Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Zasadność drugiego koguta przepiórki japońskiej.
Autor Wiadomość
sylwekw 
Mega User



Wiek: 54
Dołączył: 24 Maj 2016
czyli 2866 dni temu
Posty: 30
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-17, 11:43   Zasadność drugiego koguta przepiórki japońskiej.

Dzień dobry wszystkim.

To w zasadzie mój debiut na tym forum. Jestem bardzo początkujący w kwestii ptaków.
Nie będę za dużo nudził (jeśli odnajdę właściwe miejsce na forum to napiszę co nie co o moich obecnych podopiecznych). Przejdę od razu do rzeczy bo pytanie w temacie może być niejasne ...
Oprócz papużek falistych mam kilka (będzie kilkanaście) przepiórek japońskich. Od razu chcę zaznaczyć, że nie myślę o nich w kategoriach produkcyjnych ale takich bardziej "dekoracyjnych", czy może jako nauka opieki nad grzebiącymi. Oczywiście jajka są miłym dodatkiem ale nie celem.

W chwili obecnej mam pięć kurek i jednego kogucika. Są w klatce o podstawie 1 x 1,5m ( w towarzystwie papużek falistych. Jestem jednak w trakcie przygotowywania im "wybiegu" - (jakoś trudno mi to nazwać wolierą) o powierzchni około 6-7m2 i chcę stadko powiększyć o kolejne 5-6 sztuk (jakoś tak w moim mniemaniu w takiej grupce będą się lepiej czuły niż w 6 sztuk) - a może jeszcze liczniejsze stadko byłoby "korzystniejsze" dla dobrego "samopoczucia" przepiórek :-) ?

I tutaj moje pytanko - czy jest jakiś konkretny powód dla którego w takiej grupce dobrze by było mieć drugiego kogucika lub może nie należy kupować drugiego kogucika?
Proszę mieć na uwadze, że nie chodzi mi o "produkcję" jajek. Bardziej chciałbym mieć fajne, "zadowolone" stadko. Być może w przyszłości z myślą o własnych młodych przepiórkach.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2016-06-19, 19:21   

Jak najbardziej polecam drugiego kogucika przy takiej ilości kurek. Na wybiegu zrób urozmaicenia i nie powinno być kłopotów.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
sylwekw 
Mega User



Wiek: 54
Dołączył: 24 Maj 2016
czyli 2866 dni temu
Posty: 30
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-19, 21:16   

A jest jakiś konkretny powód dla drugiego kogucika?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2016-06-22, 20:20   

Nie, lepsze krycie kurek będzie i tokowanie. Przy odpowiednio wystrojonej wolierce nie powinny nawet się przeganiać.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
sylwekw 
Mega User



Wiek: 54
Dołączył: 24 Maj 2016
czyli 2866 dni temu
Posty: 30
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-23, 23:00   

Hmm ... w tą sobotę (czyli za dwa dni) jadę dokupić 5 kurek ... myślałem, że już będę wiedział ale nadal mam dylemat - czy dokupić drugiego kogucika czy nie.
Na kryciu lepszym mi nie zależy bo jak już pisałem nie planuję odchowywać młodych. Ale tokowanie może mnie skusić ;-) . Co prawda japońskie jakiegoś super "piania" nie mają ale czasami fajnie byłoby usłyszeć, bo ten teraz to jakiś milczek :-)

Hmm ale z urządzeniem wybiegu to nie tak łatwo, bo co prawda ma około 6m2 ale jest niski na ok. 60cm

Coś czuję że decyzja ostateczna zapadnie na bieżąco na giełdzie w sobotę.
Ale dzięki wszystkim za opinie.

P.S. Powoli się zbieram żeby pokazać moją klatkę i wybieg.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2016-06-26, 13:20   

sylwekw napisał/a:
Hmm ale z urządzeniem wybiegu to nie tak łatwo, bo co prawda ma około 6m2 ale jest niski na ok. 60cm

Nie musi być wysoki. Chodzi o to by były jakieś pieńki, korzenie, gałęzie i wszelkie inne materiały które zawsze mogą za swoją pomocą podzielić wybieg na rejony, tereny.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
sylwekw 
Mega User



Wiek: 54
Dołączył: 24 Maj 2016
czyli 2866 dni temu
Posty: 30
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-26, 16:58   

Już po fakcie. Wczoraj kupiliśmy dodatkowych 5 kurek (faraonki). Na kogucika się nie zdecydowaliśmy.

I co więcej, ten dotychczasowy tak gania i męczy te nowe kurki, jedną to podziobał mocno i dzisiaj zdecydowaliśmy się go oddzielić od kurek. Nie wiem co będzie dalej ale na razie nie podoba nam się aby tak męczył kurki.
Tych "swoich" aż tak nie męczył a te nowe to strasznie - nie wiem czy dlatego, że one młode czy jakiś inny powód.

