Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
wyłapywanie gołębi
Autor Wiadomość
magistrum 
Specjaliści



Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2009
czyli 5475 dni temu
Posty: 391
Podziękowania: 64/15
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-11-14, 10:23   wyłapywanie gołębi

jak hiszpanie walczą z plagą gołębi...

http://www.youtube.com/watch?v=Ufms0o3jG_U
http://www.youtube.com/watch?v=zwnz9B1xClE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5851 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2014-11-19, 17:12   

Witam
Normalny kraj, normalni ludzie normalne metody.
W każdym kraju EU tępi się szkodniki takie jak: gawrony, kawki ,sójki , sroki, gołębie .
Mogą to robić dzieci które ganiają z wiatrówkami i kontrolują populację dziadostwa.
W Polsce jest wszystko pod ochroną jak jadę na lisa to na polach widać tylko sójki i sroki małych ptaków śpiewających jak na lekarstwo.Kilkanaście lat temu modne było tępienie krukowatych i jakoś ptaki te nie wymarły.W parkach to tylko słychać kawki,jak byłem w Grecji na wakacjach to w parku było tyle szczygłów kulczyków i dzwońców ,że dosłownie ich śpiew zagłuszał wszystko ale nie widziałem tam ani jednej kawki.
Jak by tak robiono w Polsce z tymi gołębiami to pseudo eko lodzy (hahahahahahahahahaha) to by protesty robili i autostrady blokowali i co dziwne u nas takich ludzi się słucha ludzi którzy nie maja pojęcia o przyrodzie ,ludzi którzy siedzą cały dzień przed kompem i klikają pierdy ,że trzeba chronić wilki i żaby przenosić.
Jak by Ci sami ludzie płacili szkody wyrządzone przez np. krukowate w hodowlach kurcząt i kaczek to sami by zaczęli strzelać do nich.
Śmiech na sali
Nie piszę więcej bo się ......
pozdrawiam

http://www.youtube.com/watch?v=rGi1OlqFHEw

tak to powinno wyglądać jak na filmiku u góry.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5941 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-11-19, 19:04   

mirek1, u mnie nieopodal jest Komunalne Wysypisko Śmieci- miała być spalarnia. Miała ale jakos nie ma a śmieci są i zalegają bo to powiatowe wysypicho.
Nie uwierzył byś jak wielka moze być populacja kawek, kruków, gawronów i srok. Jak lecą to niebo czarne jest. Śmiejemy się (miejscowi), że drugi Lębork leci na wyżerkę i wieczorem na drzewa w miejskich parkach jako na sypialnię. Przy okazji, auta osrane, nie mówiąc już o innych rzeczach.
Kiedyś było wiele innych ptaków, dzisiaj jest ich mało bo te wyzerają im potomtweo, niszczą gniazda itd.
Lisów i jenotów te jest pełno bo darmowy stół jest blisko.

Dziwie sie że nikt tego nie chce zauważyć i zrobić porządku.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
koklas66 
Administracja



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/koklas66

Moja specjalizacja:
Inne

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Wrz 2009
czyli 5329 dni temu
Posty: 867
Podziękowania: 100/18
Skąd: Kłobuck

Wysłany: 2014-11-20, 00:46   

mirek1 napisał/a:
W każdym kraju EU tępi się szkodniki takie jak: gawrony, kawki ,sójki , sroki, gołębie .


Szczerze mówiąc w mojej okolicy ciężko spotkać srokę czy sójkę
Natomiast jest ogromne stado kawek które zanieczyszcza park,uprzykrza życie okolicznym mieszkańcom parku w którym nocują i rozmnażają się a a na dodatek sieja spustoszenie w uprawach (szczególnie soi itp)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Garullus 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2013
czyli 3991 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 7/4
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2014-11-20, 08:36   

wanted napisał/a:

Dziwie sie że nikt tego nie chce zauważyć i zrobić porządku.

Ja mam trochę inne odczucie - ci którzy zauważają problem i chcieliby coś zrobić są zakrzyczani na starcie przez "terrorystów", którzy - co tu dużo pisać - są dziś ogólnie szanowani i cenieni przez szeroko rozumiane władze i promowani przez media. Stąd biorą się takie "nieszczęścia" jak CITES w polskim wydaniu, czy ustawowy zakaz obcinania szczenięciu ogona (podobno to szczególne okrucieństwo jest), lub sprzedaży samego psa :-/
U mnie także niedaleko wysypisko śmieci jest, prawdziwa gratka dla ornitologa: śmieszki, kruki, myszołowy i wiele, wiele innych, ostatnio przejeżdżając obok na szybko przeliczyłem stadko kruków siedzące na polu: ok. 40 szt! a nie było to jakieś szczególnie duże stado. Nie trzeba dodawać, że całe to towarzystwo oczywiście na codzień uzbiera tyle śmieci żeby się utrzymać na wysokim poziomie liczebności, ale napotkanych smakołyków typu jaja, pisklęta, małe ssaki sobie z pewnością nie odmówi, chyba że jako wybitnie inteligentne ptaki (nie można im tego, jak i piękna odmówić) stwierdzą: dziękuję, już dziś jadłem pożywne śmieci. Dochodzi do tego ogromna koncentracja tych ptaków wokół wysypiska (kilka ładnych km) i mamy jak mamy. Ale "wszechwiedzący pseudoeko" nauczają, że te ptaszyny tylko pędraki, śmieci i kiełki jedzą, no czasami padlinkę, zresztą podobnie jak wilki i inne "medialne" drapieżniki :mrgreen:
A sroki - sroki teraz tylko w miastach siedzą, tam mają wszystko czego potrzebują, na wsiach coraz trudniej złapać kurczątko :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Garullus 2014-11-20, 08:38, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
damian 1k 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Lip 2011
czyli 4670 dni temu
Posty: 695
Podziękowania: 46/61
Skąd: wielkopolska

Wysłany: 2014-11-20, 10:04   

Normalny kraj i ludzie hm czy to możliwe . U nas była sytuacja że na ratuszu i wokoło było pełno gołębi no i przy okazji pełno odchodów . Do czego zmierzam by zrobić porządek z gołębiami i ich odchodami nie było chętnych i nie było funduszy . Jak pewnego dnia gołębie zaczęły zdychać pojawiły się fundusze by robić dochodzenie kto je otruł na czyje zlecenie i szum w gazetach . Ale ekolodzy chcą dobrze ich zdaniem tylko , nie myślą o tym co powoduje nadmiar tego gatunku .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5941 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-11-21, 07:40   

Garullus napisał/a:
A sroki - sroki teraz tylko w miastach siedzą, tam mają wszystko czego potrzebują, na wsiach coraz trudniej złapać kurczątko :mrgreen:


U mnie w najbliższej okolicy która nie przekroczy 1 km jest śmiało ponad 30 gniazd.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Garullus 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Maj 2013
czyli 3991 dni temu
Posty: 89
Podziękowania: 7/4
Skąd: Cz-wa
Wysłany: 2014-11-21, 08:14   

A ja już z pół roku żadnej sroki nie widziałem u siebie, gniazda w dalszej okolicy sporadycznie się spotka, w miastach za to wszędzie są!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.