Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2011-07-30, 08:34
Lilianka- Neopsephotus bourkii
Autor Wiadomość
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-01-15, 00:06   Lilianka- Neopsephotus bourkii

Lilianki- Neopsephotus bourkii


Wielu ludziom papugi kojarzą się z jaskrawo ubarwionymi ptakami, chętnie powtarzającymi ludzkie słowa. Tak jest istotnie. Większość gatunków, to bardzo kolorowe ptaki. Nieco mniej gatunków, a wśród nich tylko nieliczne egzemplarze potrafią naśladować mowę ludzką. Powtarzają słowa, a niekiedy całe zdania. Istnieje na ten temat sporo mniej lub bardziej udanych dowcipów. Lilianki nie potrafią "mówić", a ich odgłosy to melodyjne i niezbyt głośne trele. W upierzeniu lilianek barwy są spokojne i stonowane. Jednak po wnikliwej obserwacji, przy odpowiednim oświetleniu, dochodzimy do wniosku, że ptaki są ładne. Ponadto papugi te łatwo nawiązują kontakt z opiekunem i przy odpowiedniej pielęgnacji oswajają się i biorą pokarm z ręki.

W hodowlach, we właściwych warunkach lilianki żyją nawet 20 lat. Znany jest przypadek, kiedy obrączkowany samczyk był płodny w dziewiętnastym roku życia. Wszystko to predysponuje te ptaki, aby stały się naszymi miłymi współlokatorami.

W 1912 roku Mathews opisał liliankę pod naukową nazwą Neopsephotus bourkii. Twierdził, że gatunek ten jest jak gdyby formą przejściową między łąkówkami (Neophema), a świergotami (Psephotus). Według nowszej systematyki włączono liliankę ponownie do rodzaju Neophema i obecna jej nazwa, to Neophema bourkii (Gould 1841). Lilianka wielkością przypomina typ wystawowy papużki falistej, długość jej wynosi 190 - 220 mm.

Wierzch ciała samców brązowy, z tym, że pióra pokrywowe skrzydeł mają jaśniejsze obwódki. Plecy brązowe. Pióra nie piersi i brzuchu mają różowe obwódki, intensywniejsze na brzuchu niż na piersi. Boki i dolna cześć nasady ogona niebieskie. Obrzeże skrzydeł w części łokciowej ciemno niebieskie. Okolice oczu szarobiałe. Na czole u nasady dzioba niebieskie pióra. Samice ubarwione podobnie lecz brak im niebieskich piórek na czole. Młodociane egzemplarze przypominają samce. Ubarwienie dorosłych uzyskują po pierwszym pierzeniu w piątym lub szóstym miesiącu życia.

Ojczyzną lilianek jest Australia. Występują na dość znacznym obszarze tego kontynentu. Zasięgiem swoim obejmują południowo-zachodni Queensland, Nową Południową Walię, aż po północne rejony Południowej Australii. Granic występowania lilianek w przyrodzie nie da się dokładnie określić ze względu na dalekie wędrówki w poszukiwaniu pokarmu. Obecność tego gatunku na określonym obszarze uzależniona jest od jego obfitości.

Pożywieniem lilianek są nasiona traw, innych bylin, płodów rolnych, krzewów i drzew. Przysmakiem są nasiona krzewów: Cassia, Acacia, Eremopkilia. Pokarm pobierany jest bezpośrednio z roślin, ale najczęściej z ziemi, kiedy nasiona już opadną. Lilianki chętnie żerują na ziemi. Są wtedy prawie niedostrzegalne, ponieważ ich ubarwienie wierzchniej części ciała doskonale zlewa się z podłożem. Charakterystyczną cechą jest jeszcze to, że podczas żerowania na ziemi ptaki milczą - robią to w absolutnej ciszy. Całkiem inaczej zachowują się, kiedy przebywają na gałęziach krzewów i drzew. Odzywają się wtedy bez przerwy, przyjemnie brzmiącymi, cichymi trelami.

Kolejną typową cechą tego gatunku są pory żerowania. Najbardziej aktywne są wcześnie rano. Następnie przez większą część dnia odpoczywają w cieniu liści. Dopiero późnym popołudniem i wieczorem ponownie lecą na żerowiska i do wodopoju. Znane są liczne przypadki aktywności lilianek podczas jasnych nocy.

Lot lilianek jest lekki i zwinny. Uderzenia skrzydeł szybkie i wydają charakterystyczny dla tego gatunku odgłos.

