Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: wanted
2014-05-10, 07:41
Lora wielka - eclectus roratus
Autor Wiadomość
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-06-13, 07:53   Lora wielka - eclectus roratus

Lora wielka - eclectus roratus
Zwana też Barwnicą.

W środowisku naturalnym, papugi te zamieszkują spory obszar, występują na nim w 12 podgatunkach różniących się wielkością i ubarwieniem. Samiec tego gatunku jest zielonkawy, samiczka czerwonawo-niebieska. Kiedyś uważano że są to ptaki innych gatunków.
Papugi te osiągają około 35-40 cm długości ciała. Nie należa do łatwych papug w rozmnażaniu. Budka lęgowa dla nich powinna być mocna i spora: 30 x 30 x 100 cm długości z dużym otworem wejściowym 14 cm.
Aby je utrzymywać, potrzebna jest przestronna mocna klatka lub woliera. Nie nadają się do utrzymywania z innymi gatunkami papug, mogą je prześladować i nawet zabić.
W wolierze powinno się znajdować sporo gałązek do obkorowywania dzięki którym papugi te ścierają sobie dzioby oraz zabijają czas. Ptaki te uwielbiają kąpiele w strugach deszczu i utrzymując je w klatkach, powinniśmy je co jakiś czas spryskiwać letnią wodą.
Są to łatwe ptaki do oswojenia, nawet w starszym wieku, powinniśmy jednak na początku uważnie ptaki obserwować i podchodzić z dystansem, gdyż swoimi mocnymi dziobami mogą czasem nas dotkliwie uszkodzić.
W okresie zimy, ptaki które przebywają w wolierach zewnętrznych powinny być juz zabrane bowiem temp. oscylująca w granicach 0 C jest już dla tych papug nie odpowiednia.
Jako pokarm w hodowlach, podajemy im różnego rodzaju mieszanki dla dużych papug, podając też warzywa i owoce. Pokarm uzupełniamy tez gotowanym jajem i zieleniną.

Jeśli już mamy dobraną parkę i przystąpią one do lęgów, samiczka składa w gnieżdzie 2 jajka które inkubuje przez 26 dni. Młódki rosną w miarę szybko jak na takie papugi i po około 8 tygodniach opuszczają budkę lęgową powracając do niej jeszcze na noc przez pewien czas.

Ostatnim czasy wzrosło zainteresowanie tym gatunkiem papug mimo ceny która stanowi też pewnego rodzaju barierę dla niektórych hodowców.
Ptaki te są jednak ciekawe i na pewno warto je polecić dla prawdziwych fascynatów oraz hodowców którzy w swojej kolekcji zapragną posiadać te papugi.



http://cache.eb.com/eb/im...38&rendTypeId=4
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-06-13, 08:00   

Ośmio tygodniowe małe lory.

http://www.animales.be/


I dorosłe ptaki.

http://www.birdsofparadis.../indyollie2.jpg
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2008-06-13, 10:26   

Ich prawidłowa nazwa to barwnica.
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
GMUCHA 
Mega User



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 08 Lut 2008
czyli 5894 dni temu
Posty: 385
Otrzymał 3 podziękowań
Skąd: Poznania
Wysłany: 2008-06-13, 10:38   

Znam jednego hodowcę, co te ptaki ma i je rozmnożył i polecam je wszystkim bardzo ciekawe ptaki.
_________________
Grzegorz Mucha
MUCHA.COM.PL
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wowo 
Specjaliści
Psittacula



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spishodowcow.pl/Wowo

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 21 razy
Wiek: 31
Dołączył: 25 Lut 2008
czyli 5876 dni temu
Posty: 720
Podziękowania: 67/24
Skąd: Trzebinia

Wysłany: 2008-06-13, 15:00   

Ja znam kilku hodowców tej papugi. GMUCHA, polecasz wszystkim ptaki, które wcale nie należą bo łatwych w hodowli :roll: .
_________________
Pozdrawiam i życzę sukcesów w hodowli!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
GMUCHA 
Mega User



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 08 Lut 2008
czyli 5894 dni temu
Posty: 385
Otrzymał 3 podziękowań
Skąd: Poznania
Wysłany: 2008-06-13, 15:43   

Wowo,

Znam kilka osób, co mają te papugi i mówili o nich ze nie są trudne jak im się zapewni warunki i odpowiednie jedzenie dla tego tak na pisałem. Ja z papugami nie ma za dużo styczności, bo mam tylko pospolite.

