Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2011-07-30, 09:34
łąkówka wspaniała - neophema splendida
Autor Wiadomość
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2010-06-30, 08:02   

magistrum a czemu tak twierdzisz,że to gówniana klatka,i czemu niby w klatce o wymiarach podanych wyżej nie można trzymać pary łąkówek?
Są to bardzo spokojne ptaki,aktywne głównie rano i wieczorem a większość dnia przesiadują spokojnie w klatce. Hodowałem je i w klatce i w wolierze zewnętrznej,w obu przypadkach miały lęgi i dobrze się czują , chociaż moja klatka miała dużo mniejsze wymiary.Więc chciałbym się dowiedzieć czemu tak twierdzisz,ile hodujesz łąkówek i od jak dawna.Jeśli możesz to pokaż swoje pomieszczenia hodowlane dla łąkówek.W Twoim poście nie było żadnej porady dla majusia10 tylko głupia krytyka,a jak byś nie zauważył autor prosi o radę i o polecenie literatury. Jako doświadczony hodowca(przynajmniej tak wynika z opisu)powinieneś poradzić coś innym a nie ograniczyć się do -cyt. Zamęczysz te ptaki w jakiejś gównianej omedze, neophema sie nie nadaje to trzymania w klatkach tego typu!

A tak na marginesie to od literatury, poznawania wymogów ptaków sie zaczyna a nie kończy!!!!

Moim zdaniem to gówniany post a nie klatka.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5472 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-06-30, 08:47   

Już Ci odpowiadam,

Ponieważ klatka typu omega to typowa klateczka typu pionowego w którym ptaki nie mają szans się wylatać! To typowe pomieszczenie dla „cioci Stasi” bo ładne i estetyczne ale dla ptaka którego się regularnie wypuszcza.

Neophemy pomimo faktu że są ptakami niewielkimi potrzebują odległości co najmniej 1 m pomiędzy żerdziami (w poziomie!) – zaraz się znajdą tacy co będą twierdzić że rozmnażali je w mniejszych klatkach – może i tak ale ptaki w tak małych pomieszczeniach się męczą! A czy twoim celem jest tylko rozmnożenie ptaka czy ważne jest jego samopoczucie?!?
Poza tym ptaki te dużo lepiej się czują w klatkach osłoniętych (np. typu skrzynkowego) a nie w „słupie” stojącym w pokoju gdzie każdy z każdej strony może ptaki stresować.

A moja rada jest taka, castorama – płyta osb, można z niewielkie pieniądze zrobić bardzo fajną klatkę w której ptaki będą się czuły o niebo lepiej. Ale to przecież można wyczytać – prawda? Wystarczy trochę chcieć i poszukać.

Mój post był może i troche „surowy” ale wynika to z tego że bardzo lubię te ptaki i naoglądałem się już naprawdę wiele nieszczęśliwych łąkówek trzymanych w ciasnych klateczkach bo…”są ładne i można i przecież się rozmnażają”

PS.
Od wielu lat hoduje łąkówki, na obecną chwile mam ich około 40szt, standard, niebieskie pastele, białopierśne, srebrne, cynamony, pastel cynamon, ciemna zieleń, oliwka… i wiem co mówię.

I nadal twierdze że od literatury się zaczyna a nie kończy! Nie wyobrażam sobie przywieźć ptaka z giełdy/od hodowcy i później zastanawiać się jakie ma wymagania!

Postaram się jutro umieścić zdjęcie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2010-06-30, 20:30   

No widzisz magistrum a jednak da się napisać post sensowny, wyjaśniający wszystko i porządnie uargumentowany. Z tego postu ktoś się może czegoś dowiedzieć i nauczyć.Oby takich postów było więcej na forum. Ja nie znam klatek omega, ale na pewno ptaki nie fruwają w pionie .Moje zimują w klatkach 1,3 x1,3x0,8,a od wiosny w przestronnych wolierach, mimo to nadal twierdzę że z uwagi na ich spokojny charakter nie muszą mieć nazbyt dużych klatek .A klatka zrobiona z materiałów z nomi, przez amatora nie zawsze jest ozdobą pokoju i nie zawsze ptaki w nich wyglądają najlepiej, pełno takich przykładów na forach. No i niema co demonizować tych wielkości klatek, znam kilku cenionych hodowców, mających uznanie u których pomieszczenia i klatki nie są aż tak przestronne. Posiadając kilkanaście gatunków papug, trzeba by było hektary zabudować wolierami gdyby tak słuchać rad niektórych. A przeważnie ludzie dobrze radzący sami się do swoich rad nie stosują. To może magistrum pochwalisz się swoimi pomieszczeniami, bo jeśli posiadasz 40 sztuk .to pewnie masz obszerne pomieszczenia lub woliery. Wszyscy pewnie na forum chętnie obejrzą Twoją hodowlę.
Ostatnio zmieniony przez jakub 2010-07-01, 06:09, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5472 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-07-01, 07:01   

