Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Holandia walczy z plagą gęsi
Autor Wiadomość
grajgul 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 901
Podziękowania: 74/106
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2016-05-10, 12:01   Holandia walczy z plagą gęsi

Holandia walczy z plagą gęsi, Niejaki Arie den Hertog kosi 5 euro od państwa za każdą zagazowaną gęś

uwaga! film zawiera sceny drastyczne. Oglądasz na własną odpowiedzialność


film
_________________
Artykuły rehabilitacyjne i nie tylko - www.kursmed.com

Pozdrawiam cie Gość, :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2016-05-10, 19:31   

Jak widać wyjadają im trawy więc szkody nie widać.
Niezbyt też to fer. U Nas są chronione a tam ot tak sobie wybijają bo im się chce. Jak już to robią to lepiej na konsumpcję je przeznaczyć albo odłapywać i do hodowców przekazać.
Moim zdanie nie powinno tak być.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Garullus 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2013
czyli 3970 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 7/4
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2016-05-11, 07:26   

wanted u nas puki co jeszcze można polować na wybrane gatunki gęsi, a w Holandii tuszki po gazowaniu są sprzedawane na przerób (konsumpcję), więc się nie marnują, ale...
Holandia już od dłuższego czasu ma wprowadzony zakaz polowania na gęsi, bo jak wszystkich przekonują pseudoeko - terroryści w skrócie: polowanie na tak wspaniałe i inteligentne ptaki jest nieetyczne i służy jedynie zaspokajaniu żądzy mordowania przez zwyrodnialców czyli myśliwych. (U nas też są prowadzone różne dziwne akcje w tym temacie, pisze się ckliwe teksty, jak to dzika gęś latami cierpi, gdy jakiś zwyrodnialec zastrzeli jej kuzyna czy ciocię, że już o rodzeństwie nie wspomnę....). Gęsi jeść muszą i gdyby na trawie poprzestawały pewnie problemu by nie było, no chyba że holenderskie krowy pozdychałyby z głodu ;-) , niestety gęsi (te w Polsce też) lubią również oziminy i tu jest problem. Puki co w Polsce prawo nie uznaje szkód powodowanych przez ptactwo za szkody łowieckie i w związku z tym nie ma za nie możliwości uzyskać odszkodowania. Polowanie nie ma co prawda większego wpływu na liczebność gęsi w kraju, bo przeważająca liczba gęsi to ptaki na przelotach, ale jednak poprzez odstrzał przepłasza się ptaki z upraw i przez to zmniejsza szkody. Dodam tylko że myśliwy poluje za własne pieniądze i w wolnym czasie, na polowaniach komercyjnych co prawda zarabia organizator, ale płacą myśliwi a państwo (czyli wszyscy jego obywatele) nic do tego z własnej kieszeni nie dokłada.
Tymczasem jak to widać na filmie w Holandii gęsi są odławiane i gazowane przez wyspecjalizowane firmy, które oczywiście na tym muszą zarabiać. Płaci państwo, czyli każdy jego obywatel. Zapewne na każdym etapie tego procesu gęsi odczuwają teraz niesamowity komfort, zwyrodnialcy nie mają satysfakcji, rolnicy mają mniejsze szkody, a terroryści - może np. mają takie firmy, albo co bardziej prawdopodobne wydają odpowiednie zaświadczenia np. o humanitarnym traktowaniu ptaków podczas gazowania (zapewne nie społecznie).
Ostatnio zmieniony przez Garullus 2016-05-11, 07:31, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2016-05-13, 16:01   

Witam
Ja już tu poruszałem na forum ten temat, gdzie są teraz ekolodzy bo to oni do tego doprowadzili. Eko terror, za klawiatury komputera się dobrze ochrana przyrodę i to są skutki.
U nas też ciągle krzyk że myśliwi to i tam to ale jak trzeba naprawdę pomagać lub płacić za szkody to ich jakoś nie widać.
Szkoda pisać
pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2016-06-05, 04:26   

Podobało się komuś, jak oni to robili? To chodzenie po niedobitych gęsiach, ten ich krzyk (po gazowanu). Nie wytrzymalam nerwowo. Albo chwytanie za skrzydlo, żeby dorzucić gęś do zagrody? To jest humanitarne zabijanie?! I jeszcze koleś-ten z łódki- mówiący: "Lubię gesi. Sa mądre. One chcą byc sprytniejze ode mnie, ja myślę jak byc sprytniejszym od nich"-szeroki uśmiech do kamery jakby jechał robić to co lubi. Eh.........
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2016-06-05, 06:05   

No mi się to też nie podobało. Podejście jakby rutynę by do tego miał.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2016-06-05, 12:50   

