Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Ręczny odchów papug.
Autor Wiadomość
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5463 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-10-21, 11:46   

cóż .....mutacja jako spontanicznie wynikły bląd kodu genetycznego raczej nie powoduje powstawania nowych gatunków...co najwyżej odmian ....lub też osobników fenotypowo różniących sie od wzorca ..... wrona zawsze bedzie Corvus cornix niezależnie czy bedzie biała, siwa czy też zielona. Nie oszukujmy sie ...większość tych fantastycznych , nietypowo ubarwionych ptaków , nie mialoby szans przetrwac w środowisku, pomijam już fakt swego rodzoju delikatności i wiekszej wrażliwości takich osobników...ale fakt swoistego odrzucenia....hmmm odmieńców.
Z góry przepraszam koleżanki i kolegów zajmujących się hodową i ....tworzeniem nowych odmian barwnych...cenie was za poświęcenia i dużą wiedze z genetyki ....podziwiam za prace ...ale uważam że wrona powinna być czarna , siwa ...a nie zielona
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-10-21, 15:03   

atma, Darwin i inni ewolucjoniści twierdzą coś przeciwnego :-D Oczywiście kreacjoniści się z nimi nie zgadzają i twierdzą, że wszystkie gatunki zostały stworzone jednocześnie i nie ma żadnej ewolucji.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5463 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-10-21, 15:41   

hahahah ok....niech będzie Darwin....ale czyż możemy bezkrytycznie przyjmować jego teorie ewolucji.....ale musisz przyznać że wystąpienie mutacji nie wystarczy by powstał nowy gatunek :)
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-10-21, 15:56   

Oczywiście że nie. Mutacje to dopiero początek wytwarzania się gatunku. Dopiero szereg nawarstawiających się mutacji kończy wytworzenie się gatunku. Tak naprawdę granicą jest wystąpienie bariery rozrodczej. Przykładowo nierozłaczki czerwonoczelne i nierozłaczki fiszera to jeszcze nie do końca 2 odrębne gatunki. Nie ma między nimi bariery rozrodczej. Własciwie, żeby się trzymać ściśle reguł to w tym przypadku powinniśmy mówić o podgatunkach geograficznych. Zresztą część ornitologów tak własnie twierdzi, że fiszer to tylko podgatunek personaty.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Anna 
Mega User



Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 09 Paź 2009
czyli 5284 dni temu
Posty: 48
Podziękowania: 2/2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-21, 21:33   

Sklep promujący ręczny odchów reklamuje tą metodę oswajania, twierdząc że recznie odkarmione ptaki lepiej uczą się słów... Ciekawa jestem czy faktycznie tak jest, pomijając fakt, że to barbarzyństwo...
_________________
Fotografia zwierząt
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5463 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-10-21, 22:21   

cóż napewno takie ptaki są ufniejsze i łatwiej nawiązują kontakt z człowiekiem...jednakże miałem okazje sie przekonać w mojej hodowli gdzie moje pierwsze żako ( dziki ptak z odłowu ) po roku ....kibicował podczas meczy lecha poznań.....nie zawsze parlamentarnie wyrażając sie o drużynie przeciwnej:):)
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kwap3 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 29 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 151
Podziękowania: 44/2
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-10-22, 06:50   

Ja nie widze nic złego w ręcznym karmieniu. Ptak ręcznie wykarmiony traktuje ludzi jak członków swjego stada i jeśli tylko możemy mu poświęcić wystarczającą ilość czasu będze szczęśliwy wśród ludzi. Dla mne barbarzyństwem jest raczej trzymanie ptaków z odłowu wyrwanych z ich naturalnego środowiska w małych klatkach.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2009-10-22, 08:15   

kwap3 napisał/a:
Ja nie widze nic złego w ręcznym karmieniu. Ptak ręcznie wykarmiony traktuje ludzi jak członków swjego stada i jeśli tylko możemy mu poświęcić wystarczającą ilość czasu będze szczęśliwy wśród ludzi.