Pozdrawiam i życzę sukcesu w hodowli
_________________
Grzegorz Mucha
MUCHA.COM.PL
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-06-13, 17:03   

Także znam kilka osób które posiadają te ptaki i rozmnażają. Jeśli parka jest dobrana to mogą się mnożyć z powodzeniem kilka ładnych lat.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
york73 
Mega User



Pomogła: 27 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 09 Lut 2008
czyli 5893 dni temu
Posty: 282
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2008-09-27, 21:12   

LORA WIELKA
Eclectus roratus

Lora wielka występuje na wyspach Indonezji, Nowej Gwinei i w północnej części Australii. Jest piękną papugą średniej wielkości, ze stosunkowo krótkim ogonem i o długości całkowitej ok. 36 - 40cm. Występuje w 7 do 10 podgatunkach (różni autorzy wyróżniają inne ilości podgatunków) zamieszkujących odrębne wyspy. Poszczególne gatunki różnią się nieco wielkością oraz ubarwieniem samic. Jest to gatunek papug o niespotykanym wśród ptaków bardzo wyraźnym dymorfizmie płciowym. Tak, że przez długie lata lory obu płci sprowadzane do Europy były traktowane jako należące do różnych gatunków (... i jakoś nie chciały się rozmnażać). Samce są ubarwione na zielono z niewielkim dodatkiem piór czerwonych pod skrzydłami oraz niebieskich i bardzo trudno rozróżnić do jakiego podgatunku należą. Górną część dzioba mają żółto - pomarańczową, dolną w kolorze czarnym. Samice natomiast mają czerwone lub ciemno czerwone głowy i szyje, ciemno czerwone skrzydła oraz czerwone, chabrowe lub fioletowe pióra brzucha - w zależności od podgatunku. Dzioby mają mniejsze od samców i całe w kolorze czarnym.

Lora wielka na wolności

Na wolności lora wielka zamieszkuje gorące i wilgotne deszczowe lasy tropikalne ze średnimi temperaturami w ciągu całego roku w zakresie 22-31 st. C i rocznymi opadami rzędu 3 000 mm (około pięciokrotnie większymi niż w Polsce). Względna wilgotność powietrza jest zmienna w ciągu dnia i wynosi rano wewnątrz lasu 100%, na polanach 80% i w ciągu dnia obniża się do 70-75%. Lory zamieszkują wysokie partie drzew, gdzie gniazdują w dziuplach na wysokości nawet 30 metrów. W tak sprzyjającym klimacie drzewa kwitną i owocują co najmniej 2 razy w roku dostarczając stale duże bogactwo pożywienia.


Lora wielka w Europie

Ptaki te zdążyły się już zadomowić u wielu hodowców europejskich i pomimo, że niektórzy twierdzą, że znoszą one łagodne zimy zachodnioeuropejskie, to jednak trudno sobie wyobrazić, aby nie ogrzewane woliery zewnętrzne były optymalnym miejscem ich trzymania. Znacznie korzystniejsze są duże, jasne ogrzewane woliery wewnętrzne, gdzie temperatura nigdy nie spada poniżej 15°C i umieszczone są pojemniki z pokarmem i wodą oraz budki lęgowe, połączone niewielkim wyjściem do woliery zewnętrznej. Tam też od wiosny do jesieni lory bardzo chętnie przebywają i kąpią się w deszczu, aż będą zupełnie przemoczone. Nocują jednak wewnątrz budynku ze względu na ich bezpieczeństwo (szczury, kuny, koty) i przez wzgląd na sąsiadów, którzy mogą sobie nie życzyć papuzich wrzasków od bladego świtu.

