Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Cenzura??
Autor Wiadomość
kszyk 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Sty 2013
czyli 4088 dni temu
Posty: 143
Otrzymał 11 podziękowań
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-29, 07:47   Cenzura??

Kilka miesięcy temu jeden z moich postów został usunięty.Myślałem naiwnie,że znajdę ten post w koszu z wyjaśnieniem. Niestety nic nie znalazłem,ot ktoś nie zrozumiał,albo miał zły dzień albo wyznawał zasadę "dajcie mi władzę to was urządzę"
Wczoraj zorientowałem się,że mój post dotyczący gęsi sewastopolskiej został ocenzurowany. Po prostu wycięto wycięto drugą cześć zdania bez jakichkolwiek wyjaśnień.Zdaję sobie sprawę z tego,że właściciel forum ma prawo sam albo przez moderatorów cenzurować posty. Problem w tym,że ja praw nie zostałem pozbawiony i na cenzurę się godzę.
W związku z czym proszę o usunięcie mojego konta.
_________________
Julian
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Alan1980 
Mega User
Bażanty



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/alan1980

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 11 razy
Wiek: 43
Dołączył: 31 Mar 2009
czyli 5476 dni temu
Posty: 1847
Podziękowania: 126/346
Skąd: Płońsk

Wysłany: 2013-12-29, 08:37   

Domniemam, iż osoba edytująca twój post kierowała się tym punktem regulaminu...

Cytat:
9. W postach zabronione jest zamieszczanie treści komercyjnych (reklam, komunikatów promocyjnych)., oraz fotek promujących inny Portal, chyba że taką zgodę wyrazi Obsługa Forum.


A co z tym zrobić dalej, niech zdecyduje administracja.
_________________
www.ozdobneptaki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5531 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-12-29, 09:17   

Wstrzymam się Julianie z tak drastyczną decyzją. Mam nadzieję, że sprawę się da rozsądnie wyjaśnić. Co do cenzury zdaje się ze upadła w roku 1998 :) o ile się nie mylę :D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2013-12-29, 09:40   

kszyk, wczoraj pewna osoba go edytowała. Była tam wzmianka o innym forum.
Podane miałeś dokładnie gościa który hoduje i rozmnaża te ptaki i chyba wystarczyło tyle informacji.
Wydaje mi się też,że chyba za bardzo pochopnie podejmujesz decyzję o usunięciu z tak błachego powodu.
Wcześniejszy post możliwe że Ja usunąłem jak z Forum wywalaliśmy niektóre tematy całkiem (of topic,kosz,niektóre zupełnie nie potrzebne a było tego sporo).

ps.
Ja nie edytowałem tego.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5597 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-12-29, 16:26   

Ja również nic nie usuwałem. Tym bardziej, że nie znam się na gęsiach :lol:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kszyk 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Sty 2013
czyli 4088 dni temu
Posty: 143
Otrzymał 11 podziękowań
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-29, 20:15   

Mój post dokładnie wyglądał tak:
Cytat:
Gęsi te hoduje i wprawdzie z trudem ale skutecznie rozmnaża kol Bianka która jest jednym z moderatorów na ( tu pada nazwa forum z dużej litery)

Jak zaznaczył wanted w poście moim
Kod:
Była tam wzmianka o innym forum.

Problem w tym,że mój protest dotyczył czegoś innego. Chodziło mi o jasność, przejrzystość i uczciwość pracy moderatorów.Można drugą część zdania zakwalifikować jako wzmiankę o innym forum. Można także zakwalifikować jako pomoc dla kolegi który pytał o hodowcę gęsi. Można tak można siak. Jak pisałem wcześniej, właścicielowi forum i moderatorom których wyznacza, wolno usunąć każdy post. Ja nie oczekuję specjalnego traktowania. Oczekuję natomiast,że ktoś kto posty usuwa ma odrobinę cywilnej odwagi aby napisać dlaczego post został usunięty lub edytowany. Ręczę,że w taki sposób postąpiłby kol Mirek czy wspomniana BIANKA(moderatorzy z innego forum). Życzyłbym sobie aby i na tym forum takie postępowanie było normą.
Mam już swoje lata,pamiętam jak to dawniej bywało dlatego proszę uważać,bo możecie mieć mnie na sumieniu. Naprawdę mogę umrzeć na atak serca jeżeli będziecie mnie usilnie przekonywać,że .........................komuna wróciła
_________________
Julian
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2013-12-29, 20:20   

kszyk, każdy ktu usunie pojedynczy post powinien podpisac się pod tym. Jest ku temu specjalne pole.

Jak ktoś usunie cały temat, to ciezej jest z tym i wówczas podczas czyszczenia Forum, lepiej jest taką informację zapisać - ja dałem info o czyszczeniu Forum.

