Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Kuropatnik nepalski - Ithaginis cruentus
Autor Wiadomość
grajgul 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5961 dni temu
Posty: 901
Podziękowania: 74/106
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2010-09-30, 06:18   

tragopan, weź trochę na wstrzymanie, zauważyłem już od dłuższego czasu że próbujesz za wszelką cenę dowalić wanted`owi. I to ty jesteś prowokatorem. A na takie zachowanie jak dobrze wiesz jest odpowiedni punkt w regulaminie (już trzy warny z tego tytułu otrzymałeś) Także kolego na prawdę opanuj się trochę bo to przestaje się robić zabawne
_________________
Artykuły rehabilitacyjne i nie tylko - www.kursmed.com

Pozdrawiam cie Gość, :)
Ostatnio zmieniony przez grajgul 2010-09-30, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

tragopan 
Mega User



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
czyli 5899 dni temu
Posty: 292
Otrzymał 26 podziękowań
Skąd: z wypizdowa
Ostrzeżeń:
 11/5/8
Wysłany: 2010-09-30, 08:20   

grajgul1992, dzięki że mnie uświadomiłeś.

Wanted teraz masz okazję kupić
Wanted ja już kupiłem, czekałem 3 lata


Jak dla ciebie to są posty prowokujące, to mam pisać o dupie maryny :mrgreen:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5968 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-09-30, 17:42   

No to czekamy na fotki ptaków, tylko nie zapomnij zrobić tak fotek by było widać otoczenie i oczywiście najlepiej Twoją twarz i posesję bo gdziekolwiek to wielu z nas może mieć takie foty jak się wybierze na Zachód.
Ja za kilka tygodni też będę mógł mieć :mrgreen: ale nie będę pisał że to moje.
Odwiedziłem już nie jedną hodowlę i mam wiele fotek ale nie posiadam niektórych gatunków a mógł bym pisać ze nie wiadomo co posiadam i jeszcze dla ciekawości, powiedzieć że na innej posesji. Bo któz niby miał by to mi udowodnić oprócz bliskich znajomych co wiedzą co hoduję.
Tak że wiec czekamy na fotki jakieś.

tragopan napisał/a:
Wanted teraz masz okazję kupić


Pisałem że nie chcę bo mnie nie kręcą te ptaki. Czytaj uważnie.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wieloszpon71 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 30 Wrz 2010
czyli 4976 dni temu
Posty: 97
Podziękowania: 19/160
Skąd: łódż
Wysłany: 2010-09-30, 20:20   

Panie tragopan, ja będąc u pana, nie widziałem tam tych pięknych ptaków.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5968 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-10-29, 20:05   

Bażant ten jest niewielkich rozmiarów. Wcześniej klasyfikowany jako kuropatwa. Nazwa "Ithaginis" pochodzi od greckiego "Ithagenes" i oznacza "prawdziwy wyścig. Określenie "cruentus" pochodzi z łaciny i oznacza "splamione krwią", nawiązując do koloru ich upierzenia.

Samiec ma wydłużone pióra głowy, że tworzy mały herb, która zmienia się z czarnego do białego na końcach. Kolor piór wokół oczu i gardła ma czerwony kolor, u podgatunku sinensis brak czerwonej piersi żółto-zielonego nalotu , krótkie skrzydła w tym samym kolorze (szaro-zielone z białymi paskami.) Brązowe oczy i nogi w kolorze mocno czerwonym z kilkoma ostrogami.

Samiczki mają kolor rdzawobrązowy , są podobnej wielkości do samców ale mniejsze.

Jest to gatunek, który żyje w górach. Od Nepalu do Birmy. Występuje tam w lasach na wysokościach od 3000 do 4500 m. Zasiedla zazwyczaj rejony lasów obfite w jałowce i drzewa iglaste. W wielu przypadkach można spotkać go na obszarach między płytami śniegu. Chociaż nie jest to bażant bardzo zagrożone w swoim naturalnym środowisku, rozdrobnienia lasów powodują ograniczoną zmienność genetyczną i dlatego może być problem w średnio-i długoterminowej ochronie tego gatunku.

Zagrożenia: Lis jest największym zagrożeniem, azjatyckie sobole, pantera śnieżna, i orzeł Nepalski są jednymi z najbardziej znaczących drapieżników (A. Hénache & M. Ottaviani). I wreszcie człowiek, który w jego niekontrolowane polowania zmniejszyły liczbę tych pięknych ptaków, mimo trudności w dostępie do ich naturalnego siedliska.


Bażanty te są monogamiczne, zaloty samca do samiczki nie są bardzo złożone, składają się z postawienie czuba, a także wypełniają klatki piersiowe i rozkładają bocznie swoje ciało ze skrzydłami wokół kobiety jak można to zaobserwować u innych gatunków i kur domowych.
Okres rozrodczy rozpoczyna się około połowy kwietnia. Inkubacja trwa zazwyczaj 27 dni.

