączył: 03 Lut 2009
czyli 5533 dni temu
Posty: 476
Podziękowania: 23/8
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2009-03-20, 22:28   

Tylko jeszcze będziesz musiał to niebawem udowodnic tu co niektórym - he he
_________________
prawdopodobnie perwszy w Polsce odchów śliwki lutino
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
maxim08 
Mega User
maxim08



Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Mar 2009
czyli 5489 dni temu
Posty: 107
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2009-03-20, 22:31   

no moze jak bedzie lepszy sprzęt to filmik nagram, miałem parę ale za szybko lata :mrgreen:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ernest 
Mega User



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
czyli 5792 dni temu
Posty: 1662
Podziękowania: 29/26
Skąd: Kielce/Chęciny
Wysłany: 2009-03-21, 11:21   

http://plfoto.com/zdjecia_new2/1422093.jpg

Czy to jest krogulec tak jak jest podpisane zdjęcie czy też młody jastrząb?
http://www.ulicafotografi...krogulec2_b.jpg

Tak jak tu. Co to jest?

Jeśli są to krogulce to jest dowód że łapie gołębie. Mówię Wam ja to widziałem jak łapie gołębie. Musielibyście to zobaczyć na własne oczy ale to rozumiem.
_________________
POLAK WĘGIER JEDNA KREW
Świętokrzyskie za Koroną!

-> www.wolierka.pl.tl zapraszam!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
maxim08 
Mega User
maxim08



Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Mar 2009
czyli 5489 dni temu
Posty: 107
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2009-03-21, 12:00   

Po wielkości trudno powiedzieć. A widziałeś samą akcję? Bo nie pogardzi czymś rannym ale rzadko bo ryzykuje urazami a tego unika. No mały przykład z życia - niedawno widziałem jak lis zjadał psa potraconego przez pociąg (widok mało ciekawy i lis mnie się nie bał bo głodny był) wiec nie mogę powiedzieć że lis upolował psa a był to owczarek.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ernest 
Mega User



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
czyli 5792 dni temu
Posty: 1662
Podziękowania: 29/26
Skąd: Kielce/Chęciny
Wysłany: 2009-03-21, 12:12   

Widziałem wszystko. Gołębie jadły ziarno na noc aż tu nagle wielki popłoch. Krogulec za Motylem Warszawskim. Ten okazał się mądrzejszy i szybko wpadł nie patrząc do kurnika. A krogulec gdy mnie zobaczył poleciał na pobliskie drzewo. Gdy już wchodziłem do domu powrócił i siad za domem. Na szczęście już gołębie po pierwszym ataku szybko powchodzizły do gołębnika. Kiedyś jeszcze też gonił Motylka ale już w tedy nie wrócił.
A wię Krogulec jest w stanie złapać gołębia. Może jednak atakuje tylko w tedy gdy jest bardzo głodny lub nie ma pożywienia w małych ptaszkach.
_________________
POLAK WĘGIER JEDNA KREW
Świętokrzyskie za Koroną!

-> www.wolierka.pl.tl zapraszam!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
maxim08 
Mega User
maxim08



Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Mar 2009
czyli 5489 dni temu
Posty: 107
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2009-03-21, 12:17   

Kiedy to było? Bo małe ptaki jeszcze nie wszystkie powróciły a wróble raczej wokół ludzi sa.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ernest 
Mega User



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
czyli 5792 dni temu
Posty: 1662
Podziękowania: 29/26
Skąd: Kielce/Chęciny
Wysłany: 2009-03-21, 12:23   

Było to około połowy lub końcówki lutego. Dokładnie już nie pamiętam. A ta druga akcja z udanym polowaniem krogulca była na jesień.
_________________
POLAK WĘGIER JEDNA KREW
Świętokrzyskie za Koroną!

