Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2008-03-25, 22:49
Kaczka krajowa
Autor Wiadomość
MichałD 
Mega User



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lut 2008
czyli 5878 dni temu
Posty: 191
Podziękowania: 27/11
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-07-31, 18:11   

Ja nie mogę napisać " no i stało się" :-/ , wszystkie jajka na których siedziała kaczka, okazały się niezapłodnione, choć i tak się cieszę , że w tym roku kaczce chciało się siedzieć. Na początku była bardzo płochliwa i szybko opuszczała gniazdo, gdy się do niego zbliżałem, ale po około tygodniu siedziała już bardzo wytrwale. Niestety gęsi trochę ją prześladowały. Może w przyszłym roku będzie lepiej.
Wstawiam zdjęcie rocznego kaczora w szacie spoczynkowej.

_________________
Michał
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Arkorok 
Mega User



Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 58
Podziękowania: 5/2
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-08-06, 21:03   

Moja kaczka niestety, też nie usiadła na jajach. Inkubacje jaj kaczych powierzyłem gęsi kartuskiej (doskonale się spisała). Dodaje zdjęcie tegorocznych przepierzających się kaczek.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
MichałD 
Mega User



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lut 2008
czyli 5878 dni temu
Posty: 191
Podziękowania: 27/11
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-08-08, 09:20   

Ładne " sarenki" ;-) , a czy gęś te kaczęta wodziła? czy po wykluciu były sztucznie odchowywane?
_________________
Michał
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Arkorok 
Mega User



Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 58
Podziękowania: 5/2
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-08-10, 20:52   

Kaczęta trafiły pod skrzydła kurki liliputki. Gęś dołączyła do innej gęsi wodzącej gąsięta.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Łukasz23 
Mega User



Pomógł: 10 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 717
Otrzymał 8 podziękowań
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2010-08-11, 15:48   

Arkorok napisał/a:
inkubacje jaj kaczych powierzyłem gęsi kartuskiej (doskonale się spisała)


i doskonale ich broniła
siedziała bardzo twardo gdy tylko ktoś się zbliżał głośno gęgała aaa..jak szczypała i biła skrzydłami co nie Arkorok ???
to jej gąsior mi frunął na głowe tak ??? bo już nie pamiętam :-P
Arkoroka pociągła za ucho !!! do dziś ma zwis ;-) wygląda jakby ciężarki 100kg se na nich wieszał :mrgreen:



aaaa...no i najważniejsze co się stało że Arkorok stawiasz posta :mrgreen: :?:
tżżża to oblać likierkiem malinowym heheheee :mrgreen: masz go jeszcze :?:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Łukasz23 
Mega User



Pomógł: 10 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 717
Otrzymał 8 podziękowań
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2010-08-11, 15:49   

Arkorok napisał/a:
inkubacje jaj kaczych powierzyłem gęsi kartuskiej (doskonale się spisała)


i doskonale ich broniła
siedziała bardzo twardo gdy tylko ktoś się zbliżał głośno gęgała aaa..jak szczypała i biła skrzydłami co nie Arkorok ???
to jej gąsior mi frunął na głowe tak ??? bo już nie pamiętam :-P
Arkoroka pociągła za ucho !!! do dziś ma zwis ;-) wygląda jakby ciężarki 100kg se na nich wieszał :mrgreen:



aaaa...no i najważniejsze co się stało że Arkorok stawiasz posta :mrgreen: :?:
tżżża to oblać likierkiem malinowym heheheee :mrgreen: masz go jeszcze :?:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Franek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 197
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-08-12, 20:17   

Witam po bardzo długiej przerwie. Co do Arka kaczek to jedna z tych z powyższego zdjęcia już się z kumała z moim kaczorkiem, łażą wszędzie razem widocznie bardzo brakowało mojemu tatuśkowi towarzystwa, Arek dzięki jeszcze raz za tą pannę.
_________________
Nie z racji władzy, lecz z nakazu rozumu.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Kilerek 



Wiek: 44
Dołączył: 09 Cze 2010
czyli 5042 dni temu
Posty: 1
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: 2010-09-07, 16:31   Kaczka krajowa

Witajcie

Postanowiłem pochwalić się swoim stadkiem kaczek krajowych.