Witam
No temat jest bardzo drażliwy ale jak myśliwy strzelił sobie kilka gąsek to była tragedia bo biedne ptaki teraz są pewnie szczęśliwsze jak zdychają w męczarni!.
W Holandii doprowadzono do absurdu jeśli chodzi o tworzenie obszarów chronionych, każda rzeczka, staw, kałuża gdzie lądowały ptaki od razu tworzono tam obszary chronione.
Zrobili z siebie więźniów w własnym domu jak to się mówi.
Wszystko z umiarem trzeba - np. kormoran w naszym kraju kilkanaście lat temu ok 1000 par lęgowych na mazurach teraz tragedia ile tego plugastwa jest.
Gospodarstwa rybne nie wiedzą co robić ludzie tracą cały dorobek życia przez te ptaki,gdzie są teraz pseudo ekolodzy teraz nikt tym ludziom nie pomaga tylko myśliwi.
Taka jest prawda
pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2016-06-09, 21:17   

mirek1, bo właśnie po przez myśliwych powinny być coroczne selekcje polegające na odstrzale lub odłapywaniu osobników (te zaś można przekazać do hodowli prywatnej, ZOO itd.).
Takie mord jak na filmiku nie powinien mieć miejsca.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2016-06-10, 07:48   

Witam
Ale pseudo ekologą którzy siedzą tylko przed komputerem i tak chronią przyrodę tego nie wytłumaczysz.
Ja zawsze zapraszam ludzi do lasu na całą noc by im pokazań ,że jednak zwierząt jest bardzo dużo, więcej niż im się wydaje.
Przecież w Polsce też są organizowane różne akcje przeciw myśliwym np. Nie podawaj ręki myśliwemu, lub Pechowa 13 czy coś takiego hahaha.
Mi nikt ręki podawać nie musi tylko musi podać rękę pełną pieniędzy rolnikowi za szkody na polach kukurydzy co biedne dziczki zrobiły albo ludziom prowadzącym stawy rybne którym cały dorobek życia znika w jedną noc bo na ich staw przyleciały przepiękne biedne kormoranki w liczbie 1000 sztuk hahaha - to jest właśnie ta brednia i błędne koło. Ludzie czas się obudzić i żyć prawdą a nie w bajce gdzie na łące są sarny a obok nich wilki.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Garullus 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2013
czyli 3970 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 7/4
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2016-06-10, 07:50   

wanted napisał/a:

bo właśnie po przez myśliwych powinny być coroczne selekcje polegające na odstrzale lub odłapywaniu osobników (te zaś można przekazać do hodowli prywatnej, ZOO itd.).
Takie mord jak na filmiku nie powinien mieć miejsca.

wanted wątpię w to, żeby np. w naszym kraju za mojego życia zaistniała prawna możliwość zakupienia do hodowli prywatnej rodzimych zwierząt z odłowu. Mamy w kraju praktycznie 2 grupy zwierząt:
1. łowne (np. gęsi) i tu można co najwyżej uzyskać od starosty zezwolenie na 6-cio miesięczne przetrzymywanie w celu odchowania sieroty lub leczenie, potem trzeba wypuścić lub przekazać do wyspecjalizowanego ośrodka np. rehabilitacji dla zwierząt dzikich,
2. chronione - praktycznie wszystkie pozostałe ssaki i ptaki - i tu już jak wiadomo z odłowem nie ma szans!
Jaki ogród zoologiczny corocznie przyjmie i będzie utrzymywał np. 300 gęgaw z odłowu? Przypuszczam że 150 osób prywatnych chętnych na parkę by się znalazło bez problemu...
Mnie jako myśliwego takie traktowanie zwierząt, jak pokazano na filmie bardzo drażni, ale jeszcze bardziej drażni mnie fakt, że paradoksalnie taki holokaust zgotowali ptakom ich "obrońcy" - u nas oczywiście też tacy działają, np. tu:
http://niechzyja.pl/
Takie teksty w świetle tego co widać na filmie mnie rozwalają:
Cytat:
Gdy umiera gęś – cierpią jej najbliżsi
- oczywiście gdy gęś "umiera zamordowana" przez myśliwego! Na gazowanko każda gąska idzie spokojnie, bo wie że jej najbliżsi odejdą wraz z nią i nikt po niej cierpiał nie będzie! Kolejny paradoks to zjednoczenie przeciwko łowiectwu sił wszystkich "obrońców życia wszelakiego" i tak na myśliwych plują wszelkie ptakoluby razem z miłośnikami zdziczałych kotów i wałęsajacych się psów, które sieją m.in. wśród tych ptaków największe spustoszenie :evil:
Cytat:
Podejście jakby rutynę by do tego miał.
Bo ma, to jest firma taka sama jak każda inna - zarabia na tym co robi, a że akurat likwiduje gęsi a nie np. złomuje samochody to już szczegół - po prostu inna branża.