Pora gniazdowania jest ściśle związana z porą deszczu. Po obfitych opadach "rusza" wegetacja roślin i jest dostatek pokarmu. Gniazdują w dziuplach od 1 m do 3 m nad ziemią. Dno dziupli wyścielone jest warstwą spróchniałego drewna. Do Europy sprowadzono lilianki po raz pierwszy w 1897 roku do londyńskiego ogrodu zoologicznego, gdzie z powodzeniem odchowano pisklęta.

Chów i hodowla tego gatunku nie sprawia większych kłopotów i można go polecić początkującym hodowcom. Te sympatyczne papugi możemy hodować w pomieszczeniach mieszkalnych jak również w wolierach ogrodowych. W pierwszym przypadku umieszczamy je w dużej klatce lub wolierze pokojowej. Poza okresem lęgowym mogą przebywać w większej grupie jednogatunkowej, czy też w towarzystwie amadyn, astryldów, kulczyków, wikłaczy, kanarków, papużek falistych, nimf, łąkówek, gołąbków diamentowych, itp. Uwaga na nierozłączki, które z natury są bardzo agresywne !!!

Chcąc rozmnożyć lilianki w klatce, należy umieścić w niej tylko jedną parę. Czym większa klatka tym lepiej. Sądzę, że minimalne wymiary, to 100x40x50 cm. (dł.szer.wys.). Na jednej ze ścian klatki wieszamy budkę lęgową. Osobiście stosuję z dobrym skutkiem budki o wymiarach 17x17 cm (dno) i 25 cm (wysokość). W górnej części znajduje się otwór o średnicy 5-6 cm. Pod otworem przymocowany jest drewniany pręcik. Strop powinien być otwierany, co jest niezbędne przy kontroli gniazda. Na dno budki dajemy warstwę (3-4 cm) wiórków drewnianych ewentualnie mieszaninę wiórków z lekko wilgotnym torfem (3 części wiórków, 1 część torfu). Budka działa na ptaki stymulująco i w krótkim czasie przystępują do lęgów. Samiec zaczyna intensywnie karmić samicę, która coraz częściej przebywa w budce i formuje gniazdo. Podczas tej czynności wysypuje zazwyczaj część wyściółki. Kontrolę gniazda lilianki znoszą dobrze i nigdy nie zdarzyło się, aby po tej czynności porzuciły gniazda. Samica składa jajo rano i z reguły co drugi dzień. Najczęściej w gnieździe jest od 4 do 6 jaj. Tak jak u innych gatunków papug skorupki są białe. Na jajach siedzi tylko samica i w tym czasie systematycznie karmiona jest przez samca. Po 18-19 dniach wysiadywania wylęgają się pisklęta pokryte jasnoszarym puchem. W tej fazie rozwojowej karmione są tylko przez samicę, która w dalszym ciągu otrzymuje pokarm od samca. Po 28 dniach życia młode ptaki są w pełni opierzone i opuszczają budkę lęgową, do której już nie wracają. Trzy do pięciu dni po wyjściu z budki młode lilianki źle widzą i są bardzo płochliwe, dlatego też powinniśmy zachować szczególną ostrożność, ponieważ mogą się zranić o ściany klatki czy woliery. Po opuszczeniu budki lęgowej młode lilianki karmione są przez rodziców, a obowiązki intensywnie karmiącego ptaka przejmuje samiec. Samiczka ponownie wchodzi do budki i przygotowuje gniazdo do kolejnego lęgu. Wcześniej musimy budkę dokładnie oczyścić, wyparzyć wrzątkiem i wsypać świeżą warstwę substratu gniazdowego. Młode ptaki po 2-3 tygodniach od chwili opuszczenia budki są samodzielne i powinniśmy je przenieść do osobnej klatki lub woliery. Dorosła para może odbywać dwa, a w ostateczności trzy lęgi w sezonie. Chcąc jednak utrzymać nasze lilianki w dobrej kondycji przez długie lata, powinniśmy dopuścić tylko do dwóch lęgów w roku. Usunięcie budki lęgowej i odpowiednia dieta powodują, że ptaki przestają interesować się lęgami.