Powielasz prymitywne informacje, radzę się pogłębić w tej sprawie.

Problem w tym, że "wystarczająca" ilość czasu dla papugi to 24h, ponieważ tworzą silne pary i się nie opuszczają. A kto normalny będzie siedział przy papudze całymi dniami? Człowiek też ma swoje obowiązki, problemy itp. Po drugie, uczłowieczone są zazwyczaj większe papugi. A ile takie żyją? 30-50lat. Całe życie człowiek będzie siedział z nią? Sorry, ale się znudzi papugą prędziej. Bo uczłowieczona papuga traktuje człowieka jak partnera, wybiera JEDNEGO człowieka na partnera i wymaga od niej to samo co od drugiej papugi, stałej obecności, spraw intymnych ;-) , czułości, szukanie miejsca do lęgów. A co za tym idzie, "fajna" papuga może zacząć atakować innych domowników jako intruzów itp. I potem są zwykle krzyki, wyskubywanie z tęsknoty, samookaleczanie sie. I w koncu ptak ląduje na allegro czy gdzies po osiągnieciu dojrzałosci płciowej. I to wszystko, po to żeby zastąpić chorą zachciankę człowieka? Pies jest do tego idealny, a nie papuga która wciąz jest dzikim ptakiem. Parkę można też oswoić, a utrzymywanie jest wtedy łatwiejsze. Znam wiele oswojonych parek papug utzrymywanych w mieszkaniu, gdzie niezle się dogadują z ludzmi, a same na kilka dni zostawiają bez problemow. Nie są to faliste, a żako, electusy, araruny.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Anna 
Mega User



Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 09 Paź 2009
czyli 5284 dni temu
Posty: 48
Podziękowania: 2/2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-22, 12:56   

Zgadzam sie z Raffym
kwap3 napisał/a:
... i jeśli tylko możemy mu poświęcić wystarczającą ilość czasu będze szczęśliwy wśród ludzi.


no właśnie, nie dość, że oznacza to 24h na dobę przez nawet kilkadziesiąt lat to jeszzce kwestia zrozumienia potrzeb ptaka Z PUNKTU WIDZENIA PTAKA, nawet jeśli człowiek rozumie mowę ciała papug, to nie potrafi sprostać wszystkim jej potrzebom, chocby w okresie godowym... A może są tu tacy geniusze 8-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kwap3 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 29 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 151
Podziękowania: 44/2
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-10-22, 13:38   

Raffy jedno nie wyklucza drugiego przecież można trzymać całą pare ręcznie wykarmioną i znam przypadki odchowu młodych po takich rodzicach. Jeśli chodzi o zaspokajanie potrzeb godowych to niestety nawet niektórzy naturalni partnerzy ich nie spełniają(oczywiście mam na myśli ptaki) co kończy się często śmiercią jednego z nich. Najlepiej żeby w tym temacie napisał ktoś kto ma lub miał taką papuge u siebie. Ja dokarmiałem tylko w tedy gdy nie było innego wyjścia i to penanty,a ostatnio papuge królewską, u tych papug psychika nie jest aż tak skomplikowana.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5463 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-10-22, 14:39   

cóż ..... nie popadajmy w skrajności .....u mnie moje tzw dzikie żako gniazdują i spokojnie odchowują potomstwo...co raczej świadczy o ....szcześciu :)...zestresowane ptaki nie zakładałyby gniazd. Staram się im zapewnić na miare możliwości optymalne warunki i przy minimalnej ingerencji w ich ...życie .... doskonale zaakceptowały te warunki. Natomiast widzialem wiele papug tzw recznie karmionych wyskubanych , z krzywicą itd...bo właścicielowi prezent gwiazdkowy się znudzil. Hmmm co do lęgów ...trudno mi sie wypowiedzieć ....no ale skoro ta papuga ..,,czuje ,, się człowiekiem...to zapewne trudno jej zrozumieć zachowania godowe osobnikó jej gatunku.
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-10-22, 16:44   

