Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Ara chloroptera-Jak być dobrym wlaścielem.
Autor Wiadomość
Lucyfer 



Dołączył: 30 Sie 2015
czyli 3134 dni temu
Posty: 2
Dał 1 podziękowanie(a)
Skąd: Polska
  Wysłany: 2015-08-30, 16:25   Ara chloroptera-Jak być dobrym wlaścielem.

Cześć,Nazywam się Lucyfer.Mam kilka pytań do posiadaczy Ar chloroptera.
1.Jak to jest z posiadaniem większej ilości Ar?. Przykładowo:3 samice i samiec.
2.Jak Ary reagują na inne zwierzęta?-np.Inne papugi,psy,koty..etc.
3.W jakim stopniu można ufać Arce?. Jeżeli ją wypuszczę żeby sobie polatała,to wróci do mnie,czy pofrunie do tęczowej krainy?.
4.Jak to jest z tym rozmnażaniem?-Arki są jak pingwiny?-zakochują się na całe życie?. Nie chce doprowadzić do sytuacji,w której ojciec kryje córkę albo syn-matkę.Powinienem odseparować Arki, kiedy młode osiągną dojrzałość płciową?.
5.Długość życia arki wynosi ok.70 lat?
6.Czy Arki mogą "zapłodnić" inne rasy/gatunki papug? np.Nimfy?.
ISTNY DYLEMAT:Arki trzymać w domu,czy mogę na zewnątrz?. Myślałem nad wolierą zewnętrzną.Myślałem nad zrobieniem klatki dla ar o powierzchni 1-2h,czyli(10 000m2-20 000m2) + wysokość od 3-6m.Czy taka klata nie będzie za duża?I czy ptaszki mogą spędzić tam cały rok?.(Zima im nie zaszkodzi?). Chciałbym im jeszcze wybudować fontannę w środku,aby mogły z niej pić.czy to dobry pomysł?. Najprawdopodobniej będą się w niej kąpały oraz z niej piły... :-/
Ps:Ptaki będą miały domek,w którym będą mogły się chować + wybieg.
Ostatnio zmieniony przez and1985 2015-08-30, 20:23, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Altair 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 30 Paź 2012
czyli 4168 dni temu
Posty: 255
Podziękowania: 36/2
Skąd: Opolskie

Wysłany: 2015-08-30, 19:57   

Z posiadaniem ar tego kalibru proponował bym nabrać doświadczenia z arami, kolejna sprawa to zależy czy będą odchowane ręcznie czy naturalnie.
Ary łączą się w pary na całe życie.
Ary mogą się krzyżować z innymi wielkimi arami tworząc hybrydy, ale nie z innymi gatunkami.
Ary mogą spokojnie przebywać na zewnątrz , ale potrzebują ogrzewanego pomieszczenia na zimę.
Chcesz im zrobić wolierę o powierzchni 1-2 hektarów??? całą osiatkowaną z mocnej siatki żeby jej nie przegryzły to sam budzet na budowe woliery wyniesie prawie 600 tyś zł wiec napewno ci chodzilo o powierzchnie woliery czy twojej działki
_________________
W wolnych chwilach zapraszam na
www. CentrumEgzotyki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Lucyfer 



Dołączył: 30 Sie 2015
czyli 3134 dni temu
Posty: 2
Dał 1 podziękowanie(a)
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-08-30, 21:28   

Dziękuje za pomoc.Chodziło mi o wielkość woilery.
Czy tak duża klatka będzie odpowiednia dla jednej pary oraz czy mogę trzymać tam więcej par?.
Będę mógł przynosić do domu ary beż żadnych konsekwencji?-Wyczytałem,ze jak umieszcza sie Ary w klatce,to nie można ich przynosić do domu + pozostaje kwestia więzi pomiędzy mną,a ptakiem.
Ps:Czy mógłbym wybudować fontannę w klatce?fontanna byłaby z przeznaczeniem do kąpania,ale ptaki zapewne by sie w niej zarówno kąpały,jak i piły z niej...To może zaszkodzić?.Wypowie się Pan?

Wypowiedzi specjalisty:
"Trzymanie Ar w warunkach domowych może nastręczać sporo trudności. Ten duży ptak na skutek zdenerwowania lub tęsknoty za swoim opiekunem może się stać nieznośnym krzykaczem, hałasującym przez wiele godzin. Ary wyhodowane w wiwariach częściowo zatracają swą impulsywność charakteru, są nieco łagodniejsze i mniej hałaśliwe. Mimo to jednak w tęsknocie za swym opiekunem mogą nawet przez kilka dni nie przyjmować pokarmu i godzinami siedzieć napuszone. W innych przypadkach ptaki te szarpią się, chodzą po siatce i demonstrują głośnym krzykiem swe niezadowolenie."
Ostatnio zmieniony przez Lucyfer 2015-08-30, 21:47, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.