Jak ktoś edytuje post, wówczas jest widać w poscie kto to uczynił i jak.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5531 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-12-29, 20:20   

Julian Edytował post Sylwia od chwili edycji nie było go na forum. Być może wytłumaczyłby gdyby się pojawił, to że usunął post zgodnie z regulaminem. Na Wolierze czy innym forum są takie same praktyki :( Fora rywalizują ze sobą na wspołpracę nie ma co liczyć :(
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kszyk 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Sty 2013
czyli 4088 dni temu
Posty: 143
Otrzymał 11 podziękowań
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-29, 20:29   

pysia34 Ale daj spokój. Nie ma znaczenia dlaczego to zrobił. Wolno mu było i już. Zwracam uwagę,że ja piszę o czymś innym.
Dlatego powtórzę raz jeszcze:
Cytat:
Oczekuję natomiast,że ktoś kto posty usuwa ma odrobinę cywilnej odwagi aby napisać dlaczego post został usunięty lub edytowany. Ręczę,że w taki sposób postąpiłby kol Mirek czy wspomniana BIANKA(moderatorzy z innego forum). Życzyłbym sobie aby i na tym forum takie postępowanie było normą.

Natomiast jeżeli jeszcze raz usłyszę,że moderatorom wolno usuwać posty w kosmos to....................ja wysiadam.
_________________
Julian
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Alan1980 
Mega User
Bażanty



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/alan1980

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 11 razy
Wiek: 43
Dołączył: 31 Mar 2009
czyli 5476 dni temu
Posty: 1847
Podziękowania: 126/346
Skąd: Płońsk

Wysłany: 2013-12-29, 20:34   

Co do postu usuniętego kilka miesięcy temu, teraz trudno cokolwiek powiedzieć - od tego czasu obsługa zmieniła się kilkukrotnie. Natomiast post z tematu o gęsiach, kolega jedynie edytował i usunął nazwę innego forum (zgodnie z regulaminem), więc nie ma tu mowy o usuwaniu postów w kosmos i powrocie komuny.
_________________
www.ozdobneptaki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
jacek 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: http://spis-hodowcow.pl/jacek

Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 602
Podziękowania: 53/11
Skąd: Czerna

Wysłany: 2013-12-31, 05:36   

Sorki ze troche Off-top ale jak napisze nazwy innych forow, w sumie jeszcze dwoch mi znanych to te nazwy zostana usuniete?? Przepraszam ale to jest bezsens, jak ktos potrzebuje pomocy w jakims watku a tu akurat tak owego na Av nie ma a sa na innym forum i dam mu namiary na temat w innym forum to raczej mu pomoge, a o to chyba chodzi w forach aby sobie pomagac ?
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5531 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-12-31, 05:50   

Ostatnio na "zaprzyjaźnionym" forum wstawiłam odnośnik do Av i grzecznie acz stanowczo mi to usunięto pomimo wagi zagadnienia - chodziło o zmiany w prawie. Wszystkie fora mają w regulaminie zakaz odnoszenia się do innych for o podobnej tematyce i to jest zupełnie normalne. Wiele razy usuwano mi posty z odniesieniem do tematów czy hodowców z innych for i taką "politykę" stosują wszyscy. Krzyka zbulwersował nie sam fakt usunięcia , ale sposób w jaki to zrobiono! i Tu w pełni go popieram oraz Przepraszam za całą sytuację.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2013-12-31, 07:43   

jacek, ja jestem na akwarystycznych forach też i tam tak samo wyczyniają.
Jak widać jest to standard w kraju.

Mi niezbyt to się widzi bo ludzie u nas nie dorośli do pewnych sytuacji i zachowań. Zauważ,że jako ostatni AV z tematyki ptasiej wprowadził taki punkt w Regulaminie. Na forum w.... jak i P... o wiele wcześniej MOJE posty zaczęto edytować,wywalać i cokolwiek z nimi tam robić.
Jeszcze inne forum też jest ale tam mnie od razu zbanowano - za co ? Nie mam pojęcia dokładnego do dzisiaj. Na forum pana R też dostałem bana że mam AV. To jest podejscie ? Bo wszelkiego innego rodzaju sprawy to rzecz podrzędna no a najlepsze było to jak na mnie jechał jeden wariat z koleżką i to właśnie Ja zostałem zbanowany a oni nie i nie dostali nawet upomnienia.

Szkoda gadać.