Lora wielka w klatce

Kto się już zdecyduje na przyjęcie lory do rodziny, to powinien zapewnić jej odpowiednio dużą klatkę. Z zasady klatka dla papugi może być łatwo zbyt mała, ale nigdy za duża. Przyjmuje się, że klatka, w której ptak przebywa jedynie przez kilka godzin dziennie, powinna być na tyle duża, aby ptak mógł machać w niej skrzydłami nie dotykając o pręty klatki. Dobrze wybrać klatkę największą, jaką możemy zmieścić w mieszkaniu; aby było tam miejsce też ewentualnie na drugą papugę w przyszłości. Klatkę należy ustawić w jasnym kącie pokoju z dala od przeciągów, gorącego kaloryfera i południowego słońca. Żerdki w klatce powinny być różnej grubości (o średnicy ok. 3-5 cm) z gałęzi drzew nie trujących np. klon, buk, dąb, wierzba lub drzewa owocowe (oprócz wiśni i czereśni), wyszorowane szczotką przed zamocowaniem w klatce. Ptaki chętnie ogryzają korę, dzięki czemu mają zajęcie na długie godziny oraz ścierają sobie pazury i dziób. Po ok. 2 - 3 tygodniach należy wymienić żerdki na nowe. Miseczki na pokarm i wodę należy umocować w sposób uniemożliwiający zrzucenie ich przez cierpliwą i pomysłową papugę oraz tak, aby nie były zanieczyszczane przez odchody ptaka. Oczywiście codziennie trzeba je myć i wymieniać wodę. Dno klatki wysypujemy czystym piaskiem rzecznym lub kupionym w sklepie zoologicznym. Piasek jest jej potrzebny również do lepszego trawienia; wymieniamy go co 3-6 dni pamiętając, że czystość w klatce jest warunkiem koniecznym utrzymania ptaka w zdrowiu. Trociny raczej się nie nadają, gdyż papuga je łatwo rozsypuje na zewnątrz klatki. Klatka lory powinna być też zaopatrzona w zabawki. Zabawki są bardzo ważne, gdyż te inteligentne ptaki są w ciągłym ruchu, ciągle czymś zajęte. W naturze znacznie więcej czasu w ciągu dnia zajmuje im latanie i zdobywanie pokarmu. W klatce muszą swój czas czymś innym wypełnić. Do prawidłowego rozwoju ptak potrzebuje dużo ruchu. Gdy mamy już oswojoną papugę, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby mogła nieco "rozprostować skrzydła".


Usposobienie lory wielkiej

Lora wielka jest papugą bardzo inteligentną, z dużymi zdolnościami naśladowczymi porównywalnymi z żako. Wzięta do domu w bardzo młodym wieku daje się łatwo oswoić. Samice są z natury dominujące i dlatego trzeba włożyć więcej cierpliwości w ich oswojenie, ale warto ponieść ten trud, aby przez kolejne ćwierćwiecze mieć wspaniały kontakt ze swoim pierzastym członkiem rodziny. Ptaki te nie są też ani agresywne, ani fałszywe, potrafią być jednak hałaśliwe.


Czym karmić lorę wielką

Lora wielka żywi się na wolności głównie kwiatami i owocami drzew. Ma ona duże zapotrzebowanie na fruktozę. Bardzo trudno żywić papugi optymalnie w warunkach niewoli, gdyż trudne badania papug w ich naturalnym środowisku nie dały nam jeszcze kompletnych wyników. W Polsce nie mamy też praktycznie dostępu do fachowej wiedzy z tej dziedziny. Z pewnością najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem są zalecane przez hodowców granulaty dla papug znanych na świecie producentów, stosowane z dodatkiem świeżych warzyw i owoców. Osobiście karmię swoje papugi odpowiednim rodzajem granulatów amerykańskiej firmy Pretty Bird. Młode lory, tuż po usamodzielnieniu również dostają wyłącznie te granulaty z niewielkim dodatkiem owoców. Tak karmione, obecnie już ponad roczne ptaki rozwijają się doskonale. Ptaki moje bardzo chętnie jedzą też młode liście i kwiaty mniszka lekarskiego (mlecza), koniczyny oraz mokrzycę � bardzo popularny chwast płożący o małych listkach i drobnych białych kwiatkach.


Kąpiele papugi

Papuga dobrze odżywiona i zadowolona z życia ma też piękne i zadbane upierzenie. Pióra papugi są jej świadectwem zdrowia i dumą jej opiekuna. Ptak dużo czasu spędza na pielęgnacji upierzenia, jednakże, aby naprawdę było czyste i lśniące, należy spryskiwać papugę letnią wodą np. ze spryskiwacza do kwiatów. Moje lory są istnymi fankami takich kąpieli. Nadstawiają się ze wszystkich stron, podnoszą skrzydła do góry i nawet jak już są zupełnie przemoczone nie mają dość. Takie mokre brzydule należy chronić przed przeciągami, aby się nie przeziębiły. Generalnie papugi należy spryskiwać co najmniej 3 razy w tygodniu. Należy zadbać potem, aby było im ciepło i zdążyły całkiem wyschnąć przed snem. I jeszcze jedna rada: nie należy zraszać ptaków wodą, która stała w spryskiwaczu, lecz zawsze świeżo nalaną, czystą, letnią wodą.


