Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2008-03-25, 22:45
Liliput - wzorzec
Autor Wiadomość
Franek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5933 dni temu
Posty: 197
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-02-14, 19:00   Liliput - wzorzec

Liliput - wzorzec

Spośród mnogości odmian barwnych, sylwetek i typów upierzenia oraz różnych ozdób cechujących popularne na wsiach, małe kurki będące klejnotem w koronie polskiego drobiarstwa. Liliput, rdzennie polska, choć nigdy nieuznana oficjalnie rasa, zasługuje na szczególną uwagę. Poniższy wzorzec opisuje najbardziej typową, zgodną z przekazami historycznymi polską kurkę typowo ozdobną, choć o niepodważalnych walorach użytkowych.

Pochodzenie: ptak rdzennie Polski

Cecha charakterystyczna liliputów jest ich niepowtarzalny charakter.
Kurki cechują się bardzo dobrze rozwiniętym instynktem macierzyńskim, potrafią dzielnie bronić gniazda i młodych.
Koguciki z charakteru są zadziorne, w stosunku do obcych kogutów. Lecz wychowywane razem nie toczą ze sobą walk. Natomiast zaniepokojony kogucik potrafi zdetronizować i przepędzić kilka razy większego od siebie przeciwnika. W stosunku, do opiekunów, kurki te są bardzo przyjaźnie nastawione i szybko się oswajają. Przeciwne zachowanie obserwuje się w stosunku do obcych, ptaki są wtedy nieufne, i często chowają się w różnych zakamarkach. Wykazują znaczną płochliwość. Liliputy z natury są bardzo ruchliwe i zaradne, cechują się duża samodzielnością i bardzo dobrze rozwiniętym instynktem grzebania. Ptaki te nie lubią przeszkód na swojej drodze, jeśli nie mogą czegoś przejść, to przeskakują lub przelatują ponad nią.


Wrażenie ogólne:
Niewielka kurka w lekkim typie. Sylwetka wpisana w kwadrat. Krępa, z dumnie wypiętą piersią i zadartym ogonem. Grzbiet krótki, prosty. Całość robi wrażenie sprężystości, dziarskości i zdecydowania, tak charakterystycznego dla usposobienia tej rasy. Upierzenie naturalnie, przylegające, zwarte. Wyraźnie zaznaczone piętno płci, pozwalające odróżnić koguciki od kurek już u bardzo młodych, ptaków.
Kurka cechuje się dobrą nieśnością, która wynosi około 100 jaj w ciągu roku, lecz pozostawiając kurce jaja do wysiedzenia, nieśność wynosi od 10 do 15 sztuk w jednym zniesieniu. Skorupka jaja w kolorze białym lub kremowym.


Średnia waga dorosłych ptaków nie przekracza kilograma. Koguty w porównaniu do kurek są cięższe o około 20 - 30%.

Budowa:

Kogut:

Głowa: średniej wielkości, proporcjonalna, część twarzowa czerwona, nad okiem wyraźna brew;
Dziób: mocny, średniej długości, koloru żółtego, a u osobników o ciemnym upierzeniu przyciemniony;
Grzebień: Pojedynczy - średniej wielkości, stojący zachodzący z przodu na połowę dzioba, ząbkowanie regularne, średnio głębokie, 5-6 zębów.
Różyczkowy - szeroki zachodzący na połowę dzioba, z krótkim końcem; Obie formy grzebienia dozwolone;
Oczy w zależności od odmiany barwnej mogą mieć kolor brązowy, czerwony, pomarańczowy i pomarańczowo-czerwony
Zausznice: małe, gładkie, czerwone, mogą być białawe.
Dzwonki: okrągłe, średniej wielkości, czerwone
Szyja: średniej długości noszona pionowo, okryta cienkimi i długimi piórami grzywy, która opada na barki i grzbiet
Plecy: krótkie, szerokie, noszone pod kątem 45°, pióra siodła wąskie, sięgające dolnej krawędzi brzucha
Ogon noszony wysoko, pod kątem 60-90° pełny, z dobrze wykształconymi sierpówkami zaostrzonymi lub zaokrąglonymi.
Pierś szeroka, wypukła, noszona wysoko, dumnie.
Brzuch: lekko zaznaczony
Skrzydła: przylegające do tułowia, nieco opuszczone. Skrzydła mogą a nawet powinny dotykać się za ogonem.
Uda: krótkie, dobrze widoczne
Nogi średniej długości, mocne przystosowane do grzebania, gładkie, barwy w zależności od upierzenia: zielone, niebieskie, czarne, żółte lub cieliste. Zaopatrzone w ostrogi. Stopa cztero -palczasta.