Jaja są różowawe nakrapiane, ale mogą być różnice w intensywności, nakrapiania są o przybliżonej wielkości 4,5 x 3 mm.
Ptaki te są bardzo wrażliwe, miejsca wybierane na gniazdo są dobrze ukryte między zagórzeniami w kąpach traw itp.
Deszcz i śnieg nie przeszkadza tym ptakom jak i niskie temperatury, gdy gorące słońce może być śmiertelne dla nich.
Szata roślinna jest bardzo ważne w środowisku naturalnym , ponieważ w pewnym stopniu chroni je gdyż umaszczenie ich zlewa się z nim.
W hodowlach drzewa iglaste i drzewa owocowe, są piękne, nie rosną nadmiernie i utrzymują komfortową temperaturę w klatce dając ptakom zacienienie.

Jest to jeden z najtrudniejszych do utrzymania w niewoli bażantów !
Są to ptaki, które żyją w parach i samczyki są bardzo agresywne wobec siebie nawzajem.
(Może być trudne do utrzymania i rozmnożenia, jak jest jeszcze kilka ptaków w pobliżu i się widzą).
Są bardzo wrażliwe na pasożyty i wymagają bardzo rygorystycznej kontroli zdrowia.


Bażanty te w naturze zjadają spore ilości owoców leśnych i zielonych części roślin. W hodowlach zazwyczaj podaje im się czerwone jagody ogniska, jałowca, bambus, rózne jagody, mech, małe owoce i nasiona, czasem na trawie wyszukują owady.
W niewoli podaje się tym ptakom też specjalne granulowane pasze, które mogą być zrobione z owadów, owoców i warzyw.
Niektórzy hodowcy również stosują jako uzupełnienie, tartą marchew, rodzynki, cebula i ziemniaki.
W zasadzie dobra dieta zapewni zdrowy tryb życia i spowoduje że nasze ptaki będą w odpowiedniej kondycji i zdrowe.

Klucze do określenia podgatunku:


Różnią się one przede wszystkim wielkością i czarnym jak i czerwonym zabarwieniem na głowie.
Niektórzy autorzy dzielą je na dwie grupy i sinensis i cruentus.
Rozróżnienie podgatunków nie jest łatwe, tym bardziej u samic, więc ten mały poradnik jest wskazówkami do odróznienia tylko dla samców.

1.- Orejeras blancas y negras 1 .- czarno-białe nauszniki

1.1 gardło barwione na czerwono, czarne brwi i sporo czerwonego na głowie -> Ithaginis cruentus cruentus
1.2 gardło barwione na czerwono, czerwone i czarne brwi i zabarwienie wierzchu głowy czerwone -> Ithaginis cruentus holoptilus
1.3 gardło barwione na czerwono, czerwone i czarne brwi i nic w głowie z koloru czerwieni -> Ithaginis cruentus affinis
1.4 gardlo barwione na czerwono, czerwone i czarne brwi i nic na głowie z czerwonego koloru -> Ithaginis cruentus geoffroyi


2 .- nauszniki czarne i białe z przodu i z tyłu kolor siwy -> Ithaginis cruentus tibetanus
3 .- uszy mają kolor szary -> Ithaginis cruentus clarkei
4 .- całkowicie czarne nauszniki i czarne brwi -> Ithaginis cruentus kuseri
5 .- uszy całkowicie czarne i brwi oraz czarne pasy -> Ithaginis marionae cruentus
6 .- końcówki uszu czarne z białym i żółtym nalotem piór -> Ithaginis cruentus Rocki
7.-Pokrycie skrzydła zielono-brązowe z nalotem szarości -> Ithaginis cruentus Michaelis
8 .-Zakres oliwkowy na skrzydłach -> Ithaginis cruentus beicki
9 .- pokrycia całkowicie brązowe skrzydła z białymi liniami biegnącymi od kręgosłupa (plecy) blisko siebie -> Ithaginis cruentus sinensis
10 .- Pokrycie skrzydła całkowicie brązowe z białymi liniami od kręgosłupa (plecy) długie oddalone znacznie -> Ithaginis cruentus Berezowski


Cytat:
Przetłumaczony tekst Inaki Hernandeza i Hugo Barbosy zamieszczony za ich zgodą. Macierzysty tekst jest na ich stronie.



Pod tym <<< linkiem >>> są filmiki o tym bażancie.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2010-10-29, 23:10, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Alan1980 
Mega User
Bażanty



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/alan1980

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 11 razy
Wiek: 43
Dołączył: 31 Mar 2009
czyli 5524 dni temu
Posty: 1847
Podziękowania: 126/346
Skąd: Płońsk

Wysłany: 2012-04-05, 21:10   

Czy sytuacja hodowlana odnośnie tych bażantów u nas w kraju się zmieniła przez otatnia póltora roku?
_________________
www.ozdobneptaki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
koklas66 
Administracja



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/koklas66

Moja specjalizacja:
Inne

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Wrz 2009
czyli 5356 dni temu
Posty: 867
Podziękowania: 100/18
Skąd: Kłobuck

Wysłany: 2012-04-05, 22:14   

Alan1980 napisał/a:
Czy sytuacja hodowlana odnośnie tych bażantów u nas w kraju się zmieniła przez otatnia póltora roku?


Nadal bez większych zmian.
Dalej jest to ptak nie osiągalny w Polsce
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5966 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2012-04-09, 15:01   

Alan1980 napisał/a:
Czy sytuacja hodowlana odnośnie tych bażantów u nas w kraju się zmieniła przez otatnia póltora roku?

I szybko sie nie zmieni, nadal jest to ptak rzadki i drogi.
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.