Na razie będzie oddzielony może jak te nowe kurki trochę się oswoją z wybiegiem to kogucik wróci do nich.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2016-06-29, 20:41   

sylwekw napisał/a:
Na razie będzie oddzielony może jak te nowe kurki trochę się oswoją z wybiegiem to kogucik wróci do nich.


Bardzo rozsądna decyzja.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
sylwekw 
Mega User



Wiek: 54
Dołączył: 24 Maj 2016
czyli 2866 dni temu
Posty: 30
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-30, 11:51   

wanted napisał/a:
sylwekw napisał/a:
Na razie będzie oddzielony może jak te nowe kurki trochę się oswoją z wybiegiem to kogucik wróci do nich.


Bardzo rozsądna decyzja.


Dzięki, może i rozsądna ale musiała ulec zmianie.
Niestety kogucik oddzielony od stadka nie dawał nam spać (pewnie sąsiadom też).
Po prostu "piał" nieustannie i donośnie.
Coś trzeba było zrobić.
W pierwszej chwili oddzieliliśmy tą jedną najbardziej wymęczoną kurkę (wyskubana z piórek) a kogutka wpuściliśmy z powrotem do stadka.
Było by OK. Bo jakoś już za bardzo nie męczy tych czterech nowych ale zrobiło nam się szkoda tej oskubanej, bo czemu "za grzechy" kogucika ona ma siedzieć odizolowana od stadka :-)
Nie miałem pomysłu co zrobić aż wpadłem na nowy pomysł.
Zrobiłem na szybko taką małą klatkę (cztery ścianki z siatki) i w tej "klatce" siedzi na wybiegu. Czyli niby jest oddzielona, ma swoje picie i jedzenie - kogucik nie może się do niej dobierać - ale jednak jest wśród swoich pobratymców.
Nie wiem czy dobrze czy nie, czy potrzebnie czy nie ale tak sobie to wymyśliliśmy.
Zamierzam poczekać aż się trochę bardziej oswoi z otoczeniem i grupą i wtedy będziemy ją stopniowo wypuszczać.
Choć rozważam jeszcze zamiankę - to znaczy kogucik do tej "klatki" po środku wybiegu - a umęczona kurka na swobodę razem z innymi przepiórkami. To chyba szybciej by się oswoiła z nowymi warunkami ale ciekaw jestem czy tak oddzielony kogucik znowu nie był by zbyt hałaśliwy.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2016-07-04, 21:48   

Bardzo fajny pomysł z tym oddzieleniem tej kurki.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
sylwekw 
Mega User



Wiek: 54
Dołączył: 24 Maj 2016
czyli 2866 dni temu
Posty: 30
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-04, 22:38   

Sytuacja się rozwinęła zupełnie inaczej niż przewidywaliśmy.
Jak wspomniałem wcześniej spróbowaliśmy jednak tą "wymęczoną" kurkę wrócić do stadka a kogucika odizolować na jakiś czas w tej klatce wewnątrz wybiegu.

I tutaj niespodzianka. "Wymęczona" kurka gdy znalazła się w stadku ale kogucik jej nie niepokoił zaczęła "kryć" inne kurki .. czyli co kogucik z niej ?? Nie umiem rozpoznać płci bo to jest ta ciemna odmiana barwna (nie wiem jak się nazywa).

W tej sytuacji stało się dla nas jasne, że jeśli to jest kogucik to już spokoju między nimi dwoma nie będzie. Trzeba była coś wymyślić.
Postanowiłem w sobotę pojechać z nim na giełdę (Giełda Ptactwa Ozdobnego na Żeraniu) i porozmawiać z hodowcą od którego kupiłem te ostatnie pięć przepiórek.

Hodowca obejrzał przepiórkę i stwierdził, że to na 100% kurka ale jeśli chcę to może mi wymienić na inną. Oczywiście skorzystałem z propozycji ale poprosiłem o jasną odmianę (tutaj mnie więcej umiem odróżnić kogucika).

W tym momencie chciałbym wyrazić duże słowa pochwały pod adresem hodowcy. Mimo, że moja kurka była wyraźnie wyskubana z piórek po bójkach to zaproponował taką wymianę. Życzył mi jeszcze aby się dobrze chowały i tak sprawa się zakończyła.
Nie znam go i nie wiem kto to ale duże słowa uznania za postawę.

Wróciłem do domu, nową kurkę wpuściłem do stadka i od tej chwili nie mamy żadnego problemu i zmartwienia - w ten sposób dzięki życzliwości hodowcy problem się rozwiązał.
Jest jeden kogucik i 10 kurek - nikt nikomu nie wadzi :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Scoti 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Sty 2013
czyli 4088 dni temu
Posty: 257
Podziękowania: 20/4
Skąd: Miedary
Wysłany: 2016-07-04, 23:05   

Tak właśnie hodowcy powinni reagować, a nie patrzeć tylko na zyski bądź straty z tego powodu.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.