Ja swoje trzymam w klatkach po 1,5m długości, szerokość i wysokość różnie (0,8 - 1,0)
Zdjęcia kiepskie bo i miejsca u mnie w ptaszarni niewiele i kadrować jest ciężko.

A co do estetyki klatki robionej, można zrobić z płyty meblowej, zamówić front ewentualnie zlecić taką "skrzynke" komuś kto się tym zajmuje - na allegro widziałem ogłoszenia, wygląda to bardzo estetycznie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5472 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-07-01, 07:16   

krzychu w1 napisał/a:

A przeważnie ludzie dobrze radzący sami się do swoich rad nie stosują. To może magistrum pochwalisz się swoimi pomieszczeniami, bo jeśli posiadasz 40 sztuk .to pewnie masz obszerne pomieszczenia lub woliery. Wszyscy pewnie na forum chętnie obejrzą Twoją hodowlę.


Ta czterdziestka to był strzał – dokładnie 33
Nie wszystkie ptaki rozmnażam (dla par hodowlanych mam tylko 5 klat), część z nich to rezerwa ptaków dorosłych (ok. 10 szt) - z łąkówkami to różnie bywa, a reszta to ptaki młode – czekam aż się przepierzą, część w reguły zostawiam, trochę sprzedaje, i jakoś to się kręci.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2010-07-01, 08:33   

Muszę przyznać ,że bardzo mi się podobają Twoje klatki,są faktycznie przestronne i fajnie wykonane,szczególnie te metalowe.Te drewniane są niemal takie same jak moje :-D .
Teraz inni mogą brać przykład i wzór z Twoich klatek jeśli będą chcieli wykonać jakąś samodzielnie .A teraz trochę prywaty :-P ,czy posiadasz turkusowe i czy masz może wolnego samczyka na zbyciu.
Ostatnimi czasy nie mogę spotkać nigdzie łąkówek turkusowych w mojej okolicy, ani w Rzeszowie na rynku ani u znajomych.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jtxp 
Mega User



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Lut 2010
czyli 5178 dni temu
Posty: 98
Otrzymał 3 podziękowań
Skąd: Pl
Wysłany: 2010-08-10, 10:00   

magistrum, Jakiej mutacji jest ta młoda łąkówka na zdjęciu [IMG_3288.JPG
?,oraz ten samczyk na zdjęciu powyżej (oliwkowy?)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5472 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-08-13, 07:21   

Tak samiec jest oliwkowy.

A szczyle po nim szczerze powiem że sam nie wiem :-/ jakieś takie czarnuchy, z lekką domieszką zieleni
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
ajtes 
Mega User
mini zoo



Wiek: 74
Dołączył: 19 Kwi 2009
czyli 5476 dni temu
Posty: 59
Podziękowania: 3/9
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-08-22, 23:05   

Czy można w jednej wolierze trzymać łąkówki wspaniałe i turkusowe? Czy nie zachodzi możliwość krzyżowania się, a jeśli zachodzi to jak jej zapobiec? Bardzo proszę o podpowiedzi, bo noszę się z zamiarem nabycia tych ptaszków i najpierw pytam, a później będę kupował. Woliera jest przestronna i rozmiary nie stwarzają problemu.
_________________
pozdrawiam
ajtes
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5472 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-08-23, 07:07   

Hmmmm…dziwne pytanie, „krzyżować” tzn. kopulować jak będą miały ochotę to mogą i nic na to nie poradzisz ale czy im pozwolisz odchować młode i udostępnisz miejsca gniazdowe to inna sprawa. Ja mam szalonego 20 letniego kanarka który też kopulował z łąkówką…można powiedzieć że załapał się po samcu :shock:

Specjalnie pisze „miejsca gniazdowe” ponieważ łąkówka jak ma ochotę to i na ziemi zniesie jajka i będzie wysiadywać.

