Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Astryld Kratoskrzydły Poephila bichenovii
Autor Wiadomość
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-03-07, 18:17   

Ja nie, ale beżowe sa piękne. W Zwolle było ich sporo.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2008-03-08, 07:44   

wanted, a wiesz ile kosztowały ? ja chyba sie skusze na beze ;)
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-03-08, 09:28   

LaKi, nie pamiętam i bardzo żałuję. Jednak nie mogą być one zbyt drogie bo było ich nawet tam troszkę i wielu ludzi kupowało je. Zauważyłem też że jedne były jaśniejsze a inne troszkę mniej. O cenę jednak się pytałem, ale zbyt wiele cen chciałem wiedzieć a nie pisałem ich :-?
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
piotrbonsai2 
Mega User
piotrbonsai2



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2008
czyli 5909 dni temu
Posty: 18
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-04-25, 14:22   

Witam !!!
Moja para nawet nie jest zainteresowana budką, próbowałem z różnymi [koszyczki, kokos, drewniane kupne] i nic!!! Jeśli mogę prosić o namiary do hodowców z Wrocławia to będę wdzięczny. Koniecznie muszę powiększyć moje stadko.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-04-25, 17:26   

piotrbonsai2, a jakie pożywienie stosowałeś w tym okresie ?
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2008-04-25, 18:26   

powinniśmy zadać sobie jeszcze pytanie czy na pewno masz parę ? nie tak łatwo jest rozpoznać te ptaki
a druga sprawa to karmienie
trzecia skąd ptaki pochodzą w jaki sposób zostały wychowane ?
czy zostały wychowane w wolierze czy w klatce ? o tych ptakach krąży opinia że rozmnażają się tylko w wolierach i podobno ptaki wychowane w wolierze nie zawsze przystępują do lęgów w małych klatkach
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
piotrbonsai2 
Mega User
piotrbonsai2



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2008
czyli 5909 dni temu
Posty: 18
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-04-25, 18:46   

Karmie: prosem żółtym, czerwonym, proso senegalskie w kłosach, kanarem, siemiem lnianym [nie chętnie jedzą], murzynkiem, jajkiem, gwiazdnicą, sałatą [w małych ilościach] + dodatki witaminowe typu MM, vibowit i miód [do wody]. Pewności 100% nie mam że to para, nimo że już wiele razy się przyglądałem im, i z tąd też mam zamiar jeszcze dokupić kilka sztuk, by mieć całkowitą pewność.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-04-25, 20:42   

piotrbonsai2, no to ja bym poprosił o jakies wyrażne fotki tych ptaków w całosci jak i samych główek. Ale wyrażne i dobre fotki a postaram ci się pomóc.

Zamieść w temacie.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
tomek 
Specjaliści



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 161
Otrzymał 7 podziękowań
Wysłany: 2008-04-25, 21:43   astryldy

U mnie pary nocują w koszyczkach półotwartych, zresztą wiją bardzo ładne gniazda.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Gulda
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-06, 19:46   

ASTRYLD KRATOSKRZYDŁY ( POEPHILA BICHENOVII )

Astryld kratoskrzydły (Poephila bichenovii) zwany także Astryldem sowim lub białolicym.
Występuje w północnej i wschodniej Australii, w europie pojawił się pod koniec XIX wieku.
Ptak ten osiąga długość 10- 11 cm, występują dwa podgatunki tego ptaka to, Poephila bichenovii bichenovii ptaki z tego rodzaju mają zabarwione kupry na kolor biały natomiast, Poephila bichenovii annulosa kuper u tego podgatunku jest zabarwiony w kolorze czarnym.
Część twarzowa tego ptaka jest w kolorze białym opasana czarną obwódką, pierś biała przepasana czarnym pasem, brzuch i podbrzusze kremowo białe. Kark i górna część głowy popielate, ogon koloru czarnego. Skrzydła tego ptaka są ubarwione w kolorze szarym, pokryte czarnym tłem z białymi cętkami i od tej cechy ptak ten przyjął swą nazwę Astrylda kratoskrzydłego. Dymorfizm płciowy u tych ptaków jest słabo zaznaczony jednak można wyłapać różnice w ubarwieniu samców i samic.
Samce tego gatunku mają nieco jaśniejszą białą maskę na głowie a czarny pas biegnący przez pierś samców jest szerszy niż u samic.
Samiec także śpiewa, co również go odróżnia od samicy, która tylko wydaje pojedyncze pogwizdywania.
Astryld kratoskrzydły ma bardzo spokojne usposobienie i może być trzymany w dużych klatkach lub wolierach z innymi gatunkami drobnej egzotyki o łagodnym usposobieniu.

