Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Atak drapieżnika - koszmar.
Autor Wiadomość
Haall
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-29, 20:00   

sylwia2401, z tym wypijaniem krwi to jakiś zabobon chyba. Zwierzę zabija bo musi jeść, więc zje tyle ile zdoła. Nawet jeśli najpierw wychłepcze trochę krwi, to dlatego, że jest ciepła i zawiera sporo wartości odżywczych. Jeśli zostanie spłoszone to nie zje więcej.
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Rocki 
Mega User



Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 514
Podziękowania: 16/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-29, 20:00   

mikado, mogła to być również białą łaska >> http://farm1.static.flick..._5962426da0.jpg żeby odróżnić trzeba trzeba zobaczyć ogon (gronostaj ma dużo dłuższy czarno zakończony ogon), jak by to mój dziadek powiedział, trzeba ją złapać i posypać ogon solą 8-)

A poza tym to i tak uważam, że to nie była sprawa łaski, a to, że łasice wypijają krew ofiary jak wampiry to jeden wielki MIT powstały przez to, że łasice duszą swoje ofiary zastawiając ślad na szyi przypominający ślad po ugryzieniu wampira i zapewne stąd to się wzięło...
_________________
www.zooforum.pl - najlepsze w Polsce forum o ogrodach zoologicznych! Zapraszam! ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mikado 
Specjaliści
Siamese Fireback



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/mikado

Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 7 razy
Wiek: 109
Dołączył: 12 Maj 2009
czyli 5434 dni temu
Posty: 659
Podziękowania: 59/95
Skąd: Żywiec

Wysłany: 2010-01-29, 20:22   

Rocki, mogła być i łaska nie mówie nie :-D .Cokolwiek to było trzeba złapać bo cały czas zagraża ptakom.

Ja miałem kiedyś odwiedziny...no właśnie nie wiem czego ale tak mi zmasakrowało to bażanta mongolskiego,że został bez piórek i miał podgryzioną szyję...Udało się mu nawet przeżyć atak...jednak po kilku tygodniach padł i moje pytanie czy ślina kuny,tchórza,łasic itd jest podobnie niebezpieczna dla ptaków jak ślina kota?Tzn także dochodzi do zakażenia krwi?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Michał 
Mega User



Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 28 Sty 2009
czyli 5538 dni temu
Posty: 213
Podziękowania: 9/24
Skąd: Krotoszyn

Wysłany: 2010-01-29, 20:29   

Haall,sylwia2401 ma rację z wypijaniem tej krwi, Ja osobiście znam taki przypadek, kiedyś mój dziadek zamknął kaczkę francuska w klatce i zostawił ją na chwilę, a gdy wrócił kaczka leżała martwa i o dziwo była cała.

Łukasz91, to co mogło zabić Ci bażanta to najprawdopodobniej był tchórz. U mnie zabił i wyniósł tydzień temu wszystkie bażanty. Wziąłem ze sobą psa i on znalazł jego tunel w którym leżał martwy samiec bażanta złocistego bez głowy. Moich dwóch sąsiadów widziało go, a jednemu wyniósł kilka kur z kurnika.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Rocki 
Mega User



Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 514
Podziękowania: 16/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-29, 20:34   

Michał, możliwe, że to czupakabras.

A tak na poważnie drapieżnika mogło coś spłoszyć i po prostu się schował a gdy wrócił po ofiarę już jej nie było... Łasice naprawdę nie wypijają krwi ofiary!

