Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Ceny ptaków grzebiących.
Autor Wiadomość
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-06-10, 19:56   Ceny ptaków grzebiących.

W tym temacie proszę kierować zapytania odnośnie cen powyżej wymienionych ptaków.


kardynał, pytałeś się o silki. Cena zależy od jakości jak i od kogo je bierzesz oraz w jakim wieku. Normalnie dorosłe ptaki dobrej jakości są w cenie 30-40 zł, czasem 50 tak jak mi się udało kupić.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

krzysiek173 
Mega User
HODOWCA I MIŁOŚNIK



Pomógł: 38 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 1020
Otrzymał 14 podziękowań
Skąd: Kozłów
Wysłany: 2008-06-10, 21:23   

Mnie interesują ceny kurów dzikich, tak z czystej ciekawości :?:
_________________
Krzysztof "krzysiek173" Sosna
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
AndrzejS
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-11, 07:41   

A u mnie, w sobotę bedą się lęgły perliczki :-) żadne tam po broilerach francuskich :-( , raczej czyste rasowo?. Może ktoś jest zaiterresowany, cena do uzgodnienia... nie znam aktualnej, lub zamiana za przepiórki, bażanty łowne i może coś jeszcze.
 
 
Karol 
Mega User



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 5 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 214
Podziękowania: 16/2
Skąd: Miechow

Wysłany: 2008-06-11, 14:11   

krzysiek173, cejlońskie około 900 para.
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wojciech 
Mega User
Hodowca i miłośnik



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2008
czyli 5765 dni temu
Posty: 41
Dał 1 podziękowanie(a)
Skąd: Wojkowice

Wysłany: 2008-09-07, 19:08   

Witam,
Zamierzam kupić kury rasy JOKOHAMA duża czerwonosiodłata. Interesują mnie tylko ptaki super jakości, z pewnego źródła i chciałem żebyście polecili mi jakiegoś dobrego hodowcę.

P.S przepraszam jeśli zadałem pytanie w złym miejscu, nie wiedziałem gdzie umieścić to pytanie.[/b]
_________________
Wojciech Piotrowski

Piszę poprawnie po polsku
.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5651 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2008-11-03, 15:37   

Witam w jakiej cenie są młode cietrzewie :?:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mar 
Specjaliści
hod. egzo



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Cze 2008
czyli 5761 dni temu
Posty: 116
Podziękowania: 13/1
Skąd: Mieroszów
Wysłany: 2008-11-03, 19:02   

gdzieś w granicach 2000-2500 zł para, ale z tym bywa różnie i zależy to od wielui czynników wygląd ptaka,pochodzenie itp. Jednak chciałbym napisać moje spostrzerzenia co do ceny ptaków w naszym kraju, iż u nas hodowcy kupują ptaka np.tragopana satyra,teminka,wieloszpony itp. tylko poto by je mieć, a nie patrzą na jakość i jak np.ktoś sprzedaje tragopany za 1300 dorosłe, a ktoś za 1000 to biorą tą drugą opcję 1000 zł,i są. Niepatrząc na wygląd i inne detale,np.pochodzenie, lęgi naturalne czy sztuczne po prostu kupują to co tańsze.W takim razie jak można myśleć o racjonalnej hodowli w celu polepszania ,wzmacniania genów ptaków dla mnie to coś niezrozumiałego :shock: wg. mnie hodować badziewie i rozmnażać dalej to poprostu czysta głupota, ale niestety u nas tak jest.Ja sam osobiście kupując ptaki np. tragopany nie patrzyłem na cennę ale jakość,bo poco mi ptaki slabe genetycznie itp. i łączyłem tragopany z różnych lini, by sparować i tak np.mam samca czecha,matka holenderka itd., bo dobnie jest ze wszystkim, no cóż ale to sprawa innych.Dlatego też u nas bażant królewski to np.przeżytek a tak niejest bo dla mnie to piękne ptaki, tylko jak geny słabe to wiadomo, a póżniej się dziwią że jest jak jest. :: :-x
_________________
Chwytaj póki masz co?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5651 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2008-11-03, 19:24   

Mar dzięki za odp, pytałem ponieważ w przyszłym roku zamierzam zakupic ten gatunek ptaka, i chciałem się dowiedziec orientacyjnie w jakich są cenach :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
dragon 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
czyli 5720 dni temu
Posty: 637
Podziękowania: 51/41
Skąd: LÓDZ
Wysłany: 2009-04-07, 14:53   

CHciałbym wrócić do tematu cen za ptactwo gdyż coraz częściej mam okazje spotkać się z rozczarowaniem kupującego gdy słyszy że ma zapłacić za danego ptaka np.100zł ............. :shock: ../cisza......../i cytuje odpowidz kupującego-a ja widziałem "prawie" takiego samego za 20.
sam nie tak dawno bym tak powiedział lecz dziś?
jak wiemy że pewne okazje cenowe łączą sie z ryzykiem.....a szczególnie od nieznajomych,następnym aspektem jest zdrowie tych ptaków a z tym jest różnie......... :?: .