Kura:

Krępa budowa ciała, tułów uniesiony pod kątem 45°, ogon noszony wysoko, średniej długości, szeroki, brzuch wyraźnie zaznaczony. Grzbiet krótki. Skrzydła przylegające do ciała. Nogi, tak jak u koguta, lecz bez ostróg, Głowa niewielka z mocnym dziobem i małymi dzwonkami oraz delikatnym małym grzebieniem pojedynczym prosty stojący gęsto ząbkowanym, lub delikatnym szerokim różyczkowym. Zausznice, oczy jak u koguta.

Wzorzec dopuszcza ponadto ptaki: czubate i łapciate

- Czubate:

U odmiany czubatej - czuprynka pokrywająca tylko tylną część głowy za grzebieniem. U kur w formie zgrabnej, okrągłej czapeczki wielkości proporcjonalnej do głowy. U koguta pióra czuprynki są dłuższe, wąskie i opadające do tyłu. U obu płci niepożądany jest czubek nieforemny, rozwichrzony. Niedopuszczalne są czubki w formie wiechy, lub utrudniające widzenie, czy pobieranie pokarmu.
Barwa czuprynki musi harmonizować z całością upierzenia i być zgodna z kolorystyką opisaną we wzorcu. Razem z czubkiem może występować grzebień pojedynczy lub różyczkowy.

- Łapciate:

U odmian łapciatych skoki opierzone dokładnie, piórami średniej długości, nieutrudniającymi chodzenia. Opierzone brzeg śródstopia i zewnętrzne części palca środkowego i zewnętrznego. Występują również sępie skoki.


Odmiany barwne:

- Kuropatwiane:

Kogut: Upierzenie głowy razem z szyją złoto-pomarańczowe, przy czym głowa jest nieco ciemniejsza. Tułów od strony barkowej i grzbietowej rudo-brązowy, siodło złocisto-pomarańczowe. Niektóre pióra wzdłuż stosiny zaznaczone są czarną kreską. Lotki I rzędu czarne, II rzędu również czarne, po stronie zewnętrznej brązowe, tworzące element „lusterka”. Duże pokrywy skrzydłowe (I i II rzędu) czarne z niebieskim połyskiem. Ogon czarny, z zielonym połyskiem.

Kura: Barwa upierzenia głowy rdzawo-brązowa, przechodząca na szyi w złocisto-żółtą. Pióra wzdłuż stosiny posiadają pasek ciemnobrązowy, prawie czarny. Pierś barwy łososiowej. Lotki I rzędu są ciemno – popielato - szaro - czarne. Lotki II rzędu po wewnętrznej stronie są barwy lotek I rzędu, a po zewnętrznej dropiate, jasnobrązowe z odcieniem ciemno - popielato - brązowym.

- Kremowo- kuropatwiane:

Kogut: głowa, grzywa i siodło słomiasto - żółte, pióra z ciemnymi paskami wzdłuż stosiny barki ciemno pomarańczowoczerwone, lotki I-go czarne, II-go rzędu po stronie zewnętrznej kremowe (element lusterka), od wewnątrz czarne. Duże pokrywy skrzydłowe (I i II rzędu) czarne z niebieskim połyskiem. Pierś, brzuch, uda i ogon czarne z zielonym połyskiem.

Kura: tak samo ubarwione jak kury kuropatwiane, tylko mają jasnożółte szyje

- Pszeniczne:

Kogut: głowa, grzywa i siodło barwy złocisto - pomarańczowej, mogą występować ciemne paski wzdłuż stosiny piór grzywy, plecy i skrzydła ciemniejsze, jasno-czerwone. Lotki I rzędu czarne, lotki II rzędu posiadają tak jak u odmiany kuropatwianej lusterko, barwy ciemniejszej niż grzywa. Pierś i brzuch czarne z intensywnym, zielonym połyskiem. Ogon czarny, z zielonym połyskiem.

Kura: głowa i grzywa złocisto żółta, reszta ciała barwy żółtawo- jasno-beżowej, jaśniejsze niż grzywa

- Białe:

Czysto biała barwa piór na całym ciele. Dopuszczalny lekki żółty nalot. Mocne zażółcenia są poważną wadą.