Druga lora wielka w klatce

Już od kilku miesięcy mamy naszą lorę w domu. Jest już zupełnie oswojona i rozkoszna. Wszyscy za nią przepadamy, ale niestety mamy też własne obowiązki i nie możemy poświęcić jej tyle czasu, ile powinniśmy. Czas na drugą papugę.
Dobrze jest dokupić naszemu pupilowi młodą towarzyszkę lub towarzysza płci przeciwnej. Nowy lokator szybciej się oswoi niż nasza pierwsza papuga, ponieważ będzie obserwował i naśladował zachowanie oswojonej. Gdy połączymy (stopniowo i pod baczną obserwacją) młode papugi, to mamy dużą szansę, że się zaakceptują i może w przyszłości obdarzą nas nawet przychówkiem. Bardzo ciekawa i zabawna jest obserwacja parki młodych lor; ich wspólne zabawy i pielęgnację upierzenia. Są jeszcze dwa powody, dla których powinniśmy trzymać papugi parami.
Pierwszy: gdy papuga dojrzewa płciowo instynktownie szuka partnera. Gdy nie ma w pobliżu partnera gatunkowego, wybiera człowieka. Wiąże się to często z zaburzeniami psychicznymi: ptak może stać się agresywny, niezrównoważony, może zacząć wyrywać sobie pióra, co jest trudne do wyleczenia; może się też okazać, że nie zechce już potem zaakceptować partnera gatunkowego. Słowem ptak staje się nieszczęśliwy, a my razem z nim.
Drugim powodem powinna być nasza odpowiedzialność za stworzenie zabrane z jego naturalnego środowiska. Gatunek Eclectus roratus nie jest jeszcze na szczęście bezpośrednio zagrożony wyginięciem, ale następne lata mogą przynieść zmianę na gorsze. Zniszczenie środowiska naturalnego, rabunkowa gospodarka zasobami leśnymi, brak odpowiednich dziupli lęgowych oraz nadmierny odłów papug może doprowadzić do zagrożenia wyginięciem kolejnego gatunku tych pięknych ptaków. Uważam, że naszym obowiązkiem jest stworzenie ptakom możliwie najlepszych warunków w niewoli oraz możliwości do rozmnażania.
Proszę mi wierzyć przeżycie jest ogromne, gdy po 4 tygodniach od zniknięcia samicy w budce pierwszy raz usłyszymy ciche piski świeżo wyklutego pisklęcia, gdy obserwujemy ostrożnie przez szparę jego rozwój: jak siedzi sztywno naprężony i domaga się karmienia, jak porasta szorstkim puchem, jak przebijają się pierwsze pióra w jego życiu � wygląda jak jeż z zielonymi lub czerwonymi kolcami ..., wreszcie pierwszy raz zagląda przez otwór budki i zaraz się chowa onieśmielony ...