Kolejny powód dlaczego niekiedy ludzie myślą, że nie które drapieżniki wypijają krew swoich ofiar to, to że kiedy drapieżnik wpadnie do gołębnika/kurnika gdzie jest dużo ptaków to wpada w swego rodzaju stan odurzenia i zabija jak najwięcej łatwej zdobyczy na cięższy okres... ptaków jest tak dużo że ich nie zjada lecz próbuje je gdzieś wynieść i schować lecz nie zawsze się to udaje... i gdy taki rolnik znajdzie całe martwe stado bez wyraźnych obrażeń świadczących o wyjedzeniu mięsa mówi "Ta chol*** wypiła im krew i uciekła!"
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5918 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2010-01-29, 22:51   

Panowie co by to nie było, to nie była łaska, łaska nie odgryza głowy ofiarom, robi to lis,kuna i tchórz, a że był tam mały otwór, to stawiam na tchórza.
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Badziu 
Mega User
Birdwatcher



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 2 razy
Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2009
czyli 5431 dni temu
Posty: 400
Podziękowania: 7/2
Skąd: Mazowsze

Wysłany: 2010-01-30, 13:05   

Mi 2 tygodnie temu coś zjadło 2 kanarki. Ich ciał nie było ponieważ to "coś" wciągnęło je w dziurę w ziemi którą wlazło.
Dzisiaj z pomocą taty zrobiłem w wolierze podłogę z desek, z pewnością to na razie pomoże. Tylko wylot mam nadal nie zabezpieczony ale i tak teraz ptaków na niego nie puszczam.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
byliny 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Gru 2009
czyli 5219 dni temu
Posty: 44
Podziękowania: 1/3
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2010-01-31, 20:23   

Dziś znalazłem martwą zagryzioną cukrówkę , najprawdopodobniej to łaska. Choć nie widziałem jej ale już miałem podobną sytuację w październiku wtedy zagryzła mi 8 cukrówek i jedną świergotkę. Dziś przeprowadziłem ewakułację wszystkich ptaków z wolier. Jesienią nie zrobiłem tego (tylko uszczelniałem klatki) i co noc ginęły 1 lub 2 ptaki. Wtedy mój pies złapał raz ją w klatce . W sumie przypuszczam że teraz to łasica. Myślałem o kupieniu żywołapki co o tym myślicie ? Jak by się złapała to wywiózłbym ją gdzieś daleko.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
byliny 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Gru 2009
czyli 5219 dni temu
Posty: 44
Podziękowania: 1/3
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2010-01-31, 22:53   

Oto zdjęcia tych biednych synogarlic co padły w październiku:( I jak widać niektóre mają oderwane główki.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
dakota2000 
Mega User
dakota2000



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2008
czyli 5896 dni temu
Posty: 34
Skąd: Hel
Wysłany: 2010-02-01, 18:41   

Kunowate jak dostają się do pomieszczenia z ptakami to zbijają wszystko. Nie zabija jednego ptaka, ale wszystkie. To jest morderca. Nie podlega ochronie.
_________________
Czesław Bubienko
Ostatnio zmieniony przez Alan1980 2010-02-10, 19:13, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mikado 
Specjaliści
Siamese Fireback



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/mikado

Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 7 razy
Wiek: 109
Dołączył: 12 Maj 2009
czyli 5434 dni temu
Posty: 659
Podziękowania: 59/95
Skąd: Żywiec

Wysłany: 2010-02-16, 12:58   

Takich odwiedzin jak wczoraj w nocy się nie spodziewałem,otóż z całym impetem w woliere uderzyła sowa tak,że bażanty się pozrywały z gałęzi.Nie mogła wejść do środka więc to skakała po dachu to czekała spokojnie przed wolierami aż ptaki same przyjdą :-D Nic z tego jej nie wyszło a ja już swoich ptaków nie chciałem narażać na stres i poszedłem ją przegonić.Sówka wydawała się mała do momentu kiedy wzbiła się do lotu.Imponujący zasięg skrzydeł :shock: ,cichy bezszelestny lot...piękny ptak dobrze,że nie narobił szkód :-D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Alan1980 
Mega User
Bażanty



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/alan1980

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 11 razy
Wiek: 43
Dołączył: 31 Mar 2009
czyli 5476 dni temu
Posty: 1847
Podziękowania: 126/346
Skąd: Płońsk

