Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Jajko dla kur ?
Autor Wiadomość
KamilOs 



Wiek: 26
Dołączył: 25 Wrz 2020
czyli 1281 dni temu
Posty: 6
Dał 3 podziękowanie(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-25, 11:13   Jajko dla kur ?

Dzień Dobry :-) .
Ciekawi mnie czy kurą nioską mogę podawać jajko na twardo ?
Gdzieś w internecie wyczytałem że suszone liście malina można podawać kurką ale nie wiem ile jest w tym prawdy więc jeśli macie na ten temat jakąś wiedzę proszę o pomoc :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Agori 
Mega User
Trelo agori!



Pomógł: 10 razy
Wiek: 55
Dołączył: 05 Mar 2008
czyli 5867 dni temu
Posty: 107
Otrzymał 5 podziękowań
Skąd: Września, Wlkp.
Wysłany: 2020-09-29, 23:47   

Ale chodzi o dorosłe kury? :shock:

Jajko jest produktem, który w swojej diecie wykorzystujemy, my - ludzie. Karmienie więc nimi dorosłych ptaków wydaje mi się szaleństwem. Kury są w zasadzie wszystkożerne i do prawidłowego rozwoju potrzebują również pewnej ilości białka pochodzenia zwierzęcego. Dorosłym ptakom możesz podawać zupełnie świeże lub zupełnie kwaśne mleko, twaróg, poobiednie resztki obrobionego termicznie mięsa albo odrobinę namoczonej w wodzie suchej karmy dla kotów. Od jajka w każdej postaci również nic im się nie stanie.

Natomiast kurczętom podaje się w pierwszych tygodniach życia tzw. serek jajeczny lub drobno posiekane razem ze skorupką jajo ugotowane na twardo. Twaróg w pierwszych dniach życia może powodować biegunkę, więc lepiej podawać go starszym kurczętom.

Herbatkę z liści malin możesz zrobić sobie, zwłaszcza podczas przeziębienia, jako środek przeciwzapalny, przeciwgorączkowy i napotny. O podawaniu liści tej rośliny kurom nic mi nie wiadomo. W ogóle nigdzie nie spotkałem się z takimi zaleceniami i odnoszę bardzo silne wrażenie, że osoba która udziela takich porad ulega antropomorfizacji zwierząt, czyli wyznaje zasadę, że co dobre dla ludzi, to dla zwierząt tym bardziej. Niestety, jak to mawia Radzio Kotarski - nic bardziej mylnego. Np. z czosnku niedźwiedziego sobie przygotujesz pyszne i zdrowe pesto, ale gdy nakarmisz tą rośliną psa, spowodujesz u niego bardzo silne, nawet śmiertelne zatrucie. Maliny kurom raczej nie zaszkodzą. Jednakże z wszelkiej zieleniny polecam pokrzywę. Młodą, zbieraną wiosną. Dla ludzi w każdej postaci. Dla kur w sezonie świeżą, drobno poszatkowaną i lekko przewiędniętą (nie parzy wtedy ptakom błon śluzowych podczas jedzenia). Ale zwłaszcza zimą w postaci drobno zmielonego suszu jako codzienny dodatek do mieszanki wilgotnej.
_________________
Έλενα Παπαρίζοu - Βρισκώ το λόγο να ζω
(Znajduję powód, by żyć, 50'03")
Ostatnio zmieniony przez Agori 2020-09-29, 23:48, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
KamilOs 



Wiek: 26
Dołączył: 25 Wrz 2020
czyli 1281 dni temu
Posty: 6
Dał 3 podziękowanie(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-30, 08:07   

Dzięki za wytłumaczenie, o tych malinach przeczytalem na jakiejś stronie internetowe juz niepamietam nawet gdzie, mam jeszcze jedno pytanko odnośnie paszy "kurka naturka" niby zawiera soje z GMO ale z tego co mi wiadomo oraz po przeszukaniu chyba calego internetu na ten temat soja ta wcale nie jest szkodliwa (tak mi się wydaje) wiec pytani brzmi czy mogę ją podawać moim kurką? Dostają 3 razy w tygodniu gotowane kartofelki z pasza.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Agori 
Mega User
Trelo agori!



Pomógł: 10 razy
Wiek: 55
Dołączył: 05 Mar 2008
czyli 5867 dni temu
Posty: 107
Otrzymał 5 podziękowań
Skąd: Września, Wlkp.
Wysłany: 2020-10-18, 17:36   

W dobie Internetu każdy staje się specem od wszystkiego, a mnie zaczynają bawić te ogólne spekulacje choćby na temat GMO. Głownie dlatego, że zawęża się je do jednego zagadnienia. Tymczasem organizmy modyfikowane genetycznie znane są od starożytności. Oczywiście w ówczesnych czasach nie było możliwości tworzenia organizmów transgenicznych, które wzbudzają największy niepokój. Ale „zwyczajne“ krzyżowanie gatunków z różnych rodzajów też zalicza się do modyfikacji genetycznej. W ten sposób wychodowaliśmy choćby muła, bastarda czy truskawkę, którymi wszyscy się objadają i nie zastanawiają nad wpływem na zdrowie.
Również nikt nie neguje nowoczesnych metod np. produkcji insuliny, ratującej życie wielu ludziom (mnie też). Dzięki wprowadzeniu w pewne mikroorganizmy komórek z ludzkiej trzustki, odpowiedzialnych za producję insuliny, możemy otrzymywać insulinę ludzką w leczeniu cukrzycy, a więc najodpowiedniejszą dla ludzkiego organizmu. Takich przykładów są dziesiątki...

Odpowiadając na Twoje pytanie konkretnie - okres od wychodowania i używania w żywieniu zwierząt i ludzi zmodyfikowaną soją jest zbyt krótki, aby można było stwierdzić cokolwiek. W takich przypadkach potrzeba dziesiątków lat, aby zrobić odpowiednią ilość badań i ocenić również długoterminowe skutki. W tych przeprowadzonych do tej pory naukowcy nie znaleźli niczego, co by mogło świedczyć o szkodliwości żywności modyfikowanej genetycznie. Wiesz, soję z GMO od 25 lat jedzą miliony ludzi na całym świecie i nic złego z tego powodu jeszcze się nie stało...
_________________
Έλενα Παπαρίζοu - Βρισκώ το λόγο να ζω
(Znajduję powód, by żyć, 50'03")
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.