Jakie są wasze doświadczenia związane z takimi sytuacjami?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Kaliszaneczka-x 
Mega User



Pomogła: 2 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 04 Kwi 2008
czyli 5837 dni temu
Posty: 47
Skąd: Koźminek k. Kalisza
Wysłany: 2009-04-07, 19:45   

Tak tylko, że z doświadczenia wiem, że wcale nie ma żadnej gwarancji, iż kupując ptaka droższego kupię lepszego. To nie od tego zależy przynajmniej jeśli chodzi o ptaki kupowane na rynkach itp. np. jako dowód natychmiast przychodzą mi na m myśl brachmy sprzedawane przez Niemców na wystawie w Poznaniu. Na początku cenili je po 250, a ptaki wyglądały jakby było duże ryzyko, że nie przeżyją tygodnia. Na byle rynku można kupić podobnej jakości ptaki i przynajmniej wyglądające na zdrowe za pół tych pieniędzy. Uważam, że cena ceną, a najważniejsze jest przyjrzenie się zachowaniu ptaka. Jeśli ptak zachowuje się jakby miał dużo chęci do życia, nie jest osowiały i ponury to mamy dużą szansę, że będziemy z niego zadowoleni nawet jeśli go kupimy za pół ceny. Natomiast jeśli ptak nie przejawia chęci do życia to prawdopodobnie nie będziemy z niego zadowoleni nawet gdybyśmy za niego zapłacili 5 razy tyle ile jest wart (bo np. hodowca jest bardzo znany i się ceni).
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
dragon 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
czyli 5720 dni temu
Posty: 637
Podziękowania: 51/41
Skąd: LÓDZ
Wysłany: 2009-04-08, 13:27   

Kaliszaneczka-x, zgadzam sie w wielu opisach które opisujesz bo sam sie naciąłem kilka razy.Lecz nie można wkładać wszystkich do jednego worka.
Dobrym przykładem jakości ptaków i ceny może być bazant diamentowy a i w wielu rasach kur można wytykać przykłady wad .
a czy ptaki wystawowe/zwycięstwa/ lub ich potomstwo też sprzedalibyście po 20 zł?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
cygnus 
Specjaliści
hodowla łabędzi



Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 01 Kwi 2009
czyli 5475 dni temu
Posty: 119
Podziękowania: 20/1
Skąd: Poczesna
Wysłany: 2009-04-08, 15:58   

dragon, Z mojego doświadczenia z ptakami, to w Polsce jeszcze krąży opina że ptaki przywożone z Zachodu są dużo lepsze od krajowych, nie jest to do końca tak, bo w pierwszej kolejności na zachodzie wyzbywają się ptaków gorszej jakości, nie z naturalnych lęgów, starych bez obrączek itp. Kupując w kraju pierwsze sprowadzone ptaki prawie do każdego miałem jakieś uwagi np: zakładają stare obrączki ptakom, że z naturalnych lęgów skąd to można wiedzieć, ptaki nie spokrewnione itp. I doszedłem do wniosku że najlepiej ptaki samemu wybierać bo w kraju nikt wcześniej nie rozmnorzył i po paru latach wreście dochowałem się przychówku. Sprzedając ptaki po ostatnich lęgach spotkałem się z różnymi dialogami od zainteresowanych kupnem np: Bo ten i owy to przywiezie mi parę łabędzi o 200zł. taniej, napewno będą nie spokrewnione itp.
_________________
www.cygnus.info.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-04-08, 18:26   

cygnus, ja jak jadę na Zachód, to staram się zawsze kupując ptaki brać każdego do ręki z kupowanych i sprawdzac jego stan. Wybieram też ptaki ze stada i biore te co mi się podobają, nie biorę 3-4 ze sztuk tylko tylu na wybiegu.
Zjeżdziłem już troszkę też i staram się także brać ptaki od hodowców bo te są lepsze, a od tych małych, czyli pasjonatów bardziej się opłaca.

Odnośnie zaś cen ptaków, o tym co piszesz, to także miałem przypadki zę ktoś taki czy owaki załatwi komuś ptaki za troszkę taniej.
Taniej, to nie znaczy lepsze jak i drożej, też nie znaczy lepsze.