Na razie i u Nas się to nie zmieni bo innym stronom My pomagac w jakikolwiek sposób nie będziemy. A na pewno nie teraz.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
kszyk 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Sty 2013
czyli 4088 dni temu
Posty: 143
Otrzymał 11 podziękowań
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-31, 08:48   

Alan1980 napisał:
Cytat:
Natomiast post z tematu o gęsiach, kolega jedynie edytował i usunął nazwę innego forum (zgodnie z regulaminem), więc nie ma tu mowy o usuwaniu postów w kosmos

Jeżeli post lub jego część została usunięta bez śladu to jest to wywalenie w kosmos,a nie edytowanie.
Teraz do wszystkich.
W/g wikipedi cenzura polega na:
weryfikacji audycji radiowych, telewizyjnych, widowisk, Internetu itp. przez organy państwowe z punktu widzenia ich zgodności z prawem,
Odnosząc to do forum można powiedzieć,że:
cenzura polega na weryfikacji treści na stronie AV przez moderatorów z punktu widzenia ich zgodności z regulaminem.
Z tego płynie jeden wniosek,że cenzura jest nieunikniona. Dla mnie jednak problem istnieje,bo marzy mi się taka sytuacja (co jest normą na innym forum),że moderator "edytując" mój post umieści go w koszu z odpowiednią adnotacją.Np:

( usunięty post lub jego część}
Cytat:
3.Ogłoszenia o zapisach na zakup lub przedpłaty są zabronione i będą bezwzględnie usuwane.
Sprzedajemy to co już mamy.Ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem.


Albo zada sobie trochę trudu i tym razem naprawdę edytuje post w taki sposób aby był zgodny z regulaminem. Wtedy mój post mógłby wyglądać tak:
Gęsi te hoduje i z trudem ale skutecznie rozmnaża kol BIANKA.(więcej informacji na PW)
Oczywiście powinna być widoczna informacja,że post został edytowany. Ta informacja jest bardzo ważna,bo tym właśnie różni się cenzura dzisiejsza od cenzury za czasów komunizmu.
_________________
Julian
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Alan1980 
Mega User
Bażanty



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/alan1980

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 11 razy
Wiek: 43
Dołączył: 31 Mar 2009
czyli 5476 dni temu
Posty: 1847
Podziękowania: 126/346
Skąd: Płońsk

Wysłany: 2013-12-31, 08:59   

Szanowny Panie kszyk, wg regulaminu:

Cytat:
11. Administrator forum oraz Junior-Admini, Moderatorzy mają prawo do korekty, zmian lub usunięcia z forum dowolnego postu podając jego przyczynę usunięcia lub bez podania przyczyny jeśli jest to SPAM.


W tym temacie podano powód usunięcia części Pana postu, a edytowanie z przyczyn technicznych widocznie nie może być widziane przez wszystkich.
_________________
www.ozdobneptaki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mikado 
Specjaliści
Siamese Fireback



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/mikado

Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 7 razy
Wiek: 109
Dołączył: 12 Maj 2009
czyli 5434 dni temu
Posty: 659
Podziękowania: 59/95
Skąd: Żywiec

Wysłany: 2013-12-31, 09:40   

Czytam temat i wydaje mi się, że Julian nie ma pretensji o sam fakt edytowania tylko o brak informacji i podania powodu usunięcia/edytowania.

Alan1980 napisał/a:
W tym temacie podano powód usunięcia części Pana postu,


I tu jest problem, gdyby nie założył tematu to by się nie dowiedział jaki powód był usunięcia/edycji postu. Każdy przecież nie będzie zakładał tematu dlaczego jego post zniknął czy został edytowany.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jaro76 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/jaro76
Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 04 Lut 2009
czyli 5531 dni temu
Posty: 655
Podziękowania: 36/6
Skąd: działdowo
Wysłany: 2013-12-31, 09:52   

Sorki że się wtrącę. Mój post też został usunięty niedawno. Napisałem o swoich planach na 2014,tyle że nie zauwazyłem że to jest w temacie o papugach.OK,ale moderator/administrator mógł go przenieść do odpowiedniego działu jak to kiedyś było, a nie na śmietnik. Zniechęcacie do pisania postów. Pozdrawiam i Życzę Szczęścia i Powodzenia w Hodowli w 2014r
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5531 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-12-31, 09:54   

Dlatego zeby zamknąć zbędną dyskusje bo niepotrzebnie gmatwa temat zwróciłam już uwagę osobie moderującej post , żeby pozostawiała wiadomość o usuwaniu czegokolwiek w danym temacie czy poście.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
jaro76 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/jaro76
Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 04 Lut 2009
czyli 5531 dni temu
Posty: 655
Podziękowania: 36/6
Skąd: działdowo
Wysłany: 2013-12-31, 10:13   

Jeśli ktoś założył temat o Planach na 2014 rok to mogliście go zmoderować ogólnie jak to kiedyś było. A nie trzeba teraz pisać o swych planach w kazdym gatunku hodowanym przez siebie
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Alan1980 
Mega User
Bażanty



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/alan1980

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 11 razy
Wiek: 43
Dołączył: 31 Mar 2009
czyli 5476 dni temu
Posty: 1847
Podziękowania: 126/346
Skąd: Płońsk

Wysłany: 2013-12-31, 10:35   

jaro76, ktoś założył temat w działach o papugach i drobnej egzotyce.
_________________
www.ozdobneptaki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.