Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Paw indyjski-Pavo cristatus
Autor Wiadomość
Garullus 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2013
czyli 3960 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 7/4
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2014-05-13, 13:03   

kszyk napisał/a:
zazwyczaj pawice nie akceptują założonych przez nas gniazd.

U mnie stare przez 2 sezony niosły do przygotowanych gniazd i wysiadywały bez żadnych fanaberii, w tym roku pierwsze zaczęły znosić młode i jest całkiem inaczej.
kszyk napisał/a:
gniazdo piękne tylko jajko leży na betonie.

Grzebanie w gnieździe to podstawa, u mnie tak samo, tyle że ja zostawiam wcześniej zniesione jaja i one wtedy też turlają się na wszystkie strony :-/ Za to wspomniane wcześniej "dzikie" gniazdo powstało w kupie starego siana i ma kształt bardzo głebokiego dołka o stromych ściankach, nie wiem czy kura da radę obsiąść i ogrzać jaja w takim dołku...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Pinio 
Mega User



Dołączył: 06 Gru 2011
czyli 4487 dni temu
Posty: 113
Podziękowania: 3/2
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-05-13, 19:23   

Moja pawica najpierw zniosla dwa jajka w jednym miejscu, teraz zaczela znosic w drugim, bardziej odkrytym. Dzisiaj juz byl tego efekt, jedno jajko rozbite, przypuszcam ze to jakis bazant. Poki co przelozylem jedno jajko do tego starego miejsca, mam nadzieje, ze pawica tam wroci. Swoja droga, jej pierwsze legi a elegancko sama sobie w sianie gniazda zaklada i sklada. Szkosa tylko, ze w dwoch roznych miejscach. Chyba po prostu uniemozliwie jej dostep do tego drugiego miejsca, co o tym sadzicie?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kszyk 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Sty 2013
czyli 4079 dni temu
Posty: 143
Otrzymał 11 podziękowań
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-05-14, 06:18   

Każdy samica nie tylko pawia zakłada gniazdo w miejscu gdzie według niej nikt i nic nie bedzie jej przeszkadzać. Każda widoczna ingerencja w gniazdo sprawia,że buduje gniazdo w innym miejscu. Trzymanie w jednym pomieszczeniu pawi i bażantów to zły pomysl.
Tak więc musisz zapewnić pawicy spokój wtedy możesz liczyć na udane lęgi.
Mam dwie samice. Jedna siedzi na jajkach sama,zamknięta w pomieszczeniu 36 m,a druga aktualnie znosi jaja wprawdzie w pomieszczeniu ogólnym ale dzieli je tylko z samcem i parką maleńkich kurek.
_________________
Julian
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Garullus 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2013
czyli 3960 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 7/4
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2014-05-14, 09:24   

Wczoraj seniorka rodu zniosła pierwsze w tym sezonie jajo, oczywiście bez problemu w przygotowanym przeze mnie gnieździe, reszta samic dalej nieposkoromiona.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Pinio 
Mega User



Dołączył: 06 Gru 2011
czyli 4487 dni temu
Posty: 113
Podziękowania: 3/2
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-05-21, 20:13   

Bażancica zaczęła dokładać jajka do gniazda, w którym są 3 pawie jaja. Pawica tak jak pisałem wcześniej w ogóle się tymi jajami nie interesuje. Myślicie, że bażancica wysiedzi swoje i pawie jajka? Póki co są 3 pawie i 3 bażancie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Garullus 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2013
czyli 3960 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 7/4
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2014-05-22, 08:56   

No to już jest przesada!
Pawie wypuszczam rano ok. 6:30, zamykam o zmierzchu, łażą gdzie chcą cały dzień (mają duże podwórko z sadem i masą zakamarków do dyspozycji, za ogrodzenie w chaszcze też wychodzą). Jak już wcześniej pisałem pawice zaczęły znosić jaja na grzędzie a nie do gniazd, więc grzędy pozdejmowałem i skutkowało jakiś czas, tzn. do gniazd i tak znoszą sporadycznie (grzebią w nich za to regularnie), za to mogłem całe - nieuszkodzone jaja zbierać np. ze środka posadzki lub ze świeżo skoszonego trawnika. Ostatnio jednak jedna specjalistka potrafi wejść do swojego "kurnika" i wskoczyć bardzo wysoko na wyjątkowo niewygodną belkę pod dachem tylko po to żeby z niej znieść jajo, po czym zadowolona idzie sobie spacerować po terenie dalej :-( Już 2 jajka tak rozwaliła. Pozostałe samice jakiejkolwiek skłonności do wysiadywania na razie nie przejawiają, zniesione jaja skrzętnie zbieram i narazie dokładam do gniazd. Pierwszy raz takie cyrki się u mnie dzieją.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-05-22, 18:48   

