Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Zarejestrowanie hodowli
Autor Wiadomość
sebastian0151 
Mega User
Hobbysta



Moja specjalizacja:
Inne

Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 25 Lut 2008
czyli 5877 dni temu
Posty: 96
Dał 1 podziękowanie(a)
Skąd: Cz-wa

  Wysłany: 2014-04-18, 14:17   Zarejestrowanie hodowli

Witam Mam mianowicie takie ot pytanko: Jak zarejestrować hodowle chodzi tu mianowicie o hodowle ptactwa wodnego jak i hodowle danieli (w planach)? Szukałem i czytałem ale nie znalazłem tego co mnie interesuje, jeśli jest gdzieś poruszony ten wątek to proszę o link.
Chciałbym się dowiedzieć gdzie mam się udać i krok po kroku co robić.

Dla wiadomości zaczynam od nowa hodowle tylko już bardziej na profesjonalnym poziomie i tak aby było wszystko zgodne z prawem gdyż chciałbym hodować ptactwo które wymaga rejestracji(towarzystwo bardzo życzliwych sąsiadów :-/ ), i tu nasuwa się kolejne pytanie gdybym zakupił ptactwo które wymaga rejestracji to nie mógł bym jej zarejestrować czy mógł??

Z góry dzięki za pomoc, oraz może się przyda ten wątek innym. ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Zbigniew 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Zbigniew_W

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 53
Dołączył: 18 Cze 2011
czyli 4668 dni temu
Posty: 103
Podziękowania: 13/1
Skąd: Mazowieckie

Wysłany: 2014-04-19, 06:53   Re: Zarejestrowanie hodowli

Niewiele mogę pomóc na temat rejestracji hodowli ptaków, ale na pewno będziesz musiał założyć działalność gospodarczą. Jest taki rodzaj działalności jak - chów i hodowla pozostałych zwierząt (kod pkd 01.49.Z) i tu będzie się klasyfikowała hodowla ptaków (poza drobiem). Myślę, że powinieneś się też udać do wydziału ochrony środowiska i do powiatowego wydziału weterynarii i tam dowiedzieć się czy oni mają coś do powiedzenia w kwestii prowadzenia hodowli ptaków.

sebastian0151 napisał/a:


gdyż chciałbym hodować ptactwo które wymaga rejestracji(towarzystwo bardzo życzliwych sąsiadów :-/ ), i tu nasuwa się kolejne pytanie gdybym zakupił ptactwo które wymaga rejestracji to nie mógł bym jej zarejestrować czy mógł??



Jeśli masz ptaki wymagające rejestracji to niezależnie czy masz zarejestrowaną hodowlę, czy ptaki trzymasz hobbystycznie według prawa masz obowiązek je zarejestrować.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
waldek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 10 razy
Wiek: 49
Dołączył: 29 Wrz 2008
czyli 5660 dni temu
Posty: 329
Podziękowania: 20/16
Skąd: kartuzy
Wysłany: 2014-04-19, 07:36   

Zbigniew, dlaczego mam zakładać działalność gospodarczą jeśli to ma być np. hodowla amatorska oczywiście prowadzona profesjonalnie albo także jestem rolnikiem ?
Mylisz dwie różne formy. Aby zarejestrować swoją hodowlę należy udać się do Powiatowego Lekarza Weterynarii i tam dokonać zgłoszenia. Następnie ten powinien przyjechać i dokonać odbioru takiej hodowli.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
jaro76 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/jaro76
Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 655
Podziękowania: 36/6
Skąd: działdowo
Wysłany: 2014-04-19, 08:02   

Dokładnie tak jak pisze waldek, Profesjonalna hodowla to tez hodowla hobbystyczna, a nie zaraz działalność. Ja tez mam zgłoszoną swoją mnini hodowle w PIW.
sebastian0151, piszesz że( ..toważtstwo życzliwych sąsiadów..). To zależy gdzie ta hodowla będzie. Upewnij się czy możesz ją tam mieć bez zgody sąsiadów. Nie wystarczy mnieć zarejestrowanych ptaków
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2014-04-19, 13:51   

Wg. prawa polskiego nie ma możliwości zarejestrowania jako dzialałnośc gosp. hodowli ptaków ozdobnych czy danieli, można je tylko podpiąć już pod posiadaną dzialałnośc jako dodatkową
Ja mam " hodowlę" ptaków egz. i nie mam jej zgłoszonej jako hodowli u pow. weta. choć każdego roku jak mam młode i pojawia się pow. lek. wet. w celu sprawdzenia i wystawienia dokumentów na młode ptaki to jednocześnie przeprowadza kontrolę hodowli, na co otrzymuję stosowny protokół dot. warunków weterynaryjnych w ramach przeprowadzonej kontroli nadzoru sanitarnego hodowli
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
waldek 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 10 razy
Wiek: 49
Dołączył: 29 Wrz 2008
czyli 5660 dni temu
Posty: 329
Podziękowania: 20/16
Skąd: kartuzy
Wysłany: 2014-04-19, 17:27   

