Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: pysia34
2013-09-29, 07:30
uwaga oszust
Autor Wiadomość
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-07-01, 07:55   uwaga oszust

Przestrzegam przed kontaktami z Seramą (Jacek G) zam. kujawsko-pomorskie. Do dnia dzisiejszego ponad miesiąc nie zapłacił za ptaki, chociaż w dniu wysyłki potwierdził wykonanie przelewu za ptaki.Po 3 dniach przyznał się że go nie wykonał, po kolejnych stale przekładał datę zapłaty a po dwóch tygodniach przestał odbierać telefony i unikał jakichkolwiek kontaktów. Po opisaniu na forum woliera otrzymałam kilka wiadomości mail typu "oszust zapłaci jutro" lub "oszust zapłacił" ale do dnia dzisiejszego nie otrzymałam należności w wysokości ok 800zł. Ponadto od tygodnia kontaktując się z młodszymi kolegami informuje ich o pobycie w szpitalu, chorobie nowotworowej itp a tymczasem poczta w miejscowości sąsiedniej obsługująca ten rejon potwierdza że ma się dobrze i nie przebywa w szpitalu ponieważ dostarcza mu przesyłki i przekazy. Nie chciałam niszczyć człowieka w żaden sposób ale skoro unika zapłaty i kontaktów od ponad miesiąca i nie reaguje na prośbę o zwrot ptaków nie pozostaje mi nic innego, jak zgłosić na policję fakt wyłudzenia. Jest mi niezmiernie przykro bo uważałam go za kolegę, ale sposób jego zachowania wskazuje na zupełnie inne określenia niż kolega forumowy.
Przestrzegam przed jakimikolwiek kontaktami z tą osobą. Jest niewiarygodna i nie płaci za zakupione ptaki.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-07-03, 11:44   

Dzisiaj po 5 tygodniach od ZAKUPU ! SERAMA odesłał bez słowa kury które zamówił przeze mnie z Belgii na kwotę 766zł.

Oczywiście jaj zebranych w tym czasie nie odesłał ;D

Kilka dni temu w związku z tym , że nie doczekałam się zapłaty sama go wezwałam do zwrotu kur. Oczywiście nadal milczał i nie było z nim kontaktu.

Dzisiaj bez jakiegokolwiek uprzedzenia otrzymałam zwrotnie kury wysłane temu człowiekowi 27 maja br.

Pozostawię to bez komentarza.....
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Uns 
Mega User



Dołączył: 20 Sie 2011
czyli 4605 dni temu
Posty: 13
Wysłany: 2013-07-03, 17:01   

pysia34, szczyt wszystkiego. Prosić kogoś o przysługę, zebrać profity i odwrócić się. SZOK! A szanowałem tego człowieka bardzo, jego pracę hodowlaną, a tutaj wychodzi jaki jest naprawdę...Szkoda tylko ptaków i Ciebie, Twoich nerwów. Ostrożniej trzeba wybierać sieciowych 'znajomych', bo jak widać...A jaja do inkubatora już będzie miał. :(
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5073 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2013-07-03, 17:12   

pysia34, Pewnie przeczytał twój ostatni post i sobie te sprawę przemyślał.
No i zapewne ma drugie konto na AV :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-07-03, 19:05   

Mirku ja w ciągu ostatniego roku przekonałam się że co do sieci należy bardzo uważać... Teraz przynajmniej wiadomo jak dorabiają się ci lepsi polscy "hodowcy" :D
A swoją drogą trzeba mieć mentalność niezłą :(
Ech życie uczy kopiąc naiwnych w tyłek.... ja zacznę chyba nosić poduszkę :D
Ostatnio zmieniony przez pysia34 2013-07-03, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2013-07-03, 19:31   

Dlatego zasada sprzedaży-zakupu jest bardzo prosta... najpierw kasa i dopiero towar.
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Nieidealny :D 
Mega User



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 27
Dołączył: 21 Lut 2012
czyli 4420 dni temu
Posty: 24
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Zabratówka
Ostrzeżeń:
 6/5/8

Wysłany: 2013-07-03, 19:39   

Ooooo Pysia... Uważałem, że SERAMA to uczciwy człowiek i tak o nim myślałem, aż do teraz. No no... jak mógł takie coś zrobić? A mogę wiedzieć jaka to rasa była? Szkoda nerwów i zdrowia przez taki incydenty...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-07-03, 19:53   

Wiecie co jest najśmieszniejsze że to nie był pierwszy raz i chyba nie popełnie nadużycia jak powiem że dostałam na pw informacje od innych że mieli też takie problemy z Seramą. Myślę że jest wiele takich przypadków tylko jak ktoś jest znany to trudno go publicznie oskarżyć. Ludzie się zwyczajnie boją.Ja z Jackiem miałam 3 nieprzyjemne transakcje. Powinno mnie to czegoś nauczyć ale nie nauczyło jednak pieniądze wówczas z opóźnieniem ale płacił. Raz zamówił palawany i czekałam jak głupia na przedpłatę to znikł na 4 dni a palawany w Niemczech były zamówione. Kochiny wcześniej srebrzysto i złocistoszyje wysyłałam 4 dni bo przelew niby wyszedł ale dojść nie chciał :) Zaufałam tym razem bez potwierdzenia i za to płacę koszty....
Myślę że takie sytuacje są bo na wolierze o wielu nieprzyjemnych sprawach słyszałam ale wiele się przemilczało bo młody kupił i sie bał odezwać,bo moderator wysłał i się bał powiedzieć itp itd.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Szymon 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lut 2010
czyli 5156 dni temu
Posty: 350
Podziękowania: 17/32
Skąd: WLKP
Wysłany: 2013-07-03, 21:35   