POKARM

Ptaki te żywi się różnymi gatunkami prosa, oraz kanarem, ja do mieszanki dodawałem także odrobinę siemia i konopi a także ziarna anyżu. Ptaki te także bardzo lubią nasiona skiełkowanego prosa, a prawdziwym przysmakiem są nasiona traw. Często zbierałem kłosy traw dojrzałych lub jeszcze zielonych i podawałem tym ptakom, które zajadały się nimi ze smakiem. Nie gardziły też pokarmami jajecznymi , do których miały stały dostęp , bez problemu pobierały tartą marchew czy jabłko, również zmielonym ziarnem kukurydzy, które dobrze jest podawać w okresie odchowu piskląt.
Ptaki powinny mieć także stały dostęp do witamin, oraz sepii lub zmielonych skorupek jajek kurzych a także ziarenek piasku. Dobrze jest także podawać zwęglone drzewo, które Astryld kratoskrzydły potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

LĘGI

Okres godowy u tego ptaka to widowisko dostarczające dużo wrażeń. Ptaki, aby przystąpić do lęgów powinny mieć ukończony minimum rok życia.
Toki tych ptaków odbywają się zazwyczaj na dnie klatki. Samiec zalatuje na dno klatki napina się zaczyna śpiewać, wykonuje taniec okrążając samice w koło, po chwili samica przykuca i skrzeczeniem daje znak samcowi, że jest gotowa do kopulacji.
Para zakłada gniazdo w budce najlepiej o wymiarach 15 na 15 cm. Ptaki budują kuliste gniazdko i dobrze jest podawać do budowy gniazda świeże źdźbła traw, dzięki czemu zapewniamy odpowiednią wilgotność w gnieździe do rozwoju zarodków w jajkach. Materiał na gniazdo do budki nosi samiec, samica w tym czasie siedzi w budce i pomaga w budowie gniazda zapracowanemu samcowi.
Samica składa od 3 do 6 jajek, które wysiaduje przez 12 dni na zmianę z samcem.
Młode po wykluciu są prawie gołe nie licząc kilku piórek puchowych.
W pierwszych dniach życia są też ślepe otwierają oczy miedzy 6 a 7 dniem życia od wyklucia.

Młode są zdane całkowicie na rodziców w tym okresie dorosłym ptakom należy zapewnić stały dostęp do mieszanki jajecznej i skiełkowanego prosa oraz pokarmów zielonych.
Niektórzy hodowcy w okresie wychowywania młodych przez te ptaki podają także larwy mącznika, lecz ja jednak nigdy tego nie stosowałem skrapiałem mieszankę jajeczną, co parę dni miodem i dodawałem szczyptę mleka w proszku i ptakom to wystarczało żeby wychować silne i zdrowe młode. Po około czterech dniach zaczyna być słychać popiskiwania młodych w budce podczas karmienia to znak, że nasi nowi domownicy rozwijają się i domagają się od rodziców coraz więcej pożywienia. Kiedy młode podrosną i zaczynają się opierzać, czyli po około 10 dniach samica i samiec coraz rzadziej w ciągu dnia przebywają w budce powoli zaprzestają ogrzewania młodych i powracają do budki na czas karmienia i na noc.
Młode opuszczają budkę między trzecim a czwartym tygodniem od wyklucia.Są jeszcze dokarmiane przez rodziców przez ok. dwa tygodnie.

Młode po opuszczeniu budki mają mało atrakcyjny wygląd ich kolor upierzenia jest szarawy i dużo mniej atrakcyjny niż u dorosłych ptaków a kolory ich upierzenia wygląda jakby były lekko zabrudzone. Po zauważeniu ze młode ptaki już same pobierają pokarm i wodę a rodzice zaprzestali karmienia młodych, wtedy należy przenieść młode ptaki do innej klatki, aby dorosłe osobniki mogły przystąpić do następnych lęgów.
W wieku trzech miesięcy młode ptaki nabierają ubarwienia dorosłych osobników.