Ile lat mają te samice?
Możliwe ze są z legów sztucznych już w którymś pokoleniu i może nie mają instynktu gdzie powinny normalnie znosić jaja ?
Pisze moze, bo nie wiem.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ONAG 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
czyli 5179 dni temu
Posty: 412
Podziękowania: 42/161
Skąd: małopolska

Wysłany: 2014-05-22, 19:00   

Garullus, a czy samice mają do wyboru tylko gniazda na ziemi? Może wart było by zrobić gniazdo wyżej, np. kosz wiklinowy zawiesić wyżej nad ziemią. Jakiś czas temu u mnie samica wolała nieść w koszyku wiklinowym na wysokości ok. 1,2m na podłogą w kurniku.
_________________
.:Każdy robi to co lubi:.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Garullus 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2013
czyli 3960 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 7/4
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2014-05-23, 08:16   

wanted problem jest z młodymi samicami (2-letnie) 2 z nich wychowane przez kwokę -kurę, a 2 prowadzane przez matkę biologiczną ;-) aż do wiosny. Wszystkie po tych samych rodzicach, matka instynkt ma O.K. kiedyś wysiedziała nawet w oponie wyścielonej słomą.
ONAG pomieszczenie dla pawi znajduje się na strychu budynku gospodarczego, muszą tam wefrunąć (podłoga na wys ok. 4m od ziemi), ale gniazda faktycznie na tej podłodze wszystkie są. Może i spróbuję coś wyżej zamontować. Jak wczesniej pisałem jedna samica zaczęła znosić w stercie siana pod wiatą, poznosiła trochę, myślałem że usiądzie ale widzę że jej się "odwidziało" ani tam już nie znosi, ani nie siedzi.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-05-23, 22:45   

Garullus napisał/a:
(podłoga na wys ok. 4m od ziemi)

No i myślę, że znalazłem przyczyne.
Gniazda są na podłodze i nie ważne czy jest tam siano czy nie, wszystkie gniazda są w pomieszczeniu które jest wysoko. A jak wysoko to powietrze suchsze bo wyżej a wyzej temp. jest zazwyczaj wyzsza, szczególnie w pomieszczeniu a to zapewne mimo iż ma jakieś drzwiczki i mozliwe ze i okna, to wentylacja w nim zapewne nie jest wystarczająca a ptaki czują że idą upały. No i sama wilgotnosc w gnieździe. Tutaj jej raczej nie będzie. Wszystkie dzikie ptaki grzebiące, wola zakładac gniazda w miejscach gdzie jest chociaż odrobina wilgoci, czyli na ziemi, wyścielone gniazdo lisćmi, źdźbłami, trawą lub w pniach drzew. Tam zazwyczaj sam pień dostarcza wilgoci lub nazbierane w nim próchno, liscie butwiejące i inne czastki.
Myslę wiec że tutaj moze być problem.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Garullus 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2013
czyli 3960 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 7/4
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2014-05-24, 12:19   

wanted niby się zgadza co do gniazd w pomieszczeniu, ale ptaki nie są zamknięte i mają do dyspozycji spory i urozmaicony teren z miejscami
Cytat:
gdzie jest chociaż odrobina wilgoci, czyli na ziemi, wyścielone gniazdo lisćmi, źdźbłami, trawą lub w pniach drzew.
a mimo to w większości znoszą jaja w tym pomieszczeniu na grzędach albo sporadycznie poza byle gdzie bez przygotowania gniazda, powstało tylko jedno "dzikie" gniazdo w stercie starego siana a i ono zostało porzucone po zniesieniu 7 jaj :-(
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Pawi Król 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sty 2008
czyli 5899 dni temu
Posty: 356
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2014-05-29, 17:34   

