Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
ZMIANY W PRAWODAWSTWIE
Autor Wiadomość
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5531 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-11-06, 19:13   ZMIANY W PRAWODAWSTWIE

Poniżej zamieszczam pismo z jakim zwróciła się do Nas Salamandra z prośbą o konsultacje i pomoc w przygotowaniu zmian w obecnym prawodawstwie.
Proszę o poważne potraktowanie tematu, ponieważ daje nam to możliwość wprowadzenia satysfakcjonujących nas zmian.
Wszelkie propozycje i zmiany do wprowadzenia w tabele proszę wpisywać w postach , a ja finalnie wprowadzę propozycje w tabelki.

W związku z przygotowywanymi na prośbę Ministerstwa Środowiska propozycjami racjonalizacji (uproszczenia) polskiego systemu rejestracji zwierząt objętych w UE ograniczeniami w handlu, a z drugiej strony – zwiększenia skuteczności ochrony gatunków szczególnie zagrożonych, uprzejmie prosimy o podzielenie się z nami wiedzą i doświadczeniem dotyczącym hodowli ptaków i przekazanie nam swoich sugestii w tym zakresie. Wszystkie uwagi i propozycje będą przez nas szczegółowo analizowane i w miarę możliwości uwzględniane w propozycji dla Ministerstwa. Z góry dziękujemy za współpracę, która może przyczynić się do ułatwienia funkcjonowania legalnych hodowli oraz zwiększenia skuteczności ochrony gatunków rzeczywiście narażonych na nielegalne pozyskiwanie i handel.
Uwagi i propozycje proszę przesyłać w formie elektronicznej, w formie wypełnionych poniższych tabelek, pod adres: borys@salamandra.org.pl, najpóźniej do 25 października br.

I. Gatunki ptaków z Aneksów A lub B do rozporządzenia Rady (WE) 338/97 [WTR] i załączników CITES, które są pospolicie hodowane w Polsce lub UE, i których odławianie z wolności jest mało prawdopodobne, ze względu np. na:
- niską cenę i łatwą dostępność okazów hodowlanych, a duże ryzyko i koszty przemytu (np. niektóre pospolite papugi z Australii),
- łatwą dostępność okazów z hodowli i praktyczną niedostępność lub bardzo małe prawdopodobieństwo przemytu okazów pochodzących z wolności,
- niewystępowanie na wolności form hodowlanych, a dana odmiana czy forma w celu utrzymania wyklucza krzyżowanie z formami dzikimi (dotyczy np. niektórych form barwnych czy odmian hodowlanych, łatwo odróżnialnych od form dzikich).
Lista ta ma na celu wskazanie gatunków lub niższych taksonów (w tym form czy odmian hodowlanych), które mogłyby być zwolnione z obowiązku rejestracji, w celu likwidacji niepotrzebnych utrudnień, nie przyczyniających się do zwiększenia skuteczności ochrony.
Gatunek lub jednoznacznie określona grupa gatunków Krótki opis powodu, dla którego nielegalny handel okazami pochodzącymi z wolności jest mało prawdopodobny i nie stanowi realnego zagrożenia dla gatunku.

TABELA 1 W ZAŁĄCZENIU


II. Wskazówki dotyczące gatunków ptaków z Aneksów WTR i CITES, w przypadku których może dochodzić do stosowania fałszywych deklaracji urodzenia i wyhodowania w niewoli.
Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim gatunki, które stosunkowo często pojawiają się w Polsce w handlu żywymi okazami (lub mogą się pojawić w przyszłości), które:
- trudno się rozmnażają w niewoli lub
- są narażone na nielegalny import.
Dotyczy to zarówno ptaków rodzimych (np. bernikla rdzawoszyja, rożeniec, cyranka…), obcych blaszkodziobych, ozdobnych ptaków grzebiących (różnych bażantów ozdobnych…) i innych ptaków z gatunków zamieszczonych a Aneksach A lub B WTR i CITES (np. różne papugi, gwarek, ryżowce…)
Gatunek lub grupa gatunków o podobnych cechach Krótka charakterystyka potencjalnych nieprawidłowości (np. chwytanie w Polsce, przemyt – skąd, przywóz okazów pochodzących z wolności na podstawie zezwoleń wystawionych dla zwierząt pochodzących z hodowli) Cechy na które należy zwrócić uwagę przy ocenie pochodzenia zwierzęcia innego niż urodzone i wyhodowane w niewoli (np. cechy wyglądu, kondycja, pasożyty…) Ew. dodatkowe informacje, które mogą być przydatne przy potwierdzaniu pochodzenia zwierząt z hodowli (badania DNA, wskazania dot. stada hodowlanego, warunki (standardy) hodowli…) Ew. wskazówki do zmian w przepisach w zakresie potwierdzania hodowlanego pochodzenia okazów (np. regulacje dot. rodzajów znakowania, rejestracji…)