Rozmnażając lilianki w wolierach ogrodowych lub pokojowych musimy przestrzegać pewnych zasad. W wolierze może być tylko jedna para lilianek. Obsady woliery nie powinny stanowić inne gatunki papug. Możemy łączyć je natomiast z innymi gatunkami ptaków. Z powodzeniem rozmnażałem lilianki w wolierach ogrodowych w towarzystwie: zeberek, ryżowców, amadyn diamentowych, wikłaczy ognistych, motylików krasnouchych, kulczyków szarych, kulczyków mozambickich, słowików chińskich, słowików srebrnych, czy też gołąbków diamentowych. Jeśli chodzi o ten ostatni gatunek, to miałem parę lilianek, z której samiec nie tolerował gołąbków diamentowych w wolierze i atakował je z furią.

Do wolier ogrodowych wpuszczamy ptaki w połowie maja gdzie przebywają do końca października. Gatunek ten znosi mrozy do -12 °C. Istnieją wzmianki o udanych lęgach tego gatunku w systemie poligamicznym. W jednej wolierze łączono samca z dwiema, a nawet trzema samicami. Każda z samic miała do dyspozycji swoją budkę lęgową, w której wysiadywała jaja i wykarmiała pisklęta.

Pokarmem lilianek w hodowlach są różne gatunki ziarna, jak: proso, kanar, owies, pszenica, proso senegalskie i włośnica w kolbach, odrobina nasion konopi i słonecznika. Można podawać im troszkę murzynku i maku. Ten ostatni najlepiej dodać do pokarmu jajecznego. W niewielkich ilościach możemy dać naszym podopiecznym kukurydzę w kolbach w fazie mlecznej i woskowej dojrzałości, nasiona traw, babki zwyczajnej czy mniszka lekarskiego. Chętnie jedzą jabłka, tartą marchew i zieleninę, jak mniszek lekarski (Taraxacum officinale) i gwiazdnicę (Stellaria media). W okresie zimowym, możemy podawać ptakom ulistnione pędy trzykrotki (Tradescantia sp.) uprawianej w doniczkach. Chętnie ogryzają korę i pączki z młodych gałązek drzew owocowych. Ptaki powinny mieć do dyspozycji różne mineralia, których wybór na rynku jest duży. Wielu hodowców z powodzeniem stosuje w hodowlach ptaków egzotycznych grity i kołacze dla gołębi. Te ostatnie znane pod nazwą "pickstein". Raz w tygodniu dobrze jest podać liliankom mieszankę witaminowo-aminokwasową rozpuszczoną w wodzie do picia, np. Aminosol.

W okresie rozrodczym korzystnie jest podawać skiełkowane ziarno, a do wykarmienia młodych niezbędny jest pokarm jajeczny. Pokarm jajeczny powinny otrzymywać młode do chwili ukończenia pierwszego pierzenia.

Prócz formy nominalnej, czyli takiej jaka występuje w naturalnym środowisku, hodowane są najróżniejsze odmiany barwne. Niektóre z nich są jeszcze rzadkością i ceny ich bywają bardzo wysokie. Chyba najbardziej rozpowszechniona i lubiana jest odmiana różowa. Uzyskał ją 1970 roku holenderski hodowca Goossense. Ptaki są całe różowe. Okolice dzioba i oczu jaśniejsze. Krawędzie skrzydeł brązowe. Ponadto istnieją lilianki: żółte, cynamonowe, płowe, żółto-różowe, cynamonowo-różowe, płowo-różowe (łososiowe), płowo-żółte, szeki, opalowe, niebieskie, białe, rubinowe, przyciemnione. Przepiękną lecz jeszcze niezwykle rzadką jest lilianka lutino. Ptaki tej odmiany są różowe z intensywnie żółtymi skrzydłami. Oczy czerwone, brwi i policzki białe.

Artykuł jest autorstwa A.Jarosza i został zamieszczony za jego zgodą.


http://upload.wikimedia.o...ema_bourkii.jpg

http://www.erwin-freiter....gesaeumt0.1.jpg

http://www.joergs-vogelpa...en%20ca.8tg.jpg

Tereny występowania tych ptaków.

http://tierparkgettorf.de...urkesittich.gif
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

mirass 
Doświadczony Hodowca
Mirek



Pomógł: 59 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 1709
Podziękowania: 22/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-07-02, 11:27   

Nie są to najpiękniejsze ptaki, jednak niektóre mutacje są bardzo ciekawe. Hoduje je ktoś na naszym forum?
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Gulda
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-02, 13:10   

W Ołomuńcu były tylko dwie sztuki tych papug o ile dobrze pamietam poniżej fotki tych ptaków






Zainteresowanie liliankami jest obecnie raczej małe , choć kiedyś były dość popularne w hodowlach , to becnie chyba mało kto je hoduje.
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2008-07-02, 13:15   