Abstrahując już od powyższego to łąkówki na lęgi muszą być oddzielane jeżeli chcesz się dochować młodych – a to już chyba załatwia sprawę „krzyżowania”, poza tym krzyżówki tych gatunków łąkówek są spotykane w hodowlach i nie są niczym nadzwyczajnym.

We wspólnej wolierze możesz trzymać przez cały rok łąkówki – i z doświadczenia powiem Ci że im więcej ptaków tym lepiej (oczywiście w granicach rozsądku), ewentualna agresja rywalizujących ptaków rozkłada się równomiernie na inne. Trzeba tylko ograniczać wszelkiego rodzaju impulsy lęgowe np. kiełki, „witaminki”, oczywiście żadnych budek itd.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
swift74 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 07 Maj 2010
czyli 5093 dni temu
Posty: 149
Podziękowania: 16/2
Skąd: Rzeszów

Wysłany: 2010-09-10, 19:45   

Pare zdjec moich byłych i obecnych łąkówek
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
swift74 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 07 Maj 2010
czyli 5093 dni temu
Posty: 149
Podziękowania: 16/2
Skąd: Rzeszów

Wysłany: 2010-09-10, 19:49   

jeszcze 3 zdjecia moich łąkówek
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5939 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-09-10, 22:47   

swift74, może ten samczyk sam chciał zrobić sobie swoją własną mutację :lol: :lol: :lol:
Ładne ptaki, zawsze mi się podobały i dane mi było kiedyś je posiadać.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
swift74 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 07 Maj 2010
czyli 5093 dni temu
Posty: 149
Podziękowania: 16/2
Skąd: Rzeszów

Wysłany: 2010-11-21, 14:56   

Dzisiaj przyjechały do mnie nowe nabytki,samiec oliwkowy czerwonopierśny,samica cynamonowa z ciemnym faktorem(widac to po barwie niebieskich piór na skrzydłach) po parze niebieskich
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kogut12 
Mega User



Wiek: 28
Dołączył: 22 Mar 2010
czyli 5139 dni temu
Posty: 49
Podziękowania: 1/6
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-12-04, 15:37   

Witam mam problem z moją łąkówką jest jakas ospała , ma katar i nie jestem pewnien co jej jest, jak by ktos mógł mi powiedziec co zrobic w tej sytuacji ,jakie leki zastosowac.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
sylvek26 
Mega User
www.papugi-sarek.pl.tl



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 28 Paź 2009
czyli 5284 dni temu
Posty: 39
Podziękowania: 3/2
Skąd: Ruda Śląska

Wysłany: 2010-12-18, 13:21   

kogut12 daj ją osobno podnieś trochę temperaturę tylko suchy pokarm i świerzą woda powinno pomóc
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5930 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-12-18, 13:47   

Jeśli masz jakieś inne łąkówki to, tę z objawami chorobowymo natychmiast odseparuj :!: I módl się, żeby na inne nie przeszło :-D Łąkówki, szczególnie turkusowe, zazwyczaj nie wychodzą z większości chorób.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
sylvek26 
Mega User
www.papugi-sarek.pl.tl



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 28 Paź 2009
czyli 5284 dni temu
Posty: 39
Podziękowania: 3/2
Skąd: Ruda Śląska

Wysłany: 2010-12-18, 14:06   

JC, Masz rację moje niektóre padały bez widocznej przyczyny wyglądały na całkiem zdrowe a następnego dnia były już całkiem sztywne. Z łąkówkami nigdy nic nie wiadomo.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JK 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Wiek: 61
Dołączył: 03 Lut 2009
czyli 5551 dni temu
Posty: 476
Podziękowania: 23/8
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2010-12-18, 20:49   

powód tego o czym piszecie zazwyczaj jest generalnie jeden - grzyby, poniewaz łąkówka chodząc po dnie klatki łapie wszystko co najgorsze. Stąd warto od czasu do czasu przeleczyc je przeciw grzybicznie
_________________
prawdopodobnie perwszy w Polsce odchów śliwki lutino
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5091 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2010-12-18, 23:52   

sylvek26, trzeba tez pamiętać że Łąkówki nie lubią zmian wilgotności.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.