-> www.wolierka.pl.tl zapraszam!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ernest 
Mega User



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
czyli 5792 dni temu
Posty: 1662
Podziękowania: 29/26
Skąd: Kielce/Chęciny
Wysłany: 2009-03-21, 12:24   

A ten krogulec to twój? Złapałeś go czy jak?
_________________
POLAK WĘGIER JEDNA KREW
Świętokrzyskie za Koroną!

-> www.wolierka.pl.tl zapraszam!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
maxim08 
Mega User
maxim08



Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Mar 2009
czyli 5489 dni temu
Posty: 107
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2009-03-21, 12:35   

No zdrowych osobników pod ochroną pod karą nie wolno trzymać, trzeba mieć zezwolenie. Wyjątkiem jest opieka nad rannym zwierzęciem niezdolnym do życia na wolności. Ten nie był osobiście mój. Ale w okolicy żaden wróbel szansy nie miał. W koło na luzie sporo gołębi i żadnego nie ruszył. Nawet u mnie mało na twarzy mi jeden nie wylądował, gonił sikorkę i sie zagapił i z za rogu na mnie wpadł a ganiał ja po podwórku. Mam na wolności 2 białe mewki wielkości cukrówki i siedzą zawsze cały dzień na dachu woliery i nigdy nie były zaatakowane a czesto do mnie zagląda krogulec.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ernest 
Mega User



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
czyli 5792 dni temu
Posty: 1662
Podziękowania: 29/26
Skąd: Kielce/Chęciny
Wysłany: 2009-03-21, 12:39   

Bo pewnie u ciebie jest bardzo dużo wróbli i dla krogulca jest je łatwiej złapać niż męczyć się z gołębiem. U mnie koło domu spotkać wróbla to dopiero rzadkość :!:
_________________
POLAK WĘGIER JEDNA KREW
Świętokrzyskie za Koroną!

-> www.wolierka.pl.tl zapraszam!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Rocki 
Mega User



Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 514
Podziękowania: 16/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-21, 13:11   

Samice krogulca chętniej polują na gołębie, podczas gdy samce zadowalają się wróblami... ;-)
Dzieje się tak ze względu dużej różnicy miedzy wielkością obu płci i służy to zapobiegnięciu rywalizacji w obrębie własnej populacji...
_________________
www.zooforum.pl - najlepsze w Polsce forum o ogrodach zoologicznych! Zapraszam! ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pimpek
Gość
Wysłany: 2009-04-29, 10:02   krogulec

Samica krogulca łapie gołębie ale to zależy od doświadczenia.Widziałem 2 razy samice krogulca na gołębiu pocztowym i to na sporych bykach.Niedwano stojąc w ogrodzie,kilka metrów odemnie samica krogulca złapała pocztowego.Siedziała na nim i gdyby mnie nie było to została by kupka piór.Dzisiaj także widziałem atak lecz nieudany.Ataki są bardzo dynamiczne,najczęściej dochodzi do nich gdy gołębie żerują po polach.Teraz kiedy jastrzębie mają jaja głównym wrogiem jest właśnie samiczka krogulca która sieje postrach przynajmniej w tym terenie.Gorzej dla gołębi mieć do czynienia z krogulcem bo to dłuższa śmierć.A co do chodowców którzy nie lubią jasztrębi i krogulców to przyjmijcie do wiadomości że jak stracicie gołębia przez jastrzębia to ten gołąb był cienki bolek i nie nadawał sie na przedłużenie genów,zostają tylko najsilniejsze.
 
 
monia 
Mega User
monika



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 05 Lip 2008
czyli 5746 dni temu
Posty: 686
Podziękowania: 31/13
Skąd: gogolin

Wysłany: 2009-11-29, 16:40   

Ostatni atak na moim podwurku.Sierpowka najpierw walnęła o okno łazienkowe a potem to juz była posiłkiem.wczesniej w sadku u znajomej też posilał sie na sierpówce przed ogrodzeniem została tylko łapa hihi
_________________
http://przyropol.blogspot.com/-fotorelacje z terenu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
cret
Gość
Wysłany: 2009-12-04, 19:59   