Mam 1 parę, standardowo ubarwioną, własnie siedzi na jajkach.
Ostatnio zmieniony przez JC 2008-07-02, 13:46, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Gulda
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-02, 13:21   

Te na fotkach to mutacja różowa lilianek a dawniej te ptaki były również wykorzystywane jako rodzice zastępczy w wychowie łąkówek.
No to powodzenia JC, bo to raczej nieczesto spotykane ptaki w tej chwili w naszym kraju , w każdym razie rzadko je można spotkać na giełdach , a z pewnością zasługują na duże większe zainteresowanie.
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-07-02, 21:42   

Gulda, mała kolorystyka tych ptaków sprawia ze nie mają takiego zainteresowania jako ptaki standardowo ubarwione. W mutacjach w naszym kraju to raczej też przebierać nie możemy bo chyba dostępna jest tylko rózowa, no chyba że gdzieś ktoś jeszcze jakąś posiada, no ale nic nie słychać o rozmnażaniu takich mutacji.
Moze za kilka lat kiedy będzie większy wybór w mutacjach lub gdy co niektórzy hodowcy w naszym kraju ukierunkują się na tą grupę ptaków, to wówczas moze coś się zmieni.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2008-07-29, 08:32   

Na alllegro jest ładna młoda ( 08r) para i stad moje pytanie.
W jakim wieku ptaki przystępuja do legów ?
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2008-07-29, 08:41   

około roczne.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-07-29, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
minizoo 
Mega User
Józek



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 155
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: śląskie
Ostrzeżeń:
 4/5/8
Wysłany: 2008-07-29, 09:50   

Ja czekałem 15 miesięcy na lęgi, ptaki bardzo czułe i delikatne jednym słowem nie polecam początkującym hodowcą
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-07-29, 18:52, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2008-07-29, 10:08   

Dzięki czyli musze poszukać inne odpowiedniejsze dla mnie ptaki :-)
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-07-29, 18:52, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
york73 
Mega User



Pomogła: 27 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 09 Lut 2008
czyli 5893 dni temu
Posty: 282
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2008-07-31, 17:00   

A jakie mutacje tych ptaków sa osiągalne w Polsce oprócz różowej :?:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2008-07-31, 17:19   

Ja spotkałem standardy i różowe
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-07-31, 18:53   

Cytat:
Ja spotkałem standardy i różowe

Michuuu, wyrażnie york73, że o te nie chodzi :!:
A więc ktoś coś więcej spotkał :?:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Gulda
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-08, 13:18   

wanted, Z tymi mutacjami lilianek nie jest tak żle znalazłem kilka zdjęć mutacji tych ptaków , a ich ceny nie są aż tak straszne jakby się mogło wydawać , a z tego co czytałem nie są aż taką wielką rzadkością obecnie na zachodzie.

Mutacja Lutino





Mutacja Rubino


Mutacja Kremowa
 
 
Gulda
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-09, 20:26   

I jeszcze na deser , szek lilianki obecnie koszt tak ubarwionego osobnika to między 400 a 450 euro.

http://www.avianxotics.com/
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2008-08-22, 15:30   

JC, Wykluły się ? Ile masz młodych ? Jak możesz to wstaw fotki :-)
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-08-22, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-01-17, 14:49   

Kilka fot lilianek.
http://arlpereira.myphoto...lbum04&id=burk2
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Rocki 
Mega User



Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 514
Podziękowania: 16/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-14, 15:42   

Czy ktoś z was hoduje lilianki rubino? Czy w ogóle one są dostępne w naszym kraju? I mniej więcej jak wygląda ich cena?
_________________
www.zooforum.pl - najlepsze w Polsce forum o ogrodach zoologicznych! Zapraszam! ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2009-03-15, 15:43   

Mój najnowszy nabytek - dziś w Pszczynie

Samiczka ma trochę uszkodzony ogon w czasie lapania
Ostatnio zmieniony przez Michuuu 2010-09-01, 19:16, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Patryk 



Moja specjalizacja:
Papugi

Dołączył: 30 Sie 2010
czyli 4959 dni temu
Posty: 1
Skąd: Warka

Wysłany: 2010-09-01, 19:06   

Szkoda, że tak mało ludzi hoduje te papugi, a co za tym idzie- ciężko zdobyć dobre ptaki z pewnego źródła, a nie od handlarzy. Sam jestem posiadaczem trzech tych ptaków, ale jeszcze ich nie rozmnażałem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 24
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.