Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2008-03-25, 22:49
Kaczka krajowa
Autor Wiadomość
rugownik 



Wiek: 40
Dołączył: 03 Cze 2008
czyli 5799 dni temu
Posty: 8
Skąd: Nowe Nadratowo
Wysłany: 2008-06-04, 17:50   

a oto moje kaczuszki, nie wiem czy staropolskie, dlatego również poddaje je pod osąd bardziej doświadczonych hodowców
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

spicifer 
Mega User



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5934 dni temu
Posty: 299
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-04, 22:06   

rugownik, kaczki bardzo piękne z upierzenia i jak ich dużo, ale ich postawa i sylwetka nie różni się od wzorcowych kaczek pekin.
Czy wiadomo jakie mają pochodzenie? Czy można wykluczyć, że nie zostały kupione (one albo ich rodzice/dziadkowie) na targu?
Wracając do barwy, wśród kaczek krajowych taka jasna barwa występuje, to nie ma wątpliwości. Niestety mieszańce towarowe mają czasem barwę podobną, ale zazwyczaj mają także duże białe plamy. Kaczka na 3 zdjęciu najbardziej przypomina mieszańce pekin z innymi rasami.
gdyby te kaczki miały taką barwę ale miały sylwetkę poziomą, to nie byłoby wątpliwości, że to kaczki krajowe w bardzo dużym stopniu. I jeszcze jedno pytanie, czy samice głośno i uporczywie kwaczą oraz czy kaczki są towarzyskie czy raczej bojaźliwe?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
spicifer 
Mega User



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5934 dni temu
Posty: 299
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-04, 22:10   

bili17, wydaje mi się, że Twoje kaczki są kaczkami krajowymi.

Czy będziemy w stanie zawiązać "Klub hodowców kaczki staropolskiej/krajowej", gdyż wymiana materiału hodowlanego jest dla nas wszystkich niezbędna? Bardzo do tego namawiam i gorąco zapraszam.
Życzę sukcesów w lęgach i liczę na sprawozdania na Forum.
Pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
bili 
Mega User
bili



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 02 Kwi 2008
czyli 5861 dni temu
Posty: 111
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2008-06-05, 11:25   

spicifer, czy krajowe i staropolskie to to samo? jesli tak to ja z miła chęcią nawiązal bym kontakt z innymi hodowcami kaczek staropolskich w celu wymiany materiału hodowlanego. ja niestety słabo znam sie na tych nazwach... dlatego pytam
jesli chodzi o lęgi to w tym roku mam absolutny rekord:
15/15szt
7/8 szt (młodsze są do sprzedania mozna je zobaczyc w ogloszeniach)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
rugownik 



Wiek: 40
Dołączył: 03 Cze 2008
czyli 5799 dni temu
Posty: 8
Skąd: Nowe Nadratowo
Wysłany: 2008-06-05, 13:46   

spicifer Zacznę od tego, że na samym początku, czyli z 6 lat tamu hodowałem kaczki o nazwie Dworki, chociaż nie jestem pewien czy tak się nazywały (takie czarne z białym brzuchem). Któregoś dnia przyjechała do mnie siostra i wzięła na obiad kilka, a jesienią przywiozła mi 2 kaczki koloru, takiego jak kaczki na zdjęciach. Następnie zaczęły się krzyżować no i wyszło mi mnóstwo kolorów: od czarnych, przez beżowe, aż do białych, chociaż nie wiem skąd się te białe wzięły. Także mogły one być z bazaru (te beżowe, które dostałem), bo moje na pewno nie były.
Jak poszedłem na studia, moja mama wybiła wszystkie białe i czarne i zostały tylko takie, jak na zdjęciach (to było 4 lata temu). Od tamtej pory hoduję tylko ten kolor. Nie wprowadzałem nowej krwi i lęgły mi się super, aż do tego roku, gdzie na 50 jajek wykluło mi się 20. Niestety nie wiem dlaczego następnego roku po tej rzezi czarnych i białych kaczek nie wykluło się żadne czarne ani białe piskle, chociaż byłem pewien że tak będzie.
Odnośnie drugiego pytania, to są bardzo towarzyskie, a jeżeli chodzi o kwaczenie, to nie wiem co miałeś na myśli. Zdjęcia były zrobione młodym kaczkom. Nie kwaczą głośno i uporczywie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
rugownik 



Wiek: 40
Dołączył: 03 Cze 2008
czyli 5799 dni temu
Posty: 8
Skąd: Nowe Nadratowo
Wysłany: 2008-06-05, 13:57   

A tak wyglądają moje kaczuchy wczesną wiosną:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
rugownik 



Wiek: 40
Dołączył: 03 Cze 2008
czyli 5799 dni temu
Posty: 8
Skąd: Nowe Nadratowo
Wysłany: 2008-06-05, 14:03   

podkreślę również że zdjęcia ostatnie nie przedstawiaja kaczek, których zdjęcia wrzuciłem wcześniej
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Franek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5934 dni temu
Posty: 197
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-06-05, 18:40   

Poniżej przedstawiam moje kaczki staropolskie w towarzystwie dwóch mieszańców kaczki staropolskiej z biegusem. W wieku 5,5 tygodnia

_________________
Nie z racji władzy, lecz z nakazu rozumu.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
spicifer 
Mega User