Zachowania godowe, to ona doskonale rozumie, tylko nie rozumie, dlaczego "obiekt westchnień" nie rozumie jej zachowań godowych :-D Dlatego często, z braku laku, wiążą się z tymi przez które są rozumiane i odchowują zdrowe młode z przedstawicielami swojego gatunku. Ale po legach natychmiast porzucają, zastępczego kochanka, i wracają do prawdziwej miłości :lol:
Widziem takie przypadki u ary i nawet u nimfy, gdzie samce były odchowane ręcznie a samiczki naturalnie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5463 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-10-22, 18:23   

ja mam w hodowli pare kakadu alba gdzie samiec jest tzw oswojony a samica dzika...
w tym roku po raz pierwszy złożyły jajo i wykluło się piskle. Brak respektu samca przed człowiekiem stało się prawdziwym problemem, ponieważ bez wahania atakował mnie podczas karmienia i innych czynności związanych z obsługą ....cały okres wysiadywania i karmienia to istna walka z ptakiem :):):):)
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-10-22, 18:36   

U Bogdanovskiego na Słowacji, jest dokładnie tak samo z ararunami. Jak je karmi w czasie legów, to uzywa rękawic spawalniczych. Po lęgach, samiec najczęściej przebywa na ramieniu właściciela i razem chodzą i karmią inne ptaki. Przynajmniej tak było parę lat temu, bo dawno nie byłem u niego.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5463 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-10-22, 18:46   

niestety u mnie nawyki pozostały......wybrał miłość :) ptasią . zresztą to fantastycznie scharmonizowana para....zero agresji w stosunku do samicy...a na mnie ...cóż poluje :):)
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-10-22, 19:00   

To i dobrze, ma się na kim wyładwać. Widocznie czuje, że chcesz mu poderwać babę :-D no i uznał Cię za samca, godnego przeciwnika :!:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2009-10-22, 19:05   

kwap3 napisał/a:
Raffy jedno nie wyklucza drugiego przecież można trzymać całą pare ręcznie wykarmioną i znam przypadki odchowu młodych po takich rodzicach.


przecież wyżej napisałem :-D

Cytat:
Natomiast odpowiednio socjalizowana, połączona jak najwcześniej z innymi papugami - będzie szansa, że taka papuga stworzy z inną parę, a nawet wyprowadzi lęg (były już takie przypadki).


Tu najważniejsza jest socjalizacja, która powinna sie odbywać jak najwcześniej. Dorosłej, recznie wykarmionej już nie połączysz z inną, w sporych przypadkach dochodzi do ataków, rywalizacji między papugami o względy opiekuna.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-01-03, 10:03   

Kilka fotek z zaprzyjaźnionego blogu z Rosji.
http://mybirds.ru/
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
kariok 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Sty 2008
czyli 5904 dni temu
Posty: 673
Podziękowania: 30/1
Skąd: Ostrów Wlkp

Wysłany: 2010-01-03, 10:46   

Tu jest pokazana tzw metoda przemysłowa,
Wsuwanie wężyka aż do wola może być niebezpieczne, można trafić do tchawicy ptaka
Ja stosuję metodę karmienia do dzioba, napewno to dłużej trwa, ale jest bezpieczna, Ptak musi każdą porcyjkę przełknąć
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2010-09-12, 20:26   

Jakis czas temu bylem u kolegi i pierwszy raz na żywo miałem okazję widzieć maluchy karmione łyżeczką,może to i pracochłonne ale młode są swietne.

http://a.imageshack.us/img832/8537/dsc00176p.jpg
http://a.imageshack.us/img411/5236/dsc00332uif.jpg
https://sites.google.com/site/greenpapugi/galeria

zastanawiam się nad kupieniem oswojonej patagonki,żeby tylko nie była tak głosna.
Sam nie mam czasu ani cierpliwosci by wychować sobie takiego pupila.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.