Wysłany: 2010-02-17, 10:03   

U mnie kilka dni temu coś podjadło przepiórkę. Podejrzewam szczura, gdyż kiedyś w pomieszczeniu z przepiórkami go zastałem. Myślę tak też dlatego, że przepiórka była wciągnięta głową za osłonę od ściany i połowę tej głowy nie było. Łapki też miała tak jakby obgryzione. Już rozłożyłem trutkę w bezpieczne miejsca i mam nadzieję, że gościa załatwię.
_________________
www.ozdobneptaki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ajtes 
Mega User
mini zoo



Wiek: 74
Dołączył: 19 Kwi 2009
czyli 5457 dni temu
Posty: 59
Podziękowania: 3/9
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2011-07-25, 17:27   

U mnie dzisiaj łaska zabiła dwa kurczaczki nowoangielskie dopiero co odsadzone od kwoki. Drugiego zabiła przy mnie zanim otworzyłem wolierę zdążyła go zabić i uciekła. Wracała przy mnie jeszcze kilka razy mimo, że ją ganiałem. Miesiąc temu zabiła mi w ten sam sposób i w tej samej wolierze 6 malutkich silek. Jak ją zneutralizować? Proszę o rady tudzież sposoby- mogą być niewybredne bo jestem strasznie wkurzony i zdeterminowany.
_________________
pozdrawiam
ajtes
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mikado 
Specjaliści
Siamese Fireback



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/mikado

Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 7 razy
Wiek: 109
Dołączył: 12 Maj 2009
czyli 5434 dni temu
Posty: 659
Podziękowania: 59/95
Skąd: Żywiec

Wysłany: 2011-07-25, 20:48   

U mnie na łaski sprawdził się kot.Laska bardzo szybko z myśliwego stała się ofiarą :mrgreen:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Romeo 
Mega User
K.H.D.E. Astryldy.pl



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 07 Wrz 2009
czyli 5317 dni temu
Posty: 122
Podziękowania: 17/3
Skąd: Gorzyce Wielkie

Wysłany: 2011-07-26, 21:29   

Łasica jest pod ochroną, ale pewnie gdyby zaczęła mi zjadać ptaki, to bym też starał się ją jakoś złapać, ale raczej żywą.
_________________
Wojtek
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
kamillo1395 
Specjaliści
Kamil Fornalczyk



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/kamillo1395

Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 12 Gru 2009
czyli 5220 dni temu
Posty: 742
Podziękowania: 39/158
Skąd: Łęczyca

Wysłany: 2011-08-01, 11:32   

to coś dzis w nocy paradowało sobie przez podwórko do gołębnika tylko mu sięnie udało dojść bo mój kochany piesio się z nim rozliczył za wszystkie czasy :)

czyżby kuna?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jaceusz 
Mega User



Dołączył: 25 Lut 2011
czyli 4780 dni temu
Posty: 28
Podziękowania: 2/6
Wysłany: 2011-08-01, 12:20   

Tak ,to kuna domowa-martes foina
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
kamillo1395 
Specjaliści
Kamil Fornalczyk



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/kamillo1395

Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 12 Gru 2009
czyli 5220 dni temu
Posty: 742
Podziękowania: 39/158
Skąd: Łęczyca

Wysłany: 2011-08-01, 14:09   

a waszym zdanie to tegoroczna czy jakas starsza ma ok. 60cm z wyciągniętą kitą /...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Bori34 
Mega User



Wiek: 27
Dołączył: 04 Maj 2010
czyli 5078 dni temu
Posty: 142
Podziękowania: 7/6
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2011-08-01, 15:44   

Według mnie to jest chyba jakis starszy osobnik ,ale nie bardzo stary ... chyba samiec :-D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
katta80 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 10 Kwi 2010
czyli 5102 dni temu
Posty: 139
Podziękowania: 25/6
Skąd: Tarnow - Walia

Wysłany: 2011-08-01, 16:56   

Starszy osobnik tak mi sie wydaje tegoroczny bylby mniejszy ,ale na 100 % tego nie jestem pewien.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.