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5934 dni temu
Posty: 299
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-05, 19:29   

rugownik, jeśli poważnie myślisz nad hodowlą kaczek krajowych, to na pewno otrzymasz wsparcie w postaci kaczorów czy jaj wylęgowych, dzięki którym Twoje kaczki stracą naleciałości kaczek pekin czy dworek, a zachowaja atrakcyjne upierzenie. Po to sie tu organizujemy, żeby chociaż kaczki rodzime nie wyginęły (bo czarno widzę inne aktywności związane z liliputami itp).
Franek, ma właśnie kaczki tej samej barwy. Kaczuchy wyglądają bardzo ładnie. Ta jasna odmiana właściwa barwę osiąga po jesiennym pierzeniu. Parka ciemnych kaczek to mieszańce po kaczorze krajowym barwy dzikiej (kuropatwianej). Trzymam kciuki za to, żeby się dalej zdrowo chowały, ale z kaczkami to nie ma kłopotów.

bili17, nazwa kaczka staropolska powstała przez analogię do czubatki, natomiast z nazwą kaczki krajowe można się spotkać w literaturze fachowej. Obie nazwy dotyczą tych samych kaczek, z tym, że staropolska kojarzy się z "kaczką po staropolsku", dlatego jej unikam.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
spicifer 
Mega User



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5934 dni temu
Posty: 299
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-05, 22:14   

Jeszcze do bili17, analizując dokładnie Twoje kaczki i kaczęta, one też wymagają krzyżowania wypierającego. Kaczki krajowe nie występują w tej ciemnej odmianie z ciemnymi dziobami, cecha ta pochodzi od mieszańców po Khaki Campbell i Orpingtonach kojarzonych z Rouen, Pekinami i Dworką i sprzedawanych na targowiskach.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
bili 
Mega User
bili



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 02 Kwi 2008
czyli 5861 dni temu
Posty: 111
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2008-06-05, 22:48   

spicifer, dzieki za rady i czekam na propozycje wymiany kaczora albo jajek
postaram sie tez wrzucic fotki moich wiekszych juz podrosnietych kaczek i zobaczymy co o nich powiesz, co do krzyzowania to wszystko mozliwe bo staram sie często wymieniac kaczora, ale nie zawsze wiem jak powinien wyglądac ten właściwy, odpowiedni i stad te krzyzowki a musze przyznac ze w moich okolicach bardzo trudno o kaczki staropolskie
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
spicifer 
Mega User



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5934 dni temu
Posty: 299
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-05, 23:37   

Jeszcze a propos pojawiających się białych kaczek po rodzicach barwnych. To przez to, że białość jest cechą recesywną u kaczek domowych. Może być wciąż ukryta u kaczek barwnych, jeśli pojawiała się tez u przodków. Natomiast barwa czarna jest dominująca, a więc jeśli takich ptaków nie ma w stadzie, to oznacza, że odmiana ta została utracona. Wyjątkiem byłyby kaczki białe, które mogłyby mieć ukrytą (hipostatyczną) czerń. Ale czerń nie jest jednak barwą kaczek krajowych. Oczywiście dawniej (ok 50 lat temu) zarówno białe, jak i czarne kaczki krajowe występowały, ale dziś można spokojnie przyjąć, że takie barwy pochodzą od Dworek i Pekinów.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
bili 
Mega User
bili



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 02 Kwi 2008
czyli 5861 dni temu
Posty: 111
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2008-06-13, 15:47   

przedstawiam moje mlode kaczuchy, co o nich powiecie?
jesli bylby ktos zainteresowany wymianą lub kupnem prosze pisac
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
MichałD 
Mega User



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lut 2008
czyli 5900 dni temu
Posty: 191
Podziękowania: 27/11
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-06-29, 11:50   

Oto zdjęcia potomstwa dwóch kaczek i kaczora ze zdjęć umieszczonych w pierwszym poście tego tematu.
_________________
Michał
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
spicifer 
Mega User



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5934 dni temu
Posty: 299
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-07-18, 23:03   

A ja chciałem pokazać rodzinę kaczek krajowych.
Kaczki posiadają upierzenie jaśniejsze od dzikiego z mieszaniną modyfikatorów barwy dzikiej: podobnym jak u Silver Appleyard/Steicherenten oraz zbliżonym do występującego u saksońskich. Jedno z kacząt jest homozygotą w genie wywołującym żółte upierzenie kaczek saksońskich i jest niemal całkowicie żółte, kiedy dorośnie będzie miało upierzenie podobne do rodziców.
Kaczor jest w upierzeniu spoczynkowym, kaczka jeszcze nie, ale jest już po okresie intensywnej nieśności.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Franek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5934 dni temu
Posty: 197
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-07-22, 21:21   

Moje kaczuchy trochę już podrosły i obecnie wyglądają tak

2 kaczorki w towarzystwie kurczaków


Kaczorki krajowe w towarzystwie mieszańca kaczki staropolskiej z biegusem.
_________________
Nie z racji władzy, lecz z nakazu rozumu.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
octavia 
Mega User



Wiek: 28
Dołączyła: 16 Lip 2008
czyli 5756 dni temu
Posty: 24
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-08-05, 20:41   

Czy tak wygląda kaczka staropolska? http://www.forum.woliera.com/download.php?id=2461
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
MichałD 
Mega User



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lut 2008
czyli 5900 dni temu
Posty: 191
Podziękowania: 27/11
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-08-17, 12:56   

Moje kaczory , które wylęgły się na początku maja zaczęły się wybarwiać, poza tym rozpoczęły już zaloty do kaczek ;-)

_________________
Michał
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Franek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5934 dni temu
Posty: 197
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-08-17, 15:56   

Tak wyglądają moje kaczuszki

_________________
Nie z racji władzy, lecz z nakazu rozumu.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-08-17, 20:57, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
MichałD 
Mega User



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Lut 2008
czyli 5900 dni temu
Posty: 191
Podziękowania: 27/11
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-08-17, 17:02   

Fajne :-) szkoda tylko, ze jedna kaczka,a reszta kaczory.
_________________
Michał
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.