A może ktoś wie gdzie ma taki krogulec gniazdo? Wtedy poszukał by pod nim czy czasem nie lezą tam obrączki od gołębi i sprawa byłaby wyjaśniona, jedzą te gołębie czy nie... Według mnie to samica na pewno łapie, ja szukałem ich gniazda ale jak na razie nie znalazłem, tylko gniazda jastrzębia mam już małą kolekcje obrączek po gołębiach, teraz jest dobry czas na szukanie gniazd nie ma liści na drzewach i ptaków się nie płoszy.
Ostatnio zmieniony przez Wojtek_Ka 2009-12-04, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pimpkowaty20
Gość
Wysłany: 2009-12-06, 08:33   Krogulec

Cret:
Krogulca szukaj w młodych,niewielkich lasach bo takie preferuje.Najlepiej szukać wtedy co mają gody,para krąży nad lasem i mniej więcej widzisz gdzie potem już tylko przyjść w połowie czerwca i obserwować wyrośnięte młode krogulce na gniezdzie.
Aha,gniazdo łatwo zlokalizować po odchodach w promieniu kilku metrów od drzewa na którym sie znajduje:)
CO do tego pytania czy samica krogulca poluje na gołębie to odpowiedz jest jednoznaczna:)
Tak,widziałem już kilkanaście razy jak chwytała przymnie.Oczywiście mowa o samicy krogulca
a nie o samcu.U mnie są głównie pocztowe i je najczęściej chwyta.
Jeszcze jedno.Na co poluje krogulec po części stwierdzisz patrząc na kupki piór których jest pełno w rewirze lęgowym, najczęściej na pniaczkach.Ale raczej nie zobaczysz tam piór z gołębia bo najpierw poluje samiec on nie jest wstanie upolować gołębia,z kolei gdy polują już razem to samica jasne jest że poluje na większe zdobycze ale nie uniesie gołębia,mówię tutaj o gołębiu wielkości pocztowego czyli o połowę cięższego od niej.Mniejsze gołębia typu zakonniczkai,mewki z pewnością bierze podobnie jak sierpówki.
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2010-12-26, 22:45   

Ptak ten łapie gołębie i to bez problemu ,a szczególnie samica bo tak jak większość
samic ptaków drapieżnych jest większa od samca.
pozdrawiam.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ancymon 
Mega User



Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 19 Sty 2011
czyli 4818 dni temu
Posty: 91
Podziękowania: 20/8
Skąd: kraków
Wysłany: 2011-07-27, 09:05   

Mam nadzieje ze swoim postem nie rozpetam kolejnej wojny czy krogulec łapie gołebie czy tez nie ;-) jak dla mnie , raczej nie miałby z tym problemu .
Ten osobnik próbował złapać kurkę troszkę większą od cukrówki no bo raczej nie pawia :-/


_________________
Kiedy wszystko układa się naprawdę źle,
aby zyskać spokój ducha,
należy odnaleźć w swym sercu
Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy,
która brzmi: "Pies To Jebał". :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5919 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2011-07-27, 13:20   

ancymon napisał/a:
Mam nadzieje ze swoim postem nie rozpetam kolejnej wojny czy krogulec łapie gołebie czy tez nie ;-) jak dla mnie , raczej nie miałby z tym problemu.

Ja wiem o tym, że samica nie ma z tym problemu,bo niejednego gołębia już mi załatwiła :mrgreen:
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Rocki 
Mega User



Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 514
Podziękowania: 16/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-27, 13:24   

Oczywiście gołębie nie stanowią problemu dla dorosłej samicy krogulca, samce natomiast zdecydowanie preferują wróble i sikorki...
_________________
www.zooforum.pl - najlepsze w Polsce forum o ogrodach zoologicznych! Zapraszam! ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.