Po dwóch, trzech lęgach należy ptakom dać odpocząć i nie dopuszczać do następnych, aby zbytnio ich nie eksploatować, co może się później odbić na zdrowiu ptaków.
Dzięki temu w następnym roku ptaki znów bez problemu powinny przystąpić do lęgów i odchowywać młode.
Ptaki te nie są raczej problematyczne, jeśli chodzi o wysiadywanie i wychowywanie młodych, choć wielu hodowców uważa ten gatunek za problematyczny, wszystko zależy od tego, jaki materiał nabędziemy i z jakiego źródła w każdym razie ja nie miałem większych problemów z tymi ptakami no może wtedy, kiedy para przystępowała po raz pierwszy do lęgów.
Następne lęgi odbywały się bez większych problemów.
Astryld kratoskrzydły to piękny ptak o bardzo miłym usposobieniu i charakterze, który urzekł i z pewnością urzeknie jeszcze wielu hodowców, bo ich usposobienie i specyficzne ubarwienie jest naprawdę godne polecenia dla wszystkich miłośników drobnej egzotyki
 
 
Gulda
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-05, 21:08   

U mnie kratoskrzydły nieoczekiwanie położyły jajka zobaczymy co dalej narazie siedzą wytrwale na zmiane.
 
 
adrian
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-05, 22:48   

Gulda, ile obecnie tych jaj jest ?
Czym karmisz ptaki w danym momencie, no i czy da radę zrobić fotkę, chociaż jak siedzą.
 
 
Gulda
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-06, 06:11   

Mają sześć jajek raczej wszyskie zalężone sądząc po ich kolorze , fotek nie zrobie bo jakbym robił fotki to i tak by pewnie zeszły z jaj a nie chce ich płoszyć niech sobie spokojnie wysiadują.
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2008-06-06, 22:52   

co powiecie na to :
amadynka kratoskrzydła (Poephila bichenovii annulosa ) - Black-ringed Finch (czarny kuper)

amadynka białolica (Poephila bichenovii syn. Taeniopygia bichenovii) - Double-barred Finch (biały kuper) << a u nas wszyscy mówią ASTRYLD KRATOSKRZYDŁY

czekam na komentarze :)
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2008-06-06, 22:54   

z innej beczki bardzo fajnie pokazane różnice między samcem a samicą
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-06-07, 22:46, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-06-07, 22:50   

LaKi, różnice pokazane są wielkosciowo zapewne na dorosłych ptakach, a jeśli chodzi o nazwy- .... - cóz, to nasz kraj :-) A jeśli już o nie chodzi, to ja bym wolał by w nazwach ujęli kolor kupra bo amadynka kratoskrzydła fajnie pasuje do obu i amadynka białolica też.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2008-06-08, 11:03   

Nazwa astryd kratoskrzydły była pierwsza. Użyto ją w wydawnictwie "Ptaki ozdobne" S. Chvapil [1985]. W tej książe oparto się na innej systematyce niż zrobili to Mielczarek z Cichockim. Panowie Ci, postanowili narobić zamieszania z polskim nazewnictwem i pozamieniać lub pozmieniać nazwy, aby bez "łaciny" nikt nie wiedział o jakim ptaku mowa :-|
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2008-06-08, 15:08   

dokładnie JC, polskie nazewnictwo jest do bani - powinno być odświeżone i powinny być przyjęte nazwy jakie są używane, większość hodowców nie wie co to jest AMADYNIEC, ZEBRZYK - częściej używa się Amadyna Wspaniała, Czereszka
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Gulda
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-10, 15:46   

Odpoczywająca samica astrylda kratoskrzydłego , podmieniona na jajkach przez samca.

 
 
mirass 
Doświadczony Hodowca
Mirek



Pomógł: 59 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 1709
Podziękowania: 22/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-22, 11:43   

Kraciaki na wolności:





http://www.hofmann-photog...australien.html
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.