- Brzozowe:

Kogut: pióra na głowie, grzywie i siodle są barwy srebrzysto - białej z wyraźnym czarnym paskiem wzdłuż stosiny. U kogutów grzbiet i pokrywy skrzydeł czysto-srebrzystobiałe. Pierś czarna. Ogon czarny z zielonym połyskiem.
Kura: pióra są intensywnie czarne z wyraźnym, zielonym połyskiem, za wyjątkiem grzywy, która jest srebrzysto - biała, z czarnym rysunkiem
Duże błędy:
Matowa czerń.


Poza wyżej wymienionymi odmianami występują również, ptaki o ubarwieniu srebrzysto - kuropatwianym, srebrzysto - pszenicznym oraz kuropatwiane i pszeniczne pstre oraz o znaczeniach niebieskich.


Każde odchylenie od opisanych wyżej punktów musi być postrzegane jako błąd, który powinien być oceniony adekwatnie do stopnia tego odchylenia.

Wady:

Niedostateczne piętno płci, brak harmonii, zbyt lekka, bądź zbyt ciężka budowa. Nadmierna lękliwość, agresja, brak charakterystycznej dla liliputów werwy.

Poważne wady:

U odmiany czubatej. Czapeczka zasłaniająca pole widzenia, rozwichrzona, stercząca. Grzebień inny niż pojedynczy lub różyczkowy. U odmian łapciatych łapcie szczątkowe w postaci rzadko rozmieszczonych "kłaczków" na skokach, U odmian o nogach gładkich piórka na nogach.

Niniejszy wzorzec został napisany, przez zespól zapalonych sympatyków i hodowców Polskich Liliputów. Tekst ten bierze pod uwagę własne doświadczenia autorów a zarazem opinie i zadnie innych hodowców.
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone.


Magdalena Kaczyńska-Butryn
Dawid Szikora
Mateusz Pluta

13.02.2008
_________________
Nie z racji władzy, lecz z nakazu rozumu.
Ostatnio zmieniony przez Franek 2008-02-14, 19:05, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Franek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5933 dni temu
Posty: 197
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-02-14, 19:00   

Cwerka:
Budowa morfologiczna i wygląd zewnętrzny taki jak w powyższym wzorcu, jednak z następującymi różnicami:
- waga w przedziale od 1 -1.5 kg
- grzebień pojedynczy z 5 – 6 zębami
- nogi niebieskie
- znaczenia niebieskie
- nie występują osobniki czubate i łapciate
_________________
Nie z racji władzy, lecz z nakazu rozumu.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Kamilek 
Mega User
Kamil



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5933 dni temu
Posty: 651
Podziękowania: 6/6
Skąd: Ropica Polska

Wysłany: 2008-02-14, 19:48   

Franek, Dawid i Aeterena , Brawo dziękuję za tak dobry wzorzec w którym są umieszczone wszystkie odmiany liliputków :mrgreen: :mrgreen: A co z brodatością czy występuję u liliputów :?:

A i jeszcze dodaje zdjęcie jednej mojej kurci z czapeczką na głowie
_________________
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
przemek89 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Lut 2008
czyli 5917 dni temu
Posty: 34
Skąd: Koło - Lublin
Wysłany: 2008-02-14, 20:06   

Franek, przeciez cwerga t o jest liliputka i kazdy kto w wlkp mieszka wie o tym bo tak sie je nazywa własnie w naszym regionie, tak jak w innych np kurki rajskie czy cus, wiec nie podawaj ze to jest inna rasa b oto jest bzdura wg mnie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5933 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2008-02-14, 20:08   

Dziękuję Kamiklo :-D

Chciałam również tą drogą podziękować serdecznie Mateuszowi (Frankowi), Dawidowi (Dawidowi), za burzę mózgów, fantastyczną współpracę, chęć poświęcenia kilkunastu godzin z życia i zapał, żeby coś zrobić w kierunku ratowania tych ślicznych kurek :-D
Dziękuję Wam Chłopaki , że przywracacie mi wiarę w ludzi :-D


przemek89 napisał/a:
Franek, przeciez cwerga t o jest liliputka i kazdy kto w wlkp mieszka wie o tym bo tak sie je nazywa własnie w naszym regionie, tak jak w innych np kurki rajskie czy cus, wiec nie podawaj ze to jest inna rasa b oto jest bzdura wg mnie.