Al, skoro wet wystawia odpowiedni dokument-protokół to musi to również mieć w swoich dokumentach, czyli masz zarejestrowaną hodowlę. ( jak sam napisałeś:
Al napisał/a:
w ramach przeprowadzonej kontroli nadzoru sanitarnego hodowli
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2014-04-19, 17:46   

waldek, Nie, rejstracja hodowli u weta to zupełnie coś innego, nigdy nie występowałam o taki nadzór, nie ma swojego nr .
To co dostaje to protokół kontroli który wet. robi z racji przepisów, oczywiście kopia protokołu zostaje u weta
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
misiekpapuga 
Specjaliści



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 07 Wrz 2009
czyli 5317 dni temu
Posty: 169
Otrzymał 52 podziękowań
Skąd: Tomaszowice
Wysłany: 2014-04-19, 17:55   

A jak rozliczacie się przed fiskusem z dochodu z racji pozyskanych przychowkow??? :D
_________________
Po przeczytaniu forum zapraszam również do mnie www.CentrumHodowlane.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Zbigniew 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Zbigniew_W

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 53
Dołączył: 18 Cze 2011
czyli 4668 dni temu
Posty: 103
Podziękowania: 13/1
Skąd: Mazowieckie

Wysłany: 2014-04-20, 08:34   

Skoro prowadząc hodowlę ptaków profesjonalną bo zrozumiałem, że kolega sebastian0151 właśnie o taką pytał (nie amatorską, hobbystyczną) nie trzeba mieć działalności gospodarczej to dołączam się do pytania kolegi misiekpapuga "A jak rozliczacie się przed fiskusem z dochodu z racji pozyskanych przychowkow??? :D", jak wystawiać faktury za sprzedawane ptaki ?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
sebastian0151 
Mega User
Hobbysta



Moja specjalizacja:
Inne

Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 25 Lut 2008
czyli 5877 dni temu
Posty: 96
Dał 1 podziękowanie(a)
Skąd: Cz-wa

Wysłany: 2014-04-20, 09:50   

Witam, nie zrozumieliśmy się Panowie albo źle sprecyzowałem pytanie. Pisząc profesjonalną nie myślałem o zarobkach, tylko o tym aby hodować ptactwo trudniejsze w hodowli( żurawie itp.) i dalej, przykładowo chcąc kupić takowe żurawie z pełną dokumentacją co mam zrobić: pierwsze zakupić i zarejestrować (jeśli tak to gdzie?) czy podać hodowle do powiatowego lekarza czy gdzieś indziej??
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
majo1238 
Mega User
Kaczki, gęsi, papugi...



Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 11 Lip 2011
czyli 4645 dni temu
Posty: 309
Podziękowania: 10/16
Skąd: Drogomyśl

Wysłany: 2014-04-20, 14:10   

Z tym dokumentem udajesz się do starostwa powiatowego składasz dokument i rejestrujesz oczywiście trzeba uiścić opłatę w wys. około 27zł za gatunek ale to było za papugi a nie wiem czy tak samo jest z ptactwem wodnym
_________________
Mariusz "Majo" Czernik
www.ptactwowodne.pl.tl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2014-04-20, 15:11   

misiekpapuga, Bez dzałalności gospodarczej ? jak wystawić fakturę vat ? jak odliczyć amortyzację wolier, koszty utrzymania ptaków ? NO chyba Ze ktoś ma tak dużą hodowlę jak Ty wtedy przychód ze sprzedaży ptaków jest duży, ja w kazdym razie po odliczeniu kosztów przychodu wychodzę prawie na 0,
Nie każda hodowla nastawiona jest na duży zysk, i nie utrzymuje się z niej,większość traktuje to jako hobby
sebastian0151, nim kupisz takie ptak jak nap. żurawie to się zorientuj czy na nie trzeba specjalnego zezwolenia , zarejestrowanie u weta, to najmniejszy problem, ważniejsze jest posiadanie odpowiednich zezwoleń z RDOŚ i GDOŚ
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
misiekpapuga 
Specjaliści



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 07 Wrz 2009
czyli 5317 dni temu
Posty: 169
Otrzymał 52 podziękowań
Skąd: Tomaszowice
Wysłany: 2014-04-21, 07:16   

Spokojnie - moje pytanie było ciut prowokacyjne :)
_________________
Po przeczytaniu forum zapraszam również do mnie www.CentrumHodowlane.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-04-21, 09:10   

majo1238 napisał/a:
około 27zł za gatunek ale to było za papugi a nie wiem czy tak samo jest z ptactwem wodnym

No i właśnie sobie odpowiedziałeś. Nie ważne co się chce zarejestrowac, opłata jest jedna.
Jedynie dodatkowym kosztem, a raczej pierwszym w przypadku np.ptaków krajowych jest opłata w Ministerstwie Środowiska (W-awa lub RDOŚ) na zgodę, hodowle i zezwolenie posiadania danego gatunku.Tutaj jest 82zł.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
sebastian0151 
Mega User
Hobbysta



Moja specjalizacja:
Inne

Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 25 Lut 2008
czyli 5877 dni temu
Posty: 96
Dał 1 podziękowanie(a)
Skąd: Cz-wa

Wysłany: 2014-04-21, 10:36   

No dzięki o to mi chodziło, dzięki wielkie za pomoc. :-D
A co do zgody na hodowle danego gatunku to już się będę martwił później ;-) Teraz trzeba przygotować warunki do hodowli. :-P
P.S. żurawie były tylko przykładem(może w przyszłości) :lol:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.