Stadko składa sie z starszych 2 kaczek krajowych i jednego biegusa z jajek od Jedraszkowej (było więcej ale coś wykończyło)
oraz 5 kaczek krajowych z jaj od Piotra_Wisienki





Podziękuj autorowi tego posta
 
 
MichałD 
Mega User



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lut 2008
czyli 5878 dni temu
Posty: 191
Podziękowania: 27/11
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-09-14, 17:59   

Kilerek, obawiam się, że te młodsze kaczęta, to nie są kaczęta kaczki krajowej.
_________________
Michał
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
MichałD 
Mega User



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lut 2008
czyli 5878 dni temu
Posty: 191
Podziękowania: 27/11
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-10-08, 16:33   

Franek, witaj po dłuuugiej przerwie, jak się sprawuje kaczka od Arkoroka??. Mój stary kaczor już jakiś czas temu rozpoczął zmianę upierzenia spoczynkowego na godowe. O tej porze młode kaczki są już ładnie wypierzone, aż miło na nie patrzeć, poniżej kilka zdjęć. Na ostatniej wystawie KHDI w Marklowicach kaczki te wzbudziły duże zainteresowanie, może powoli, ale sukcesywnie będzie przybywało hodowców. Pytania dotyczyły zwłaszcza ich warunków utrzymania i jakości mięsa.







_________________
Michał
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Arkorok 
Mega User



Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 58
Podziękowania: 5/2
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-10-19, 11:54   

cześć
Właśnie Franek jak się sprawuje kaczka? U mnie kaczki już się przepierzyły. Jedna młoda para, jakiś czas temu została zabrana przez nowego właściciela (kolejny hodowca).
Michał kaczki prezentują się znakomicie.
Poniżej zdjęcia tegorocznych kaczek.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
MichałD 
Mega User



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lut 2008
czyli 5878 dni temu
Posty: 191
Podziękowania: 27/11
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-10-21, 18:51   

Franek coś ucichł ;-)
Arkorok mam nadzieję, że prowadzisz notatki dotyczące osób, które u Ciebie nabywają ptaki :-) później może być problem z pozyskaniem ptaków niespokrewnionych. Kaczki naprawdę ładne. Mają dostęp do stawu?
_________________
Michał
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Arkorok 
Mega User



Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 58
Podziękowania: 5/2
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-11-05, 20:46   

MichałD, kaczki niestety nie mają stałego dostępu do stawu, lecz w deszczowe dni przy intensywnych opadach, na środku wybiegu tworzy się tzw. mini staw - kaczki wtedy mają raj. Poza tym posiadają duże koryto z wodą, do którego chętnie wskakują na relaksacyjną kąpiel. A jak jest u Ciebie i innych hodowców?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
MichałD 
Mega User



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lut 2008
czyli 5878 dni temu
Posty: 191
Podziękowania: 27/11
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-10, 18:44   

Niestety moje kaczki również nie mają dostępu do stawu czy małej rzeczki. Myślę nad tym by w przyszłym roku zrobić taki basenik dla nich, czy się to uda - zobaczymy. Kiedyś miałem wkopaną w ziemię starą wannę, która służyła jako basenik dla kaczek. Mimo ułożenia kilku warstw desek, kaczki miały kłopoty z wychodzeniem, dlatego rzadko z niej korzystały. Kaczki bez możliwości kąpieli w basenie dają sobie radę, ale uwielbiam patrzeć jak się pluskają, jest to dla nich istna frajda, no i upierzenie mają w znacznie lepszym stanie. Póki co moje kaczki muszą zadowolić się korytem z wodą. Gdybym posiadał takie kaczki jak rouen czy aylesbury to obszerny basen czy mały stawek byłby koniecznością. Z uwagi na ociężałość tych kaczek, do uzyskania wysokiego procentu zapłodnionych jaj krycie powinno odbywać się " na wodzie". Kaczki krajowe w tym zakresie świetnie sobie dają radę mając do dyspozycji większą miednicę lub koryto z wodą.
_________________
Michał
Ostatnio zmieniony przez MichałD 2010-11-10, 18:59, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
tomo06 
Mega User



Dołączył: 07 Sie 2009
czyli 5348 dni temu
Posty: 28
Otrzymał 3 podziękowań
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2010-11-12, 21:31   