Przemek, chyba nie do końca zrozumiałeś :-)
Częśc osób hoduje liliputy nieco większe od tych "prawdziwych", historycznych, opisanych we wzorcu.
Bodajże Mateusz właśnie nazwał je cwerkami, dla odrożnienia od właściwych liliputów. Można potraktować to jako lokalną, wielkopolską odmianę i postawić w rzędzie z liliputami czubatymi i łapciatymi...

Jak widzisz są opisane we wzorcu liliputa, a nie jako odrębna rasa...
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Ostatnio zmieniony przez Aeterna 2008-02-14, 20:12, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Dawid 
Mega User



Pomógł: 14 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5933 dni temu
Posty: 268
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Kurów
Wysłany: 2008-02-14, 20:09   

Kamil, ,,brodatość" nie występuje u liliputów. Wszystkie odmiany nie zostały umieszczone we wzorcu, ale te najpospolitsze ;-) .
Niestety, ale Twoje liliputy są sporych rozmiarów, nie wpisują się we wzorzec.

Chciałem podziękować innym autorom tego wzorca, za miłą współpracę i przyjazną atmosferę.
Dziękuję,
Dawid
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
hynio 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 67
Dołączył: 24 Sty 2008
czyli 5929 dni temu
Posty: 127
Skąd: Skrzyszów k.Wodzisławia Śl.
Wysłany: 2008-02-14, 20:47   

Jak byłem mały i właziłem gdzie nie trzeba to dziadek mówił do mnie :"kaj zaś tam leziesz ty cwergu" czyli gdzie włazisz maluchu.W innych okolicznościach też używano słowa "cwerg"koreślając kogoś małego.Więc myśle że cwerg to ktoś-coś małego.
_________________
Pozdrawiam Henryk Sz.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Mateusz 
Doświadczony Hodowca
polskie rasy



Pomógł: 9 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5934 dni temu
Posty: 381
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Niedzrwica Kościelna
Wysłany: 2008-02-14, 20:51   

Dawid, Aeterna, Franek, bardzo mi się podoba wzorzec, który napisaliście. Widziałem inny wzorzec był on do bani :-| :-/ W ty wzorcu wzięte są pod uwagę wszystkie cechy i większość odmian barwnych, które występują u liliputów polskich. co do nazwy Cwerk pochodzi z języka niemieckiego Zwerg ( czytaj : Cwerg ) oznacza to karzeł ; miniatura.
Mi osobiście podobają się czubate z delikatnymi łapciami i grzebieniem pojedynczym i mocno nakrapiane, ale podobają mi się także bez łapci, bez czuba z grzebieniem pojedynczym :-) :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Mateusz 2008-02-14, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Franek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5933 dni temu
Posty: 197
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-02-14, 20:52   

W tym miejscu pragnę podziękować, Magdzie i Dawidowi za miłą współpracę i zangażowanie. Chciałbym podziękować również Krzyśkowi (spiciferowi) za pomoc w rozwiązywaniu problemów i odpowiedz na nasze pytania.

przemek89, Co do CWEREK to nazwę tą zarezerwowałem dla moich kurek, które są większe do zwykłych liliputów. Ważą w granicach 1 - 1.5 kg. Jako iż wielkopolska była pod okupacja, pruska a i w okolicach Poznani żyją Bambrzy (mam kilku w rodzinie), tak więc wiele słów zostało spolszczonych, tak wiec Cwerka pochodzi od niemieckiego zwerg, czyli karzeł. To jest dla odróżnienia z całej populacji, liliputów, naszych wielkopolskich wyjatkowych i niepowtarzalnych ptaków.
_________________
Nie z racji władzy, lecz z nakazu rozumu.
Ostatnio zmieniony przez Aeterna 2008-02-14, 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5933 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2008-02-14, 20:59   

Bardzo wszystkim dziękuję za zainteresowanie i wsparcie :-)

Proszę tylko o jedno ... nie rozmydlajmy tematu bawiąc się w słowne przepychanki.

Przemek, sprawa nazwy została wyjaśniona, nie jest ona tu istotna, więc pozwoliłam sobie usunąć posty zbędne i nic nie wnoszące :-) Mam nadzieje, że zrozumiesz i nie będziesz miał żalu :-)

Wspólnie tworzymy coś naprawdę dobrego. Nie chcę być patetyczna, ale chronimy jakiś kawałeczek naszego dziedzictwa, tradycji w skali mikro :-)

Mateusz, dzięki ... mam podobne zdanie jak Ty i dlatego powstał alternatywny wzorzec, w którym staraliśmy się opisac faktyczny wygląd liliputa, opierając się zarówno na własnych wspomnieniach, jak przekazach historycznych, w tym opowieściach ludzi starszych :-)
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Mateusz 
Doświadczony Hodowca
polskie rasy