U mnie pierwsze jajko zniosła w kurniku całkiem na posadzce .
Zbiłem dwie deski do siebie i postawiłem do rogu , pościeliłem słomy , jajko tam położyłem i następne zniosła już w to miejsce zrobione przeze mnie . Jutro będzie trzy tygodnie jak wysiaduje .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Mati134 
Doświadczony Hodowca
MłodyChodowca



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja

Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2009
czyli 5492 dni temu
Posty: 236
Podziękowania: 15/21
Skąd: Radom

Wysłany: 2014-05-29, 18:16   

U mnie są juz 3 młode i jeszcze jedno jajko pełne
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
BULO17 
Doświadczony Hodowca
BULO17



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja

Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 14 Lut 2010
czyli 5147 dni temu
Posty: 216
Podziękowania: 32/3
Skąd: Garzewko

Wysłany: 2014-05-29, 20:05   

a u mnie dziś znalazłem gniazdo z 4 jajkami :)
_________________
BULO17
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
waldek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 10 razy
Wiek: 49
Dołączył: 29 Wrz 2008
czyli 5650 dni temu
Posty: 329
Podziękowania: 20/16
Skąd: kartuzy
Wysłany: 2014-06-01, 20:12   

Pierwsza samica ma już 3 maluchy
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Pawi Król 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sty 2008
czyli 5899 dni temu
Posty: 356
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2015-01-29, 19:56   

Jak tam wasze przygotowania pawi na ten rok ? Piszcie jakie odmiany barwne planujecie rozmnożyć ze sobą w tym roku , może jakieś ciekawe połączenia ?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Pawi Król 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sty 2008
czyli 5899 dni temu
Posty: 356
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2015-03-24, 21:18   

U mnie już od tygodnia samca niebieskiego słychać że ho ho , a czarnoskrzydły cichutki . Jeżeli chodzi o zaloty to oby dwa tańczą na całego :-D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Pawi Król 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sty 2008
czyli 5899 dni temu
Posty: 356
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2015-05-05, 19:17   

Pierwsze jajka pawi w tym roku
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
waldek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 10 razy
Wiek: 49
Dołączył: 29 Wrz 2008
czyli 5650 dni temu
Posty: 329
Podziękowania: 20/16
Skąd: kartuzy
Wysłany: 2015-05-05, 21:50   

Pierwsza samica juz siedzi :lol:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
tomekt23 



Moja specjalizacja:
Inne

Dołączył: 27 Maj 2015
czyli 3219 dni temu
Posty: 3
Skąd: Łask

Wysłany: 2015-05-27, 08:57   

Witam wszystkich ptako maniaków ;). Zgłaszam się do was z małą prośbą. Otóż mam pawie najpierw kupiłem dwie roczne pary niebieskich ale było mi mało i dokupiłem pare czarnoskrzydłych samiec 3 lata samica 2. Było fajnie dużo pawi ale się zaczeło wiosną wojny między samcami zmusiły mnie do sprzedaży 2 samców niebieskich i samicy czarnoskrzydłej(nie wiem czemu samiec 3 letni czarnoskrzydły nie mógł się na nią patrzec i bałem się że ja zamęczy). A więc zostały mi 2 samice 2 letnie i piękny Elvis 3 letni, nastał spokój jak bym pawi nie miał po 2 dniach wypuszczam wszystkie (trzymam je w mega wielkiej nieużywanej oborze, mają ją całą tylko dla siebie nie trzymam w kurniku z kurami) i na moich oczach pisk lokomotywy i samiec siedzi na samicy potem na drugiej uf super mówie sobie w duchu i tak codziennie rano mają ochote na igraszki. Po paru dniach wchodze do nich wieczorem patrze i nie wierze w to co widze moje pierwsze pawie jajo i gniazdo, dumny jak paw zaniosłem wiadomości do domu. Potem zauważyłem iż obie samice niosą do tego gniazda za namową kolegi postanowiłem obok zrobić drugie takie gniazdo i przeniosłem jajo. Nie pomogło póżniej przeniosłem jeszcze jedno też nici skończyło się że przestały nieść do tego gniazda wczoraj wczhodze widze dwa nowe gniazda tylko bardziej na widoku (tamto było w nieużywanym chlewiku) i teraz zbaraniałem co robić w nocy podłożyłem jaja z opuszczonego gniazda do nowych podzieliłem po równo. Nie wiem co dalej robic a zależy miaby to pawica wysiedziała a nie kura czy inkubator. Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie,
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.