TABELA 2 W ZAŁĄCZENIU


UWAGA – będziemy wdzięczni także za przekazanie materiału zdjęciowego, ilustrującego te zagadnienia, do jego wykorzystywania w celach szkoleniowych i edukacyjnych – np. dla celników czy policjantów. W przypadku przekazania zdjęć, zasady ich wykorzystywania będą każdorazowo indywidualnie ustalane w umowie z autorem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5531 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-11-07, 09:22   

Ta zgadza się że datę podano blędnie , dlatego chodzi o jak najszybsze podanie naszych propozycjii.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
and1985 
Administracja



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2009
czyli 5521 dni temu
Posty: 437
Podziękowania: 65/4
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2013-11-07, 10:15   

według mojego skromnego zdania, może najlepiej przyjąć standarty stosowane w Europie i kierować się tymi regułami jak np Czechy , Niemcy i zastosować zmiany które w tych krajach obowiązują od dawna i się sprawdzają
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2013-11-07, 19:19   

Ludzie, wpisujcie i wysyłajcie załączniki! Tak wam źle, a jak dojdzie do czegoś to nikomu się nie chce! Chyba, że wolicie rejestrować dalej ryżowce i rozelle białolice?!
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2013-11-07, 19:23   

Ja jestem ZA wykreślaniem z listy:
- ryżowców
- wszystkich gatunków nierozłączek, jeśli jest to niemożliwe to chociaż personaty i fischery - te są hodowane we wszelakich mutacjach!!
- modrolotek czerwonoczelnych (i żółtoczelnych), tanie, pospolite
- rozell białolicych, królewskich - na każdej giełdzie ich w mutacjach można dostać na kilogramy
- księżniczek - popularność w hodowlach
- świergotek, łąkówek - popularność, spory wachlarz mutacji, import z australii niemożliwy
- aleksandrett większych (nie wiem jak innych) - coraz większa popularność



pisać!!!!
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
and1985 
Administracja



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2009
czyli 5521 dni temu
Posty: 437
Podziękowania: 65/4
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2013-11-07, 19:24   

a po czym sugerujesz ,że nikt się nie poświęcił i nie wysłał?
Ostatnio zmieniony przez and1985 2013-11-07, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2013-11-07, 19:35   

and1985 napisał/a:
a po czym sugerujesz ,że nikt się nie poświęcił i nie wysłał?


Nie ma co szukać zaczepki, autorka napisała:
Wszelkie propozycje i zmiany do wprowadzenia w tabele proszę wpisywać w postach , a ja finalnie wprowadzę propozycje w tabelki.

Jak wysłałeś, to OK. Reszta niech pisze tu, albo wysyła - więcej takich okazji może nie być!
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzysiekg25 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Sty 2012
czyli 4443 dni temu
Posty: 206
Podziękowania: 10/10
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2013-11-07, 19:43   

Raffy napisał/a:
Ja jestem ZA wykreślaniem z listy:
- ryżowców
- wszystkich gatunków nierozłączek, jeśli jest to niemożliwe to chociaż personaty i fischery - te są hodowane we wszelakich mutacjach!!
- modrolotek czerwonoczelnych (i żółtoczelnych), tanie, pospolite
- rozell białolicych, królewskich - na każdej giełdzie ich w mutacjach można dostać na kilogramy
- księżniczek - popularność w hodowlach
- świergotek, łąkówek - popularność, spory wachlarz mutacji, import z australii niemożliwy
- aleksandrett większych (nie wiem jak innych) - coraz większa popularność



pisać!!!!

Do tej listy można jeszcze dopisać:
-cyraneczkę bajkalską,
-amadynę czarnogardłą
- rozelle bladogłowa i inne rozelle których raczej nie da się pozyskać z natury.
_________________
Pozdrawiam
Krzysiek
http://www.garnek.pl/krzy25
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mikado 
Specjaliści
Siamese Fireback



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/mikado

Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 7 razy
Wiek: 109
Dołączył: 12 Maj 2009
czyli 5434 dni temu
Posty: 659
Podziękowania: 59/95
Skąd: Żywiec

Wysłany: 2013-11-07, 20:43   

Z bażantów o skreślenie proszą się:

-Catreus wallichii - Bażant himalajski
-Crossoptilon crossoptilon - Uszak biały
-Crossoptilon mantchuricum - Uszak brunatny
-Lophophurus impejanus- Olśniak himalajski
-Lophura edwardsi - Kiściec annamski
-Lophura swinhoii- Kiściec tajwański
-Syrmaticus ellioti - Bażant kasztanowy
-Syrmaticus humiae - Bażant birmański
-Syrmaticus mikado - Bażant tajwański
-Polyplectron napoleonis- Wieloszpon lśniący
-Polyplectron germaini - Wieloszpon wietnamski
-Polyplectron bicalcaratum - Wieloszpon szary


Wszystkie z nich bez problemu spelłnają ten warunek:
pysia34 napisał/a:
Gatunki ptaków z Aneksów A lub B do rozporządzenia Rady (WE) 338/97 [WTR] i załączników CITES, które są pospolicie hodowane w Polsce lub UE, i których odławianie z wolności jest mało prawdopodobne, ze względu np. na:
- niską cenę i łatwą dostępność okazów hodowlanych, a duże ryzyko i koszty przemytu


Jeśli coś pominąłem z tej grupy ptaków, a powinno być na tej liście proszę o dopisanie w tym temacie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
and1985 
Administracja



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2009
czyli 5521 dni temu
Posty: 437
Podziękowania: 65/4
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2013-11-07, 20:47   

nie chodzi o kłótnie poprostu źle zrozumiałem myślałem że każdy z osobna może wysyłać ale może lepiej współnie zebrać listę i wysłąć konkrętną by nie robić zamętu :) pozdrawiam i zachęcam do angażowania się w temat
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2013-11-07, 20:51   

O to chodzi, połączyć siły i poprawić sytuację na lepszą w naszym kraju, jeśli chodzi o hodowlę ptaków! :)
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
koklas66 
Administracja



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/koklas66

Moja specjalizacja:
Inne

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Wrz 2009
czyli 5308 dni temu
Posty: 867
Podziękowania: 100/18
Skąd: Kłobuck

Wysłany: 2013-11-07, 21:18   

Z kuraków jeszcze
Przepiór wirginijski-tylko C. virginianus ridgwayi
Łatwo dostępny,niski koszt
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ADAM ŻYŁA 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lut 2010
czyli 5169 dni temu
Posty: 156
Podziękowania: 6/3
Skąd: przeworsk
Wysłany: 2013-11-07, 21:27   

no to ja proponuję wykreślić czyże czerwone i czyże yarelli
Ostatnio zmieniony przez ADAM ŻYŁA 2013-11-07, 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
jacek 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: http://spis-hodowcow.pl/jacek

Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 602
Podziękowania: 53/11
Skąd: Czerna

Wysłany: 2013-11-07, 22:57   

mikado napisał/a:
Z bażantów o skreślenie proszą się:

-Catreus wallichii - Bażant himalajski
-Crossoptilon crossoptilon - Uszak biały
-Crossoptilon mantchuricum - Uszak brunatny
-Lophophurus impejanus- Olśniak himalajski
-Lophura edwardsi - Kiściec annamski
-Lophura swinhoii- Kiściec tajwański
-Syrmaticus ellioti - Bażant kasztanowy
-Syrmaticus humiae - Bażant birmański
-Syrmaticus mikado - Bażant tajwański
-Polyplectron napoleonis- Wieloszpon lśniący
-Polyplectron germaini - Wieloszpon wietnamski
-Polyplectron bicalcaratum - Wieloszpon szary



I ja jestem tez za tymi ptakami, co wymienil mikado

i dodał bym jeszcze:

Bernikla rdzawoszyja (Branta ruficollis
Cyraneczka (Anas crecca)
Cyraneczka bajkalska ( Anas formosa)
Świstun europejski(Anas penelope)
_________________
Ostatnio zmieniony przez jacek 2013-11-07, 22:58, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2013-11-08, 00:11   

koklas66 napisał/a:
Z kuraków jeszcze
Przepiór wirginijski-tylko C. virginianus ridgwayi
Łatwo dostępny,niski koszt


Tak, a gdzie i za ile mozna kupić w Polsce przepióry wirginijskie czarnomaskowe :?: Widziałes je :?: zrobiłeś jakąś fotkę :?: Mnie się jak do tej pory nie udało dowiedzieć, czy ktokolwiek w Europie ma te ptaki, ale pewnie źle szukałem i tylko wyłącznie za pomocą internetu.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2013-11-08, 08:06   

Wszystko ładnie i ok ale jak widze to niektórzy podają gatunki które sami hodują a nie oto tu chodzi.
Mamy wymieniać te pospolite i łatwo dostępne a zarazem i rozsądnie przemysleć propozycje.
Ja nan caboty ale wiem że o nie nie mogę poprosić tak wiec i na niektóre wieloszpony nie ma co prosić, kiściec anamski chyba raczej też nie zostanie wykreślony.
Tak wiec rozważnie piszcie i podejmujmy decyzje.