Pomógł: 9 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5934 dni temu
Posty: 381
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Niedzrwica Kościelna
Wysłany: 2008-02-14, 21:08   

Angielska nazwa brzmiała by Polish Bantam, niemiecka Polnisch zwerghunher lub Polnisch zwerg, holenderska Polnisch kriel.
_________________
Ja mogę wszystko!! Mateusz Gracjan Dec
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
spicifer 
Mega User



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5933 dni temu
Posty: 299
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-14, 22:36   

Mateusz, ta nazwa zarezerwowana jest dla miniaturowych czubatek polskich, ;-) .
W pracach zootechnicznych zaproponowano z tego powodu inną angielską nazwę polskich liliputów, która brzmi Miniature Polish Fowl (miniaturowa polska).
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Łukasz23 
Mega User



Pomógł: 10 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5933 dni temu
Posty: 717
Otrzymał 8 podziękowań
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2008-02-15, 08:36   

kawał dobrej i solidnej roboty moje gratulacje dla Dawida Franka i Aeterny widzę że nie tylko mnie on cieszy ale i pozostałych użytkowników

czytając to węszę tu duży profesjonalizm i znajomość branży przez Dawida :mrgreen: który na punkcie LILIPUTÓW ma dużego chopla :-P

buziole dla Was kochana 3-jko :lol:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mirek_60 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 11 razy
Wiek: 63
Dołączył: 08 Lut 2008
czyli 5914 dni temu
Posty: 108
Podziękowania: 2/1
Skąd: woj.podkarpackie
Wysłany: 2008-02-15, 10:18   

Łukasz23, Mam propozycję/prośbę do Ciebie/-znamy Twoją pasję i umiejętności plastyczne może spróbowałbyś przekształcić opis słowny naszych kolegów w obraz.Bardzo obrazowo i rzeczywiście by to mogło wyglądać i wreszcie wiedzielibyśmy - widzielibyśmy przedmiot marzeń.Mam nadzieję,że zespół pomoże/oni mają wizję Ty umiejętności/Czekam na odpowiedż.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5933 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2008-02-15, 10:51   

Z radością informuję, ze już wczoraj wieczorem rozmawiałam z naszym nieocenionym Łukaszem i wyraził zgodę na zilustrowanie wzorca :-D
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mirek_60 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 11 razy
Wiek: 63
Dołączył: 08 Lut 2008
czyli 5914 dni temu
Posty: 108
Podziękowania: 2/1
Skąd: woj.podkarpackie
Wysłany: 2008-02-15, 11:10   

Aeterna, Odpowiedż satysfakcjonująca.Czekamy na wynik.
_________________
___________________________________________
Mirosław Mazur
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Łukasz23 
Mega User



Pomógł: 10 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5933 dni temu
Posty: 717
Otrzymał 8 podziękowań
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2008-02-15, 13:04   

osłodziliście mi życie tak miłymi słowami na mój temat zaczynam się czerwienić :oops: od samego rana ostro zabrałem się do pracy kończę kolorowanie kogutka za wzór posłużyły mi te oto kurki .....

kogutek http://www.forum.woliera....php?pic_id=1174

kurka http://www.forum.woliera....php?pic_id=1178

mam nadzieję że to był dobry wybór :?: przerysowałem i pokoloruję identycznie tak jak na zdjęciach

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za miłe słowa Mirek_60 i równie nieoceniona Aeterno :mrgreen:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Dawid 
Mega User



Pomógł: 14 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5933 dni temu
Posty: 268
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Kurów
Wysłany: 2008-02-15, 15:09   

To nawet dobry wybór, widziałem już te rysunki są świetne i bardzo precyzyjne, tylko jeśli możesz to przedłuż kogutkowi sierpówki i zmniejsz rozmiary obu płci. Z tego co widzę kurka ma grzebień różyczkowy ;-)
Rysunki, jak zwykle, świetne i niezwykle szczegółowe, dziękujemy Ci! :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
spicifer 
Mega User



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5933 dni temu
Posty: 299
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-15, 17:37   

Kogutek widziany w okolicy. Nie wiem, czy wpisuje się w standard?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5941 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-02-15, 17:39   

Mi sie bardzo podoba. Własnie takiej postury widział bym wszystkie liliputy, kolorki to rzecz jasna, rózne.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 21
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.