Rozmnażanie lory wielkiej

Lory są inteligentne ze wszystkimi tego konsekwencjami: szybko się oswajają, uczą naśladować głosy, potrafią się bawić, ale i pamiętają wyrządzone im krzywdy, wymagają stałego zajęcia i są wybredne w doborze partnera. Bardzo trudno dobrać �na siłę� parę dorosłych lor. Rzadko od razu akceptują zaproponowanego partnera. Dominujące samice mogą być bardzo agresywne w stosunku do samca i tylko szybkie rozdzielenie pary może uchronić go przed zranieniem, a nawet śmiercią. Dlatego zaleca się swobodny dobór partnerów poprzez wpuszczenie do dużej woliery wielu ptaków, aby same dobrały się w pary. Innym sposobem dającym dużą szansę na harmonijną parę jest właśnie połączenie i wychowywanie razem młodej nie spokrewnionej parki.
Dobrze dobrana para daje dużą szansę na lęgi i po możliwych nieudanych pierwszych próbach staję się troskliwymi rodzicami, którzy dobrze odchowują swoje młode.
Lora wielka osiąga dojrzałość płciową w wieku 2 do 5 lat. Samica składa do budki lęgowej z reguły 2 śnieżnobiałe jaja w dwudniowym odstępie, które wysiaduje sama przez 28 dni.
Młode po wykluciu są nagie i ślepe. Po kilku dniach powoli pokrywają się szarym puchem i w wieku ok. 2 tygodni pomału otwierają oczy. W pierwszych dniach od wyklucia młodych samica rzadko opuszcza swoje �golaski�, aby ich nie przeziębić. Jest karmiona przez samca. W wieku ok. 3 tygodni pisklętom zaczynają przebijać się przez skórę kolorowe pióra ... i już wtedy wiadomo jakiej płci wykluły się młode. W wieku 6 tygodni maluchy są już opierzone, choć ich nowe pióra są jeszcze krótsze i bardziej matowe niż rodziców. Gdy mają około 8 do 10 tygodni opuszczają gniazdo, ale są dokarmiane przez rodziców jeszcze przez ok. 3 tygodnie. Wygląd mają już prawie dorosłych ptaków, ale są od nich mniejsze, mają nie wybarwione dzioby i pióra bardziej matowe. Już samodzielne będą rosły, nabierały ciała - �mężniały� przez okres ok. kilkunastu miesięcy. W wieku ok. roku zaczną się pierzyć i nowe pióra będą już jaskrawsze. Ważne jest, aby zapewnić młodym ptakom odpowiedni pokarm i jak najwięcej możliwości do latania, aby prawidłowo mogły rozwinąć mięśnie klatki piersiowej.
Obserwacja mojej pary lęgowej lory wielkiej pokazała, że dominująca samica, która przeganiała samca - z godziny na godzinę potrafiła zmienić swoje zachowanie i stać się przymilną "żonką". Naraz domaga się karmienia, pozwala siedzieć samcowi obok na patyku, nawet wejść do budki lęgowej. Siedząc pochylona na żerdce wydaje miarowe �koo, koo, koo� czym daje znak partnerowi, że czas zadbać o zalężone jaja. Ptaki kopulują kilka razy dziennie i zupełnie im nie przeszkadza nasza obecność. Po około dwóch tygodniach pojawia się pierwsze jajo w budce i reszta przebiega jak opisałam powyżej.
Mam nadzieję, że udało mi się zaciekawić Państwa tymi jeszcze dość rzadko trzymanymi ptakami w Polsce. Wiele informacji ogólnych na temat warunków, jakie należy stworzyć papudze w domu dotyczy oczywiście i innych gatunków papug.

Autorką tekstu jest
Joanna Jeziorek

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kariok 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Sty 2008
czyli 5904 dni temu
Posty: 673
Podziękowania: 30/1
Skąd: Ostrów Wlkp

Wysłany: 2008-10-09, 14:24   

Posiadam Lory ponad rok, gdy stworzy im się odpowiednie warunki to i może nie są to trudne ptaki, nie rozmnożyłem ich jeszcze, ale ostatnio bardzo często zaglądają do budki, więc mam nadzieje. Samczyka mam oswojonego, ale od kiedy zaglądają do budki, jest bardzo agresywny, z furią rzuca się na moją rękę, pręty klatki, strach zblizać się do niego. Są to ptaki bardzo głośne, mają bardzo wrzskliwie-krzykliwy głos (naszczęście nie czynią tego zbyt często), moje ary przyzwyczaiły się już do tych wrzasków, ale na początku to dosłownie spadały z drążków.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
gege 
Mega User
gege



Moja specjalizacja:
Inne

Pomógł: 14 razy
Wiek: 29
Dołączył: 30 Maj 2008
czyli 5782 dni temu
Posty: 343
Dał 2 podziękowanie(a)
Skąd: Zimnowoda/Woj.Świętokrzyskie

Wysłany: 2008-10-09, 14:53   

Kariok1,To raczej się mogą rozmnożyć jak samczyk jest agresywny itp.Czego ci życzę
_________________
www.minizoogege.pl.tl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2008-10-09, 15:01   

Wszystko wskazuje na to ze cos z tego bedzie :mrgreen:

Jak mozesz to dodaj troche fotek :->
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-10-09, 18:16   

kariok1, a gdzie je utrzymujesz, w pomieszczeniu wewnętrznym :?:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
kariok 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Sty 2008
czyli 5904 dni temu
Posty: 673
Podziękowania: 30/1
Skąd: Ostrów Wlkp

Wysłany: 2008-10-14, 14:50   

Michuuu, Też mam nadzieję że coś będzie. Fotki coś mi nie chcą wchdzić, czy coś się zmieniło w stawianiu zdięć.
wanted, Ptaki cału rok są w ciepłym pomiszczeniu wewnętrznym
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2008-10-14, 16:00   

kariok1, Ja tez nei mogłem wstawic , dlatego teraz zdjecia hostuje na imagsheck i wklejam gotowy link.