Według poprędce moich szybkich przemyśleń to na pewno bym wywalił z rejestracji:

PAPUGI
modrolotka czerwonoczelna
papuga tarczowa (barabanda)
księzniczka Walii
ksiezniczka słoneczna
rozella białolica,królewska,bladogłowa,żółtolica, barnardy.
amazonka żółtozelna,kurika - albo zmienił status
ararauna, arakang - też coś do zmiany
wróbliczki - te pospolite do wykreślenia lub zmiany
katarzynki
łakówki - zależnie od gatunku zmiana lub wykreślenie
lilianka
świergot seledynowy
żako
pospolite gatunki kakadu jak np: Kakadu różowa -Eolophus roseicapillus,
lorysy tęczowe, górskie, Dama niebieskobrzucha,
Szkarłatka królewska
pospolite gatunki konur
patagonki
mnichy, niektóre rudosterki,
aleksandretta większa, chińska,śliwogłowa, różana
któreś tam pospolite afrykanki


To bym dał z papug, nad innymi ptakami pomyśle później.
Sprecyzować można konkretnie gatunki z wymienionych bo nie w każdym gatunku mam orientację o pogłowiu w kraju i dostępności.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2013-11-08, 08:07, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2013-11-08, 08:12   

Na temat małych amadyn czy astryldów nie będę się zbytnio wypowiadał gdyż też nie znam populacji tych ptaków ale ci co są to powinni wysóać jakieś swoje sugestie, tylko z sensem.

Na pewno bym dał do rozpatrzenia błyszczaki - trójbarwny i stalowy. Ze szpaków coś też do zmiany statusu czy wykreslenia bo są pospolite niektóre gatunki w kraju.
Nie wiem jak sie ma z turakami :idea:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2013-11-08, 09:01   

wanted, wywalenie z obowiązku rejestracji wszystkich ptaków, tak jak to miało miejsce ze stawonogami, jest do przeprowadzenia - bo była by to walka wyłacznie z biurokracją. Mozna by na to miejsce wprowadzic obowiązek posiadania dokładnej dokumentacji ze skanami dowodów osobistych wszystkich osób którym sprzedałes lub dałes ptaka i którym przekazałes CITES, eurocites czy świadectwo pochodzenia.
Jednak ja myślę, że wazniejsze jest nie zniesienie obowiązku rejestracji, a zniesienie obowiązku posiadania dokumentów o pochodzeniu dla ptaków których nie OPŁACA się przemycać do Europy. I własnie w "motywacji" trzeba napisac dlaczego się nie opłaca przemycac tych ptaków. Dlaczego NA PEWNO nikt sie tego nie podejmie. Bo do zmian trzeba przekonac nie urzedników a Państwowa Radę Ochrony Przyrody która opiniuje wszystkie zmiany i jest złożona z "profesorów".
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2013-11-08, 09:14   

Przykładowo zamieszczę motywacje jaką napisałem dla kozy /modrolotki czerwonoczelnej/ - Papuga nowozelandzka z aneksu A Roz. Kom. (UE) nr 750/2013 dopuszczona Roz. Kom. (WE) nr 865/2006 do obrotu bez obowiązku posiadania dokumentów świadczących o pochodzeniu pod warunkiem znakowania. Jest to jeden z najpopularniejszych i najtańszych gatunków papug dostępnych w Europie. Populacja hodowlana wielokrotnie przewyższa liczebność populacji w naturze. Nie tylko, że nie ma żadnego zagrożenia pozyskiwania ptaków tego gatunku z natury, to istnieje potencjalna możliwość reintrodukcji ptaków hodowlanych. Jednak proces udomowienia tego gatunku zaszedł już tak daleko, że są trudności z pozyskaniem ptaków naturalnie ubarwionych. W hodowlach występują głównie mutacje barwne modrolotek czerwonoczelnych i coraz rzadziej spotykane – ptaki normalnie ubarwione nosiciele barwnych mutacji genowych. Papugi te są dopuszczone do obrotu handlowego bez obowiązku posiadania dokumentów świadczących o pochodzeniu w innych państwach UE.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
misio 



Dołączyła: 29 Sty 2012
czyli 4443 dni temu
Posty: 3
Wysłany: 2013-11-08, 13:27   

Ja proponuję wykreślenie Cairina moschata . Czy kazdy rolnik u którego biegają po podwórku kaczki francuskie - kaczki piżmowe , ma obowiązek ich rejestracji ?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.