€ mnie namiastkę stawu spełnia mały basenik który wypełniony wodą i tak daje ptakom ogromną frajdę, co widać na zdjęciach :-D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
MichałD 
Mega User



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lut 2008
czyli 5878 dni temu
Posty: 191
Podziękowania: 27/11
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-14, 17:30   

tomo06 o czymś takim myślałem, no może troszkę większym. Z tym, że jak basen będzie pokaźniejszy to i usuwanie brudnej wody będzie bardziej kłopotliwe. Masz rację, widać tą ich radochę :-D
_________________
Michał
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Arkorok 
Mega User



Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 58
Podziękowania: 5/2
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-11-28, 19:38   

A co myślicie o tym, wystarczy dla kaczek? :-D Tak wygląda moja łąka od dłuższego czasu. Zawsze coś takiego występowało przy wiosennych roztopach a w tym roku po obfitych długotrwałych opadach.
Pamiętam jak byłem z wizytą u damianbober. U Damiana kaczki i gęsi mają dostęp do małej rzeczki nawet odpływają dość daleko, ale później wracają bez problemu do zagrody. Często we wioskach znajdują się stawy. Starsi ludzie opowiadają, że dawniej wszelkie wodne ptactwo z każdego gospodarstwa było tam zapędzane (na pewno i kaczki krajowe). Teraz już chyba nie ma co zapędzać …
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
MichałD 
Mega User



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lut 2008
czyli 5878 dni temu
Posty: 191
Podziękowania: 27/11
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-29, 19:07   

Arokorok, taka łąka to fajna sprawa, gdybym dysponował takim rozlewiskiem, to na pewno umożliwiłbym kaczkom do niego dostęp. W okolicach, gdzie ja mieszkam nigdy nie było takiej tradycji, żeby drób wodny z kilku gospodarstw spędzać do jednego stawu, każdy chronił swoje ptaki by przypadkiem sąsiad nie podebrał. Pamiętam, że babcia zawsze liczyła drób przed zamknięciem kurnika. Pamiętam też, że sąsiedzi znaczyli swoje ptaki głównie kury albo poprzez zawiązanie kolorowego drucika na nodze, albo przycinali kurom sterówki w ogonie. Ja już nie liczę drobiu przed zamknięciem, bo trwałoby to bardzo długo. Arkorok jak wygląda u Ciebie wspólna koegzystencja kaczek i gęsi? Ja musiałem zrezygnować z gęsi , ponieważ na wybiegu strasznie prześladowały kaczki, ewidentnie sprawiało im to radość jak poszarpały jakąś kaczkę lub kaczora. Zastanawiam się jak jest u Ciebie, może to kwestia rasy gęsi.
_________________
Michał
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Arkorok 
Mega User



Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 58
Podziękowania: 5/2
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-11-29, 20:20   

MichałD Kaczki i gęsi utrzymuje w tym samym pomieszczeniu, ale w oddzielnych kojcach. Wybieg jest wspólny, lecz dość obszerny tak, więc ptactwo nie wchodzi sobie w drogę. Najwięcej gęsich zaczepek w stosunku do kaczek jest przy wodopoju i w okresie gdy gęsi wodzą pisklęta. Chciałbym się Was zapytać odnośnie żywienia kaczek w okresie zimowym, czy może zmieniacie w jakiś sposób składniki dawki pokarmowej?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
MichałD 
Mega User



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lut 2008
czyli 5878 dni temu
Posty: 191
Podziękowania: 27/11
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-12-01, 19:33   

Arkorok, jakie Ty masz rasy gęsi? Wracając do Twojego pytania, to ja jakoś specjalnie nie zmieniam jadłospisu moim kaczkom, dostają ziarna zbóż i trochę mieszanki pełnoporcjowej dla niosek. Nie chcę, żeby niosły teraz jajka. Do tego jak wrzucę im resztki z warzyw, to też chętnie je jedzą, zwłaszcza kapustę. Czasami podaję też moczony chleb. Z początkiem lutego zwiększę im w dawce udział pełnoporcjowej mieszanki. A Ty modyfikujesz jakoś żywienie kaczek w okresie zimowym?
Tomo06 czy całe stadko ze zdjęć powyżej, pochodzi z tych kilku ocalałych jajek, które Ci wysyłałem parę lat temu?
_________________
Michał
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.