Każdy ma tu swoje zdanie i swoje metody na wybór.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
dragon 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
czyli 5720 dni temu
Posty: 637
Podziękowania: 51/41
Skąd: LÓDZ
Wysłany: 2009-04-08, 19:19   

cygnus - ja do tej pory z moimi zakupami ptactwa przerobiłem już wiele sytuacj.
napewno nie ma co liczyć na OKAZJE CENOWĄ.jedna na sto to niewypał chyba że znamy osobiście hodowce bo np. jest naszym dobrym znajomym lub zdaża sie że wypadki losowe zmuszają do likwidacji hodowli.
Następnym powodem wysokich cen jak pisałes żadkośc danego gatunku czy cech kolorystycznych.
ja na dzień dzisiejszy płace za 2 miesięczne piskle prawie 200 zł "żadkiej" ozdobnej kury i musze przejechac 400 km przecież to logiczne że nie sprzedam dorosłego ptaka po wycenie na wystawie z 94/96 pkt- za 50 zł :-P
a tu bym mógł napisać " a widziałem prawie takie za 20 zł"
Co do zdrowia ptaków tego często sie nie przewidzi kupowałem zdrowe a za tydzień padały.
często jest to stres zpowodowany podróżą,zmiana otoczenia,nowe ptaki wokół a często to one powodują upadki/ też to przerobiłem w 2008-2009 roku/ a nawet jakośc wody przy blaszkodziobach
napewno każdy ma już w tym TEMACJE swoje spostrzezenia i opinie
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mirabella 
Mega User
Magdalena



Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 29 Cze 2008
czyli 5751 dni temu
Posty: 109
Skąd: Przechód
  Wysłany: 2009-04-11, 17:21   

No to ja zapytam o orpingtony niebieskie :-) Chciałabym się dowiedzieć czy lepiej kupić parkę odchowaną (gotową do lęgów) czy może jakieś maleństwa(?) :oops:
_________________
Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nimi...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
dragon 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
czyli 5720 dni temu
Posty: 637
Podziękowania: 51/41
Skąd: LÓDZ
Wysłany: 2009-04-11, 19:02   

mirabella to zależy od tego czy CHcesz miec satysfakcje i przyjemność z wychowania młodych ptaków oraz obserwacji ich rozwoju.CZY chcesz miec dorosłe ptaki, które odrazu przystąpią do rozrodu i pominiesz wszelkie inne aspekty z wychowaniem. Kupno młodych ptaków jest zawsze ryzykowne.
moja domena"nie ma RYZYKA,nie ma zabawy! " :mrgreen:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mirabella 
Mega User
Magdalena



Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 29 Cze 2008
czyli 5751 dni temu
Posty: 109
Skąd: Przechód
Wysłany: 2009-04-11, 21:10   

dragon, może masz rację... :oops: to ja stawiam na ryzyko, czyli małe orpingtony i zabawę :-D to ile mogę za takie dać? oczywiście od razu kupiłabym więcej sztuk...
_________________
Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nimi...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
dragon 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2008
czyli 5720 dni temu
Posty: 637
Podziękowania: 51/41
Skąd: LÓDZ
Wysłany: 2009-04-11, 21:29   

mirabella napewno znajdziesz na forum hodowców którzy pomogą CI znaleśc odpowiednie ptaki,daj ogłoszenie w dziale targowisko.Jest tu wiele osób które mają takie ptaki .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wojtek_Ka 
Doświadczony Hodowca
Hodowca i Miłośnik ptaków



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 44 razy
Wiek: 32
Dołączył: 06 Mar 2009
czyli 5501 dni temu
Posty: 1025
Podziękowania: 29/44
Skąd: Szadek\Zduńska wola

Wysłany: 2009-04-11, 21:56   

mirabella, To zależy od hodowcy, niektórzy się cenią, a czasami kupisz za bezcen ptaka. Ja za dwu miesięczne orpingtony niebieskie płaciłem 25 zł za sztukę :roll: Ale nie byłem zadowolony, ponieważ były nie rasowe, więc czasami wolę zapłacić więcej.
_________________
Jeśli chcesz otrzymywać od innych coś wartościowego, dawaj najpierw innym szczerze to co masz w sobie najpiękniejszego.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Alan1980 
Mega User
Bażanty



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/alan1980

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 11 razy
Wiek: 43
Dołączył: 31 Mar 2009
czyli 5476 dni temu
Posty: 1847
Podziękowania: 126/346
Skąd: Płońsk

Wysłany: 2009-04-12, 15:12   

Witam!
Jaka jest cena par kiśćców nepalskich i modrolicych??
_________________
www.ozdobneptaki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.