mirek1 napisał/a:
Ja zawsze zapraszam ludzi do lasu na całą noc by im pokazań ,że jednak zwierząt jest bardzo dużo, więcej niż im się wydaje.
Zwłaszcza komarów, szerszeni i kleszczy ;-) a na serio to bardzo dobra metoda, tylko niektórych ciężko przekonać.
Ostatnio zmieniony przez Garullus 2016-06-10, 08:04, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2016-06-10, 18:50   

wanted napisał/a:
mirek1, bo właśnie po przez myśliwych powinny być coroczne selekcje polegające na odstrzale lub odłapywaniu osobników (te zaś można przekazać do hodowli prywatnej, ZOO itd.).
Takie mord jak na filmiku nie powinien mieć miejsca.

Wanted, zgadzam się z Tobą w pełni.
Ja ostatnio przy rodzinnym grillu poznałam (a raczej- w końcu miałam okazję dłużej pogadać) z mężem mojej siostry ciotecznej. Krystian jest wlaśnie myśliwym, i przyznam że troszkę od innej- tej lepszej strony, pokazał mi (słownie) na czym polega myśliwstwo. Jane, odstrzały np wilków uważa że powinny być- na Pomorzu wilk ponoć rozmnożył się na tyle, że podchodzi do iedzib ludzkich, a druga sprawa- powstały hybrydy wilka z psami- temat dla mnie bardzo przykry, bo kocham psy i działam w ich ochronie (adopcje itp), ale te hybrydy są groźne jak wilk a jednocześnie nie mją tego strachu człowiekiem, tak że wchodzą do wsi chociażby. Przynajmniej tak mne przekonywał.
Mówił mi też o inwazji gatunków inwazyjnych- eh, ja jestem zdania że za całe to zło odpowiada wyłącznie człowiek- np kupuje małego żołwika czerwonolicego ktory w ciągu 3 lat rośnie do ponad 20 cm i co? Hlup go do rzeki, a nasze żółwie błotne, gatunek zagrożony, nie mają szans bo jet ich mniej niż czerwonolicych, zo,łtolicych i innych, beztrosko wypuszczanych "na wolność" (oczywiście w momencie wypuszczania nikt nie zatanawiał się, że zwierzę przeżyje i tanie się początkiem populcj inwazyjnej, która może doprowadzić do wyginęcia żólwia blotnego z Polski... Terz to jest problem głównie ludzi z urzędów ochrony rodowiska, w tym- i myśliwych, bo na swoich spotkaniach poruzają ponoć właśnie tego typu tematy- mają konkretne dane, prawdzają liczebność różnych gatunków, czasem dostają pozwolenie na odstrzał jakiegoś gatunku- ale to ne tak, że każdy robi co chce- wzytkie zwierzęta mają okresy ochronne, kiedy się rozmnażają, żaden szanujący się myśliwy nie strzeli do łani czy sarny mogącej mieć młode lub być w ciąży. Tak trochę delikatnie starano mi się zdjąć te moje "różowe okulary" jeśli chodzi o zwierzęta, bo proble jest skomplikowany. Jednak tylko wykwalifikowani ludzie, z odpowiednim podejściem powinni zabierać się za np odstrzał, jaki zostanie uznany za konieczny. Już nie myślę że "każdy myśliwy jest zły"- mąż siostry kocha psy, ma własne gospodarstwo i szanuje zarowno krowy, jak świnki, moimi ptakami się zachwycał, widać że kocha przyrodę. Myślę że takie miezczuchy jak ja np nie rozumieją pewnych problemów i to oni głównie krzyczą zza monitorow że każdy myliwy to potwór (mój rodzinny potwór codziennie woził chorego pa na zastrzyki prawie 50km w jedną stronę). Tak więc obecnie muszę przyznać, że zmienił moje myślenie, ale nie stałam się sympatykiem myśliwych- na razie pogodziłam się że lepsza jet ich przemyślana ingerencja niż późniejsze możliwe skutki i działanie na granicy absurdu- jak np w roku 2012 w Rumunii, gdzie zabijano bezpańskie psy- płacono za każdą "głowę" gdyż problem tak sie rozrósł, nie kontrolowany latami, iż nie mogli go opanować przed jakimś Euro czy co tam wtedy było :-/ ... Tyle że wiem też, iz są myśliwi naginający prawo łowieckie (jak rybacy lowiący maleńkie ryby- poniżej dozwolonej normy). To chyba nasza polska przypadłość- takie "robiene po swojemu".
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Ostatnio zmieniony przez Chiara 2016-06-10, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.