Dla tego warto pisać o takich oszustach żeby ostrzec innych .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Nieidealny :D 
Mega User



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 27
Dołączył: 21 Lut 2012
czyli 4420 dni temu
Posty: 24
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Zabratówka
Ostrzeżeń:
 6/5/8

Wysłany: 2013-07-04, 09:41   

pysia34, Dostałem informacje też, że niby te ptaki były bezpłodne :) Nie wiem czy się śmiać czy płakać :D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
kszyk 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Sty 2013
czyli 4089 dni temu
Posty: 143
Otrzymał 11 podziękowań
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-07-04, 10:16   

Nieidealny
Twoja informacja świadczy z kim mamy do czynienia. Zastanawiam się czy znajdą się jeszcze tacy którzy nadal będą tego pana hołubić.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
musial pawel 
Mega User
musial pawel



Wiek: 56
Dołączył: 15 Paź 2010
czyli 4914 dni temu
Posty: 30
Podziękowania: 3/7
Skąd: Sulmierzyce
Wysłany: 2013-07-04, 10:24   

Raffy taka transakcja może działać w odwrotną stronę , myślę że skrajnych przypadków będzie coraz mniej i dziękuję Ci Basiu że założyłaś taki temat
_________________
Paweł
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-07-04, 14:22   

Nieidealny ptaki z tego źródła mam zarówno ja jak i Piotrek88 u mnie biegają już maluchy Piotra jaja zalężone są w inkubatorze więc trudno w ten sposób tłumaczyć się z braku zapłaty za ptaki. Tym bardziej ze powinno się za nie zapłacić nie czekając na sprawdzenie 5-cio tygodniowe bezpłodności ;)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5652 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2013-08-14, 19:09   

Niestety,ale jestem zmuszony ponownie napisac o użytkowniku TBANIE iż jest nieuczciwym człowiekiem lub jak to woli oszustem. Poniewaz kilka dni temu miną miesiąc od daty,którą sam tban wyznaczył na zwrot pieniędzy i do dzis nieodzyskałem nawet grosza,poza tym brak odpowiedzi na moje pw w tej sprawie
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
grajgul 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 901
Podziękowania: 74/106
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2013-08-17, 21:00   

krzysiek007, coś się wyjaśniło ?
_________________
Artykuły rehabilitacyjne i nie tylko - www.kursmed.com

Pozdrawiam cie Gość, :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5652 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2013-08-18, 07:35   

Nic. cisza i jest identyczna sytuacja jak wczesniej ,Tban ponownie przestał wchodzić na forum od tego dnia jak otrzymał ode mnie wiadomość
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
grajgul 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 901
Podziękowania: 74/106
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2013-08-18, 07:47   

Widzę marne szanse na odzyskanie tej kasy... ;/
_________________
Artykuły rehabilitacyjne i nie tylko - www.kursmed.com

Pozdrawiam cie Gość, :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5652 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2013-08-19, 11:46   

No nie zanosi się,ale ja już pisałem Tbanowi,że jak tylko znajdę jego ogloszenie to pojawi się i moje uwaga oszust,więc jesli mu pasuje taka ksywka to juz jego problem
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-08-19, 15:46   

Ja nie rozumiem jednego....
Skoro mam problemy z pieniędzmi to mówię zwyczajnie " słuchaj oddam za miesiąc czy coś ..." a nie wymyślam niestworzonych rzeczy,czy nie uciekam od kontaktów. Przecież zawsze można się dogadać, trzeba tylko chcieć.
Zastanawia mnie dlaczego ludzie o skądinąd dobrej reputacji nagle odwalają takie numery? Przecież nie z biedy, a tym bardziej gdyby chodziło o problemy finansowe to pewnie chwilowe jakieś. Wystarczy porozmawiać przecież i wyjaśnić.

Tomka znam osobiście wiem że był teraz na urlopie ostatnie tygodnie (nie żebym go usprawiedliwiała) ale wrócił i powinien się w temacie odezwać. Nie powinno się chować głowy w piasek , albo wymyślać niestworzonych historii tam gdzie wystarczy zwykła rozmowa.

Takie jest moje zdanie.

Sama jestem w nielichej kropce co myśleć w takim przypadku. Lubiłam obu Panów jednego znam osobiście,drugiego wydawał by się że znam po przegadaniu wielu godzin a tu nagle wróg numer jeden z fantazją ułańską od niepłodności poczynając na zgonach w rodzinie i ciężkich przypadkach medycznych kończąc.

A czasem wystarczy krótka rozmowa i proste wyjaśnienie, względnie zwykłe Przepraszam, też czasami załatwia sprawę.

A potem właściwie wraca taka osoba do towarzystwa i udaje że nic się nie stało.

Jednak niesmak takich niezałatwionych spraw pozostaje i smród ciągnie się długo....
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5652 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2013-08-19, 17:26   

Ja z reguły jestem bardzo cierpliwy,ale jak długo można czekać sprawa trwa już od lutego bodajże,więc ileż można czekac,tym bardziej,że Tban sam mi podał datę zwrotu pieniędzy i rozumiem ,że moga się zdazyc rożne sytuacje,dlatego tez czekałem miesiac od tej daty na jakaś wiadomość,ale nic zero wiadomości a jak napisałem pw to przestał wchodzić na forum i koniec
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.