Jak chcesz to Ci pomoge , tylko przeslij mi foto na poczte.
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
zatra 



Moja specjalizacja:
Papugi

Dołączył: 31 Maj 2008
czyli 5780 dni temu
Posty: 3
Skąd: Kraków

Wysłany: 2008-10-14, 19:50   

kariok1 napisał/a:
Są to ptaki bardzo głośne, mają bardzo wrzskliwie-krzykliwy głos (naszczęście nie czynią tego zbyt często), moje ary przyzwyczaiły się już do tych wrzasków, ale na początku to dosłownie spadały z drążków.
Obrazek


Czy lory są głośniejsze od ar / domyślam się że chodzi o ary ararauny / i czy ararauny w parze są głośne ?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kariok 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Sty 2008
czyli 5904 dni temu
Posty: 673
Podziękowania: 30/1
Skąd: Ostrów Wlkp

Wysłany: 2008-10-15, 13:53   

zatra, Ary ararauny w parze są krzykliwe, a lory są wrzaskliwe, głos a raczej wrzask ich potrafi naprawdę postawić na nogi umarlaka. Na szczęście odzywają się o wiele rzadziej od ar.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-10-15, 17:48, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5652 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2009-05-14, 13:46   

Mutacja niebieska
http://www.avianweb.com/i...luemutation.jpg
http://www.landofvos.com/...as_eclectus.jpg
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kariok 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Sty 2008
czyli 5904 dni temu
Posty: 673
Podziękowania: 30/1
Skąd: Ostrów Wlkp

Wysłany: 2009-05-14, 16:14   

krzysiek007, Jestem oszołomiony tymi miebieskimi lorami ptaki wspaniałe.

ps. tak wspaniałego ptaka trzymać na takim kwadratowym drążku, profanacja!!!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Michallip 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Mar 2009
czyli 5490 dni temu
Posty: 139
Podziękowania: 8/1
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2009-05-25, 18:03   

Zgodzę się w pełni z kariok1.
Ptaki te są cudowne. Mają niesamowite upierzenie ale głos mają iście piekielny. Jak kupowałem moją parę siedziały cicho i tylko samica od czasu do czasu coś "krakała". Jak je wpuściłem do woliery u siebie w pokoju aż żarówki w lampie dzoniły od ich krzyku a żako pouciekały do swoich wolier. Teraz jest juz zupełnie inaczej. Ptaki bardzo szybko się oswoiły (samicę można brać na rękę, samiec bierze pokarm) i są spokojne chociaż swoje koncerty odbywają zawsze rano o tej samej porze i pod wieczór. W ciągu dnia są spokojne i tylko od czasu do czasu coś tam im się wymsknie. Głos - obojętnie czy ten w wydaniu koncertowym, czy zwyczajnym - nie jest miły dla ucha. Ale wystarczy na nie spojrzeć i serce mięknie... :)
_________________
------------------------------------
www.moje-papugi.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
pikaska 
Mega User
Graphic designer



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Pikaska

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 23 Wrz 2008
czyli 5666 dni temu
Posty: 127
Podziękowania: 11/8
Skąd: Manchester UK

Wysłany: 2009-10-06, 12:33   Barwnica (Eclectus roratus)

Wpadłam dzisiaj na jedno z rosyjskich forów o papugach i znalazłam tam fotkę przepięknego eklektusa:
http://translate.googleus...jlsZKQ_kcyDBLtQ

Kiedyś widziałam tę papugę w filmie o papugach Australii nie pamiętam dokładnego tytułu. Myślę, że warto napisać pare słów o tej papudze, może ktoś wie czy takie można posiadać w naszym kraju?

(Eclectus roratus) czyli Barwnica - ptak z rodziny papug, jedyny przedstawiciel rodzaju Eclectus. Zamieszkuje północną Australię (Półwysep Jork), Nową Gwineę i Wyspy Salomona. Towarzyski.

Z powodu odmiennego ubarwienia, zielone samce i czerwono-niebieskie samice były kiedyś traktowane jako dwa odrębne gatunki.




Wyraźny dymorfizm płciowy: samiec ma zielone upierzenie, z czerwoną plamą na boku i niebieskim obramowaniem skrzydeł. Samica jest szkarłatna, z szafirowym brzuchem.

Długość: 35 cm
Rozpiętość skrzydeł: do 70 cm
Masa ciała: do 450 g
Długość życia: 40 – 50 lat
Długość gniazdowania: 26 dni
Liczba jaj: 2

Żywi się nasionami, owocami, orzechami, kwiatami i liśćmi.
_________________
Dla człowieka podobnie jak dla ptaka, świat ma wiele miejsc, gdzie można odpocząć, ale gniazdo tylko jedno. /Oliver Wendell Holmes
www.katarzynki.info
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 20
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.